مهاجرت تحصیلی سوئیس

مدارس شبانه روزی سوئیس

مدارس شبانه روزی سوئیس :

مدارس شبانه روزی سوئیس، یکی از مزیت های تحصیل در کشور سوئیس می باشد.نظام آموزشی سوئیس با یک دوره به مدت دو سال بابت آمادگی آغاز می شود. تحصیلات در سوئیس به صورت اجباری می باشد و از سن 6 سالگی تا 8 سالگی آغاز می شود و 8 تا 9 سال این آموزش طول می کشد.

نظام آموزشی در سوئیس

شرایط نظام آموزشی در سوئیس به شرح زیر می باشد:

 • دوره ابتدایی در کشور سوئیس از سن 4 تا 6 سال می باشد.
 • دوره متوسطه در کشور سوئیس از سن 3 تا 5 سال می باشد.
 • بعد از پایان دوره ابتدایی و دوره متوسطه در کشور سوئیس دو سال می باشد. دانش آموزان بعد ار پایان این دوره از تحصیل خود می توانند مدرک دیپلم خود را دریافت کنند.
 • دانش آموزانی که دوره تحصیلی خود را در مدارس بازرگانی و فعالیت های حرفه ای سپری می کنند بعد از پایان تحصیل 2 تا 4 سال نیرو بازار کار جذب می کنند.

دبیرستان در سوئیس

در این دوره به دو دسته قوی تقسیم می شود که دسته اول به 18 برنامه شامل می شود و دوره آماده می شوند برای دانشگاه که 6 برنامه در دسته دوم قرار می گیرد. مدت زمان تحصیل در مقطع دبیرستان 3 سال است.

دبیرستان در سوئیس با برنامه های حرفه ای

بعد از سپری کردن دوره حرفه ای دانش آموزان باید برنامه خوبی برای زندگی شخصی خود داشته باشند و آموزش باید به صورت کیفیت بالا باشد که در نهایت به یک شغل و یا مهارت به دست پیدا کنید. دانش آموزان باید مقطع قوی و حرفه ای را سپری کنند و دانش آموزان این امکان را باید به وجود بیاورند که شرایط عمومی دانشگاه را در طول تحصیل بدست آورند.

دبیرستان در سوئیس با برنامه های دانشگاهی

بعد از دوره حرفه ای، دانش آموزان باید برای تحصیل در دانشگاه آماده شوند. بعضی از دانش آموزان اصول و شرایط ورود به دانشگاه را ندارند. پنج برنامه برای آشنایی دارند که باید دانش آموزانی که یکی از 18 برنامه سراسری و زندگی شغلی را انجام داده باشند.

شرایط ورود به دبیرستان در سوئیس 

شرایط و اصول وارد شدن به دوره دبیرستان برای یک برنامه حرفه ای و قوی و آماده شدن برای ورود به دانشگاه متغییر است. دانش آموزان حتما باید یک برنامه ریزی برای درس های ریاضی و انگلیسی داشته باشند که حتما باید نمره قبولی این دروس را دریافت کنند.

برنامه های آموزشی در دبیرستان 

 1. برای برنامه های حرفه ای دارا بودن نمره قبولی در پنج ماده درسی نیاز است. به عبارت دیگر یعنی هشت ماده درسی را باید نمره قبولی دریافت کنید.
 2. برای برنامه های آماده شدن برای دانشگاه 9 درس را باید نمره قبولی داشته باشید. به عبارت دیگر در مجموع باید 12 ماده درسی نمره قبولی داشته باشید
 3. دورس اقتصاد، علوم اجتماعی و انسانی حتما 9 ماده درسی هستند که باید نمره قبولی این دروس را داشته باشید.
 4. درس های هنر و زیبایی درس های انتخابی می باشند که 9 ماده هم دارد.

دوره های آموزشی و برنامه های درسی دبیرستان در سوئیس

دانش آموزان باید یک یا چند دوره آموزشی را در برنامه های گوناگون قبول شوند. اکثر دوره های آموزشی دارای 100 واحد می باشد که حدودا برابر با چهار هفته آموزشی به صورت تمام وقت می باشد.

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل در کالج های سوئیسی به صورت متوسط تقریبا 60.000 تا 89.000 فرانک سوئیسی می باشد. که شامل هزینه های اقامت، غذا، امکانات تفریحی، امکانات رفاهی برای دانشجویان می باشد.

دبیرستان های سوئیس

دبیرستان سوئیسی به نام Instiut Monte Rosa بیشتر از 140 سال در سوئیس کار می کنند. این دبیرستان در سوئیس به طور شبانه روزی می باشد و تلاش در این است که یک محیط آموزشی کامل مهیا شود. در این دبیرستان احتیاج به نسل های جدید با راه های علمی جدید پاسخ داده می شود. هدف در این دبیرستان این است که به دانش آموزان با امکانات آموزشی مناسب کمک می کنند.

برنامه های درسی در این دبیرستان

دروس جغرافیا، مطالعات اجتماعی، کسب و کار، اقتصاد، طراحی و هنر و …. می باشد.

برنامه های زبان در دبیرستان

 1. انگلیسی به منظور زبان خارجی
 2. زبان فوانسوی
 3. زبان آلمانی
 4. زبان ایتالیایی
 5. زبان اسپانیایی

لازم به ذکر است مقطع دیپلم در کشور سوئیس پس از پایان ترم دوازدهم داده می شود. که در تمامی دانشگاه های بین المللی قابل استفاده می باشد.

دبیرستان Leysin American School in Switzerland

محیط این دبیرستان برای دانش آموزان سبک زندگی را ایجاد کرده است. باعث شده است که دانش آموزان مهارت های علمی و هنری می باشد. در این دبیرستان تکنولوژی های پیشرفته ای وجود دارد که این فرصت را به دانش آموزان داده است که بتوانند به صورت عالی و فوق العاده به تحصیل خود ادامه دهند.

تمامی دانش آموزان این دبیرستان بعد از تمام شدن دوره تحصیل شان مدرک دیپلم بین المللی اخذ می نمایند. مدرک دیپلم مورد تایید دانشگاه و کالج های بین المللی قرار گرفته است. برنامه های درسی این دبیرستان از 7 تا 12 نشان داده  می شود و برای افرادی که نیاز به حمایت در زبان انگلیسی دارند باید کلاس های زبان خصوصی را شرکت کنند. دانش آموزان می بایست در زمینه های علمی و عملی بابت ورود به دانشگاه که برگزار می شود مشارکت کنند. که شامل درس های زیر می باشد:

 1. درس زبان انگلیسی
 2. درس ریاضیات
 3. درس علوم
 4. درس علوم اجتماعی
 5. درس علوم انسانی
 6. درس هنر

مدارس شبانه روزی سوئیس، یکی از مزیت های تحصیل در کشور سوئیس می باشد. برای اطلاعات بیشتر این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با مشاوران حرفه ای ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید. مشاوران حرفه ای ما شرایط شما را در نظر می گیرند و بهترین راه مهاجرت را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند.

یک دیدگاه برای “مدارس شبانه روزی سوئیس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *