مهاجرت سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

کشور ترکیه از جمله کشورهایی است که سرمایه گذاران زیادی را بخود جلب نموده است. افراد از طریق سرمایه گذاری در کشور ترکیه سعی در اخذ اقامت این کشور را دارند. این کشور دارای شرایط اقتصادی بسیار مناسبی می­باشد، اما سرمایه گذاری در این کشور ریسک های مخصوص به خود را دارد. در گذشته افراد برای سرمایه گذاری در این کشور بایستی دارای حداقل سرمایه 1-3 ملیون دلار می­بودند، اما هم اکنون افراد با سرمایه 250-500 دلار می­توانند در این کشور سرمایه گذاری نمایند.

افراد علاوه بر اینکه می­توانند با ثبت شرکت در این کشور به سرمایه گذاری بپردازند، از طریق خرید ملک نیز سرمایه گذاری امکان پذیر است. دولت ترکیه قبل از سال 2013 به افراد خارجی که به این کشور مراجعت می­نمودند اجازه خرید ملک را نمی­داد. اما پس از آن با تصویب قانونی جدید افراد خارجی نیز می­توانند در این کشور اقدام به خرید ملک نمایند.

خرید ملک در ترکیه نیز نوعی سرمایه گذاری در این کشور محسوب گردد زیرا افراد براحتی متوجه افزایش قیمت سالانه ملک در این کشور می­باشند. همچنین با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک افراد دیگر نگرانی های ریسک ثبت شرکت و نگهداری آن را نخواهند داشت. این مقاله به موضوع سرمایه گذاری در ترکیه می­پردازد. از علاقمندان مهاجرت به کشور ترکیه دعوت می­شود تا مقاله را تا پایان مطالعه نمایند.

شرایط سرمایه گذاری در کشور ترکیه

راههای مختلفی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد.  برخی از افراد از طریق خرید ملک و برخی دیگر از طریق ثبت شرکت به سرمایه گذاری و … در این کشور می­پردازند. افراد جهت سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت بایستی مدارک زیر را به این دولت ارائه نمایند:

  • ارائه اصل و چهار نسخه کپی از گواهی رسمی وابستگی
  • ارائه دو نسخه کپی از پاسپورت های سهامداران شرکت
  • دو نسخه کپی از دادخواست های رسمی
  • ارائه مدارک هویتی سهامداران

در کشور ترکیه شرایط سرمایه گذاری بسته نوع آنها با یکدیگر متفاوت است. سرمایه گذاری در این کشور می­تواند بصورت های مختلفی انجام شود. سرمایه گذاری در کشور ترکیه می­تواند به صورت شراکتی در پروژه ها و دریافت سود، ایجاد کسب و کار و یا کارآفرینی در ترکیه و یا از طریق خرید ملک انجام گیرد.

 سرمایه گذاری در کشور ترکیه از طریق خرید ملک

همانطور که گفته شد افراد می­توانند از طریق خرید ملک در کشور ترکیه سرمایه گذاری نمایند. افراد برای خرید ملک در این کشور بایستی دارای حداقل سرمایه 250 هزار یورو باشند. این میزان سرمایه در گذشته یک میلیون دلار بود. ناگفته نماند افرادی که از طریق خرید ملک در این کشور سرمایه گذاری می­نمایند، اجازه فروختن ملک را به مدت سه سال ندارند.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده بانکی

قرار دادن 500 هزار دلار آمریکایی در یکی از بانکهای دولت ترکیه یکی دیگر از روشهای سرمایه گذاری در این کشور محسوب می­گردد. سرمایه گذاری از این طریق یکی از آسانترین روشها می­باشد که فرد ریسک کمتری را متحمل می­شود.

سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

سرمایه گذاران در کشور ترکیه می­توانند با خرید سهام در این کشور سرمایه گذاری نمایند. افراد برای خرید سهام در این کشور بایستی حداقل دارای 500 هزار دلار باشند. نکته قابل توجه در این سرمایه گذاری اینست که وزارت صنایع و فناوری این کشور بایستی اینگونه سرمایه گذاری ها را تأیید نمایند.

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

افراد با خرید اوراق قرضه دولتی در کشور ترکیه می­توانند در این کشور سرمایه گذاری نمایند. در این روش افراد نبایستی اوراق خریداری شده را به مدت سه سال بفروشند. در ضمن سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق باید به تأیید وزارت دارایی و خزانه داری این کشور برسد.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

افرادی که قصد اخذ اقامت ترکیه را دارند می­توانند از طریق سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند. افراد با سرمایه گذاری در  ترکیه می­توانند پس از گذشت 5 سال در این کشور اقامت دائم ترکیه را دریافت کنند. افرادی که از طریق ثبت شرکت اقدام به دریافت اقامت این کشور می­نمایند بایستی در مدت این 5 سال شرکتی که تأسیس نموده اند در حال فعالیت باشد.

همچنان اینگونه افراد باید تحت بیمه های این کشور قرار گرفته باشند. افراد با سرمایه گذاری در کشور ترکیه می­توانند به همراه اعضای خانواده خود به این کشور سفر نموده و بعد از گذشت 5 سال همه­ی اعضای خانواده تابعیت این کشور را بدست آورند. افراد در مدتی که در این کشور هستند براحتی از تمامی حقوق شهروندی کشور ترکیه برخوردارند. و اعضای خانواده می­توانند به تحصیل در ترکیه، انجام کار و … در این کشور نیز بپردازند.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق کارآفرینی چگونه است؟

در کشور ترکیه افرادی که به کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در این کشور می­پردازند بایستی حداقل برای 50 کارمند تبعه­ی ترکیه ای ایجاد شغل نماید. البته این تعداد کارمند تا قبل از سال 2019، 100 کارمند تعریف شده بود. ناگفته نماند دولت ترکیه همه­ی افرادی که به هر طریقی در کشور ترکیه سرمایه گذاری می­نمایند، تابعیت این کشور را اعطا می­نماید.

مزایای سرمایه گذاری با خرید ملک در کشور ترکیه چیست؟

افرادی که با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک به ترکیه سفر می­کنند نه تنها می­توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند بلکه از مزایای دیگری در این کشور از جمله:

  • این افراد اجازه افتتاح حساب در بانک های این کشور را دریافت خواهند کرد.
  • فرزندان این افراد به راحتی می­توانند به تحصیل در مدارس ترکیه بپردازند.
  • افراد برای تمدید اقامت خویش احتیاجی به ورود و خروج از کشور ترکیه را نخواهند داشت و در کشور ترکیه می­توانند اقامت خود را تمدید نمایند.

شهرهای مناسب ترکیه برای خرید ملک کدامند؟

همانطور که قبلا بیان نمودیم کشور ترکیه میزبان توریستان زیادی از نقاط مختلف جهان می­باشد. از جمله شهرهای توریستی این کشور ازمیر و استانبول می­باشد. قیمت خانه ها در شهر استانبول بسیار متنوع است و همچنین شهر ازمیر از آنجائیکه شهری بندری محسوب می­شود دارای آب و هوای بسیار مناسبی است.

افراد زیادی بخصوص ایرانیان این شهر را برای خرید ملک انتخاب می­کنند. قیمت خانه ها در شهرهای استانبول و ازمیر نسبت به پایتخت این کشور شهر آنکارا، بیشتر است. زیرا این دو شهر جزء شهرهای گردشگری این کشور بشمار می­رود.

افراد زیادی جهت مهاجرت به کشور ترکیه با سوالاتی از قبیل :

آیا می­توان همزمان با تحصیل در دانشگاههای ترکیه در این کشور سرمایه گذاری نمود؟

آیا با دریافت اقامت ترکیه می­توان به دیگر کشورهای اروپایی سفر نمود؟

آیا با سرمایه گذاری در کشور ترکیه فرزندان باید برای تحصیل در مدارس این کشور شهریه پرداخت نمود؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت افتخار دارد پاسخگوی سوالات عزیزان در این زمینه باشد. جهت مشاوره و راهنمایی می­توانید با کارشناسان این موسسه تماس برقرار نمائید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *