مهاجرت به شیلی

قوانین شیلی

قوانین شیلی

قوانین شیلی برگرفته از قانون اساسی و مدنی این کشور می باشد که در سال 1980 میلادی شکل گرفته است. قوانین شیلی بر اساس جمهوری دموکراتیک است. در طول سال های 1989 میلادی تا 2005 میلادی تحولاتی در نظام حقوقی و قانونی این کشور ایجاد شده است. تفاوت های مسئولیتی در این کشور بین مقامات رئیس جمهوری، رئیس کنگره، قوه قضائیه و دادگاه قانون اساسی این کشور وجود خواهد داشت. این مقاله توسط کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت شفاف سازی قوانین ساختاری و اساسی این کشور اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

10 حقیقت برتر درباره شیلی

این کشور حقیقت های نهفته ای در خود جای داده است. این کشور دارای بزرگترین استخر آبی می باشد که در سال 2006 میلادی رو نمایی شد. طول ساخت این پروژه حدود 5 سال و نزدیک به 1 بیلیون دلار هزینه صرف این بنا گردید. خشک ترین و پهناور ترین بیانان در این کشور The Atacama Desert می باشد. یکی از خشک ترین بیابان های کره زمین با چشم اندازی زیبا است. این کشور محل 5 میراث جهانی یونسکو می باشد. هم چنین قدیمی ترین مومیایی های جهان از آن موزه های فرهنگی این کشور است.

چند نمونه دیگر از حقایق برتر در این کشور در لیست زیر شرح داده شده است:

  • دارای طولانی ترین خطوط ساحلی
  • رشته کوه های آند شیلی دارای بزرگترین و فعال ترین آتشفشان ها
  • یافت گونه حیوانی پنگوئن در این کشور
  • پایتخت این کشور سانتیاگو مهد فرهنگ و هنر

درباره شهر والپارایسو شیلی

یکی از مرفه ترین شهرهای این کشور می باشد. مراکز تاریخی و جاذبه های دیدینی در این کشور در سال 2003 میلادی به عنوان میراث جهانی به یونسکو به عنوان میراث جهانی معرفی شد. یکی از شهرهای بندری اصلی و راه های ارتباطی از طریق راه آهن است. از طرفی دیگر در این شهر صنایع چوبی، چرمی، کیف و کفش، رنگ و مواد شیمیایی در عرصه تولید جهانی زبان زد می باشند. شهر والپارایسو یکی دیگر از شهرهای هنری و منحصر به فرد برای شاعران این کشور می باشد. در سال 1971 میلادی پابلو نرودا در این کشور جایزه نوبل ادبیات را به خود اختصاص داده است.

بررسی این شهر از جنبه تحصیلی به شرایط مناسب و دانشگاه های برتر این کشور بر می گردد. دانشگاه والپارایسو در سال 2023 میلادی رتبه 7 از نظر سطح علمی آموزشی را به خود اختصاص داده است.

شرایط برتر دانشگاه این شهر در جدول زیر بیان شده است:

مراحلشرایط
1دارای مجوز عالی و برتر از آموزش عالی این کشور
2ارائه حداقل مدرک 4 ساله کارشناسی و مدرک 2 ساله کارشناسی ارشد
3ارائه دوره های حضوری و آنلاین در این دانشگاه

درباره شهر سانتیاگو پایتخت شیلی

پایتخت این کشور به عنوان santiago de chile مرکز اقتصاد شیلی نامیده می شود. این شهر مملو از موسسات فرهنگی و هنری مانند موزه ها، تئاترها، رستوران ها و مراکز سیاسی خواهد بود. موقعیت مرکزی پایتخت این کشور به گونه ای است که در مجاورت با کوه های پهناور و اقیانوس آرام قرار گرفته است.

تحصیل در پایتخت این کشور یکی دیگر از مواردی است که در این کشور تقاضای بسیاری را به خود جلب کرده است. یکی از دانشگاه های برتر در این شهر دانشگاه santiago de chile است. این دانشگاه از شهریه معقول و سطح علمی بالایی برخوردار می باشد. شهریه تحصیل در دانشگاه های این کشور برای متقاضیان مقیم این کشور حدود CLP4266350 (پزو شیلی) و متقاضیان بین المللی در این کشور شهریه ای بالغ بر 4886910CLP (پزو شیلی) ملزم به پرداخت خواهند بود.

شاخص هزینه زندگی در شیلی در نمودار زیر بیان شده است:

شاخص هزینه های زندگی در شیلی

قوانین عمومی شیلی

قانون اساسی در این کشور در 11 سپتامبر سال 1980 میلادی شکل گرفته است و در طول سال های 1989میلادی تا سال 2000 میلادی تغییرات اساسی در این کشور شکل گرفت. در سال 2005 میلادی بیش از 50 اصلاحیه در قانون این کشور صورت گرفت. این تغییرات و اصلاحیه ها شامل سناتورهای غیر منتخب، سناتورهای انتخاباتی و سناتورهای مادامی العمر می باشد. هم چنین این اصلاحات موجب گردیده است که این کشور به دموکراسی ساختاری تبدیل گردد.

سیستم نظام قانونی این کشور برگرفته از قانون مدنی می باشد. نظام قانونی مدنی این کشور در سال 1855 میلادی، از قانون نظام اسپانیایی و اروپایی نشات گرفته است. بدین ترتیب در سال 2000 میلادی نظام ساختاری این کشور که برگرفته از نظام کشور آلمان می باشد، در سراسر کشور به مرحله اجرا رسید و سر انجام در سال 2005 میلادی پس از چندین مرحله اجرایی و اصلاحیه به پایان کار خود رسید.

نظام ساختاری این کشور در نمودار زیر بیان گردیده است:

نظام ساختاری کشور شیلی

بررسی شاخص های مهم اقتصادی شیلی

شاخص های اصلی اقتصادی در سال 1980 تا 2019 میلادی تغییرات به سزایی داشته است. نرخ تورم در این کشور حدود 5% می باشد.

در این چند نمونه از شاخص های اقتصادی در این کشور را در جدول زیر بین سال های 2018 تا 2025 میلادی مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

سال میلادیرشد نرخ تولید ناخالصی ملینرخ بیکاری
20182.3%7.4%
20192.3%7.2%
20202.9%11.4%
20212.7%10.2%
20223.0%9.1%
20233.0%8.2%
20243.0%7.5%
20252.5%7.1%

قانون دو تابعیتی در شیلی

کشور یکی از کشورهایی است که قانون دو تابعیتی را می پذیرد. طبق قانون این کشور، افرادی که دارای تابعیت کشور خود می باشند، می توانند بدون لغو تابعیت اول خود، تابعیت این کشور را به عنوان تابعیت دوم اخذ نمایند. روش های متفاوت جهت اخذ تابعیت این کشور در جدول زیر شرح داده شده است:

نوع تابعیتشرح
تابعیت از طریق خونمتقاضی با وجود پدر یا مادر که تابعیت این کشور را داشته باشند.
تابعیت از طریق خاکافرادی که در این کشور متولد می شوند، بدون در نظر گرفتن ملیت خانواده، تابعیت این کشور را به دست خواهند آورد.
تابعیت از طریق نامهشامل 2 گروه هستند، گروه اول متقاضیانی که بالای 18 سال می باشند و بیش از 5 سال در این کشور اقامت داشته اند. گروه دوم افرادی که زیر 18 سال، دارای 14 سال قانونی می باشند و به مدت 5 سال متوالی در این کشور زندگی کرده اند.

قوانین حقوق بشر در شیلی

حقوق بشر در آمریکای شمالی بر گرفته از کلیسای کاتولیک می باشد. نقض حقوق بشر در این کشور توسط ارتش و نیروهای امنیتی از سال 1900 تا 1973 میلادی بسیار گسترده می باشد. اولین سازمان حقوق بشر در این کشور با فعالیت و همکاری کمیته شیلی در سال 1973 میلادی شکل گرفت. کارگران در این کشور از حق و حقوق خاصی برخوردار خواهند بود. کارگران در این کشور حق کار و ادامه فعالیت قانونی در این کشور را با توجه به کسب تاییده و مجازات لازم خواهند داشت. جهت کاریابی و اشتغال در این کشور مقاله ویزای کار شیلی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

انواع حق و حقوق قانونی در این کشور را در جدول زیر مشاهده فرمائید:

مراحلشرح
1حق ازدواج
2حق کار و اشتغال
3حق آزادی بیان
4حق تولد فرزند
5حق تحصیل و آموزش
6حق خرید مسکن

قوانین مربوط به ازدواج و طلاق در شیلی

قوانین مربوط به ازدواج و طلاق در شیلی

حق ازدواج قانونی در این کشور می باید بین یک مرد و زن بالغ و دارای سن قانونی صورت پذیرد. ازدواج هایی که در خارج از این کشور صورت گرفته است، در صورتی که هم مرد و زن هر دو درخواست ازدواج را با علم و آگاهی کامل امضا کرده باشند، ازدواج زوجین در این کشور به رسمیت شناخته می شود. حق طلاق و ازدواج در این کشور می باید در سازمان ثبت احوال این کشور صورت پذیرد تا وجه قانونی حفظ شود. در صورتی که متقاضیان خواهان طلاق و جدایی از یک دیگر باشند، می باید طلاق زوجین در دادگاه رسمی این کشور نیز به رسمیت شناخته شود. ازداوج و طلاق سوری در این کشور مورد پذیرش نمی باشد. طلاق در این کشور تا سال 2004 میلادی وجود نداشته است.

طبق ماده 102 قانون مدنی این کشور، که به عنوان قانون لاینحل مرسوم می باشد، عمدتا 3 دلیل برای طلاق در این کشور وجود دارد:

  • طلاق توافقی
  • درخواست طلاق یک طرفه
  • طلاق به موجب تقصیر

مراحل طلاق در این کشور را مورد بررسی قرار می دهیم:

مراحلشرح
1ارائه گواهی معتبر و دلیل محکمه پسند در صورت طلاق
2فرآیند مطابق با اصول قانونی این کشور
3ارائه حتمی درخواست طلاق در این کشور

قوانین مربوط به محدودیت رانندگی در شیلی

در پایتخت این کشور قوانینی در باب محدودیت رانندگی وجود خواهد داشت. در فصل زمستان از ماه های ژوئن تا سپتامبر میلادی محدودیت های رانندگی در پایتخت این کشور نسبت به سایر ماه های سال بیشتر می باشد. قوانین رانندگی در این کشور به گونه ای می باشد که با توجه به 2 رقم آخر پلاک های ماشین های موجود در این کشور، لیست پلاک های در جهت ممنوعیت در رفت و آمد از طریق روزنامه های کثیر الانتشار اطلاع رسانی خواهد شد. هنگامی که سطح آلودگی هوا در این کشور به بالای 60% برسد، ممنوعیت رفت و آمدی در این کشور بیشتر خواهد شد. یکی از قوانین بی قید و شرط در این کشور است.

در این مقاله از بسیاری از قوانین این کشور اطلاعاتی در اختیار شما همراهان قرار رفت. کشور شیلی امروزه یکی از پرتقاضا ترین کشورهای واقع در قاره آمریکا از حیث کاری، تحصیل و سرمایه گذاری است. چنانچه قصد مهاجرت به شیلی یکی از برنامه های مهاجرتی شما می باشد، در ابتدا از قوانین و ساختار حکومتی این کشور آگاهی کامل کسب نمایید. متقاضیان می توانند در صورت نیاز و کسب آشناییت بیشتر با کارشناسان ماهر ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از طریق مشاوره تلفنی و حضوری تماس حاصل فرمائید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *