مهاجرت تحصیلی کانادا

تحصیل فرزندان در کانادا

تحصیل فرزندان در کانادا

برخی خانواده ها ممکن است فرزند کمتر از 18 سال داشته باشند که آنها از طریق تحصیل فرزندان در کانادا می توانند به این کشور مهاجرت کنند. این امر زمانی به وقوع می پیوندد که والدین موفق به دریافت ویزای گاردین (ویزای همراه) شوند و به عنوان حامی و همراه فرزند خود به کشور کانادا ورود پیدا کنند. از سویی دیگر فرزندانی که از سنین پایین در این کشور به تحصیلات پرداخته اند، شرایط آسان تری برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه های این کشور خواهند داشت. برای به دست آوردن اطلاعات لازم در این خصوص با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه شده و در مراحل مختلف مهاجرتی کسب مشاوره نمایید. راهنمایی هایی که از سوی کارشناسان این موسسه ارائه می گردد بسیار مثمر ثمر است.

شرایط تحصیل فرزندان در کانادا

افراد خارجی برای تحصیل فرزندان در کانادا در مدارس این کشور شرایط آسانی را پیش رو دارند. این شرایط برای فرزندان آن ها به قرار زیر می باشد:

 • سن فرزند حداقل 5 سال باشد.
 • فرزند باید تحت حمایت مالی از سوی والدین خود جهت تامین هزینه زندگی و پرداخت شهریه های تحصیلی قرار داشته باشد.
 • چنانچه فرزند در حال تحصیل در مدرسه در کشور مبدا می باشد، باید سوابق تحصیلی و توصیه نامه از مدرسه را ارائه نماید.
 • فرزند می بایست در کشور کانادا، قیم داشته باشد که تحت عنوان Custodian خوانده می شود.
 • یک دانش آموز کمتر از 18 سال جهت تحصیل در کانادا ملزم به دریافت ویزای دانش آموزی است.

اقامت دانش‌آموزان در Home Stay کانادا

برای والدین خارجی این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد که فرزند آنها جهت پذیرش تحصیلی در کانادا در کجا اقامت داشته باشد. فرزند شما این امکان را خواهد داشت که محل اقامت خود را Home Stay انتخاب نماید. این اصطلاح به معنی زندگی در کنار یک خانواده کانادایی است. مزیت هایی در این خصوص وجود دارد که یکی از آنها تسلط پیدا کردن فرزند بر زبان انگلیسی می باشد. وی با زندگی در کنار یک خانواده کانادایی و محیط انگلیسی زبان، دانش زبانی خود را تقویت نموده و با سطح قوی زبان وارد دانشگاه و تحصیلات عالیه می گردد. برای این منظور در اکثریت مواقع خانواده های کانادایی، خود برای این موضوع داوطلب می شوند. وزارت آموزش و پرورش نیز اسامی آن ها را در اختیار دارد که در صورت درخواست والدین خارجی، آن ها را معرفی می نماید.

هزینه اقامت در home stay کانادا

هزینه ای که والدین بابت اقامت فرزند خود در home stay باید بپردازند، به صورت زیر می باشد:

 • در صورتی که فرزند برای 2 ترم کامل تحصیلی (یک سال) قصد اقامت در home stay را داشته باشد، مبلغ 11.000CAD (دلار کانادا) می بایست پرداخت نماید.
 • اگر برای فرزند لازم است به مدت دو هفته با مدرسه مورد نظر آشنایی یابد، به هزینه پرداختی فوق الذکر، مبلغ 550CAD (دلار کانادا) نیز اضافه می گردد.
 • ممکن است دانش آموز هیچ قیمی در کانادا نداشته باشد. در صورتی که خانواده قیومیت وی را بر عهده بگیرند، مبلغ 15000CAD (دلار کانادا) هزینه در بر خواهد داشت.
 • هزینه ثبت نام دانش آموز در مدرسه به مبلغ 300CAD (دلار کانادا) می باشد.

لازم به ذکر است کلیه هزینه های فوق با در نظر گرفتن جای خواب و 3 وعده غذایی محاسبه شده اند. ضمنا مبالغی که در موارد اول و دوم و سوم ذکر گردیده است، در صورتی که نتیجه درخواست ویزای دانش آموزی مردود اعلام گردد، قابل استرداد خواهد بود. اما هزینه ثبت نام در هر شرایطی غیر قابل عودت می باشد.

انواع مدارس و تحصیل فرزندان در کانادا

انواع مدارس و تحصیل فرزندان در کانادا

مدارس مختلفی در کشور کانادا وجود دارند که دانش آموزان سنین کمتر از 18 سال را مورد پذیرش قرار می دهند. این مدارس در انواع دولتی، خصوصی و شبانه روزی ارائه خدمات آموزشی می نمایند. دانش آموزان از سن 5 الی 6 سالگی باید دوره تحصیلی ابتدایی را آغاز نمایند و برای گرفتن دیپلم می بایست 12 سال تحصیلی را پشت سر بگذارند که به این مدارس K-12 گفته می شود. آغاز سال تحصیلی از اواخر آگوست تا اوایل ژوئن بوده و دانش آموز برای 5 روز در طول هفته در مدرسه حضور خواهد داشت. کانادا یک کشور دو زبانه است. بنابراین مدارس فرانسوی زبان و انگلیسی زبان در این کشور وجود دارند.

مدارس دولتی در کانادا

اکثریت والدین بین المللی جهت تحصیل فرزندان در کانادا در تلاش هستند تا فرزند خود را در مدارس دولتی کانادا ثبت نام نمایند. این مدارس علاوه بر این که شهریه پایین تری را در مقایسه با مدارس خصوصی دریافت می نمایند، از سطح آموزشی و علمی بالایی نیز برخوردار هستند. دانش آموزان مقطع ابتدایی باید مبلغ 13.000CAD (دلار کانادا) و دانش آموزان مقطع دبیرستان موظف به پرداخت 14.500CAD (دلار کانادا) می باشند.

مدارس خصوصی در کانادا

در کشور کانادا جهت تحصیل در مدارس خصوصی بایستی هزینه بالایی را پرداخت نمود. اما اگر والدین تمکن مالی لازم را داشته باشند، می توانند بالاترین سطح علمی را در مدارس خصوصی برای فرزند خود داشته باشند. مبلغی که به عنوان شهریه از دانش آموزان این گونه مدارس دریافت می گردد از 30.000CAD (دلار کانادا) به بالا خواهد بود.

مدارس شبانه روزی در کانادا

شرایط تحصیل فرزندان در کانادا و در مدارس شبانه روزی به صورت بکارگیری از سیستم گزارش دهی است. بدین معنا که مدارس شبانه روزی با استفاده از این سیستم، وضعیت تحصیلی دانش آموز را به شکل مداوم به والدین او گزارش می نمایند. بنابراین والدین از این طریق کاملا در جریان وضعیت تحصیلی و مسائل رفتاری فرزند خود قرار می گیرند. شرایط تحصیل در مدارس شبانه به شکلی است که دانش آموز به صورت همزمان، علاوه بر تحصیل، در همان مدارسه اقامت نیز خواهد داشت. شهریه تحصیلی در این مدارس مبلغی بین 30.000 الی 60.000CAD (دلار کانادا) در هر سال تحصیلی خواهد بود.

تحصیل فرزندان در کانادا و ویزای گاردین

دانش آموزانی که سن آنها کمتر از سن قانونی بوده اما قصد مهاجرت به کشور کانادا از روش تحصیلی را دارند، باید فردی را به عنوان قیم همراه داشته باشند. این فرد می تواند والدین او باشد یا یکی از افراد خانواده کانادایی در کشور کانادا باشد. والدین با اخذ ویزای گاردین یا همان ویزای همراه مجاز به همراهی فرزند خود جهت تحصیل کانادا می باشند. مدت اعتبار این ویزا برای 5 سال خواهد بود. پدربزرگ و مادربزرگ نیز می توانند از ویزای گاردین جهت قیومیت فرزند استفاده نمایند. این نوع ویزا با نام های مختلفی نظیر ویزای همراه دانش آموزی، ویزای قیومیت یا ویزای گاردین کانادا یا شناخته شده است.

تمکن مالی والدین جهت تامین مخارج تحصیلی و هزینه زندگی در کانادا از الزامات دریافت ویزای گاردین به شمار می رود. شایسته است والدین عضو کشورهای خارجی امکان تجربه تحصیل فرزندان در کانادا را برای فرزندان خود فراهم سازند. در این صورت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این افتخار را خواهد داشت که با به ثمر رساندن موفقیت آمیز پرونده های مهاجرتی، برای تحصیل فرزندان در کانادا نیز همراه شما باشیم.

یک دیدگاه برای “تحصیل فرزندان در کانادا

 1. طاهریان گفت:

  برای تحصیل فرزندان در کانادا کدام شهر بهتره؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *