مهاجرت تحصیلی فرانسه

تحصیل رشته حقوق در فرانسه

تحصیل رشته حقوق در فرانسه

تحصیل رشته حقوق در فرانسه

 

در مقاله حاضر تلاش ما بر این است که  تحصیل رشته حقوق در فرانسه را برای علاقه مندان و محققان این رشته با تفضیل توضیح دهیم. درباره اهمیت تحصیل رشته حقوق در فرانسه همین بس که فرانسه، دومین مقصد بسیار جذاب برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود. و نیز همانطوری که اساتید و دانشجویان رشته حقوق مطلع اند زبان فرانسوی در بین حقوقدانان و محققان رشته حقوق به زبان حقوقی معروف است.  تاثیرات حقوقی و سیاسی فرانسه در عملکرد اتحادیه اروپا  و در سازمان ملل برجسته بوده و اصلا به دلیل نقش رهبری حقوقی فرانسه، پارلمان اروپا در استراسبورگ فرانسه قرار دارد.

در رابطه با موضوع تحصیل رشته حقوق  در فرانسه، مشاوران مجرب و کارآزموده ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند به شما عزیزان به طور تلفنی یا حضوری مشاوره لازم را بدهند.

 

 

اهمیت رشته حقوق در فرانسه

از همان قدیم، حقوق رشته تحصیلی خیلی پر وجهه در فرانسه می باشد و در این کشور بسیار رشته معروف و پرطرفداری است.

واقعیت این است که دانشگاههای فرانسه را با رشته حقوق می شناسند. و همه ساله دوره تحصیلی حقوق در کلیه مقاطع متقاضیان فراوانی از اقصی نقاط جهان دارد.

 

 

درخواست برای تحصیل رشته حقوق در فرانسه

اگر شما جزو دانشجویان بین المللی هستید و تصمیم بر آن دارید تا در دانشگاهی در فرانسه  رشته ی حقوق را  بخوانید، شما مجبورید که یکسری مدارک درستی را  جمع آوری کنید تا بدین تریتب اثبات کنید که شما نیازمندی های درخواست را تامین کرده ید.

درخواست برای موقعیتی در موسسه آموزش عالی در فرانسه آسان هست، دانشجویان خارجی این توانایی را دارند که تا ۲۰ دانشگاه را فقط با یک درخواستی از طریق وب درخواست دهند.

 

 

نحوه درخواست تحصیل رشته حقوق در فرانسه

دانشجویان بین المللی که خواهان تحصیل رشته حقوق در فرانسه هستند بایست که از دو مجموعه زیر جهت انجام درخواست پیروی بکنند:

  • روشی برای درخواست از یک موسسه آموزش عالی
  • روشی برای ورود به کشور زمانیکه درخواست تان به تایید رسید.

 

 

مدارک لازم برای درخواست تحصیل در فرانسه

مدارک و فرمهایی که لازم هست تا جمع آوری و پر کنید عبارتند از:

۱) پاسپورت و کارت شناسایی تان.

۲) کپی های دانشنامه های لیسانس تان و ریزنمراتتان.

۳) حق الزحمه ثبت نام.

۴) یک کپی از کارت بیمه سلامت اروپایی تان (در صورتی که شما شهروند اتحادیه اروپا باشید).

۵) CV و نامه انگیزه.

۶) گواهینامه زبان انگلیسی همانند تافل و تولیمو.

 

 

برنامه های مقاطع تحصیلی رشته حقوق در فرانسه

۱) اکثر برنامه های مقطع لیسانس (LLB) سه  یا چهار سال طول می کشد. برخی از دانشکده ها برنامه هایی را طراحی کرد اند تا علایق دانشجویان با یک بخش خاصی از حقوق همانند حقوق اروپا قبل از اینکه آنها شروع به کار در این زمینه بکنند، هماهنگ شود.

۲)یک LLM ( ارشد حقوق) یک مقطع فوق لیسانس برای دانشجویان در حال تحصیل رشته حقوق می باشد. آن معمولا برای دانشجویان و متخصصین حقوق تخصیص داده شده  که خواستار کسب دانش در یک رشته حقوق خاص همانند حقوق بین المللی یا حقوق مالیات می باشند.

