مهاجرت تحصیلی ایسلند

معرفی دانشگاه های ایسلند

معرفی دانشگاه های ایسلند

ایسلند کشوری واقع در شمال قاره­ی اروپا است که دارای آب و هوایی سرد با جاذبه های طبیعی بسیار زیبا می­باشد. در این مقاله ما سعی بر این داریم تا به معرفی دانشگاه های ایسلند بپردازیم. دانشگاه های ایسلند امکانات بسیار مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار می­دهند و با ارائه با کیفیت ترین آموزش ها دانشجویان زیادی را مجذوب خود نموده اند. دانشجویان عزیز بهتر است قبل از هر گونه مهاجرت تحصیلی به دیگر کشورها با کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نموده و از تجارب آنان در این زمینه بهره­مند گردند.

تحصیلات عالی در ایسلند توسط دانشگاه ها- دانشگاه های علم و صنعت- دانشگاه های کشاورزی و آکادمی های هنر به دانشجویان ارائه داده می­شود. بطور کلی در ایسلند 7 دانشگاه وجود دارد که از این میان 3 دانشگاه بصورت خصوصی و 4 دانشگاه دیگر بصورت دولتی مشغول به فعالیت می­باشند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایسلند مناسب است و تدریس در این دانشگاه ها معمولاً به زبان ایسلندی صورت می­گیرد. البته برخی از رشته ها به زبان های اوکراینی و انگلیسی نیز امکان پذیر است. با معرفی دانشگاه های ایسلند باید بیان نمود، دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند، ملزم به ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6 می­باشند.

 معرفی دانشگاه های ایسلند

تحصیل در دانشگاه های ایسلند

کشور ایسلند دارای 7 دانشگاه می­باشد که کیفیت های آموزشی در این دانشگاه ها با یکدیگر برابر است. اما هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور همانند سایر کشورها بیشتر از دانشگاه های دولتی در ایسلند می­باشد. دانشگاه های ایسلند- دانشگاه اکوریری- دانشگاه کشاورزی و دانشگاه هولار از جمله دانشگاه های دولتی ایسلند و دانشگاه های بیفروست- آکادمی هنر ایسلند و دانشگاه ریکاویک جزء دانشگاه های خصوصی این کشور بشمار می­روند.  ناگفته نماند تحصیل و اعزام دانشجو به ایسلند بگونه ای است که ابتدا می-بایست دانشجویان تقاضای پذیرش خود را به یکی از دانشگاه های این کشور ارسال نمایند.

قدیمی ترین دانشگاه این کشور دانشگاه ایسلند است که در سال 1911 تأسیس گردید. تمامی دانشگاه های ایسلند علاقمند به جذب دانشجویان بین المللی می­باشند. از همین رو سالانه دانشجویان زیادی با ارسال درخواست پذیرش خود تقاضای تحصیل در دانشگاه های این کشور را می­نمایند. در ادامه ما به معرفی برخی از دانشگاه های ایسلند خواهیم پرداخت.

دانشگاه ایسلند

همانطور که بیان نمودیم قدیمی ترین دانشگاه در کشور ایسلند دانشگاه ایسلند است که در سال 1911 در شهر ایسلند تأسیس گردید. این دانشگاه با 13000 دانشجو یکی از برترین و معتبرترین دانشگاه های جهان معرفی گردید. حضور دانشجویان بین المللی و رضایت آنان نقش موثری در رنکینگ دانشگاه های جهان دارد. از همین رو بسیاری از دانشگاه های علاقمند به جذب دانشجویان خارجی دارد. دانشگاه ایسلند نیز سالانه پذیرای بسیاری از دانشجویان خارجی می­باشد. این دانشگاه رشته های متعددی را به دانشجویان ارائه می­نماید. همچنین دانشجویان می­توانند از برنامه های تبادل دانشجو در این دانشگاه استفاده نموده و همزمان تجربه تحصیل در دو دانشگاه را کسب نمایند. ناگفته نماند امکان تحصیل در تمامی مقاطع کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان وجود دارد.

دانشگاه کشاورزی ایسلند

با معرفی دانشگاه های ایسلند می­بایست بیان نمود که دانشگاه کشاورزی ایسلند نیز یکی از دانشگاه های دولتی در این کشور است که دارای سه دانشکده علوم محیطی- منابع زمینی و حیوانات- تحصیل شغلی و مستمر. بیشترین تمرکز دانشجویان در این دانشگاه بر روی مباحث کشاورزی- جنگلداری- مدیریت زمین و دام و توسعه روستایی می­باشد. در این دانشگاه دانشجویان دوره های حرفه ای و تخصصی را سپری خواهند نمود.

دانشگاه آکوریری

با معرفی دانشگاه های ایسلند، دانشگاه آکوریری نیز در لیست دانشگاه های این کشور قرار دارد. این دانشگاه نقش بسزایی در رشد و اقتصاد ایسلند داشته است. این دانشگاه از سه دانشکده بهداشت- دانشکده علوم انسانی و اجتماعی و دانشکده بازرگانی تشکیل شده است. دانشجویان در این دانشگاه به تحصیل دروس بصورت کاربردی و حرفه ای می­پردازند. در حال حاضر 1500 دانشجو در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی – کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل می­باشند.

دانشگاه بیفروست

این دانشگاه نیز یکی از معروفترین دانشگاه های ایسلند است که در پایتخت کشور ایسلند واقع شده است. این دانشگاه در ابتدا با هدف پرورش رهبران آینده و ارائه آموزش های تخصصی و حرفه ای در زمینه های حقوق و علوم اجتماعی پایه گذاری شد. از مهمترین مزایای تحصیل در این دانشگاه می­توان به اخذ بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی ایسلند اشاره نمود. این دانشگاه به دانشجویانی که دارای شرایط لازم برای اخذ بورسیه هستند، کمک هزینه ها و بورسیه هایی را اعطا می­نماید.

چگونگی پذیرش در دانشگاه های ایسلند

ما با معرفی دانشگاه های ایسلند سعی بر آن داریم تا دانشجویانی که تحصیل در دانشگاه های ایسلند را برگزیده اند،یاری و راهنمائی نمائیم. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارندف می­بایست فرم درخواست پذیرش خود را به همراه سایر مدارک تحصیلی به دانشگاه های ایسلند ارائه نمایند. این دانشگاه ها نیز پس از بررسی و ارزیابی مدارک دانشجویی دعوتنامه تحصیلی ارسال می­نمایند. پس از آن دانشجویان می­توانند جهت اخذ ویزای تحصیلی ایسلند اقدام نموده و به این کشور مراجعت نمایند. ارائه مدارک زیر به هنگام درخواست پذیرش به دانشگاه ایسلند لازم و ضروری است:

  • یک نسخه کپی از مدارک هویتی دانشگاه
  • عکس
  • رزومه تحصیلی
  • مدارک تحصیلی بهمراه ریز نمرات
  • انگیزه نامه تحصیلی
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی
  • گواهی قبولی در آزمون ورودی

همکاران و کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده راهنمایی و یاری رساندن به دانشجویان و دوستان عزیز در زمینه های مختلف مهاجرتی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *