مهاجرت تحصیلی سوئیس

اقامت سوئیس از طریق تحصیل

اقامت سوئیس از طریق تحصیل از  رویا هایی میباشد که اشخاص متقاضی  اقامت سوئیس از طریق تحصیل ممکن است در سر داشته باشند . اقامت سوئیس از طریق تحصیل میتواند  این شانس را برای اشخاص متقاضی اقامت سوئیس از طریق تحصیل که  قادر به این باشند که به  آسانی هر چه تمام تر در این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند. اگر شما هم متمایل به کسب اقامت سوئیس از طریق تحصیل میباشید با خواندن  این مقاله و همچنین با مراجعه به سایت موسسه  حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با مشاورین و وکلا این موسسه که در زمینه کسب اقامت کشورهای مختلف و امور مهاجرتی دارای تخصص میباشند از اطلاعات بیشتری در زمینه  این امور بهره مند شوید.

بررسی شرایط گرفتن اقامت سوئیس از طریق تحصیل

اشخاص متقاضی گرفتن اقامت سوئیس از طریق تحصیل که هدف  تحصیل نمودن  و اقامت گزیدن  در  این کشور را دارند، برایشان بهتر میباشد که اطلاعات کافی در مورد ویزای این کشور  و مهاجرت نمودن  به کشور سوئیس کسب نمایند.  کلیه این شرایط برای شهروندانی که دارای تابعیت از کشورهای عضو اتحادیه اروپا میباشند  و یا  عضو انجمن تجارت آزاد قاره اروپا میباشند دارای تفاوت از شهروندانی که تابعیت کشورهای  ثالث یا سایر کشورها را دارند میباشد.

لازم به ذکر است که دیگر شرط برای گرفتن اقامت سوئیس از طریق تحصیل در دانشگاه های  این کشور ، این میباشد که در گام اول اشخاص متقاضی ملزم به انتخاب رشته تحصیلی مناسب خود را جستجو نموده و موفق به گرفتن پذیرش در دانشگاه می شود.  در زمانی که مدرک نشان دهنده گواهی ثبت نام برای پذیرش این اشخاص در دانشگاه مورد تایید قرار گرفت  این فرصت را دارید  برای متقاضیان  ویزای تحصیلی این کشور درخواست دهید.

بررسی مدت زمان لازم برای گذراندن دوران تحصیلی در کشور سوئیس

 1. برای گذراندن دوره های تحصیلی که مدت زمان سپری کردن این دوره  تا سه ماه طول میکشد  و همچنین برای گذراندن دوره های تابستانی و حضور در مدارس زبان  این اشخاص  نیاز به ویزای شنگن C  که ویژه کوتاه مدت میباشد دارید.
 2. اما برای گذراندن  دوره هایی که نیاز به مدت زمان بیشتر از سه ماه دارند  ،  این اشخاص نیاز به یک ویزای D  که ویژه بلند مدت میباشد دارید.

لازم به ذکر است این اشخاص قادر به این میباشند که با استفاده نمودن از یک ویزای گردشگری که فقط برای مدت زمان محدود سه ماهه موفق به ورود به این کشور شوند وارد شوند و سپس آن را به یک مجوز اقامت دانشجویی تغییر دهند. در نهایت در صورتی که این اشخاص  قصد ماندن برای مدتی بیشتر از نود روز در این کشور دارند، حتی در صورتی که این اشخاص نیاز به ویزای ورود نداشته باشند، همچنان برای گرفتن مجوز اقامت ملزم به دادن درخواست می باشند. مثل شهروندانی که دارای تابعیت  کشور های استرالیا،  کشور کانادا، کشور نیوزیلند، کشور ژاپن، کشور مالزی و یا اتباع کشور  سنگاپور، میباشند.

برسی نحوه ویزای کشور سوئیس

اشخاص متقاضی اقامت سوئیس از طریق تحصیل ملزم به درخواست ویزا از طریق سفارت خانه یا کنسولگری  این کشور  میباشند. پس  به این منظور ملزم به تکمیل  یک فرم درخواست  میباشند و ملزم به فرستادن مدارک  مورد نیاز  که به زبان فرانسوی، یا زبان آلمانی یا زبان  انگلیسی باشند  ارسال کنند،  پس در نتیجه این اشخاص ملزم به ترجمه مدارک رسمی  خود  میباشند.

بررسی مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای کوتاه مدت شنگن  C

 • به همراه داشتن پاسپورت دارای اعتبار یا به عبارتی شناسه سفر
 • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های خود در طول اقامت خود  در این کشور میباشد.
 • به همراه داشتن مدرکی که نشان دهنده داشتن بیمه درمانی ویا بیمه سوانح میباشد.
 • به همراه داشتن مدرکی که تایید کننده واحدهای درسی رزرو شده که در بر گیرنده رسید پرداخت هزینه ها می باشد.

بیان این نکته حائز اهمیت میباشد که اگر سن  اشخاص متقاضی زیر هیجده سال باشد، در حالت  سفر به این کشور که  به تنهایی انجام شود به جز مدارک شناسایی به مجوز  سفر هم نیاز دارند و در  حالتی که والدینشان  همراه  آنها باشند، ملزم به ارائه کپی ویزای آنها هم میباشند.

بررسی مدارک مورد نیاز برای گرفتن  ویزای بلند مدت D

 • به همراه داشتن پاسپورت دارای اعتبار یا به عبارتی شناسه سفر
 • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های خود در طول اقامت خود  در این کشور میباشد.
 • به همراه داشتن مدرکی که نشان دهنده داشتن بیمه درمانی ویا بیمه سوانح میباشد.
 • به همراه داشتن نامه ای که در بر گیرنده توضیحاتی در مورد انگیزه و قصد اشخاص متقاضی برای اقامت سوئیس از طریق تحصیل و اهمیت داشتن آن در  کار و حرفه  این اشخاص باشد.
 • به همراه داشتن مدرکی که نیاز به تاییدیه ثبت نام در یک موسسه آموزشی معتبر در سوئیس باشد .
 • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر تایید پرداخت هزینه های دوره تحصیلی باشد.
 • به همراه داشتن مدرکی که نشان دهنده سوابق تحصیلی و رزومه تحصیلی فرد باشد.
 • به همراه داشتن رونوشت از مدارک  آخرین سال تحصیلی شخص

لازم به ذکر میباشد که امکان این وجود دارد که شخص متقاضی نیاز باشد تا در یک آزمون زبان شرکت کند تا قادر به اثبات ادامه تحصیل در این کشور باشد. همچنین این اشخاص ملزم به تکمیل و امضا نمودن یک فرم که  مبنی بر این می باشد که بعد از اتمام تحصیلات این  کشور را ترک نمی کنند.

بررسی نمودن مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های کشور سوئیس

در صورتی که اشخاص متقاضی اقامت سوئیس از طریق تحصیل در  مقاطع فوق لیسانس یا دکترا در دانشگاه های سوئیس قصد ادامه تحصیل  داشته باشند ، این امکان را دارند که برای  گرفتن مجوز اقامت درخواست دهند. ناگفته نماند که بیشتیرین زمان لازم برای اقامت داشتن این اشخاص دو سال میباشد.

بررسی نمودن شرایط لازم بعد از وارد شدن به کشور سوئیس

اشخاص متقاضی گرفتن اقامت سوئیس از طریق تحصیل ملزم به این میباشند که چهارده روز بعد از وارد شدن به  این کشور ورود خود را ثبت نمایند ،پس از طی این مراحل به  این اشخاص یک گواهی می دهند که بر اساس آن امکان  افتتاح حساب بانکی در  این کشور را دارند اما اجازه ترک کشور را نخواهند داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *