مهاجرت تحصیلی بلژیک

بورسیه تحصیلی بلژیک

بورسیه تحصیلی بلژیک

بورسیه تحصیلی بلژیک در سال 2022 یکی از طرق مناسب جهت پوشش دهی هزینه تحصیل و زندگی می باشد. در این کشور بورسیه های متعددی ارائه می شود این کشور همانند سایر کشورها برای جذب دانشجوهای بین المللی بورسیه هایی برای دانشجویان قرار می دهد. دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند می­ توانند از طریق این برنامه تحصیلی به این کشور سفر نمایند.

اکثر دانشگاه های خاص در این کشور وجود دارد. این موسسات برای جذب و تحصیل دانشجویان در تمامی مقاطع اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه هایی را سالانه ارائه می ­دهند. همچنین این دانشگاه ها هزینه هایی را نیز برای تحقیقات علمی این دانشجویان در نظر می ­گیرند. افراد علاقمند به تحصیل در این کشور می ­توانند با مراجعه به سایت های معتبر جهت دریافت بورسیه تحصیلی این کشور اطلاعات لازم را کسب نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای شما در این باب است.

بررسی قوانین و شرایط انواع بورسیه تحصیلی بلژیک

این کشور برای ادامه تحصیل برای دانشجویان بین المللی بورسیه هایی ارائه می­ دهد. همچنین این کشور در بین 100 کشور برتر جهان برای ارائه بورسیه های تحصیلی به دانشجویان بین المللی قرار دارد. بورسیه های تحصیلی این کشور برای کسانی که در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری قصد ادامه تحصیل دارند بیشتر از بورسیه در مقطع کارشناسی به چشم می ­خورد.

همچنین بورسیه های رایگان این کشور برای افرادی با رزومه های بالا اعطاء می­ شود. بورسیه های پزشکی نیز در برخی از دانشگاه های خاص برای دانشجویان قرار داده می ­شود. افراد با مراجعه به سایت دانشگاه های این کشور می ­توانند از زمان و نحوه اعطاء بورسیه ها مطلع شوند. لازم به ذکر است دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور برای هر دانشگاه شرایط متفاوتی دارد.

بورسیه تحصیلی کارشناسی در بلژیک

افرادی که دوره­ کارشناسی خود را در این کشور بگذرانند بایستی مدارک تحصیلی دوره­ دبیرستان خود را ارائه دهند. همچنین بایستی این مدارک معادل با قوانین والوونیا در پایتخت این کشور باشد. در بعضی از مناطق این کشور نیز افراد بایستی برای ورود به دوره­ کارشناسی در رشته هایی مانند مهندسی و هنر در آزمون ورودی شرکت نمایند. همچنین می توانید مقاله مهاجرت تحصیلی به بلژیک را مطالعه بفرمائید. همچنین دانشجویانی که در رشته دندانپزشکی مشغول به تحصیل می ­شوند، بایستی پس از پایان سال اول تحصیلی در یک امتحان رقابتی شرکت کنند. در صورت موفق شدن و کسب نمره معیار در این امتحان قادر به ادامه تحصیل در این رشته خواهد بود.

بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در بلژیک

این کشور جهت ترویج بین المللی دانشگاه فلاندرز برنامه آموزشی برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد ایجاد نموده است. دانشجویان بین المللی را در برخی مقاطع تحصیلی بورسیه می­ کند. تنها دانشجویان با رزومه های بالا در این برنامه آموزشی بورسیه تحصیلی این کشور را دریافت می ­کنند. ناگفته نماند که دولت این کشور برای دانشجویانی که این بورسیه به آنها تعلق می­ گیرد سالانه مبلغ 7500€ (یورو) می ­پردازند. اکثر بورسیه های تحصیلی در این کشور مربوط به دوره دکتری می باشد. تحصیل در مقاطع مختلف بلژیک را نیز در مقاله مذکور مطاله فرمائید. تعدادی از بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری بدین شرح می باشد:

کمک هزینه دانشگاه بلژیک برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه لوون در این کشور نیز در مقطع دکتری دانشجویان با استعداد را بورسیه می­ نماید. با این تفاوت که این بورسیه شامل یک سال شهریه دانشگاه، بیمه و همچنین کمک هزینه 10000€ (یورو) در یک سال می­ باشد. توجه داشته باشید کمک هزینه های مورد نظر در دانشگاه های این کشور برای افراد در نظر می گیرد با یکدیگر متفاوت است. دانشگاه لوون در این کشور برای دانشجویان مقطع دکتری در کشورهای درحال توسعه کمک هزینه هایی را پرداخت می ­کند.

 بورسیه تحصیلی دانشگاه گنت بلژیک برای کشورهای در حال توسعه

 بورسیه تحصیلی دانشگاه گنت بلژیک برای کشورهای در حال توسعه

دانشگاه گنت نیز یکی دیگر از دانشگاه های این کشور است. برای دانشجویان کشورهای درحال توسعه در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه هایی را قرار می­ دهد. بورسیه این دانشگاه شامل بیمه دانشجو، پرداحت کمک هزینه 1000€ (یورو) در ماه و 500€ (یورو) جهت پرداخت شهریه و همچنین به دانشجویان وامی به مبلغ 105€ (یورو) می­ دهد. این دانشگاه برای دانشجویان مقطع دکتری در کشورهای در حال توسعه بورسیه ایی قرار داده است که فرد نیمی از دوره­ تحصیلی دکتری خود را در این کشور و نیمی دیگر را در کشور خود آموزش ببیند.

 در تصویر زیر تعدادی از برترین دانشگاه های کشور بلژیک در زمینه بورسیه های تحصیلی را مشاهده می نمایید:

برترین دانشگاه های کشور بلژیک در زمینه بورسیه های تحصیلی

فرصت های مطالعاتی آموزش و پرورش آمریکا در بلژیک

موسسه آموزشی امریکایی در این کشور وجود دارد. دانشجویان مقیم ایالات متحده آمریکا هستند را برای ادامه تحصیل در این موسسه ترغیب می ­کنند. این موسسه کم هزینه های بالایی برای این دانشجویان در نظر می­ گیرد. بطوریکه برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد کمک هزینه ایی معادل 27000€ (یورو) و برای دانشجویان مقطع دکتری تا 31000€ (یورو) قرار می­ دهد. بورسیه های تحصیلی این کشور برای دانشجویان شرایط های متفاوتی دارد. کمک هزینه هایی که این دانشگاه ها به دانشجویان پرداخت می­ کنند نیز هر یک با دیگری متفاوتند. همچنین در این کشور بورسیه هایی برای ادامه تحصیل دانش آموزانی که با استعدادند. اما توانایی مالی برای ادامه تحصیل آنها وجود ندارد مشاهده می ­شود.

اما از آنجاییکه این کشور در بین دانشجویان برای ادامه تحصیل ناشناخته است. افراد ممکن است با سوالات بیشتری در مورد بورسیه های خاصی که برای کشورهای در حال توسعه قرار می دهند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قادرند به تمامی سوالات دانشجویان و شرایط انواع بورسیه ها و راه های ورود به دانشگاه های این کشور پاسخ دهد. از این رو افراد می­ توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *