مهاجرت تحصیلی آمریکا

تحصیل داروسازی در آمریکا

متقاضیانی که قصد تحصیل داروسازی در آمریکا را دارند، حتما باید شرایط لازم را داشته باشند و اطلاعات کاملی درباره تحصیل داروسازی در آمریکا داشته باشند. همچنین داشتن اطلاعات و آگاهی از میزان هزینه های تحصیل داروسازی در آمریکا و مخارج اقامت دانشجویی در این کشور، از مهمترین موارد به شمار میرود و تمام دانشجویان خارجی باید از موارد ذکر شده مطلع باشند.

شرایط تحصیل در دانشگاه های آمریکا برای دانشجو های بین المللی آسان نمی باشد؛ زیرا هزینه های تحصیل در دانشگاه های این کشور بسیار بالا می باشند و متقاضیانی که قصد دارند در دانشگاه های دولتی و خصوصی مشغول به تحصیل شوند، حتما باید توان مالی کافی داشته باشند؛ اما در برخی از موارد دانشجویان می توانند با بهره مند شدن از کمک هزینه های تحصیلی، شرایط بهتری برای تحصیل داشته باشند.

کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت در این مقاله اطلاعات کاملی درباره تحصیل داروسازی در آمریکا ارائه خواهند کرد.

کسب مدرک داروسازی در آمریکا

متقاضیانی که به فکر تحصیل داروسازی در دانشگاه های کشور آمریکا میباشند، باید در نظر داشته باشند که دوره های تحصیلی در این رشته بر روی درس هایی نظیر شیمی، زیست شناسی و فیزیولوژی انسانی، داروسازی (نحوه تولید دارو) و فارماکولوژی (چگونگی مصرف دارو با بدن) تمرکز می کنند. اکثر رشته های داروسازی، پژوهش علمی را با آموزش های حرفه ای تر و مهارت های حرفه ای داروئی مانند یادگیری در مورد مسائل قانونی و اخلاقی و نحوه ارتباط با بیماران ترکیب میکند. شما همه چیز در مورد نسخه ها، داروها و عمل بالینی و تمرین دادن به سناریوهای مختلف را یاد خواهید گرفت. با تحصیل داروسازی در آمریکا، ممکن است این فرصت را داشته باشید که در نقش های خاصی مانند توسعه دارو جدید یا مراقبت از بیمار و یا در یک حوزه تخصصی مراقبت های پزشکی مانند بیماری های عفونی یا مراقبت از سالمندان را تجربه کنید.

اکثر دوره های داروسازی در دانشگاههای مختلف جهان بر پایه دروسی چون زیست، شیمی، فارمولوژی، فیزیولوژی و روش های ساخت دارو ارائه میشوند و دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی میتوانند تبدیل به یک داروساز و متخصص دارو شوند. متقاضیان و دانشجویان خارجی برای ورود به کالجهای و دانشگاههای داروسازی کشور آمریکا حتما باید شرایط لازم را دارا باشند و مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهند. در ادامه شما عزیزان اطلاعات بیشتری درباره تحصیل داروسازی در آمریکا کسب خواهید کرد.

علاوه بر معرفی دانشگاه هاروارد، با مراجعه به مقاله کارآفرینی در آمریکا میتوانید از شرایط کارآفرینی این کشور آگاه شوید.

شرایط تحصیل در دوره های داروسازی در آمریکا

الزامات ثبت نام برای کالج های داروسازی بین دانشگاه های و کالج های مختلف متفاوت است، اما تقریبا تحصیلات شیمی در تمامی دانشگاه های داروسازی ار مهم ترین موارد به شمار می رود. این تحصیلات ترجیحا همراه با ترکیبی از زیست شناسی، فیزیک و ریاضیات می باشد. به طور کلی ورود و تحصیل در دوره های تحصیلی داروسازی بسیار سخت و رقابتی می باشد و دانشجویان نمی توانند به راحتی وارد دوره های داروسازی شوند و مشغول به تحصیل شوند؛ به همین دلیل، کسب نمرات بالا و داشتن معدل بالا و همچنین ارائه مدرک زبان رسمی و معتبر از مهم ترین موارد جهت تحصیل در دوره های داروسازی می باشند.

ساختار دوره های تحصیلی داروسازی در کشور آمریکا

تحصیل در دوره های داروسازی ساختار و شرایط خاصی دارد و این موضوع بستگی به کشور و دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل هستید دارد. در برخی مناطق جهان، بعد از تحصیلات داروسازی، مدرک “ب فارم” ارائه می شود و در برخی از نقاط جهان نیز مدرک “م فارم” ارائه میشود.

اگر میخواهید دوره های تحصیلی داروسازی را در کشور های خارجی سپری کنید و یا مایل هستید که پس از فارغ التحصیلی در کشورهای مختلف مشغول به کار شوید، حتما باید شرایط مختلف را در کشور های گوناگون بررسی کنید؛ برای مثال، جهت شرکت در دوره های بلند مدت داروسازی در کشور انگلستان، دانشجویان حتما باید مدرک “م فارم” کسب کنند. دوره های داروسازی معمولا شامل سخنرانی ها، سمینارها و تمرین های عملی می باشند. اکثر دانشگاه ها در برخی مواقع در طول تحصیلات خود، فعالیت های عملی نیز به همراه دارند. ارزیابی در دانشگاه ها و دوره های تحصیلی داروسزی بر اساس معاینه فنی و عملی و دوره کار انجام میشود.

شرکت در دوره های تحصیلی دکترای داروسازی در ایالات متحده نیازمند سپری کردن دوره ی دو ساله پیش نیاز می باشد که بعد از آن دانشجو وارد دوره ی چهار ساله تحصیلات حرفه ای می شود و لازم به ذکر است که لیسانس دوره های داروسازی دیگر در ایالات متحده ارائه نمیشود.

دانشجویان خارجی برای تحصیل داروسازی در آمریکا حتما باید شرایط مورد نیاز را دارا باشند و مدرک زبان معتبر (تافل و آیلتس) ارائه دهند تا جهت ورود به مراکز تحصیلی مورد نظر، پذیرفته شوند.

پذیرش داروسازی در کشور آمریکا

روند پذیرش داروسازی برای همه دانشجویان بسیار سخت و رقابتی می باشد. کلاس های مورد نیاز برای پذیرش در مدرسه داروسازی در دانشگاه های مختلف کشور آمریکا متفاوت است. اکثر برنامه های مدرک دانشگاهی در کشور آمریکا از طریق شرکت در دوره ها تحصیلی در کالج های داروسازی ارائه میشوند.

پذیرش دانشجویان غیر آمریکایی جهت تحصیل و شرکت در دوره های داروسازی در کشور آمریکا بستگی به دانشگاه و کالج مورد نظر و هر دانشگاه و کالج دارای شرایط و سیاست های خاص خود میباشد. به طور کلی ورود به دانشگاه های دولتی کشور آمریکا برای دانشجویان غیر آمریکایی و خارجی بسیار سخت میباشد و دانشگاه های خصوصی شرایط بهتری برای پذیرش دانشجو های غیر آمریکایی و خارجی دارند.

اگر یک دانشگاه و یا مرکز تحصیلی در ایالات متحده برای پذیرش شهروندان غیر آمریکایی شرایط مناسبی داشته باشد، متقاضی باید حداقل شرایط ورود به عنوان دانشجویان آمریکایی، که شامل پیش نیازهای دوره و آزمون های استاندارد میباشد را برآورده کند. متقاضياني که دوره های پیش نیاز داروسازی را در خارج از آمريکا سپری کرده اند، باید جهت تحصیل در دوره های اصلی داروسازی در کشور آمریکا، مدارک و گواهی معتبری برای اثبات این موضوع ارائه دهند. لازم به ذکر است که بعضی از مراکز تحصیلی آمریکایی، مدارک پیش نیاز خارجی را قبول نمیکنند.

شما عزیزان اگر قصد تحصیل در کشور آمریکا را دارید و میخواهید از هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا مطلع شوید، میتوانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *