مهاجرت به کشور ژاپن

قوانین ژاپن

قوانین ژاپن

قوانین ژاپن به سیستم حقوقی در این کشور اشاره دارد که اساسا براساس قوانین و اساسنامه های قانونی است و سابقه ها نیز نقش مهمی دارند. ژاپن دارای یک سیستم حقوقی قانون مدنی با شش کد حقوقی است که تحت تأثیر آلمان، تا حدودی تحت تأثیر فرانسه قرار گرفت و همچنین با شرایط این کشور سازگار شد. قانون اساسی این کشور که پس از جنگ جهانی دوم تصویب شد، عالی ترین قانون در این کشور است. یک دادگستری مستقل قدرت بازنگری در قوانین و اقدامات دولت برای قانون اساسی را دارد. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه مقاله از قوانین ژاپن، قوانین محلی و قوانینی که اتباع خارجی باید رعایت کنند، اشاره می کند.

یکی از قوانین مهم برای خارجی ها داشتن گذرنامه در همه جا می باشد. اتباع خارجی باید گذرنامه خود را همیشه داشته باشند. قوانین ژاپن به پلیس اجازه می دهد هر کسی را در هر زمان در خیابان متوقف کند تا مشخصات وی را ببیند. به همین دلیل، خارجی ها همیشه باید گذرنامه خود را داشته باشند. بنابراین، می توانند هویت خود را ثابت کنند. اگر بدون گذرنامه خود گرفتار شوید، می توانید دستگیر شوید. برخی از داروهای بدون نسخه که در برخی کشورهای مجاز هستند در این کشور غیرقانونی است. در ادامه موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

  • قوانین محلی ژاپن
  • قوانین ژاپن برای اتباع خارجی

درباره قوانین ژاپن

قوانین این کشور، قوانینی که در این کشور در نتیجه ترکیبی از دو سنت فرهنگی و حقوقی ایجاد شده است، که متشکل از یکی ژاپنی بومی، و دیگری غربی می باشد. قبل از پایان انزوای این کشور از غرب در اواسط قرن نوزدهم، قوانین این کشور مستقل از تأثیرات غرب توسعه یافت. در پاسخ به فشارهای اجتماعی که از طریق یک واحد خانواده گسترده و یک جامعه نزدیک به هم اعمال می شد، بر آشتی تأکید شد. قوانین کمی تعیین کرده اند که چگونه اختلافات باید حل شود. نزدیکترین همتای وکیل غربی کوجیشی، مهمانخانه ای بود که عملکرد مشاوره ای داشت. به طرز چشمگیری قانون کمی به معنای مدرن وجود داشته است. یک جامعه ساکن، که رسما فعالیت تجاری را دلسرد می کرد، ظاهرا نه آرزو داشت و نه به نظم قانونی توسعه یافته احتیاج داشت.

تغییرات اساسی به ناچار پس از درگیر شدن ناگهانی این کشور در دنیای غرب پس از ترمیم میجی در سال 1868 صورت گرفت. این کشور تلاش کرد تا یک ساختار اقتصادی، سیاسی و حقوقی ایجاد کند که بتواند در سطح بین المللی احترام بگذارد، به برون مرزی خاتمه دهد و استقلال ملی را حفظ کند. معرفی قانون غرب یکی از عناصر واردات عمده کالاهای غربی بود. در امور حقوقی ژاپنی ها از سیستم های قاره اروپا، به ویژه آلمان، الگو می گرفتند. طراحان قانون مدنی این کشور در سال 1896 بسیاری از سیستم های حقوقی، از جمله فرانسه، سوئیس و قوانین مشترک را مورد بررسی قرار دادند و از هر یک چیزی گرفتند. با این حال، بهترین توصیف محصول نهایی آن ها پیروی از اولین پیش نویس قانون مدنی آلمان است.

قوانین محلی ژاپن

قوانین محلی ژاپن

بیشتر ما می توانیم به خاطر بدبختی خیس شدن وحشتناک به لطف اتومبیل های عبوری که حاضر به کاهش سرعت در یک روز بارانی نیستند، گله و شکایت داشته باشیم. چنین رانندگی بی احتیاطی در این کشور قابل قبول نیست. در این قانون همچنین آمده است که وسایل نقلیه باید هنگام باران، فلپ گل نصب کنند یا سرعت کمتری رانندگی کنند تا امنیت عابران پیاده به خطر نیفتد. دفعه بعد که بی ادبی پاشید، عکسی از وسیله نقلیه بردارید و آن ها را مجبور به پرداخت جریمه کنید.

زندگی در این کشور به معنای اتخاذ یک سبک زندگی سازگار با محیط زیست است. این شامل مرتب کردن سطل زباله در خانه، بازیافت، کاهش و استفاده مجدد است. قوانین زیادی باید رعایت شود، مانند بیرون آوردن سطل زباله برای وانت برای جمع آوری در روزهای تعیین شده است. ممکن است فکر کنید بیرون بردن سطل آشغال شب قبل از بازدید کارکنان بهداشت از منطقه شما مفید است، اما این درست نیست. در حقیقت، این ممکن است بیشتر از ضرر آسیب برساند. این کشور راکون های وحشی دارد که با ورود در زباله ها سر و صدا می کند و باعث ایجاد یک خرابکاری می شود.

همچنین، می تواند خطر آتش سوزی داشته باشد. هر چقدر عجیب باشد، در حقیقت یک دلیل وجود دارد. قرار دادن بستنی در صندوق های پستی ممکن است یک شوخی بی ضرر به نظر برسد، اما در این کشور ممکن است برای انجام این کار تا 5 سال حبس یا جریمه باید پرداخت شود. در نمودار زیر مقدار جریمه برخی از موارد غیر قانونی آمده است:

مقدار جریمه برخی از موارد غیر قانونی در ژاپن

یکی از موارد عجیب رنگ اتومبیل می باشد. اکنون اتومبیل های قرمز و سفید به قدری رایج شده اند که تصور این که تا دهه 1960 در این کشور غیرقانونی بوده اند، بسیار گیج کننده است.

قوانین ژاپن برای اتباع خارجی

در حالی که قوانین ژاپن به آمریکایی ها اجازه می دهد تا عرضه دو ماهه داروهای خاص بدون نسخه را که در این کشور قانونی تشخیص داده می شوند، ارائه دهند، مقدار قابل توجهی داروی OTC در ایالات متحده رایج است که در این کشور، غیرقانونی شناخته می شود. وزارت امور خارجه می گوید. هر محصولی که حاوی ماده محرک (سودوافدرین) باشد در کشور غیرقانونی است. این شامل استنشاق کننده ها و همچنین داروهای سینوسی و آلرژی مانند سودافد است.

تا همین اواخر، افراد سیگاری تقریبا در هرجای این کشور، چه در داخل و خارج اجازه سیگار کشیدن داشتند. و از آنجا که در این کشور دخانیات از بسیاری از کشورهای دیگر ارزان تر است، سیگار کشیدن همیشه شیوع زیادی داشته است. با این حال، طبق روزنامه ژاپن تایمز، قوانین اخیر روشنایی در برخی فضاهای عمومی شهری را غیرقانونی دانسته است. این امر نه تنها در خیابان، بلکه در رستوران ها و کافه ها نیز شامل می شود که اکنون مکان هایی برای افراد سیگاری و غیر سیگاری در نظر گرفته شده است. افرادی که قصد مهاجرت به ژاپن را دارند باید این قوانین را رعایت کنند.

افراد خارجی باید موارد زیر را در نظر داشته باشند:

جرم جریمه به ین
اطلاع دادن به دولت هنگام بازدید از قطب جنوب 500000¥
داشتن واکی تاکی که از کشور دیگر خریداری شده 1000000¥

برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت تحصیل در ژاپن و مهاجرت به این کشور و کشورهای دیگر می توانید با مشاوران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.