مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » اتریش » اقامت اتریش

اقامت اتریشاخذ اقامت اتریش امروزه مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است، این کشور با سیستم مدرن و پیشرفته خود از قسمت جنوبی با کشورهای ایتالیا و اسلوونی و از قسمت شمالی با کشورهای آلمان و جمهوری چک هم مرز است. پایتخت کشور اتریش شهر وین می باشد و مردم در این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند، واحد پول در این کشور نیز یورو می باشد. جمعیت آن در حدود هشت میلیون و پانصد هزار نفر است که دین بیشتر مردم مسیحی می باشد. از شهرهای مهم اتریش می توان به شهر وین، گراتس، اینسبروک، زالتسبورگ و … اشاره کرد. به طور کلی از راه های مختلفی می توان برای مهاجرت به کشور اتریش اقدام کرد، ویزاهای تولد، ازدواج، تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و …. از جمله روش های اخذ اقامت در این کشور محسوب می شود که به آن ها می پردازیم.

 

اقامت اتریش از طریق تولد

یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت در کشور اتریش روش تولد می باشد که در هر کشور سیستم خاص خود را داراست. اصل در کشور اتریش بر اساس سیستم خون می باشد و کودکی که از پدر یا مادر اتریشی در این کشور یا خارج از اتریش متولد می شود می تواند تابعیت این کشور را دریافت نموده و تابعیت کودک به پدر و مادر وی وابسته می باشد.

 

اقامت اتریش از طریق ازدواج

فردی که تقاضای اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج را داراست می تواند با ۶ سال زندگی مشترک در کشور اتریش و ۵ سال سکونت در این کشور با رعایت شرایط و قوانین مربوط به آن اقامت این کشور را اخذ نمایند.

 

اقامت اتریش از طریق تحصیل

به طور کلی مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش از مناسب ترین و کم هزینه ترین روش های اخذ اقامت در این کشور محسوب می شود. به طور معمول متقاضیان تحصیل در اکثر کشورها برای تحصیل باید هزینه پرداخت نمایند اما بسیاری از افراد تمایل دارند در کشورهایی تحصیل نمایند که تحصیل رایگان دارند. هزینه شهریه در دانشگاه های کشور اتریش بسته به نوع دانشگاه مبلغی حدود ۳۰۰ تا ۸۰۰ یورو در هر ترم می باشد که با توجه به هزینه کم به تحصیل رایگان معروف است. برای تحصیل در اتریش مدرک زبان آلمانی نیاز نیست و فرد می تواند در بدو ورود خود به کشور اتریش به آموزش زبان بپردازد. پس از تحصیل زبان و اخذ مدرک امکان ورود به دانشگاه های اتریش وجود دارد.

تحصیل در اتریش در مقاطع مختلف تحصیلی امکان پذیر است که مدت آن در مقطع لیسانس ۴ سال, در مقطع فوق لیسانس ۲ سال و در مقطع دکتری ۳ تا ۵ سال می باشد. دانشجویان بسته به مقطع تحصیلی نیز در طول مدت تحصیل اجازه کار پاره وقت ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته را دارند که با کار پاره وقت می توانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را تامین نمود.

 

اقامت اتریش از طریق کار

به این علت که کشور اتریش از اعضای اتحادیه اروپا محسوب می شود بسیاری از افراد به اخذ ویزای کار این کشور تمایل دارند. متقاضیان با کار در این کشور می توانند علاوه بر دستیابی به درآمد بالا، با رعایت شرایط مربوط به اقامت اتریش به تابعیت این کشور نیز دست پیدا کنند. افرادی که در کشورهای اروپایی مشغول به تحصیل هستند و یا در گذشته در این کشورها تحصیل نموده اند شانس دریافت ویزای کار بالاتری را خواهند داشت.

متقاضیان اخذ ویزای کار کشور اتریش باید حداقل ۷۰ امتیاز دریافت نمایند که در صورت داشتن امتیازات لازم موفق به اخذ ویزا کشور اتریش می شوند. امتیازبندی از مواردی چون سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری، مدرک زبان و …. تشکیل شده است.

افراد با اخذ ۷۰ امتیاز می توانند ویزای ۶ ماهه جستجوی کار را از سفارت اتریش دریافت کنند که بر این اساس می توانند به کشور اتریش وارد شده و در این کشور جویای کار باشند. پس از یافتن کار و بستن قرارداد کاری، کارت اقامتی به مدت یک ساله برای فرد صادر می شود که فرد می تواند دراین شرایط برای خانواده خود نیز درخواست دهد. علاوه بر این راه، در صورتی که فرد از کشور اتریش کارفرما داشته باشد با تقاضای کار از سوی کارفرما و آگهی شغل مورد نظر در کشور اتریش و اتحادیه اروپا می تواند برای این امر به کشور اتریش ورود نماید. متقاضی پس از ۴ تا ۵ سال کار در این کشور و پرداخت مالیات می تواند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کند.

 

اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اتریش یکی از طریق اخذ اقامت اتریش و از روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود. افرادی که در کشور اتریش مشغول به تحصیل یا کار می باشند می توانند برای اخذ اقامت در این کشور روش سرمایه گذاری را انتخاب نمایند. با توجه به مالیات مناسب در کشور اتریش، سرمایه گذاری در این کشور گزینه مناسبی برای متقاضیان محسوب می شود. سرمایه گذاری در اتریش روش های مختلفی دارد که بسته به نوع سرمایه گذاری مبالغ متفاوت است. دقت نمایید که مبالغ سرمایه گذاری باید به صورت نقد باشد و حتما باید منبع ایجاد آن مشخص باشد. یعنی فرد باید اثبات کند که از چه روشی این میزان پول را اخذ نموده است. پس از بررسی شرایط فرد، پول در حساب فرد مسدود می شود و در صورت تایید این امر، این مبلغ وارد چرخه پروژه های دولتی اتریش می گردد که فرد و خانواده وی می توانند پاسپورت اتریش را دریافت نمایند.

 

بر اساس مطالعات انجام شده در این کشور، زندگی در اتریش بسیار مقرون به صرفه است و شهر وین، پایتخت کشور اتریش برای چندین بار به عنوان بهترین شهر جهان انتخاب می شود. معیارهایی چون سطح رفاه اجتماعی، امنیت اجتماعی، اوضاع سیاسی و اقتصادی، نظام آموزشی، سیستم های حمل و نقل و …. در انتخاب بهترین شهر قطعا تاثیر گذار بوده است. هم چنین سیستم بهداشت و درمان در این کشور زبانزد است. افراد مشغول به کار در این کشور می توانند از بیمه های اجباری برخوردار شوند و خانواده آن ها نیز می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای از بیمه برخوردار شوند.

به طور معمول هزینه های زندگی از هزینه های مسکن، خوراک، حمل و نقل، بیمه و … تشکیل می شود. به طور خلاصه ریز هزینه های زندگی در کشور اتریش به صورت زیر می باشد:

 • هزینه اجاره مسکن بسته به نوع خوابگاه، سوئیت یا آپارتمان بودن آن از ۲۰۰ یورو تا ۱۰۰۰ یورو
 • هزینه خوراک و پوشاک از ۱۵۰ یورو تا ۳۰۰ یورو
 • هزینه حمل و نقل ۵۰ یورو
 • حق بیمه برای نفر اصلی در اتریش ۵۰ یورو که تمام افراد تحت تکفل فرد می توانند از این بیمه استفاده نمایند
 • هزینه اینترنت و اشتراک برق گاز و تلفن از ۶۰ یورو تا ۳۰۰ یورو

 

اخذ اقامت اتریش از روش های فوق همواره مورد توجه متقاضیان مهاجرت به کشور اتریش قرار گرفته و مورد بررسی قرار می گیرد. بررسی تمامی روش ها متناسب با شرایط فرد در انتخاب بهترین تصمیم و راه ورود برای متقاضی تاثیر گذار خواهد بود. برای اخذ اطلاعات در خصوص روش های مختلف اخذ اقامت اتریش می توانید با مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید. 1. خسروى گفت:

  اين كشور واقعا براى زندگى ايده آله

 2. صبا صابری گفت:

  سلام و عرض ادب

  یک سوال داشتم از شما
  حتما باید برای پذیرش در دانشگاه های اتریش مدرک زبان آلمانی داشته باشیم؟
  ممنون از شما

 3. تبسم گفت:

  مرسی ازتون من از راه های اقامت به نظرم ویزای کار اتریش راحتر می باشد

 4. hiva گفت:

  ba tashakor az site khooobetoon، hazine tehsil dar maqtae phd dar in keshvar cheqadr hast?

 5. علی قاسمی گفت:

  تشکر از سایت علمی شما

 6. بیژن مرتضوی گفت:

  ممنون

 7. بیژن مرتضوی گفت:

  تشکر از شما

 8. رستم سهرابی گفت:

  سلام فکر کنم شرایط مهاجرت به اتریش سخته

 9. بیژن مرتضوی گفت:

  بسیار دقیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *