مهاجرت کاری اسلوونی

کار ضمن تحصیل در اسلوونی

کار ضمن تحصیل در اسلوونی به عنوان یکی از معدود کشورهای اروپایی که دانشجوی خارجی می تواند به صورت رسمی استخدام شود امکان پذیر است. این امر به لطف سازمان “خدمات دانشجویی” Študentski servis، در سال ۲۰۱۹ که در واقع به عنوان تبادل کار و ادامه تحصیل برای دانشجویان عمل می کند، امکان پذیر است.این سازمان مسئول صدور “ارجاع شغلی”، صدور صورتحساب به کارفرمایان، انجام پرداخت ها و غیره است. تمام تجربه کار دانشجویان و حقوق کامل آنها (اغلب این نرخ ساعتی است و نه پرداخت ماهانه) از طریق خدمات دانشجویی امکان پذیر است.

این تنها راهی است برای دانشجویان خارجی در اسلوونی مه می توانند شغلی در این کشور پیدا کنند بدون اینکه وضعیت دانشجویی و تمام امتیازات مربوطه را از دست بدهند.وب سایت studentki-servis.com برای دانشجویان منبع اصلی اطلاعات است در عین حال می توانید از موسسه سفیران سروش سعادت برای کسب تمام اطلاعات مربوطه مدد بگیرید. با این حال، اکثریت دانشگاه ها و دانشکده ها دارای مراکز حرفه ای مربوط به خود هستند.

کلیدواژه های یافتن شغل

کار ضمن تحصیل در اسلوونی با جستجوی کلید واژه هایی خاص قابل دستیابی است. بنابراین پیشنهاد می کنیم به پر کاربردترین کلیدواژه ها از جمله آنچه که در زیر می آوریم به جستجو در این خصوص بپردازید.

  • مرکز شغلی دانشگاه لیوبلیانا.
  • مرکز حرفه ای دانشگاه ماریبور.
  • مرکز حرفه ای دانشگاه نووا گوریکا.

چگونه در اسلوونی کار پیدا کنیم؟

با وجود این واقعیت که سرویس دانشجویی روزانه فهرست خود را به صورت مرتب به روز می کند، دانشجویان نباید تنها به این منابع و مراکز حرفه ای محدود شوند. شما در واقع می توانید هر کارفرمایی (از جمله در خارج از کشور) را در اسلوونی پیدا کنید. پس از آن، شما فقط نیاز به ثبت نام در خدمات دانشجویی به عنوان یک دانشجوی متقاضی کار دارید. اگر شرکت استخدام کننده هنوز به پایگاه داده های مشترک اضافه نشده باشد، کارکنان خدمات این شرکت را ثبت نام می کنند و یک دانشجو می تواند به عنوان متقاضی پس از ورود اطلاعات ثبت نام خود را تکمیل کند. ارجاع کارآموز یا نیروی کار به طور مستقیم برای این شرکت ها امکان پذیر است. خدمات دانشجویی نیز به تمام مسائل دیگر مربوط به بدهی های مالیاتی کارفرما و متقاضی و حل هر گونه اختلاف احتمالی رسیدگی خواهد کرد.

جستجو برای شغل

علاوه بر سازمان های فوق و وب سایت های شرکت های متقاضی کارمند و کارآموز، چندین سایت بزرگ، معتبر و شناخته شده برای جستجوی شغل و کارآموزی و کار ضمن تحصیل در اسلوونی وجود دارد:

  • mojedelo.si،
  • zaposlitev.delo.si،
  • mojazaposlitev.si.

همچنین شبکه های اجتماعی مانند LinkedIn، Facebook و غیره را که مربوط به یافتن شغل هستند نباید نادیده بگیرید. گروه هایی نیز برای جستجو در جامعه روسی زبان وجود دارد.

آیا کار در اسلوونی آسان است؟

واقعیت این است که هنگام انتخاب یک نامزد جستجوی کار، اولویت اول با توابع و شهروندان اسلوونی  است و سپس به شهروندان اتحادیه اروپا فرصت داده می شود، و تنها پس از آن است که دانشجویان دیگر کشورها فرصت یافتن شغل در این کشور را پیدا می کنند. البته، شما نیاز به دانش عالی در زمینه زبان اسلوونیایی و / یا (در ابتدا) زبان انگلیسی خواهید داشت.

در اکثر موارد، افرادی که اقامت اسلوونی را کسب کرده اند و تابعیت این کشور را به دست آورده اند در ابتدای صف پذیرفته شدگان شغل های موجود قرار می گیرند. دلیل این امر آن است که کارفرمایان تمایلی به به دردسر افتادن برای مدارک مورد نیاز متقاضی خارجی کار ضمن تحصیل در اسلوونی ندارند. بنابراین چنانچه دانشجوی خارجی هستید که متقاضی کار ضمن تحصیل در اسلوونی هستید اجازه اقامت در اسلوونی را با طی کردن مراحل قانونی اش اخذ نمایید.

شرایط مورد نیاز دانشجو

وضعیت دانشجویان به حالت تمام وقت یا نیمه وقت، سطح تحصیلات و رده مؤسسات آموزشی (متوسطه یا بالاتر) بستگی ندارد. بلکه تنها نکته مهم این است که هدف اصلی اقامت متقاضی در اسلوونی ادامه تحصیل باشد این امر همیشه از سوی موسسات کار در اسوولنی بیان می شود. سرعت یافتن شغل مستقیما بستگی به تقاضا برای تخصص متقاضی شغل دارد. اولویت نیز به کاندیدایی است که علاوه بر اسلوونیایی و / یا انگلیسی همچنین دارای مهارت خوب در برقراری ارتباط به زبان ایتالیایی یا آلمانی باشد.

مدرک تحصیلی

در صورت درخواست برای کار در اسلوونی یا هر کشور اروپایی، شانس متقاضی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد در صورتی که دارای یک مدرک تحصیلی به زبان اسپانیایی یا اسلوونیایی باشد. کارفرمایان همچنین می توانند در مورد اینکه آیا یک دانشجو دارای تجربه بین المللی (برنامه های تبادل دانشجویان، برنامه های کارآموزی خارج از کشور، تحصیل در یک برنامه بین المللی، عضویت در یکی از سازمان های دانشجویی) است و می تواند در یک تیم کار کند، اظهار نظر کنند. در این مورد، ما در مورد یک شغل در بخش خدمات صحبت نمی کنیم، بلکه درباره پیشرفت حرفه ای کاندیداها به عنوان یک متخصص صحبت می کنیم. در هنگام سازماندهی اوقات فراغت فوق العاده شغلی باید این واقعیت را در نظر گرفت.

میانگین دستمزد دانشجویان در اسلوونی

میزان حقوق و دستمزد متقاضی کار ضمن تحصیل در اسلوونی بسته به مهارت متقاضی، دامنه فعالیت و تعداد ساعت هایی که یک دانشجو آماده کار دارد، می باشد. در پایتخت، حقوق و دستمزد میانگین دانشجویان پس از کسر مالیات بین 350 تا 500 یورو است که هزینه زندگی را در اسلوونی و  اروپا بسیار آسان تر می کند. مبلغ 350 یورو به اندازه کافی برای اجاره اتاق خوابگاه به علاوه خدمات عمومی، به علاوه هزینه های تلفن، هزینه های سفر، به علاوه هزینه های اینترنت کفایت می کند و هنوز هم برای خرید و یک فنجان قهوه در روز کافی است.

با توجه به تخفیف دانشجویی برای غذا، 500 یورو مبلغ برای زندگی در اسلوونی کافی است. فراموش نکنید که تجربه کاری در زمان همکاری با خدمات دانشجویی به مدت طولانی می تواند برای شما مفید باشد خدمت شما خواهد بود. علاوه بر این، متقاضیان کار ضمن تحصیل در اسلوونی می توانند مشاغل را نه تنها در اسلوونی، بلکه در خارج از این کشور نیز پیدا کنند.

آیا کار و تحصیل در یک زمان دشوار است؟

این امر که آیا کار و تحصیل در یک زمان برای کار ضمن تحصیل در اسلوونی دشوار است یا خیر بستگی دارد که آیا دانشجویان می دانند چگونه زمان خود را سازمان دهند یا خیر. مدیریت این امر در اسلوونی دشوار است زیرا دانشجویان تنها باید وقت خود را صرف آموزش خود کنند. با این حال، اگر بتوانید برنامه ریزی روزانه خود را به درستی انجام دهید، می توانید کار و مطالعه را با هم ترکیب کنید. موسسه سفیران سروش سعادت پیشنهاد می دهد با هدف کار ضمن تحصیل در اسلوونی به وبلاگ دانشجویان در این زمینه رجوع کنید بنابراین می توانید اطلاعات اساسی در مورد آموزش در اسلوونی، یادداشت های زندگی، بحث توسط اعضای وبلاگ و غیره را بدست آورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *