مهاجرت به کشور سوئیس

پناهندگی در سوئیس

پناهندگی در سوئیس

ما در این مقاله سعی بر این داریم که در مورد پناهندگی در سوئیس به  شما اطلاعات لازم و کافی بدهیم و برای اطلاعات بیشتر در زمینه پناهندگی در سوئیس این امکان را دارید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با کارشناسان ارشد مشاوره شوید ولی لازم به ذکر است که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت هیچ وقت در مورد پناهندگی خدماتی ارائه نمیدهد و این مقاله برای اطلاعات و آگاهی مردم از خطرات و معایب پناهندگی می باشد.

کشور سوئیس کشوری آرام و سطح بالایی از امنیت برخوردار است. کشوری که در زمان جنگ جهانی دوم بی طرف ماند. کسانی که قصد دارند جایی زندگی کند که آرامش، نظم، امنیت و … داشته باشید کشور سوئیس گزینه مناسبی میباشد.با وجود مزیت های خیلی زیاد و ایمنی بالا در کشور سوئیس نسبت به راه های ورود و مهاجرت به این کشور را دشوار کرده است و این مورد بیشتر برای کسانی که قصد مهاجرت به کشور سوئیس از طریق پناهندگی دارند را سخت کرده است. در حال حاضر خیلی از افراد به ترک از وطن خود و به فکر مهاجرت به کشور های دیگر هستند و ممکن است که این مهاجرت و پناهندگی در سوئیس به چند دلیل صورت بگیرد. شامل موارد زیر باشد :

  • موارد و عقاید سیاسی
  • ترس از تعقیب قرار گرفتن توسط دولت
  • به خاطر جنگ و نا امنی کشورشون
  • به دلیل ثابت نبودن اقتصاد

افراد به پناهندگی در سوئیس فکر می کند. برای رسیدگی به امور پناهندگی در سوئیس اداره مهاجرت در کشور سوئیس بررسی می کند و اداره مهاجرت به صورت دقیق مورد بررسی قرار می گیرد که آیا دلیل شون برای پناهندگی در سوئیس قابل رسیدگی و قبول هست یا خیر؟که اگر دلیل شون موجه باشد و اداره مهاجرت کشور سوئیس تایید کند می تواند پناهنده کشور سوئیس شوند ولی اگر درخواست شان در اداره مهاجرت رد شود باید هرچه سریعتر کشور سوئیس را ترک کند در صورتی که اجازه اقامت به کشور خود را نداشته باشد میتواند با مجوز به صورت موقت در این کشور بماند تا تکلیف نهایی شان مشخص شود.

پناهندگی در سوئیس 

بر اساس قانون و مقررات در کنوانسیون ژنو در خصوص پناهندگی در سوئیس قرار گرفته است. مهمترین قانون برای پذیرش و رسیدگی به پناهندگی به قانون تابعیت خارجی قرار داده می شود.کسانی که به عنوان پناهنده شناخته می شوند یا به آن ها حمایت فوری داده می شود این مجوز را دارند که به صورت اقامت موقت در سوئیس بماند.کشور سوئیس بر طبق قوانینی که در کنوانسیون ژنو مرتبط است به امور پناهندگی ماده تعریف شده است و با توجه به کنوانسیون و مدارک و ضوابط در نظر گرفته شده توسط حقوق بین الملل به کسانی که در معرض تهدید و تعقیب کشور خودشان قرار گرفته است می تواند به عنوان پناهنده در این کشور ساکن باشن.اگر چه شورای فدرال سوئیس،تلاش برای حذف جنگ ومهاجرت های غیر داوطلبانه انجام می شود حمایت می کند.