گرایشات تحصیلی رشته  حقوق در دانشگاههای  فرانسه

گرایشات رشته حقوق در دانشگاههای فرانسه عبارتند از : حقوق کیفری، حقوق محضری، حقوق شرع، حقوق مالی و تجاری، حقوق شرکت،حقوق قرارداد و کفیل،  حقوق شهری، حقوق میراث فرهنگی، حقوق محیطی، حقوق هوا و فضا و ارتباطات از دور، حقوق دارایی فکری و ابداع، حقوق دیجیتال، حقوق اجتماعی، حقوق بشر، و حقوق بین الملل و اروپایی.

 

 

بهترین دانشگاهها برای تحصیل رشته حقوق در فرانسه

اکثر دانشکده های حقوق در فرانسه شهرت بین المللی زیادی دارند. در فرانسه برعکس سایر کشورها، دانشکده های حقوق مستقل نیستند. دانشکده های حقوق به یک دانشگاه مرتبط هستند که طیفی از موضوعات را برای تحصیل به دانشجویان ارایه می دهد این درست در نقطه ی مقابل موسسه ی آموزشی مستقل قرار می گیرد که منحصرا در مطالعات حقوقی متخصص هست.

اکثریت دوره های آموزشی در دانشکده های حقوق فرانسه مربوط به قوانین فرانسه هست که به بعد از آن به قوانین اتحادیه اروپایی هم می پردازد.

براساس آمار و ارقام موجود، بی تردید  دانشگاههای پانتئون- سوربون پاریس I و پانتئون- آساس II بهترین دانشگاهها برای تحصیل رشته حقوق در فرانسه بشمار می روند.

۱) دانشکده حقوق دانشگاه پانتئون- سوربون از معروفترین دانشکده های حقوق برای تحصیلات حقوقی است. این دانشکده در پاریس قرار دارد.این دانشکده با دانشکده های مطرح زیادی در دنیا در ارتباط هست. در ضمن، تمامی دوره ها به زبان فرانسوی تدریس می شود.

۲) دانشکده حقوق دانشگاه پانتئون-آساس طیفی از موضوعات مختلف را به دانشجویان پرشمار رشته حقوق خود پیشنهاد می کند. این دانشگاه خواهرخوانده سوربون هست.این دانشگاه دارای ۲۴ مرکز پژوهشی و ۵ دانشکده دکتری هست. هر ساله ۱۶۳۰ استاد و  بالغ بر ۸۰۰۰ دانشجوی لیسانس دارد. دوره های آموزشی در اینجا به زبانهای انگلیسی و فرانسوی آموزش داده می شود.

 

 

شرایط مالی برای تحصیل رشته حقوق در فرانسه

دانشجویانی که خواهان حضور در یک موسسه آموزش عالی برای ادامه تحصیل هستند متوجه می شوند که یک تعداد فرصت های مالی خوب وجود دارد که انتظار آنها را می کشند تا حضورشان در دانشگاهها آسانتر گردد. هم وام ها و هم بورسیه ها برای دانشجویان واجد شرایط در دسترس می باشد.

مضافا اینکه  دولت فرانسه برخی از هزینه های حضور در دانشگاه را جبران می کند و حضور در یک دانشگاه فرانسوی را بدین ترتیب آسانتر می سازد. هزینه های شهریه  در فرانسه بسیار پایین تر از دیگر کشورهاست. و این امر گزینه ی مالی جهت حضور در فرانسه را  عقلانی و منطقی می سازد.

تحصیل در فرانسه دارای مزایا و فواید متعددی هست که یقینا این امر برای دانشجویان حاضر در آنجا بسیار ملموس می باشد.

میانگین هزینه حضور در دانشگاه فرانسوی برای مقاطع سال اول ۱۸۶ یورو و برای درجه ی ارشد این عدد برابر ۲۵۵ یورو می باشد. در مجموع هزینه زندگی در فرانسه برای دانشجویان مقرون به صرفه است.

 

 

نتیجه گیری نهایی:

تحصیل رشته حقوق در فرانسه بخاطر وجود شرایط مطلوب تحصیلی اهمیت زیادی برای متقاضیان و علاقه مندان این رشته، مخصوصا دانشجویان خارجی دارد. و تحصیل در دانشگاههای فرانسه نکات مثبت و منفی خود را دارد. مشاوران با تجربه ما در موسسه  حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند به شما در این زمینه مشاوره داده و بهترین روش ها را با توجه به شرایط تان به شما پیشنهاد کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *