مهاجرت سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

متقاضیانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند باید بدانند که برای مهاجرت به این کشور طرق مختلفی وجود دارد، سرمایه گذاری در ترکیه یکی از روش های مهاجرتی است. متقاضیان می توانند در بخش های مختلف اقتصاد این کشور سرمایه گذاری کنند و در این کشور اقامت داشته باشند. متقاضیانی که قصد دارند سرمایه گذاری در این کشور را تجربه کنند بهتر است پیش از انجام اقدامات لازم تمامی جوانب مثبت و منفی را در این کشور بررسی کنند و پس از آن اقدامات لازم را جهت سرمایه گذاری و اخذ ویزا را انجام دهند. برای اطلاع از شرایط سرمایه گذاری در این کشور پیشنهاد می شود این نوشتار را که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است با دقت مطالعه کنید تا پاسخ برخی از سوالات خود را به دست آورید.

شرایط سرمایه گذاری در ترکیه

متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند می توانند از طریق مختلف سرمایه گذاری در این کشور را تجربه کنند. قوانین سرمایه گذاری در این کشور اخیرا دست خوش تغییر بوده است. در قوانین پیشین این کشور متقاضیان باید برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت مبلغی بین 1 الی 3 میلیون $ (دلار) در یکی از بخش های اقتصادی ترکیه سرمایه گذاری می کردند. اما در قوانین جدید وضع شده در سال 2019 مبلغ سرمایه گذاری در این کشور به رقم 250000 تا 500000$ (دلار) کاهش یافت. متقاضیانی که از طریق سرمایه گذاری به کشور ترکیه مهاجرت می کنند می توانند برای خود و اعضاء خانواده اقامت دائم کشور ترکیه را دریافت نمایند.

یکی از نگرانی های سرمایه گذاران در رابطه با امنیت مبلغ می باشد، در سرمایه گذاری نکته بسیار مهم این است که علاوه بر سود دریافتی سرمایه اولیه محفوظ باشد. طبق توافقات صورت گرفته بین کشور ترکیه و کشور ایران می توان گفت امنیت سرمایه شما تا حدودی تضمین می شود. همچنین با امضاء این توافق نامه سرمایه گذاری در این کشور برای ایرانیان آسان شده است.

توافق نامه های وضع شده بین این دو کشور عبارتند از:

  • پیشگیری از دوگانگی پرداخت مالیات: با توجه به این توافق نامه مالیات تنها در یکی از این کشورها پرداخت می شود.
  • ارتقاء و حفظ سرمایه اولیه: در توافق نامه استاندارد های تجاری مشخص شده است و تضمین می شود که محیط مناسبی برای سرمایه گذاران فراهم شود.

بهترین بخش های سرمایه گذاری در ترکیه

کشور ترکیه دارای منابع طبیعی بسیاری می باشد، استخراج این منابع همچنان در دست توسعه می باشد و فرصت های زیادی را برای متقاضیان فراهم کرده است. علاوه بر این فرصت های شغلی زیادی برای متخصصان فنی و مهندسی ایجاد شده است. صنعت توریست و گردشگری یکی از مهمترین بخش های کلیدی در این کشور محسوب می شود.

موقعیت جغرافیایی ترکیه فرصت های بسیار مناسبی در بخش های حمل و نقل، بیمه و تدارکات ایجاد کرده است، بخش هایی با ظرفیت بالا در کشور ترکیه به شرح ذیل می باشند.

  • بخش مواد غذایی کشاورزی
  • بخش انرژی
  • بخش شیمی
  • بخش مخابرات
  • بخش سنگ آهن
  • بخش خودرو
  • بخش قرارداد های کاری صنعتی

بهترین بخش های سرمایه گذاری در ترکیه

اخذ تابعیت ترکیه

متقاضیان می توانند برای خود و اعضاء خانواده تابعیت این کشور را دریافت کنند، اعضاء خانواده شامل همسر و فرزندانی با سن کمتر از 18 سال می باشند. جهت آنکه بتوانید از طریق سرمایه گذاری تابعیت این کشور را به دست آورید باید سرمایه گذاری شما در زمینه هایی باشد که دولت این کشور اعلام کرده است. طول مدت بررسی درخواست سرمایه گذاران برای اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور بین 3 تا 6 ماه تخمین زده شده است، اما ممکن است این روند طولانی تر شود. طبق قوانین این کشور دو تابعیتی غیرقانونی نیست و فرد می تواند بدون لغو تابعیت پیشین خود تابعیت را نیز به دست آورد.

انواع روش های سرمایه گذاری در کشور ترکیه

برای سرمایه گذاری روش های مختلفی وجود دارد که متقاضی باید با توجه به شرایط و میزان سرمایه بهترین نوع را انتخاب نماید. این روش ها عبارتند از:

آیتم شرح
کارآفرینی استخدام 50 شهروند
خرید سهام خریداری حداقل 500000$ (دلار) سهام
خرید ملک خرید ملکی به ارزش 250000$ (دلار)

عدم فروش تا 3 سال

سپرده بانکی سرمایه گذاری در یکی از بانک ها

حداقل مبلغ 500000$ (دلار)

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با سرمایه گذاری در ترکیه به دست آوردید، برای مهاجرت به کشور ترکیه روش های دیگری نیز وجود دارد که با مطالعه مقاله راه های مهاجرت به ترکیه می توانید اطلاعاتی در این خصوص به دست آورید. همچنین متقاضیان می توانند طی تماس با کارشناسان و وکلاء موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات بیشتری در خصوص سرمایه گذاری یا سایر روش های مهاجرت به ترکیه به دست آورند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *