مهاجرت به کشور ایسلند

اقامت در ایسلند

اقامت در ایسلند

در میان کسانی که در فکر تغیر اقامت هستند اقامت در ایسلند یکی اولویتهای اصلی میباشد همانطور که میدانید کشور ایسلند از کم جمعیت ترین کشورهای جهان است  ولی به جرات میتوان گفت که بر خلاف تراکم جمعیت پایین این کشور دارای یک مردم زیبا و جمعیت مقاوم میباشند که دارای زندگی با کیفیت و امکانات رفاهی بسیار عالی و خوب میباشند پس بی دلیل نیست که اگر متوجه بشیم که بسیاری از مردم دنیا علاقه وافری به مهاجرت به این کشور دارند نباید تعجب کرد بی دلیل نیست که کشور ایسلند برای چندین بار  به عنوان دیدنی ترین نقاط دنیا معرفی شده و همواره جز پنج کشور دیدنی دنیا میباشد

شرایط اقامت در ایسلند

برای اخذ اقامت در ایسلند مثل اکثرکشورها حد اقل سن  قانونی18 سال تمام  میباشد و در صورتی که شخص متقاضی  به سن قانونی نرسیده باشد میتواند با اجازه رسمی از والدین و یا سرپرست قانونی خود مجوز اقامت خود را فراهم نمایند شرط لازمه برای ورود به این کشور به همراه داشتن یک فرم اشناسایی هویت دارای اعتبار مانند گذرنامه میباشد پس از ارائه اسناد شناسایی اثبات ورود قانونی به این کشور حائز اهمیت میباشد.از جمله دیگر فاکتورهای مهم که پس از ورود به این کشور حائز اهمیت است برسی پزشکی لازم و چک اپ  کامل توسط پزشک کارشناس میباشد تا سلامت افراد خارجی مورد تایید قرار بگیرد.

اقامت ایسلند از طریق پناهندگی

در سالیان اخیر بسیاری از متقاضیان مهاجرت جهت رسیدن به هدف راه پناهندگی را در پیش گرفته اند و از این طریق به دنبال اخذ اقامت میباشند. گرچه پناهندگی در کشورهای مختلف سختی های خاص خود را دارد و حتی در شرایطی میتوان گفت بدترین انتخاب نیز محسوب مبشود اما هستند برخی از متقاضیان که این راه را در پیش میگیرند که در بعضی از وقتها راهیست پر خطر و در برخی اوقات راهی غیر ممکن. به این طریق که در حال حاضر اکثر کشورهای معتبر دنیا پرونده های پناهندگی را رد کرده و فرد متقاضی باید کشور را ترک کند. به هر ترتیب راه پناهندگی در ایسلند به هیچ عنوان توصیه نمیشود و راههای بهتری جهت ورود قطعا وجود دارد.

اقامت ایسلند از طریق ویزای کاری ایسلند

یکی از پرتقاضا ترین راههای مهاجرتی ویزای کاری میباشد.که ویزای کاری ایسلند نیز مورد توجه قرار گرفته است. معمولا در اروپا اخذ ویزای کاری به صورت مستقیم ممکن نیست و باید حتما از طریق قانون کاری اتحادیه اروپا اخذ ویزای کار شود.به این صورت که ابتدا کارمورد نظر در خود کشور سه ماه اگهی شود و در صورت نبودن متقاضی سه ماه هم در اتحادیه ی اروپا. و تحت شرایط خاصی فرد ممکن است بتواند ویزای کار دریافت کند.که اصلا کار ساده ای نیست.

برخی از کشورهای اروپایی تحت شرایط خاصی ویزای کار مستقیم میدهند و نیاز به طی آن مراحل سه ماهه نیست مانند کشورهای المان و اتریش و… که برای کسب اطلاعات دقیق در مورد این موضوعات به مقاله ی ویزای کاری آلمان و ویزای کاری اتریش همین سایت میتوانید مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 اقامت ایسلند از طریق ویزای تحصیلی ایسلند

 • یکی از بهترین روشهای مهاجرتی در حال حاضر اخذ ویزای تحصیلی میباشد.
 • شاید در حال حاضر اکثر مهاجرین به کشورهای مختلف از طریق ویزای تحصیلی مهاجرت میکنند.

ویزای تحصیلی ایسلند معمولا به سختی اخذ میشود و آن هم به دو دلیل:

 1. یک اینکه این کشور معمولا به دانشجویانی پذیرش میدهد که زبان ایسلندی را بلدند و به زبان ایسلندی تسلط دارند و برای این موضوع باید مدرک ارائه کنند.
 2. دوم اینکه اگر بخواهند به زبان انگلیسی اخذ پذیرش کنند باید هم مدرک زبان آیلتس داشته باشند و هم اینکه هزینه ی تحصیل بپردازند .

که هزینه ی تحصیل در ایسلند چیزی حدود ده هزار یورو در سال میباشد. که با توجه به اقلیم ایسلند و جمعیت این کشور متاسفانه اخذ پذیرش از این کشور با این هزینه ی تحصیل عاقلانه نیست.برای اگاهی بیشتر در مورد تحصیل در ایسلند به مقاله ی تحصیل در ایسلند این سایت رجوع کنید.

اقامت ایسلند از طریق تولد

اخذ اقامت یا تابعیت در کشورها به دو صورت انجام میشود.

 1. از طریق سیستم خون
 2. سیستم خاک.

به این صورت که برخی کشورها بر این قانون هستند که هر گاه فردی در خاک آن کشورها متولد شود فارغ از هر شرایطی که خانواده و پدر و مادر فرد دارند به فرد تابعیت آن کشور اعطا میشود. مانند کشور امریکا و کانادا و….. مدل دوم اخذ اقامت از طریق خون: به این صورت که معمولا کشورهای اروپایی این قانون را دارند که اگر فردی در کشوری متولد شوند تابعیت آن کشور یا از طریق پدر یا مادرو یا از طریق هردو به فرد منتقل میشود که کشور ایسلند هر دو مدل را پذیرفته است. یعنی اگر فرد متولد شده پدر یا مادر ایسلندی داشته باشد به او تابعیت ایسلند داده میشود. جهت کسب اطلاعات جامع تر برای اقامت ایسلند و کشورهای اروپایی با خطوط موسسه ی سفیران ارتباط گرفته و اخرین اطلاعات مهاجرتی را دریافت کنید.

6 دیدگاه برای “اقامت در ایسلند

 1. اسماعیل گفت:

  اطلاعات مفیدی بود

 2. اشکان گفت:

  مقاله جالبی بود

 3. هما گفت:

  مقاله ى خ خوبى بود

 4. ترانه گفت:

  سپاس از مقاله عالیتون من واقعا اطلاعاتم در مورد کشورها بهتر شد و کشور انگلستان به نظرم راحتر و بهتر می باشد.

 5. عادل گفت:

  جالب بود مرسی. ولی میگن هزینه های زندگی تو ایسلند یکم گرونه . به نظرتون کدوم کشور بهتره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *