مهاجرت سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا

با سرمایه گذاری در آمریکا می توان شرایط مهاجرت و گرفتن اقامت دائم این کشور پیشرفته و صنعتی  را به دست آورد در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب اطلاعاتی در زمینه شرایط سرمایه گذاری در آمریکا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی دست یابید. در ادامه این مقاله ما به بررسی انواع روش سرمایه گذاری در آمریکا خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذارانی که دارای تابعیت خارجی می باشند خارجی ها نه تنها اجازه ثبت شرکت با مسئولیت محدود را خواهند داشت و ثبت شرکت های سهامی در این کشور تنها به افرادی که مقیم این کشور هستند داده می­شود. ثبت شرکت در آمریکا خود دارای قوانین و شرایطی می­باشد. یکی از مهمترین شرایط ثبت شرکت های سهامی درآمریکا این است که سهامداران می­بایست در این کشور حضور داشته باشند اما افرادی که تمایل به ثبت شرکت در آمریکا را دارند و قصد پرداخت مالیات به این کشور را ندارند می­توانند به ثبت شرکت با مسئولیت محدود که بنام شرکت های LLC معروف هستند بپردازند، کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت عزیزان را در این زمینه راهنمایی خواهند نمود. یکی از مهمترین امتیازات سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در آمریکا اینست که برای سرمایه گذاری از این طریق سرمایه کلانی مورد نیاز نمی­ باشد.

افرادی که قصد ثبت شرکت در کشور آمریکا را دارند می ­بایست تمامی مدارک زیر را به اداره مربوطه جهت ثبت شرکت خویش ارائه نمایند:

  • ارائه تمامی مشخصات شرکا در ثبت شرکت
  • ارائه اسناد و گواهی های مربوط به ثبت شرکت در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا از روش کار آفرینی

کارآفرینی از دیگر روش های سرمایه گذاری در آمریکا است. افراد زیادی برای ایجاد کسب و کار به کشور آمریکا سفر می ­نمایند. در ابتدا دولت آمریکا برای این دسته از افراد اقامت دو ساله صادر می­ نماید و در صورت نیاز و تداوم کسب و کار فرد می­تواند اقامت خود را در این کشور تمدید نماید، البته ناگفته نماند کارآفرین برای تمدید اقامت خود ملزم می باشد که مدارکی ارائه نماید که بیشترین سهم وی را در کسب و کار ثابت نماید.

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق EB5

از جمله روش های سرمایه گذاری در کشور آمریکا که افراد زیادی برای مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری استفاده می کنند روش EB5می­باشد. با این توضیح که این نوع سرمایه گذاری در آمریکا دارای شرایط خاصی نمی ­باشد و افراد بدون داشتن تحصیلات دانشگاهی و یا مدرک زبان انگلیسی می­توانند به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند در این نوع سرمایه گذاری سرمایه فرد پس از 5 سال به وی برگردانده خواهد شد هم چنین بعد از مدت بیان شده فرد می­تواند اقامت دائم آمریکا را نیز اخذ نماید.

لازم به ذکر می باشد که میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در آمریکا 1 میلیون دلار مقرر گردیده است اما در این نوع سرمایه گذاری فرد این امکان را دارد که با حداقل 500 میلیون دلار به سرمایه گذاری در مناطقی از آمریکا که میزان نرخ بیکاری بسیار بالا است، بپردازد. متقاضیان سرمایه گذاری در آمریکا می­توانند با این مقدار سرمایه به انجام کارهایی همچون ایجاد نمودن یک شرکت خصوصی و هم چنین مشارکت و نگه داری شرکت ها و یا  ایجاد نهادهای عمومی و خصوصی بپردازد.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری EB5 در آمریکا

افرادی که قصد سرمایه گذاری از طریق EB5 را دارند باید سرمایه گذاری شان دارای شرایط و ویژگی های زیر باشد تا بتوانند ویزای سرمایه گذاری آمریکا را اخذ نمایند:

  • سرمایه گذاری این اشخاص باید به صورت فعال باشد بدین منظور که سرمایه گذاری فرد به صورت خرید ملک در آمریکا و یا خرید اوراق قرضه دولتی نباشد.
  • متقاضی باید اقدام به ارائه میزان سرمایه اولیه خود نماید که قصد سرمایه گذاری دارد.
  • سرمایه گذار می­ بایست حداقل 10 فرصت شغلی در آمریکا را به وجود آورد.
  • میزان سرمایه اولیه فرد می­ بایست حداقل 500 هزار دلار باشد.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری E2

سرمایه گذاری E2 از جمله روش های مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری در آمریکا است که طرفداران زیادی دارد. این روش نیز یکی از راه های آسان اخذ اقامت موقت و دائم آمریکا بشمار می­رود. در این روش فرد می­تواند به همراه همسر و فرزندان کمتر از 21 سال خود به آمریکا مهاجرت نماید و تا زمانی که بیزینسی در آمریکا بنام وی باشد فرد اجازه تمدید اقامت دائم خود را در این کشور خواهد داشت، میزان سرمایه اولیه افراد در این نوع سرمایه گذاری 300 هزار دلار می­باشد و فرد باید حداقل نیمی از این سرمایه را صرف سرمایه گذاری در طرح اقتصادی و یا بیزینس خود در آمریکا نماید، ناگفته نماند فرد می­تواند در این روش نیز تابعیت کشور آمریکا را اخذ نماید.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری با ویزای 01

ویزای 01 آمریکا برای آن دسته ازمتقاضیان سرمایه گذاری در آمریکا صادر می شود  که دارای توانایی ها و هم چنین مهارت های خاصی هستند و قصد مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری در آمریکا را دارند.

کارفرمایان آمریکایی به دلیل ایجاد تغییر در کسب و کار خوداقدام به  استخدام نمودن این دسته از افراد می­ نمایند. در این صورت کارفرمای مربوطه می تواند به عنوان حمایت گر شخص متقاضی محسوب  شود  ومتقاضی  با توجه به تخصص و مهارت خود روش انجام کار در شرکت مورد نظر را تغییر خواهد داد.

سرمایه گذاران خارجی با اخذ ویزاهای دیگری هم چون L1 و یا H1B نیز می­توانند به سرمایه گذاری در کشور آمریکا بپردازند و به راحتی اقامت دائم و تابعیت این کشور را برای خود و اعضای خانواده خویش اخذ نمایند.

با توجه به اتمام مقاله سرمایه گذاری در آمریکا در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعات بیشتری در رابطه با سایر روش های مهاجرت و روش های گرفتن حق اقامت دائم این کشور شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر موسسات کاریابی در آمریکا و یا کار در آمریکا به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *