مهاجرت تحصیلی چین

تحصیل و اعزام دانشجو به چین

در صورتی که شما هم علاقه مند به به داشتن اطلاعاتی در رابطه با موضوع تحصیل و اعزام دانشجو به چین می باشید در ادامه این مقاله همراه ما باشید. هم چنین این فرصت را دارید تا برای کسب اطلاعات بیشتری به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه نمایید.

کشور چین از جمله کشور های می باشدکه هم چنان در زمینه تحصیل و مطالعه پیشرو می باشد به صورتی که این کشور به یکی از جذاب ترین و هم چنین پر متقاضی ترین کشور های دنیا به شمار می رود. درادامه این مقاله به  نه علت اصلی که منجر به جذابیت دانشگاه های چینی برای تحصیلات دانشگاهی خود در خارج از کشور می باشد خواهیم پرداخت.

مزیت های تحصیل و اعزام دانشجو به چین

از جمله مهم ترین مزیتهای موضوع تحصیل و اعزام دانشجو به این کشور عبارتند از:

کسب نمودن تجربه غنی دانشجویان

اکثر دانشجویانی که تصمیم به تحصیل در خارج از کشور و به خصوص کشور چین گرفته اند می توانند دارای درک بهتر فرهنگ های دیگر و به دست آوردن یک ذهنیت جهانی باشند.
و این فرصت را خواهند داشت که برای آشنایی بیشتر با زبان های مختلف، غذاهای و آداب و رسوم هیجان انگیز این کشور آشنایی بیشتری داشته باشند. چر که با  آشنایی با یک محیط فرهنگی جدید و یادگیری از یک سیستم آموزشی دارای تفاوت، بسیاری از دانشجویان این کشور احساس می کنند که دارای تجربۀ غنی تری شده اند ، مگر این که در کشور خود اقدام به تحصیل کرده باشند.

آشنایی با طیف متنوعی از مردم

اقدام به مهاجرت به خارج از کشور برای مطالعه می تواند فرصت را برای ایجاد دوستی با مردم از سراسر جهان باز نماید.متقاضیان تحصیل در چین می توانند با شروع تحصیل، زندگی و سفر در این کشور با طیف وسیعی از مردم آشنا شده و اقدام به ایجاد یک شبکه بین المللی از دوستان خود در طول عمر. نمایند کلیه این روابط و خاطرات یکی از بزرگ ترین دلایل برای تحصیل در خارج از کشور  می باشد.

داشتن چشم انداز خوب از  اشتغال درآینده

دانشجویان چینی که به عنوان یکی از دلایل اصلی تحصیل در خارج از کشور، می توانند فرصت های شغلی آینده خود را به دست آورند. هم چنین در میان دانش آموزان چینی و والدین آنها، اعتقاد قوی وجود دارد که آموزش در خارج از کشور، می تواند منجر به فرصت های شغلی و افزایش توسعه حرفه ای این اشخاص شود. به صورتی که در سال های اخیر، قبل از این که داشنشجویان اقدام به رفتن به کشور خود نمایند، می توانند با تحصیل در این کشور دارای روند رو به رو رشدی مواجه شوند.

آموزش کلیه مهارت های زبان

با  شروه نمودن فرایند تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان، دانش آموزان می توانند مهارت های زبان خود را یاد بگیرند و بهبود ببخشند. آنها به سرعت می توانند زبان جدیدی را پیدا کنند و دستور زبان و املا خود را بسیار سریعتر از آنچه که فکر می کنند در چین  فرا بگیرند.

عدم آزمون های ورودی سخت

آزمون ورودی در چین (Gaokao) یکی از پرطرفدارترین و پر متقاضی ترین دوره های آزمون ورودی در حال حاضر  برای دانش آموزان چینی می باشد.در این مهم ترین امتحان در کشور چین، برای تمام فارغ التحصیلان دبیرستان است که به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی هستند. به همین دلیل جای تعجب نیست که بسیاری از والدین از امتحان ورودی به عنوان یک دلیل بزرگ برای تحصیل در خارج از کشوردر سایر کشور های دیگر اجتناب می نمایند. در واقع، بسیاری از والدین آزمون ورودی کشور چین را به عنوان یک فرصت خوب برای بچه های خود برای فرار از این رقابت شدید  از آزمون های سایر کشور های دیگر می نمایند.

آماده سازی برای مهاجرت و کار در خارج از کشور

بعضی از دانش آموزان که قصد دارند در پایان دوران دبیرستان خود  به یک کشور خارجی مهاجرت نمایند به دلیل وجود یک فرآیند درخواست سخت گیرانه و الزامات واجد شرایط  شدن مشکل در کشور خود ، آنها تصمیم می گیرند تا در خارج از کشور تحصیل کنند تا بتوانند قبل از مهاجرت آماده شوند. هنگامی که ما به سطوح تحصیلی و حوزه های تحصیلی که اغلب دانشجویان چینی به دنبال آن هستند نگاه می کنیم، متوجه خواهیم شد که مدت زمان لازم برای تحصیل نمودن در مقاطع تحصیلی کارشناسی و  کارشناسی ارشد بسیار کوتاه می باشد و دانشجو می تواند در این مدت زمان کوتاه به کسب و کار محبوب  خود در زمینه امور تحصیلی و مطالعاتی خود برسد.

وجود محیط بهترو با امکانات تردر کشور چین

دانشجویانی که در کشور  چین مشغول به تحصیل می باشند دارای این اعتقاد می باشند که با شروع تحصیل نمودن در این کشور و مطالعه در  دانشگاه های این کشور آنها می توانند با یک محیط آموزشی بهتر آشنا شوند . این موضوع به این  به این دلیل  می باشد که مدارسی که در  خارج از کشور یک دارای محیط یادگیری می باشند نسبت به سایر محیط های آموزشی در کشور های دیگر از  انعطاف پذیر ی بیشتری  بر خوردار خواهند شد و دارای تمرکز بیشتری بر بهبود یافتن مهارت های نظیر آشناییب با برنامه نرم افزاری دانش آموز، از قبیل رهبری، کار گروهی و تصمیم گیری خواهد بود.

فرایند تحصیل و اعزام دانشجو به چین

از جمله مراحلی که برای گذراند فرایند تحصیل و اعزام دانشجو به چین وجود دارد عبارتند از:

مرحله اول:

پیدا نمودن اطمینان لازم  برای موفقیت در گرفتن پیشنهاد یا نامه ای که بیان گر پذیرش معتبرباشد.

مرحله دوم:

پیدا نمودن اطمینان  لازم از داشتن گذرنامه دارای اعتبار با حداقل 18 ماه اعتبار

مرحله سوم:

دانلود نمودن فرم درخواست ویزا از وب سایت سفارت خانه این کشور

مرحله چهارم:

در صورتی که متقاضیان  به سن قانونی 18 سال  نرسیده باشند در این صورت ملزم به حصول اطمینان  از داشتن فرم درخواست والدین همراه یا قیم  می باشند که حتما امضا شده باشد.

درصورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله تحصیل و اعزام دانشجو به چین علاقه مند به تحصیل نمودن در این کشور زیباشد می توایند با مراجعه نمودن به لینک هایی نظیرتحصیل پزشکی و دندان پزشکی در چین و یا ویزای توریستی چین که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشد به اطلاعات جامعی در رابطه با این موضوع به دست آورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *