مهاجرت تحصیلی ژاپن

معرفی دانشگاه کیوتو

در صورتی که به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور ژاپن هستید، معرفی دانشگاه کیوتو به شما کمک خواهد کرد تا با یکی از برترین دانشگاه های کشور ژاپن آشنا شوید. دانشگاه های کشور ژاپن با توجه به سیاست های کلی دولت این کشور موظف هستند تا شرایط تحصیل دانشجویان بین المللی را فراهم کنند. دانشگاه کیوتو نیز به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کشور ژاپن از این قضیه مستثنی نیست.

از آنجا که این دانشگاه در جمع 5 دانشگاه برتر کشور ژاپن قرار دارد، ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، معرفی دانشگاه کیوتو را در دستور کار قرار داده ایم.

شرایط تحصیل در ژاپن

دولت ژاپن حضور دانشجویان بین المللی در کشور خود را یک فرصت بسیار مناسب بر می شمارد و از همین رو سعی در تسهیل شرایط حضور آنان در کشور خود دارد. هزینه های تحصیل در کشور ژاپن البته بالاتر از بسیاری از کشور های اروپایی است و همین مسئله سبب می شود که بسیاری از دانشجویان خارجی، از تحصیل در این کشور چشم پوشی کنند. به همین منظور دولت ژاپن از بورسیه های تحصیلی برای کمک به دانشجویان خارجی استفاده می کند.

برای تحصیل در کشور ژاپن، تسلط به زبان ژاپنی به شما کمک خواهد کرد که با سرعت بیش تری در این کشور پیشرفت کنید اما در صورتی که به زبان انگلیسی نیز تسلط داشته باشید، امکان تحصیل برای شما در خاک این کشور وجود خواهد داشت. در حقیقت به دلیل دشواری فراگیری زبان ژاپنی، درصد قابل توجهی از دانشجویان بین المللی در ژاپن، به تحصیل به زبان انگلیسی می پردازند.

مقاله تحصیل در ژاپن بدون تردید اطلاعات بسیار کاملی در رابطه با شرایط تحصیل در این کشور در اختیار شما قرار خواهد داد.

درباره دانشگاه کیوتو

در هنگام معرفی دانشگاه کیوتو توجه به تاریخچه این دانشگاه جایگاه ویژه ای پیدا خواهد کرد. این دانشگاه در سال 1897 به عنوان یکی از دانشگاه های دولتی در کشور ژاپن فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد. در حال حاضر بیش از 23هزار نفر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

برای تحصیل در دانشگاه کیوتو شما امکان تحصیل در سه مقطه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را به دو صورت حضوری و آنلاین را خواهید داشت که هر یک از آن ها دارای شرایط خاص هستند.

تاریخ های مهم در دانشگاه کیوتو

برای تحصیل در دانشگاه کیوتو، شما حتما باید از این دانشگاه پذیرش اولیه دریافت کنید و پس از آن باید در یک آزمون ورودی شرکت کنید. پس از موفقیت در آزمون ورودی شما می توانید برای تحصیل در دانشگاه کیوتو راهی کشور ژاپن شوید.

آخرین زمان شما برای ارسال درخواست دریافت پذیرش از دانشگاه کیوتو، انتهای ماه ژانویه است. البته باید توجه داشته باشید که هر رشته شرایط خاص خود را دارد و باید حتما به سایت دانشگاه مراجعه کنید. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند شما را در این زمینه یاری کنند.

آزمون ورودی بیش تر رشته های تحصیلی در دانشگاه کیوتو در ماه فوریه برگزار می شود. پس از حدود 1ماه نتایج مربوط به آزمون ورودی توسط دانشگاه منتشر می شود و شما باید در ابتدای ماه آپریل، برای حضور در کلاس های درس در کشور ژاپن حاضر شوید.

زبان تحصیل در دانشگاه کیوتو

یکی از مهم ترین نکاتی که در معرفی دانشگاه کیوتو باید به آن اشاره کنیم، زبان تحصیل در این دانشگاه است. بدون شک امکان تحصیل به زبان ژاپنی در همه رشته های موجود در این دانشگاه برای همه دانشجویان بین المللی وجود دارد. در صورتی که قصد دارید در این دانشگاه به زبان انگلیسی تحصیل کنید، باید از محدودیت های آن نیز با خبر شوید.

تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی تنها در رشته مهندسی امکان پذیر است. آزمون ورودی این رشته در ماه اکتبر (مهر) برگزار می شود.

در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اما رشته های تحصیلی متنوعی برای دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد. مهم ترین رشته های موجود در این زمینه عبارتند از:

  • اقتصاد،
  • مهندسی،
  • کشاورزی،
  • مهندسی انرژِی،
  • انفورماتیک،
  • پزشکی،
  • مطالعات محیط زیست جهانی،
  • مدیریت،
  • علوم پایه.

 

بورسیه تحصیلی دانشگاه کیوتو

در هنگام معرفی دانشگاه کیوتو بررسی شرایط بورسیه تحصیلی در این دانشگاه نیز دارای اهمیت بسیار زیادی است. بورسیه تحصیلی به شما کمک می کند تا درصد قابل توجهی از هزینه های تحصیلی  و زندگی خود در ژاپن را کاهش دهید. برای آگاهی بیشتر در این زمینه، مقاله هزینه های زندگی در ژاپن را مطالعه بفرمایید.

افرادی که بورسیه تحصیلی دانشگاه کیوتو را دریافت می کنند می توانند بدون نیاز به پرداخت شهریه دانشگاهی در این دانشگاه به تحصیل بپردازند. همچنین در مقطع کارشناسی ماهیانه 117000 ین و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب 144000 و 145000 ین به عنوان کمک هزینه به دانشجویان پرداخت می شود.

شهروندان برخی از کشورهای کم درآمد که در لیست مسئولین دانشگاه وجود دارند نیز در شرایط خاص ماهیانه 2 تا 3 هزار ین علاوه بر مبلغ اعلام شده دریافت می کنند.

توجه داشته باشید که برای دریافت بورسیه تحصیلی در این دانشگاه باید حتما قبل از ثبت نام در دانشگاه نسبت به دریافت بورسیه های تحصیلی اقدام کنید. در غیر این صورت باید شهریه دانشگاه را به صورت کامل پرداخت کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه کیوتو

اشاره کردیم که شما برای حضور در دانشگاه کیوتو باید در یک آزمون ورودی شرکت کنید. هزینه شرکت در آزمون برای دانشجویان مقطع کارشناسی 17000ین است و سایرین باید 30000 ین برای شرکت در آزمون پرداخت کنند.

شهریه دانشگاه برای دانشجوین مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در طول یک سال در حدود 536هزار ین است. دانشجویان رشته حقوق در این دانشگاه اما باید سالیانه 804000 ین پرداخت کنند.

کلام پایانی

معرفی دانشگاه کیوتو از آن نظر از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بر اساس رده بندی های مختلف دانشگاه های جهان در رده دوم برترین دانشگاه های کشور ژاپن قرار دارد و سازمان رده بندی QS این دانشگاه را به عنوان 35امین دانشگاه برتر جهان معرفی کرده است.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی، بهرمندی از بورسیه های تحصیلی و خوابگاه های دانشجویی از جمله مهم ترین مزایای دانشگاه کیوتو در کشور ژاپن است.

بنا بر همین اهمیت ویژه مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به معرفی دانشگاه کیوتو  در این مقاله پرداخته اند. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه تحصیل در کشور ژاپن بخصوص دانشگاه کیوتو می توانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *