مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » کانادا » مهاجرت به کانادا از طریق کالج

مهاجرت به کانادا از طریق کالجامروزه بسیاری از دانشجویان آرزوی مهاجرت به خارج و آموزش زبان انگلیسی را دارند. کشور کانادا به علت 2 زبانه بودن مقصد خوبی برای متقاضیان یادگیری زبان است. از آنجایی که کشور کانادا کلاس های زبان در سطوح مختلف برای دانشجویان بین المللی برگزار میکند، برای افراد با سطوح مختلف بسیار مناسب است.مهاجرت به کانادا از طریق کالج زبان رویای بسیاری از متقاضیان میباشد زیرا دوره های زبان در کشور کانادا بسیار متنوع بوده و از1 ماه تا 2 سال این دوره به طول می انجامد. اگر چنانچه تمایل به مهاجرت به کانادا از طریق کالج زبان را دارید میتوانید با مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

فرهنگ کشور کانادا

بهتر است قبل از انتخاب این کشور برای مهاجرت اطلاعاتی در زمینه ی فرهنگ این کشور به دست آوریم. کانادا دومین کشور بزرگ جهان است که از شرق تا غرب آن شامل اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس است. فرهنگ کانادا تحت تاثیر مهاجران خارجی به این کشور است و استان به استان و منطقه به منطقه متنوع است. به علت این تنوع فرهنگی سبک مشخص رفتاری برای برقراری ارتباط وجود ندارد. به طور کلی ارتباطات غیر مستقیم منعکس کننده ی گرایش های آمریکای شمالی و انگلیس میباشد.

تحصیل زبان انگلیسی در کشور کانادا

اگر مهاجرت به کانادا از طریق کالج زبان را انتخاب کرده اید باید دوره های زبان در کشور کانادا را پشت سر گذاشته و تعیین سطح دهید.IEC Abroad  در ارتباط با بسیاری از دوره های آموزشی میباشد. به علت سطح بالای علمی آموزشی در این کشور متقاضیان زیادی را به خود جذب کرده است.

برای دوره های زبانی که زیر 6 ماه است نیازی به داشتن ویزای دانشجویی نبوده و متقاضی میتواند تنها با داشتن ویزای توریستی این دوره را پشت سر بگذارد. برای دوره های بیشتر از 6 ماه متقاضی باید ویزای دانشجویی بگیرد و پس از ورود به کشور کانادا تعیین سطح زبان دهد.

یکی از دانشگاه های معتبر کانادا روستای بین المللی است هر کدام از این مکان های کانادایی دارای برنامه جداگانه است که شامل انگلیسی عمومی، آماده کردن متقاضی برای آزمون آیلتس میباشد. علاوه بر این فعالیت های جالب و سرگرم کننده ای بعد از کلاس ها برای دانشجویان تدارک می بینند. برنامه ESL برای متقاضیانی که مهاجرت به کانادا از طریق کالج زبان را انتخاب میکنند بسیار حائز اهمیت است.

شرایط دوره ی کالج زبان  در کشور کانادا

کشور کانادا این امکان را فراهم ساخته تا در محیطی امن و با آرامش به آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی بپردازید. متقاضی میتواند با توجه به علاقه و نیاز خود در جهت یادگیری زبان در یکی از کالج های معتبر کشور کانادا ثبت نام و تکمیل فرم نماید. بعد از تکمیل فرم با توجه به هزینه های تعیین شده در هر موسسه متوجه میزان سرمایه گذاری خود بشوید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مطالعه مقاله کالج زبان در کشور کانادا بپردازید.

دوره ی تحصیلی کالج زبان در کشور کانادا

در کشور کانادا دوره های تحصیلی متنوعی داریم که با توجه به انتخاب نوع دوره ، دوره ی زبان خود را بگذرانید. مدت زمانی که نیاز است تا دانشجو از دوره ای به دوره ی بالاتر انتقال پیدا کند حداقل 2 ماه است. سطوح یادگیری زبان نیز از 7 بخش تشکیل شده است.

پس از آنکه متقاضی ثبت نام کرد باید تعیین سطح دهد و بعد از مشخص شدن سطح، دانشجو تحصیل خود را در یکی از کالج های زبان آغاز کند. متقاضیان باید در دوره 48 هفته ای شرکت کنند تا در نهایت برای آزمون آمادگی لازم را به دست آورد. دانشجویان باید برای تحصیل در کالج های زبان کشور کانادا ویزای تحصیلی آن کشور را به دست آورند.

سطح بندی زبان در کشور کانادا

همانطور که گفتیم سطوح یادگیری زبان از 7 بخش تشکیل میشود. چنانچه دانشجویان در آزمون آیلتس و تافل شرکت کرده باشند، نیازی به دادن آزمون ورودی ندارند. حال به تفکیک سطوح زبان می پردازیم:

  • سطح فوق حرفه ای که امتیاز آیلتس بیش از 6.5 و تافل بیش از 95 را دارد.
  • سطح حرفه ای که امتیاز آیلتس 6 تا 6.5 و تافل 79 تا 95 را دارد.
  • سطح پیشرفته که امتیاز آیلتس 5.5 تا 6 و تافل 60 تا 78 را دارد.
  • سطح بالاتر از که متوسط آیلتس 4.5 تا 5.5 و تافل 42 تا 59 را دارد.
  • سطح متوسط که آیلتس 4 تا 4.5 و تافل 32 تا 41 را دارد.
  • سطح کمتر از متوسط که آیلتس 3 تا 3.5 را دارد.
  • سطح مبتدی

برای اطلاعات بیشتر در زمینه ی سطح بندی زبان در کشور کانادا به مطالعه مقاله بپردازید.

هزینه کالج زبان در کشور کانادا

قبل از اینکه متقاضی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق کالج زبان را داشته باشد باید اطلاعاتی در زمینه ی هزینه های پیش رویش داشته باشد. با توجه به نوع دوره که ممکن است به صورت نیمه وقت (18 جلسه 260$ ) تمام وقت (28 جلسه 310$ ) تمام وقت (38 جلسه 400$  ) باشد همچنین هزینه اولین نام نویسی 150$  و هزینه های جانبی 10$ در هفته می باشد.

اگر بخواهیم هزینه های خوابگاه را به صورت ماهانه  حساب کنیم هزینه ی اتاق  به همراه آشپزخانه مشترک 850$ و اتاق شخصی به همراه آشپزخانه مشترک 1150$ میباشد. آپارتمان 2 خوابه 1800$ اتاق شخصی 1200$ اتاق شخصی به همراه حمام مشترک 920$ می باشد.

اگر چنانچه متقاضی در سطح پیشرفته که امتیاز آیلتس 5.5 تا 6 و تافل 79 تا 95 را داشته باشد و در دوره های 28 جلسه ای به صورت تمام وقت شرکت کرده باشد و از خوابگاه نیز استفاده کند تا رسیدن به سطح حرفه ای که شامل امتیاز آیلتس 6 تا 6.5 و تافل 79 تا 95 است به 6 ماه زمان احتیاج دارد.

مجموع هزینه های اقامت دانشجو، خورد و خوراک،ثبت نام و خوابگاه 15260 $ میشود. مهاجرت به کانادا از طریق کالج زبان این امکان را برای متقاضیان فراهم آورده است تا در 3 سطح عادی ، فشرده و فوق فشرده در کوتاهترین زمان، زبان انگلیسی را بیاموزند.

اگر بعد از خواندن این مقاله پاسخ سوالات خود را در رابطه با دوره های زبان و مهاجرت به این کشور به دست نیاوردید، میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و مشاورین خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید. و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *