مهاجرت تحصیلی کانادا

اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو به کانادا از جمله مواردی می باشد که سالانه مورد استقبال افراد زیادی در خصوص اخذ اقامت تحصیلی از این کشور قرار گرفته است. چنان چه شما هم علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط اعزام دانشجو به کانادا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید.

این کشور از جمله کشور هایی می باشد که به دلیل ویژگی جغرافیایی، برخورداری از استاندارد های عالی زندگی، کیفیت برتر و دانشگاه های آن در سطح جهان  و هم چنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی و فرانسوی به یکی یکی از پر مهاجرترین کشورهای جهان  تبدیل شده است، که بسیاری از افراد از سراسر جهان به ویژه ایران این کشور را به عنوان مقصد مهاجرت و تحصیل خود انتخاب نموده اند.

بررسی اعزام دانشجو به کانادا

سیستم آموزشی این کشور شامل دانشگاه ها، کالج ها و موسسات فنی و حرفه ای است که به دو بخش دولتی و غیر انتفاعی تقسیم می شوند. مدرک تحصیلی دانشگاه های کانادا شبیه مدارک دانشگاه های آمریکا است، اولین دوره تحصیل در این موسسات کارشناسی 3 تا 4 ساله است که با دوره های کارشناسی ارشد 2 ساله و دکتری تخصصی 3 تا 4 ساله دنبال می شود. قبل از شروع تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی ضروری است. از آن جا که دو زبان انگلیسی و فرانسوی زبان رسمی این کشور هستند، برای تحصیل در دانشگاه های این کشور تسلط به یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسوی الزامی است. حداقل نمره آیلتس برای ورود به دانشگاه های کانادا 6 است.

بررسی هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

میزان هزینه تحصیل در این کشور  در مقایسه با دیگر کشورهای بزرگ جهان مانند آمریکا ، انگلیس و استرالیا ارزان تر است. هزینه تحصیل در این کشور بر اساس رشته، مقطع تحصیلی و دولتی و غیر انتفاعی بودن دانشگاه محل تحصیل متفاوت است. به طور متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا 10000CAD (دلار کانادا) است. هزینه تحصیل در رشته های علوم انسانی کم هزینه تر و در رشته های پزشکی و مهندسی پر هزینه تر است. هزینه زندگی در کانادا مانند دیگر نقاط جهان به شهر محل اقامت و سبک زندگی بستگی دارد. هزینه زندگی شامل هزینه خوراک، پوشاک، حمل و نقل، سلامت و تفریح و سرگرمی می باشد. به طور متوسط هر دانشجو برای پوشش هزینه های خود در این کشور حدود 1000$ (دلار) برای هر ماه نیاز دارد .

مدارک لازم پذیرش از دانشگاه های کانادا

از جمله اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای پذیرش و ثبت نام در دانشگاه های کشور کانادا عبارتند از:

 • ارائه مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی به انضمام (ترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا فرانسوی)
 • ارائه ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی به انضمام (ترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا فرانسوی)
 • ارائه گواهی تسلط به زبان انگلیسی (آیلتس حداقل 6)
 • قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها
 • ارائه کپی پاسپورت معتبر
 • پرداخت نمودن هزینه آزمون ورودی

ویزا و اعزام دانشجو به کانادا

از جمله مهم ترین مدارک  مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا عبارتند از :

 1. فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 2. نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا
 3. پاسپورت معتبر
 4. دو قطعه عکس پاسپورتی
 5. گواهی تمکن مالی
 6. نامه انگیزه اخذ ویزای تحصیلی
 7. ترجمه رسمی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی یا فرانسوی
 8. پرداخت هزینه ویزا

ویزا و اعزام دانشجو به کانادا

دانشگاه تورنتو و مک گیل کشور کانادا

بزرگ ترین و مهم ترین دانشگاه جهت تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا است که در سال 1827در شهر تورنتو تاسیس شد. این دانشگاه تحقیقاتی دولتی دارای دانشکده های مهندسی، معماری، هنر، دندانپزشکی، مدیریت، حقوق، پزشکی، پرستاری، داروسازی ورزش، آناتومی و فیزیولوژی می باشد و در تمامی مقاطع تحصیلی دانشجو می پذیرد.

دانشگاه مک گیل، دانشگاه دولتی در سال 1821 در شهر مونترئال از استان کبک تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور محسوب می شود. این دانشگاه با داشتن 21 دانشکده و موسسه تکنولوژی، بیش از 300 رشته تحصیلی از جمله پزشکی و حقوق را ارائه می دهد. زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا و آلبرتا کشور کانادا

این دانشگاه دولتی در سال 1908 در پونت گری در شهر ونکوور از استان بریتیش کلمبیای کانادا تاسیس شد و یکی از معروف ترین و خوشنام ترین دانشگاه های این کشور می باشد. دانشگاه بریتیش کلمبیا در رشته های جغرافیا، مهندسی معدن و تربیت بدنی شهرت جهانی دارد و دارای دانشکده های هنر، علوم انسانی، پزشکی، مهندسی، علوم و فناوری و غیره می باشد. این دانشگاه از دانشگاه های معتبر جهت در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در سطح دنیا می باشد.

دانشگاه آلبرتا کشور کانادا، دانشگاه دولتی در سال 1908 میلادی در شهر ادمونتون تاسیس شد و جزو پنج دانشگاه برتر کانادا و 100 دانشگاه برتر جهان می باشد. این دانشگاه از 18 دانشکده مانند دانشکده پرستاری، تربیت بدنی، پزشکی، داروسازی، حقوق، مهندسی و هنر تشکیل شده است .

کار ضمن تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا

کلیه دانشجویان بین المللی که به صورت تمام وقت در دانشگاه های این کشور در حال تحصیل هستند می توانند با دریافت مجوز کار پاره وقت تا 20 ساعت در هفته در ایام تحصیل و کار تمام وقت در ایام تعطیلی در این کشور در یکی از مشاغل دانشجویی مشغول به کار شوند. درآمد حاصل از این کار می تواند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را پوشش دهد. در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله اعزام دانشجو به کانادا علاقه مند به کسب نمودن اطلاعات بیشتری در رابطه با فرایند اعزام دانشجو به این شور شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر تحصیل در کانادا و یا ویزای تحصیلی کانادا به طلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *