مهاجرت تحصیلی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کالج

مهاجرت به کانادا از طریق کالج

امروزه بسیاری از دانشجویان آرزوی مهاجرت به خارج و آموزش زبان انگلیسی را دارند. کشور کانادا به علت دو زبانه بودن مقصد خوبی برای متقاضیان یادگیری زبان است. از آنجایی که کشور کانادا کلاس های زبان در سطوح مختلف برای دانشجویان بین المللی برگزار میکند، برای افراد با سطوح مختلف بسیار مناسب است. مهاجرت به کانادا از طریق کالج رویای بسیاری از متقاضیان است، زیرا دوره های زبان بسیار متنوع بوده و از 1 ماه تا 2 سال این دوره به طول می انجامد. اگر چنانچه تمایل به مهاجرت به کانادا از طریق کالج زبان را دارید می توانید با مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

فرهنگ کشور کانادا

بهتر است قبل از انتخاب این کشور برای مهاجرت اطلاعاتی در زمینه فرهنگ این کشور به دست آوریم. کانادا دومین کشور بزرگ جهان است که از شرق تا غرب آن شامل اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس است. فرهنگ کانادا تحت تاثیر مهاجران خارجی به این کشور است و استان به استان و منطقه به منطقه متنوع است. به علت این تنوع فرهنگی سبک مشخص رفتاری برای برقراری ارتباط وجود ندارد. به طور کلی ارتباطات غیر مستقیم منعکس کننده گرایش های آمریکای شمالی و انگلیس می باشد.

بررسی مهاجرت به کانادا از طریق کالج

اگر مهاجرت به کانادا از طریق کالج زبان را انتخاب کرده اید، باید دوره های زبان در کشور کانادا را پشت سر گذاشته و تعیین سطح دهید. IEC Abroad در ارتباط با بسیاری از دوره های آموزشی می باشد. به علت سطح بالای علمی آموزشی در این کشور متقاضیان زیادی را به خود جذب کرده است. برای دوره های زبانی که زیر 6 ماه است. نیازی به داشتن ویزای دانشجویی نبوده و متقاضی می تواند تنها با داشتن ویزای توریستی این دوره را پشت سر بگذارد. برای دوره های بیشتر از 6 ماه متقاضی باید ویزای دانشجویی بگیرد و پس از ورود به کشور کانادا تعیین سطح زبان دهد.

یکی از دانشگاه های معتبر کانادا روستای بین المللی است هر کدام از این مکان های کانادایی دارای برنامه جداگانه است که شامل انگلیسی عمومی، آماده کردن متقاضی برای آزمون آیلتس می باشد. علاوه بر این فعالیت های جالب و سرگرم کننده ای بعد از کلاس ها برای دانشجویان تدارک می بینند. برنامه ESL برای متقاضیانی که مهاجرت به کانادا از طریق کالج زبان را انتخاب میکنند بسیار حائز اهمیت است.

کشور کانادا این امکان را فراهم ساخته تا در محیطی امن و با آرامش به آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی بپردازید. متقاضی میتواند با توجه به علاقه و نیاز خود در جهت یادگیری زبان در یکی از کالج های معتبر کشور کانادا ثبت نام و تکمیل فرم نماید. بعد از تکمیل فرم با توجه به هزینه های تعیین شده در هر موسسه متوجه میزان سرمایه گذاری خود بشوید.

دوره تحصیلی کالج زبان در کانادا

در کشور کانادا دوره های تحصیلی متنوعی داریم که با توجه به انتخاب نوع دوره، دوره زبان خود را بگذرانید. مدت زمانی که نیاز است تا دانشجو از دوره ای به دوره ی بالاتر انتقال پیدا کند حداقل 2 ماه است. سطوح یادگیری زبان نیز از 7 بخش تشکیل شده است. پس از آنکه متقاضی ثبت نام کرد باید تعیین سطح دهد و بعد از مشخص شدن سطح، دانشجو تحصیل خود را در یکی از کالج های زبان آغاز کند. متقاضیان باید در دوره 48 هفته ای شرکت کنند تا در نهایت برای آزمون آمادگی لازم را به دست آورد. دانشجویان باید برای تحصیل در کالج های زبان کشور کانادا ویزای تحصیلی آن کشور را به دست آورند.

سطح بندی و مهاجرت به کانادا از طریق کالج

سطح بندی و مهاجرت به کانادا از طریق کالج

همانطور که گفتیم سطوح یادگیری زبان از 7 بخش تشکیل می شود. چنانچه دانشجویان در آزمون آیلتس و تافل شرکت کرده باشند، نیازی به دادن آزمون ورودی ندارند. حال به تفکیک سطوح زبان می پردازیم:

سطح آیلتس (IELTS) تافل (TOFEL)
فوق حرفه ای بیش از 6.5 بیش از 95
حرفه ای 6 تا 6.5 79 تا 95
پیشرفته 5.5 تا 6 60 تا 78
بالاتر از که متوسط 4.5 تا 5.5 42 تا 59
متوسط 4 تا 4.5 32 تا 41
کمتر از متوسط 3 تا 3.5
مبتدی

هزینه و مهاجرت به کانادا از طریق کالج

قبل از اینکه متقاضی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق کالج زبان را داشته باشد، باید اطلاعاتی در زمینه هزینه های پیش رویش داشته باشد. با توجه به نوع دوره که ممکن است به صورت نیمه وقت 18 جلسه 260CAD (دلار کانادا)، تمام وقت 28 جلسه 310CAD (دلار کانادا)، تمام وقت 38 جلسه 400CAD (دلار کانادا) باشد همچنین هزینه اولین نام نویسی 150CAD (دلار کانادا) و هزینه های جانبی 10CAD (دلار کانادا) در هفته می باشد.

هزینه خوابگاه به صورت ماهانه بدین صورت است:

  • هزینه اتاق به همراه آشپزخانه مشترک 850CAD (دلار کانادا)
  • اتاق شخصی به همراه آشپزخانه مشترک 1150CAD (دلار کانادا)
  • آپارتمان دو خوابه 1800CAD (دلار کانادا)
  • اتاق شخصی 1200CAD (دلار کانادا)
  • اتاق شخصی به همراه حمام مشترک 920CAD (دلار کانادا)

اگر چنانچه متقاضی در سطح پیشرفته که امتیاز آیلتس 5.5 تا 6 و تافل 79 تا 95 را داشته باشد و در دوره های 28 جلسه ای به صورت تمام وقت شرکت کرده باشد و از خوابگاه نیز استفاده کند تا رسیدن به سطح حرفه ای که شامل امتیاز آیلتس 6 تا 6.5 و تافل 79 تا 95 است به 6 ماه زمان احتیاج دارد. مجموع هزینه های اقامت دانشجو، خورد و خوراک،ثبت نام و خوابگاه 15260CAD (دلار کانادا) می شود.

مهاجرت به کانادا از طریق کالج زبان این امکان را برای متقاضیان فراهم آورده است تا در 3 سطح عادی، فشرده و فوق فشرده در کوتاهترین زمان، زبان انگلیسی را بیاموزند. مهاجرت از طریق تحصیل در کانادا یکی از برنامه های فوق العاده این کشور برای متقاضیان خارجی است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه ای بی نظیر در باب ویزای تحصیلی کانادا و اقصی نقاط دنیا مفتخر به راهنمایی شما می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *