مهاجرت به کشور کلمبیا

پاسپورت کلمبیا

پاسپورت کلمبیا

دریافت پاسپورت کلمبیا کار چندان دشواری نیست و به همین دلیل بسیاری از مخاطبین به دنبال به دست آوردن اطلاعاتی در رابطه با اعتبار آن هستند. کشور کلمبیا یکی از معدود کشورهای قاره آمریکاست که به همه کودکان متولد شده در این کشور، تابعیت اعطاء نمی کند بدان معنا که این کشور از قانون خون تبعیت می کند. از طرف دیگر اما از روش های دیگری می توان به شهروند رسمی کشور کلمبیا تبدیل شد.

کلمبیا کشوری زیبا در شمال آمریکای جنوبی است که با 2 اقیانوس آرام و اطلس مرز مشترک دارد. تقریبا 50 میلیون نفر در کشور کلمبیا زندگی می کنند. این در حالی است که کشور کلمبیا مساحتی 1 میلیون 141 هزار کیلومتری دارد. این موضوع نشان دهنده تراکم بسیار مناسب جمعیتی در این کشور است. بیشتر مردم کلمبیا را مردمان بومی این منطقه شکل می دهند. اما به دلیل اتفاقاتی که در قرن 19 در این قاره رخ داد. اسپانیایی ها بالاترین سهم را در میان مهاجران این کشور دارند. به تازگی مهاجرانی از آسیای شرقی و کشورهای جنگ زده آسیایی نیز به کشور کلمبیا مهاجرت کرده اند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آنچه که لازم است درباره پاسپورت کلمبیا بدانید را در این مقاله ارائه کرده اند.

شرایط عمومی اخذ پاسپورت کلمبیا

طبیعتا اولین قانونی که در سراسر جهان برای دریافت تابعیت یک کشور وجود دارد تولد در آن کشور است. قوانین تابعیتی از طریق تولد به 2 دسته تقسیم می شوند که به اصول خاک و خون مشهور هستند. براساس قوانین مربوط به کشور کلمبیا، اصل خون نشان دهنده تابعیت یک کودک متولد شده در خاک این کشور است. هر گاه کودکی در کشور کلمبیا متولد شود. قادر خواهد بود پاسپورت این کشور را بدست آورد. اگر و تنها اگر حداقل یکی از والدین او شهروند رسمی کشور کلمبیا باشند.

دومین راه ممکن برای دریافت پاسپورت کشور کلمبیا از طریق اقامت در این کشور است. هر گاه فردی که از طریق قانونی (به جزء از طریق تحصیل)، از جمله سرمایه گذاری، به مدت حداقل 5 سال، در خاک کشور کلمبیا بماند. از این رو می تواند برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام کند. البته همه این افراد می باید در یک آزمون جامع متشکل از سوالات تاریخ، جغرافیا و قانون اساسی کشور کلمبیا شرکت کنند تا مجوز دریافت پاسپورت کلمبیا را بدست آورند. علاوه بر این تسلط به زبان اسپانیایی نیز از دیگر شروط دریافت تابعیت در کشور کلمبیا است.

به طور کلی شرایط دریافت تابعیت کلمبیا از طریق اقامت در این کشور عبارتند از:

  • 2 سال اقامت قانونی برای شهروندان خارجی که با یکی از شهروندان کلمبیا ازدواج کرده باشند یا سرپرستی کودکی که مجوز دریافت تابعیت کلمبیا را دارد، به عهده گرفته باشند.
  • 5 سال اقامت قانونی در کلمبیا برای شهروندانی که اهل آمریکای لاتین، حوزه کارائیب یا اسپانیا نباشند.

اعتبار پاسپورت کلمبیا

یکی از مسائلی که در رابطه با پاسپورت کلمبیا باید به آن اشاره داشت، اعتبار آن است. پاسپورت کشور کلمبیا، در رده 48 رده بندی های جهانی قرار گرفته است. چرا که دارندگان آن می توانند بدون نیاز به ویزا به 81 کشور جهان سفر کنند. از طرفی 45 کشور جهان نیز این امکان را در اختیار شهروندان این کشور قرار داده است که بدون نیاز به ویزا به این کشور سفر کنند. شهروندان کلمبیا برای سفر به 72 کشور دنیا اما نیاز به دریافت ویزا خواهند داشت.

همه افرادی که برای دریافت پاسپورت کشور کلمبیا اقدام می کنند، می توانند تابعیت اولیه خود را حفظ کنند. در بسیاری از نقاط جهان دسترسی به چنین امکانی وجود ندارد. برای بدست آوردن تابعیت یک کشور، لغو تابعیت قبلی الزامی است. براساس قوانین کشور کلمبیا اما این افراد امکان در اختیار گرفتن مشاغل سیاسی و حساس را نخواهند داشت. در صورتی که براساس متمم های قانون اساسی به مقامی دولتی منصوب شوند. از دستمزد مشابه با شهروندان کلمبیایی برخوردار نخواهند بود. به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که مهاجرت به کلمبیا را تجربه کرده اند. پس از 5 سال برای دریافت پاسپورت این کشور نیز اقدام می کنند.

در باب پاسپورت این کشور به بررسی جمعیت در شهرهای مختلف کلمبیا می پردازیم:

جمعیت بهترین شهرهای کلمبیا

بررسی پناهندگی در کلمبیا

یکی از روش هایی که افراد به کمک آن می توانند به پاسپورت کشور کلمبیا دست پیدا کنند، اعلام پناهندگی در این کشور است. با وجود این که از ابتدای قرن 21 پیشرفت های فراوانی در زمینه های مختلف از جمله مبارزه با فساد اداری و رشد اقتصادی در کشور کلمبیا ایجاد شده است اما باید به این نکته اشاره داشت که شهروندان کشور کلمبیا یکی از مهم ترین متقاضیان پناهندگی در کشورهای اروپایی هستند.

پناهجویان در کشور کلمبیا بیش تر از کشورهایی نظیر روسیه و عراق راهی این کشور می شوند. اما باید به این نکته اشاره داشت که آن ها در کمپ های پناهجویی در کشور کلمبیا وضعیت چندان مناسبی را تجربه نمی کنند. به همین دلیل روند مهاجرت به این کشور از طریق پناهندگی در سال های اخیر کاهش چشمگیری داشته است. جهت زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در کلمبیا را بررسی بفرمائید.

بررسی پناهندگی در کلمبیا

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت کلمبیا

هر فرد برای دریافت پاسپورت کشور کلمبیا باید درخواست خود را به وزارت امور خارجه کشور کلمبیا تسلیم کند. آن ها با بررسی شرایط متقاضی نسبت به اعطاء یا عدم اعطاء پاسپورت به متقاضی تصمیم گیری کنند. مهم ترین مدارکی که هر فرد باید به وزارت امور خارجه کلمبیا تحویل دهند عبارتند از:

  • مشخصات فردی شامل آدرس محل سکونت، شماره تماس، ملیت اصلی، محل اقامت کلمبیا و سایر
  • فتوکپی از شناسنامه اصلی
  • 4 قطعه عکس در قطع پاسپورت
  • کپی پاسپورت اصلی
  • کپی ویزای اقامتی فرد در کلمبیا
  • سند ازدواج و کلیه مدارکی که خویشاوندان اصلی متقاضی را مشخص می کند
  • نامه ای مبنی بر دلایل اصلی ثبت درخواست دریافت پاسپورت

اشاره داشتیم که پاسپورت کشور کلمبیا دارای اعتبار قانونی بسیار مناسبی است. سفر به بسیاری از کشورهای جهان به کمک دریافت آن بدون نیاز به دریافت ویزای مرتبط ممکن می شود. همین نکته کافی است که شهروندان بسیاری از کشورهای جهان پس از مهاجرت به کلمبیا، برای دریافت پاسپورت این کشور مراحل قانونی را پشت سر بگذارند. در صورتی که مطالب ارائه شده در این مقاله اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار نداده است حتما با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.