اصول و شرایط پناهندگی در سوئیس 

مهمترین قوانین مربوط به پذیرش و بررسی پناهندگی در سوئیس و قوانین مربوط به افراد تبع خارجی :

1.قانون پناهندگی 

پناهندگی در سوئیس به مسئله مرتبط با اعطای پناهندگی، وضعیت حقوقی پناهندگان در کشور سوئیس، حمایت از کسانی که احتیاج به کمک دارند و اگر چه برگشت این افراد به کشورشان تنظیم شده باشد و در ماده 3 قانون پناهنده به کسی می گویند که از کشور خود (کشور مادری) کشوری که در آن اقامت داشته است و در وضعیت نامناسب و ترس جدی دارد و به دلیل ملیت افراد ( مذهبی، ملیتی،عضویت در یک گروه اجتماعی خاص، عقاید سیاسی و کسانی که در معرض خطر هستند. شامل: تهدید برای زندگی، سلامت جسمانی، آزادی و فشار های روحی غیر قابل تحمل

2.قانون اتباع خارجی 

این قانون برای مورد های ورود و خروج ،الحاق خانواده تبع خارجی در کشور سوئیس، افزایش پناهندگان و … انجام می گردد. همچنین این قانون به اجازه اقامت و کار در کانتون ها سوئیس برقرار می شود.

لازم به توضیح است که سوئیس کنوانسیونی را اختصاص به حمایت از کودکان پناهنده بی سرپرست می باشد که قرارداد بسته است و کودکانی که والدین آن ها مشخص نباشند هم به عنوان پناهنده حساب میشود و مورد حمایت قرار می گیرند.

شرایط قانون پناهندگی – پناهندگی در سوئیس 

در سال 1951 در طی جنگ جهانی دوم، کشور های عضو کنوانسیون که در کشور سوئیس برگزار شد و اسم این کنوانسیون ژنو معرفی شد و در صورتی که کنوانسیون ژنو به افرادی که به طور فردی یا گروهی حمایت می کردند و از سرکوب های سیاسی، شکنجه، خشونت و نژاد پرستی حمایت زیادی می کردند. موضوع اصلی کنوانسیون ژنو در خصوص پناهندگی و مجوز حق برای کسانی که مورد آزار و اذیت قرار گرفته است و در خصوص درخواست حمایت از کشور های قرارداد کننده این کنوانسیون می باشد .در این خصوص کنوانسیون ژنو به عنوان ارتباط با برخورد به پناهندگان در کشور سوئیس است.

برای اطلاعات بیشتر این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با کارشناسان ارشد ما در مورد پناهندگی در سوئیس سوالات خود بپرسید و کارشناسان ارشد ما شریط شما بررسی می کند و بهترین راه را به شما پیشنهاد می دهند و از ابتدا پروسه تا اخر پروسه کنار شما عزیزان خواهند بود.

مدارک مورد نیاز برای پناهندگان در سوئیس برای کار

  1. فتوکپی از فرم اجازه اقامت N
  2. فتوکپی از قرارداد کار
  3. فرم مورد تایید از اداره کار

پناهندگی در سوئیس – رد شدن درخواست پناهندگی

در صورت کلی درخواست پناهندگی  مورد تایید و پذیرش قرار نمی گیرد، و مجاز هستند که به موطن خود برگردند ولی از آنجایی که بیشتر افراد قادر به بازگشت به کشور خود نیستند برای آن ها مجوز اقامت موقت صدور می شود و این نوع اقامت موقت محدودیت زمانی دارد و به معنی می باشد که گاهی فرد مجبور است چند سالی این نوع زندگی کند و همانطور به صورت موقت است.

پناهندگی در سوئیس – مکان های نگه داری از پناهندگان 

بعد از این که فرد مورد پذیرش پناهندگی در سوئیس قرار بگیرد، هر یک از پناهندگان با تقسیم های مساوری در کانتون های ارسال می شوند و مسئول کانتون ها به امور پناهندگان رسیدگی می کند و وظیفه ای دارد که به پناهندگان مکان مناسبی برای زندگی کردند بدهند. هزینه این امر در کشور رئیس مشخص است. در آخر در مقاله ای سعی بر این داشتیم که با توجه به شرایط پناهندگی که شرایطی سخت و دشوار پناهندگی در سوئیس  بررسی کنیم و در سال ها زندگی شخص به این صورت است.

برای اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرد و قبل از تصمیم با کارشناسان ارشد ما مشورت کنید و بعد از مشاوره شدن و تصمیم خود را نهایی کنید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *