مهاجرت به کشور فنلاند

ازدواج در فنلاند

ازدواج در فنلاند

مهاجرت به کشور فنلاند به دلیل سبک مناسب زندگی در این کشور از رویاهای بسیاری از افراد می­باشد. ازدواج در فنلاند یکی از راههای مهاجرت به این کشور و در نهایت دریافت اقامت دائم کشور فنلاند است. افراد از راههایی همچون مهاجرت تحصیلی– مهاجرت از طریق کار- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و همچنان مهاجرت از طریق ازدواج به کشور فنلاند سفر می­نمایند.

مهاجرت از طریق ازدواج در فنلاند

مهاجرت از طریق ازدواج در فنلاند موضوعی است که ما در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. از عزیزان دعوت می­نمائیم جهت آگاهی از قوانین کشور فنلاند در رابطه با ازدواج این مقاله را تا پایان مطالعه نمایند. همانطور که می­دانید کشور فنلاند یکی از کشورهای عضو اتحادیه شینگن می­باشد، افراد در صورتیکه دارای ویزای شینگن باشند براحتی می­توانند بدون اخذ ویزای کشور فنلاند وارد خاک این کشور شوند.

افراد از طریق ازدواج با اتباع فنلاندی قادر به دریافت اقامت و تابعیت این کشور خواهند شد، اگرچه بایستی شرایط و قوانین این کشور در رابطه با ازدواج را رعایت نماید. هنگامی که فردی خارج از فنلاند قصد ازدواج با تبعه فنلاندی را دارد برای ورود به این کشور بایستی ویزای نامزدی این کشور را دریافت و سپس به این کشور سفر نماید.

قوانین ازدواج در فنلاند

در قوانین کشور فنلاند، افراد متأهل نمی­توانند با اتباع فنلاندی ازدواج نمایند. فرد بایستی به هنگام درخواست ویزای نامزدی گواهی تجرد خود را به سفارت کشور فنلاند ارائه دهد. فرد بعد از ورود به کشور فنلاند و ازدواج با تبعه مقیم این کشور بایستی مدارک ازدواج خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهد.

پس از تحویل مدارک به اداره مهاجرت و تأیید ازدواج زوجین از سوی این اداره به فرد اقامت 5 ساله اعطا خواهد شد، پس از گذشت 5 سال فرد می­تواند جهت اخذ کارت اقامت این کشور اقدام نماید. یکی دیگر از قوانین ازدواج فنلاند اینست که فرد در صورتیکه قبل از ازدواج با تبعه فنلاندی ازدواج دیگری داشته ویا طلاق گرفته است بایستی مدارک ازدواج و طلاق خود را به این دولت ارائه دهد.

اتباع فنلاندی

اتباع فنلاندی نیز مستلزم رعایت بعضی از قوانین ازدواج می­باشند. اتباع فنلاندی به هنگام ازدواج با افراد خارجی بایستی آدرس محل سکونت ومدارک مالی خود را که دال بر توانایی تأمین هزینه های زندگی زوجین میباشد را ارائه نماید. همچنین فرد فنلاندی بایستی دارای شغلی در کشور فنلاند باشد که درآمد شخص تأمین کننده زندگی دو نفر باشد.

در صورتیکه درخواست فرد برای ویزای نامزدی رد شود و موفق به اخذ این ویزا نگردد، می­توان در کشوری دیگر که کشور ثالث معروف است ازدواجشان را ثبت نمایند. اگر ثبت ازدواج در کشور ثالث انجام شود، فرد باید جهت اقامت موقت کشور فنلاند اقدام نماید. البته این فرآیند کمی زمانبر می­باشد و مستلزم اینست که فرد قبل از اقدام آزمایشات پزشکی را جهت ارائه به دولت فنلاند انجام داده باشد.

مراسم ازدواج در کشور فنلاند

در کشور فنلاند مراسم ازدواج را می­توان در دو مکان به ثبت رساند:

  1. اداره ثبت محلی که منظور دفاتر ثبت ازدواج می­باشند.
  2. جامعه مذهبی که در مکان های مذهبی از جمله کلیسا این مراسم برگزار می­شود.

مراسم ازدواج در صورتیکه در اداره های ثبت محلی و دادگاه های منطقه ایی و در ساعات اداری این دفاتر صورت گیرد بدون هزینه و رایگان است. در صورتیکه ازدواج فرد خارجی با تبعه­ی فنلاندی خارج از این کشور صورت پذیرد بایستی گواهی ازدواج قانونی این افراد ترجمه شده و به دفاتر ثبت ازدواج محلی این کشور تحویل داده شود.

افراد با ازدواج با اتباع فنلاندی در ابتدا می­تواننداقامت موقت این کشور را کسب نمایند، و پس از گذشت چند سال اقامت دائم این کشور را دریافت خواهند نمود. برای دریافت پاسپورت کشور فنلاند فرد بایستی به زبان فنلاندی تسلط کامل پیدا نموده باشد وهمچنین دارای هیچگونه سابقه کیفری در این کشور نباشد.

ازدواج در فنلاند

دریافت اقامت و تابعیت از طریق ازدواج قانونی بین المللی است که در اکثر کشورهای جهان رعایت می­شود. در کشور فنلاند نیز چنانچه یک فرد خارجی با تبعه فنلاندی ازدواج نماید می­تواند ابتدا اقامت موقت این کشور وپس از آن تابعیت کشور فنلاند را دریافت نماید.

همچنین ازدواج با فردی که اصلا فنلاندی نباشد و به مدت طولانی در این کشور زندگی نموده و دارای اقامت کشور فنلاند باشد نیز قوانین ازدواج به همین گونه است. و بدین ترتیب در هر دو صورت فرد می­تواند اقامت و تابعیت این کشور را پس از ازدواج با تبعه­ی اصلا فنلاندی و یا دارای اقامت فنلاند کسب نماید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ازدواج در فنلاند چیست؟

زوج ویا زوجه که خارج از کشور فنلاند­ می­باشد بایستی مدارک زیر را به هنگام دریافت ویزای ازدواج فنلاند به همراه داشته باشد.

  • تمامی مدارک هویتی زوج و زوجه شامل (پاسپورت- شناسنامه- کارت ملی و…)
  • تمامی مدارک همسر که نشان دهنده اقامت وی در کشور فنلاند را بیان می­نماید، اعم از برگه های شهرداری و مدارک مالیاتی فرد.
  • مدارک ازدواج افراد، که ثابت نماید ازدواج صوری نبوده و این دو بصورت واقعی به یکدیگر ازداواج نموده اند (عکس های مشترک، پرینت شماره تلفن، وسایر مدارک)

ازدواج مدنی در فنلاند چگونه است؟

همانطور که قبلا گفته شد افراد می­توانند مراسم ازدواجشان را در اداره های ثبت محلی و یا در جامعه های مذهبی برگزار نمایند.ازدواج مدنی بعنای ثبت ازدواج در یکی از دادگاهها و یا دفاتر ثبت محلی ازدواج برگزار می­گردد. به گونه ایی که افراد ابتدا قبل از مراسم ازدوجشان وقتی را برای ثبت ازدواج در این دفاتر رزرو می­نمایند و در روز مقرر مراجعه نموده و در این دفاتر ازدواجشان به صورت رسمی ثبت می­گردد.دفاتر ثبت ازدواج محلی هزینه ای جهت ثبت ازدواج دریافت نمی­نماید.

مراسم ازدواج در کلیسا چگونه است؟

در کشور فنلاند مراسم ازدواج ن تنها در کلیساهای این کشور به ثبت می­رسد بلکه افراد می­توانند مراسم عروسی شان را نیز در کلیساهای این کشور برگزار نمایند. از جمله کلیساهای مهم در کشور فنلاند عبارتند از: کلیسای انجیلی لوتری و ارتدکس افرادی که قصد ازدواج با اتباع فنلاندی را دارند ممکن است با سوالات زیادی از جمله:

  • آیا افراد خارجی برای ازدواج با اتباع فنلاندی باید دارای پشتوانه مالی باشند؟
  • آیا افراد با ازدواج در فنلاند می­توانند به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند؟
  • هزینه های زندگی و تحصیل در کشور فنلاند چگونه است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی عزیزان در زمینه ازدواج در فنلاند می­باشد. افراد جهت مشاوره و راهنمایی می­توانند با کارشناسان این مجموعه ازتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *