مهاجرت تحصیلی دانمارک

اعزام دانشجو به دانمارک

اعزام دانشجو به دانمارک

ما در این مقاله سعی بر این داریم که در رابطه با اعزام دانشجو به دانمارک اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و به سوالات و ابهامات شما پاسخ دهیم. متقاضیان گرامی می توانند با بهره مندی از راهنمایی های تیم مجرب ما، با توجه به شرایط شخص، در بهترین رشته و دانشگاه به تحصیل بپردازند.

موضوع اعزام دانشجو به دانمارک، از جمله مواردی می باشد که مورد توجه بسیار قرار گرفته است. توجه به این کشور به جهت تحصیل، به دلیل قرارگیری آن در رتبه های برتر دنیا می باشد. همچنین دارا بودن سطح علمی بسیار بالا در کشور دانمارک، از موارد دیگر آن می‌باشد. این کشور با قرار دادن امکانات فراوان آموزشی در اختیار دانشجویان، تبدیل به مقصدی برای بسیاری از محصلان شده است. دانشگاه های موجود در کشور دانمارک از شیوه های آموزش و تدریس پیشرفته ای برخوردار می‌باشد. از جمله رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رشته های مهندسی
 • تجارت و بیزنس
 • پزشکی و داروسازی و…

 شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در دانمارک

برای افرادی که در دوره کارشناسی قصد تحصیل در این کشور را دارند، رشته های متنوع و فراوانی موجود است. مدت زمان تحصیل در این مقطع، چهار سال می باشد. زبان دانمارکی، زبان تشخیص بسیاری از رشته‌ها است. لیکن تعداد محدودی از رشته‌ها نیز به زبان انگلیسی تدریس می شوند. به همین دلیل ارائه مدرک زبان دانمارکی، به جهت پذیرش در رشته مد نظر فرد، ملزوم می باشد.

نکته قابل توجه این می باشد که افراد در حال تحصیل در مقطع کارشناسی، می توانند مشغول به کار دانشجویی شوند. آن ها می توانند نزدیک به ۱۰ ساعت در طول هفته را مشغول به کار باشند تا مخارج خود را تامین کنند. بعد از اتمام این دوره، دانشجویان می توانند در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازند. افراد متقاضی تحصیل در این مقطع، به جهت اخذ ویزای این کشور، باید مدرک IELTS 6.5 را دارا باشند.

به این دلیل که در دوره کارشناسی ارشد، تدریس به زبان انگلیسی است. مدت زمان تحصیل در این دوره دو سال است. همچنین دانشجو می‌تواند در این مدت مشغول به کار شود. ارائه پایان نامه و پروژه در پایان این دوره، به جهت کسب مدرک، الزامی است. البته در صورتی که فرد، نمره قبولی را کسب کند. از موارد مهمی که در اعزام دانشجو به دانمارک به جهت تحصیل در مقطع دکترا مطرح است در زیر شرح داده شده است، ارائه مدرک زبان از ملزومات آن می باشد. همچنین فرد نیاز به یک سوپروایزر دارد، تا بتواند تحقیقات خود را پیش ببرد.

 هزینه های تحصیل در دانمارک

هزینه های تحصیل در این کشور، با توجه به دانشگاه و رشته هر فرد متمایز می باشد. لیکن در کل، مبلغ ۱۲ هزار یورو به طور سالیانه، هزینه تحصیل می باشد. از نکات مثبت تحصیل در این کشور، صدور اجازه کار به دانشجو می باشد که باعث تامین حدودی از مخارج تحصیل و زندگی میشود. چنانچه فرد، توانایی اخذ بورسیه تحصیلی این کشور را داشته باشد، می تواند با حداقل هزینه به تحصیل در کشور دانمارک مشغول شود.

  مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

مدارکی که جهت اعزام دانشجو به دانمارک مورد نیاز است به شرح ذیل می باشد:

 • پاسپورت ترجمه شده
 • شناسنامه ترجمه شده
 • مدرک دیپلم و ریز نمرات به همراه ترجمه آن ها
 • مدرک فوق دیپلم و ریز نمرات به صورت ترجمه شده
 • چنانچه فرد دارای مدرک کارشناسی باشد، ترجمه آن مدرک به همراه ترجمه ریز نمرات آن نیاز است.
 • چنانچه فرد دارای مدرک کارشناسی ارشد می باشد و قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارد، مدرک و ریزنمرات آن به صورت ترجمه شده نیاز است.
 • بهره مندی از نامه تمکن مالی
 • بهره‌مندی از نامه پذیرش تحصیلی

کار ضمن تحصیل در دانمارک

تعداد زیادی از دانشجویان در کشور دانمارک، مشغول به کار نیمه وقت هستند. همچنین در پایان تحصیلات خود، فرصت های زیادی به جهت کار تمام وقت دارید. 20 ساعت کار در طول هفته، از شرایط دانشجویانی می باشد که از تبعه غیر اتحادیه اروپا هستند. شما برای کار در این کشور، نیاز به مجوز کار در گذرنامه خود دارید.

توجه به این نکته ضروری می باشد، که چنانچه دانشجویی به صورت غیرقانونی در این کشور کار کند، سازمان مهاجرت دانمارک، ویزای اقامت فرد را لغو می‌کند یا اجازه تمدید به آن را نمی دهد. به عنوان مثال: شما به عنوان یک دانشجوی غیر اتحادیه اروپا، اجازه کار بیشتر از ۲۰ ساعت در هفته را ندارید.

به همین دلیل، در صورت رعایت نکردن موارد ذکر شده، امکان اخراج شما از دانشگاه وجود دارد. همچنین ممکن است که شما و کارفرمایتان نیز، جریمه و یا زندانی شوید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر مشتاق به اطلاعات بیشتر در این باره هستید مقاله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی (کار ضمن تحصیل در دانمارک) را مطالعه کنید.

 مزایای تحصیل در دانمارک

 1. این کشور دارای سیستم آموزشی فوق العاده ای در اروپا می باشد.
 2. همچنین نظام آموزشی آن، بر پایه افزایش و بالا بردن خلاقیت، تفکر انتقادی-تحلیلی و نوآوری دانشجویان می باشد.
 3. دانشگاه های این کشور، کاملا به روز می باشد و اساتید حرفه‌ای و مجربی در آن مشغول به کار هستند.
 4. همچنین موسسه های آموزش عالی، موسسات کسب و کار و موسسات تحقیقاتی عمومی، دست به دست هم می دهند تا به هرچه بهتر شدن و به روز شدن دانشگاه های این کشور کمک کنند.

 درباره کشور دانمارک

من باب موضوع اعزام دانشجو به دانمارک، به توضیح مختصری در رابطه با کشور دانمارک می‌پردازیم. این کشور بخشی از اسکاندیناوی است. کشور دانمارک متشکل از تعداد زیادی جزیره می باشد، که بین دریای شمال و دریای بالتیک است. مانند شبه جزیره یوتلند، جزیره های زلاند، فونن و لولانا-فالستر. از بین این جزیره ها، ۷۲ تا از آن ها بهره مند از سکنه هستند. این کشور از نظر تعادل کار و زندگی رتبه مناسبی را در بین کشورهای اروپا دارد. همچنین موقعیت آن باعث شده، تا سفر به سایر نقاط اروپا سهل شود.

با ارتباط با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهترین نتیجه را در مهاجرت خواهید گرفت. همچنین شما متقاضیان گرامی به جهت کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با ما تماس حاصل نمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *