مهاجرت کاری لیختین اشتاین

کار در لیختن اشتاین

کار در لیختن اشتاین

یکی از راه های مهاجرت به لیختن اشتاین، کار در لیختن اشتاین است. در این مقاله نکاتی را در مورد کار در این کشور مورد بررسی قرار دهیم. این مقاله توسط کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است. در صورتی که پس از مطالعه مقاله هر گونه سوال و یا ابهامی داشتید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. افراد خارجی که خواستار ورود به این کشور هستند باید مجوز کار و اقامت برای این کشور را داشته باشند.

پیشنهاد کاری در لیختن اشتاین

بهترین گزینه مهاجرتی برای این کشور، داشتن یک پیشنهاد کاری معتبر است. زمانی که یک شرکت معتبر برای شما پیشنهاد کاری ارسال می کند. شما از این طریق می توانید به بازار کاری این کشور ملحق شوید. اما ورود به این بازار کار برای افراد خارجی کمی مشکل است. بعد از دریافت پیشنهاد کاری این کشور، دو گزینه برای انتخاب شما وجود دارد. یک گزینه کار در این کشور است و گزینه دوم کار در مرزهای حومه این کشور است. برای کار در مرزهای حومه این کشور باید ویزای مربوطه را دریافت کنید. برای کار در کشور لیختن اشتاین هم نیاز به ویزای مربوطه دیگری است.

اخذ مجوز کار در لیختن اشتاین

افرادی که جزء گروه شهروندان اتحادیه اروپا هستند، یا می خواهند در یکی از شرکت های این کشور استخدام شوند باید اقامت این کشور و یا کشورهای همسایه را داشته باشند. نکته حایز اهمیت این است که شهروندان سوئیس، که اقامت کشور سوئیس را دارند می توانند بدون ثبت نام در این کشور، هم مجوز کار و هم مجوز اقامت را دریافت کنند. متقاضیان غیر اروپایی تنها با استخدام در مشاغلی به عنوان مدیر یک مجموعه، کارگران متخصص یا واجد الشرایط می توانند در این کشور اجازه اقامت یا کار داشته باشند. برای اخذ اجازه کار در این کشور رعایت موارد فوق الزامی است. کارگرانی که در اتحادیه اروپا و کشورهای همسایه، آلمان و اتریش، مشغول به کار هستند اجازه کار و اقامت داده می شود.

افرادی که در رستوران ها و بارها به عنوان بخش خدماتی مشغول به کار هستند، به دلیل قرارداد کاری خود می توانند محل اقامتی را برای خود انتخاب کنند. اما این افراد باید حداقل هفته ای یک بار در هفته به محل زندگی خود باز گردند. ثبت نام درخواست این مجوز کاری از طریق اداره مهاجرت و گذرنامه است. شهروندان غیر اروپایی باید مجوز رفت و آمد کاری این کشور را داشته باشند. صدور این مجوز حداقل 14روز قبل از شروع اولین روز کاری می باشد. این مجوز کاری فقط برای عبور و مرور بین شهری این کشور است.

میزان دستمزد کار در لیختن اشتاین

میزان حقوق برای افرادی که در این کشور کار می کنند، به طور میانگین از2870CHF (فرانک سوئیس)شروع می شود و تا حدود 8911CHF (فرانک سوئیس)می رسد. این میزان حقوق با پاداش در نظر گرفته شده است. در گروه های مختلف شغلی، مدیریت، هنر، حسابداری و کشاورزی میزان حقوق دریافتی به شکل زیر است:

گروه شغلی مدیریت هنر حسابداری کشاورزی
حقوق ماهیانه CHF (فرانک سوییس) 5554 الی 2613 6460 الی 2288 7547 الی 3521 5406 الی 2307

میزان دستمزد کار در لیختن اشتاین

شغل پرستاری در لیختن اشتاین

یکی از پر درآمد ترین شغل ها در سال 2021 در این کشور، شغل پرستاری است. در این بخش لیستی از مشاغل پرستاری را در اختیار شما قرار می دهیم:

مشاغل زیر گروه پرستاری پرستار متخصص بیهوشی مدیریت پرستاری پرستار عمومی پرستار مامایی پرستار روانپزشکی محقق پرستاری پرستار بالینی
میانگین درآمد به $ (دلار) 167950 110160 107030 103770 102629 95000 88143

اقتصاد قدرتمند لیختن اشتایل

این کشور یکی از بالاترین میزان تولید ناخالصی را دارد. نرخ تورم در این کشور پایین است. نرخ تورم حدود 0.5% می باشد. مزایای اقتصادی و تورم این کشور با سوئیس هم تراز است. سیستم حفظ نیروی کار در این کشور بسیار بالا می باشد. این کشور بالاترین میزان دستمزد حقوق در اروپا را به خود اختصاص داده است. اگر بخواهیم دستمزد مردم کشور آلمان را با این کشور مقایسه کنیم، به این نتیجه می رسیم که میزان دستمزد شهروندان این کشور حدود 15000$ (دلار)بیشتر از مردم کشور آلمان است. حدود 55% از نیروی کارگر این کشور، از کشورهای همسایه هستند. تعداد کارگران این کشور در حدود 55% است. استخدام نیروی کار خارجی یکی از عوامل افزایش تعداد کارگر در این کشور است.

به همین دلیل است که از گذشته تا کنون افراد زیادی برای کار و اقتصاد به این کشور مهاجرت کرده اند. بیشترین نیروی کار برای بخش خدمات و کالا و کشاورزی است. اقتصاد این کشور در درجه اول بر پایه کیفیت بالا بنا شده است. خدمات و کالاهایی مانند ساخت ماشین آلات و ابزارهای پزشکی از جمله خدمات ساخت و ساز این کشور است. این کشور در پیشبرد بیکاری، دستمزد، کارآفرینی، سیستم آموزشی پیشرفت زیادی داشت. این کشور از لحاظ اقتصادی و کاریابی مورد توجه است. به همین دلیل برای مهاجرانی که از کشورهای همسایه، آلمان و اتریش و سوئیس، به این کشور آمده اند، مناسب است.

وب سایت های معتبر برای کار در لیختن اشتاین

برای جستجوی کار در این کشور تعدادی وب سایت معتبر وجود دارد. یکی از این وب سایت های کاریابی AMSFL.LI است. یکی از وب سایت های معتبر به زبان آلمانی است. وب سایت دیگری که می توانید برای جستجو دقیق تر مراجعه کنید، به نام JOBBER.LI است. سومین وب سایت که امکان جستجو به تمامی زبان ها را دارد، وب سایت WELCOME.LI است. اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید، گزینه بهتر برای جستجو شغل در این کشور دوره آزمون TEFL است. می توانید در این دوره آنلاین شرکت کنید و به راحتی شغل مورد نظر خود را جستجو کنید. از این طریق می توانید یک شغل آنلاین انتخاب کنید و تجربه کاری و درآمد کافی کسب کنید. در نظر داشته باشید که تجربه شغلی آنلاین برای یک کشور دیگر مزیت محسوب می شود.

در این مقاله تمام تلاش خود را بر این داشته ایم که بتوانیم اطلاعات کافی در اختیار شما قرار دهیم. محتوای این مقاله در مورد کار در لیختن اشتاین بود، که به نگارش کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ترجمه و تحلیل شده است. در صورت هر گونه پرسش می توانید در قسمت نظرات، سوالات خود را بیان کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.