مهاجرت تحصیلی بلژیک

بورسیه تحصیلی بلژیک

بورسیه تحصیلی بلژیک

بورسیه تحصیلی بلژیک

کشور بلژیک همانند سایر کشورها برای جذب دانشجوهای بین المللی بورسیه هایی با امکانات بالا برای دانشجویان قرار می­دهد.دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور بلژیک را دارند می­توانند از طریق بورسیه تحصیلی بلژیک به این کشور سفر نمایند.

اکثر موسسات بین المللی و دانشگاههای خاصی در کشور بلژیک وجود دارد که برای جذب و تحصیل دانشجویان در تمامی مقاطع اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه هایی را سالانه ارائه می­دهند، همچنین این دانشگاهها و موسسات عالی هزینه هایی را نیز برای تحقیقات علمی این دانشجویان در نظر می­گیرند.

افراد علاقمند به تحصیل در کشور بلژیک می­توانند با مراجعه به سایت های معتبر جهت دریافت بورسیه تحصیلی بلژیک اطلاعات لازم را کسب نمایند.

بررسی قوانین وشرایط انواع بورسیه در بلژیک

کشور بلژیک از جمله کشورهایی است که برای ادامه تحصیل برای دانشجویان بین المللی بورسیه هایی ارائه می­دهد.همچنین کشور بلژیک در بین 100کشور برتر جهان برای ارائه بورسیه های تحصیلی به دانشجویان بین المللی قرار دارد.

بورسیه ها تحصیلی بلژیک برای کسانی که در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری قصد ادامه تحصیل دارند بیشتر از بورسیه در مقطع کارشناسی بچشم می­خورد.

همچنین بورسیه های رایگان کشور بلژیک برای افرادی با رزومه های بالا اعطا می­شود.بورسیه های پزشکی نیز در برخی از دانشگاههای خاص برای دانشجویان قرار داده می­شود.که افراد با مراجعه به سایت دانشگاههای این کشور می­توانند از زمان و نحوه اعطای بورسیه ها مطلع شوند.لازم به ذکر است دریافت بورسیه تحصیلی در بلژیک برای هر دانشگاه شرایط متفاوتی دارد.

 

بورسیه کارشناسی بلژیک

افرادی که مایلند دوره­ی کارشناسی خود را در کشور بلژیک بگذرانند بایستی مدارک تحصیلی دوره­ی دبیرستان خود را به کشور بلژیک ارائه نماید و بایستی این مدارک معادل با قوانین والوونیا در بروکسل پایتخت بلژیک باشد.

در بعضی از مناطق بلژیک نیز افراد بایستی برای ورود به دوره­ی کارشناسی در بعضی از رشته ها مانند مهندسی و هنر در آزمون ورودی آن دانشگاه شرکت نمایند.

همچنین دانشجویانی که در رشته دندانپزشکی مشغول به تحصیل می­شوند بایستی پس از پایان سال اول تحصیلی در یک امتحان رقابتی شرکت نموده و در صورت موفق شدن و کسب نمره معیار در این امتحان قادر به ادامه تحصیل در این رشته خواهد بود.

 

بورسیه تحصیلی بلژیک برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه فنی بلژیک به همکاری 18 کشور دیگر برای دادن بورسیه های تحصیلی شامل کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی، کارآموزی پس از تحصیل در دانشگاهها و تورهای تحصیلی تلاش می­نمایند. ممکن است این فرصت برای دانشجویان در کشور بلژیک و یا دیگر کشورها قرار داده شود.

 

بورسیه مقطع کارشناسی ارشد در بلژیک

برخی از دانشگاهها در بلژیک هستند که بورسیه هایی را برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه آسیایی و آفریقایی و آمریکای لاتین در مقطع کارشناسی ارشد قرار می­دهند که این بورسیه شامل شهریه دانشگاه، مسکن، کمک هزینه های زندگی و سفر را نیز پوشش می­دهد.

 

بورسیه تحصیلی بلژیک برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری

کشور بلژیک جهت ترویج بین المللی دانشگاه فلاندرز برنامه ایی آموزشی برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد ایجاد نموده که دانشجویان بین المللی را بورسیه می­کند.و فقط دانشجویان با رزومه های بالا در این برنامه آموزشی بورسیه تحصیلی بلژیک را دریافت می­کنند. ناگفته نماند که دولت بلژیک برای دانشجویانی که این بورسیه به آنها تعلق می­گیرد سالانه مبلغ 7500 یورو می­پردازند.

 

کمک هزینه تحصیلی بورسیه تحصیل دانشگاه بلژیک برای د انشجویان بین المللی

دانشگاه لوون در بلژیک نیز در مقطع دکتری دانشجویان بااستعداد را بورسیه می­نماید با این تفاوت که این بورسیه شامل یک سال شهریه دانشگاه و بیمه و همچنین کمک هزینه 10000 یورو در یکسال می­باشد.

توجه داشته باشید کم هزینه هایی که دانشگاههای بلژیک برای افراد در نظر می­گیرند با یکدیگر متفاوت است.دانشگاه لوون بلژیک برای دانشجویان مقطع دکتری در کشورهای درحال توسعه کمک هزینه هایی را پرداخت می­کند.

 

 بورسیه دانشگاه گنت برای کشورهای در حال توسعه

دانشگاه گنت نیز یکی دیگر از دانشگاه های کشور بلژیک است که برای دانشجویان کشورهای درحال توسعه در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه هایی را قرار می­دهد.بورسیه این دانشگاه شامل بیمه دانشجو، پرداحت کمک هزینه 1000 یورو در ماه و 500€ جهت پرداخت شهریه و همچنین به دانشجویان وامی به مبلغ 105€ می­دهد.

این دانشگاه برای دانشجویان مقطع دکتری در کشورهای در حال توسعه بورسیه ایی قرار داده است که فرد نیمی از دوره­ی تحصیلی دکتری خود را در این کشور و نیمی دیگر را در کشور خود آموزش ببیند.

بورسیه تحصیلی موسسه بلژیکی برای دانشجویان بین المللی

از آنجائیکه مردم در کشور بلژیک به سه زبان آلمانی، هلندی و فرانسوی صحبت می­کنند، زبان تحصیل در دانشگاههای این کشور نیز به همین سه زبان است.با این حال موسسات بلژیکی وجود دارد که دانشجویان را بدون داشتن مدرک زبان بورسیه می­کنند.

فرصت های مطالعاتی آموزش و پرورش آمریکا در بلژیک

موسسه آموزشی امریکایی در بلژیک وجود دارد که دانشجویان و کسانی که مقیم ایالات متحده آمریکا هستند را برای ادامه تحصیل در این موسسه ترغیب می­کنند.این موسسه کم هزینه های بالایی برای این دانشجویان در نظر می­گیرد بطوریکه برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد کمک هزینه ایی معادل 27000 یورو وبرای دانشجویان مقطع دکتری تا 31000 یورو قرار می­دهد.

بورسیه های تحصیلی بلژیک که برای دانشجویان قرار می­دهد هرکدام شرایط های متفاوتی دارد و کمک هزینه هایی که این دانشگاه ها به دانشجویان پرداخت می­کنند نیز هریک با دیگری متفاوتند.

همچنین در کشور بلژیک بورسیه هایی برای ادامه تحصیل دانش آموزانی که با استعدادند اما توانایی مالی برای ادامه تحصیل آنها وجود ندارد مشاهده می­شود.

اما از آنجائیکه کشور بلژیک در بین دانشجویان برای ادامه تحصیل ناشناخته است افراد ممکن است با سوالات بیشتری در مورد بورسیه های خاصی که برای کشورهای در حال توسعه قرار می­دهند روبرو شوند همانند سوالاتی از قبیل:

چه کسانی می­توانند بورسیه تحصیلی بلژیک را دریافت کنند؟

چه شرایطی برای دریافت بورسیه وجود دارد؟

آیا برای وارد شدن به موسسات عالی و دانشگاه های بلژیک باید آزمون دهیم؟

شهریه های دانشگاهای بلژیک چگونه است؟

و…

مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قادرند به تمامی سوالات دانشجویان و شرایط انواع بورسیه ها و راههای ورود به  دانشگاه های بلژیک پاسخ دهد.از این رو افراد می­توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *