مهاجرت به کشور گرجستان

درباره گرجستان

درباره گرجستان

با مطالعه درباره گرجستان افراد علاقه مند به این کشور می توانند اطلاعات مفیدی را کسب کرده و برای مهاجرت به گرجستان درست تصمیم بگیرند. دولت این کشور یک جمهوری است. دارای یک مجلس قانون گذاری است. رهبر این کشور رئیس جمهور جورجی مارگولاشویلی است. جورجی کویریکاشویلی به عنوان نخست وزیر فعالیت می کند. گرجی ها مردمی مغرور و دارای فرهنگ باستانی هستند. آن ها در طول اعصار به عنوان جنگجو و همچنین به دلیل مهمان نوازی، عشق به زندگی، هوش سرزنده، شوخ طبعی و طول عمر مشهور مورد توجه قرار گرفته اند. در این نگارش که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعاتی درباره گرجستان از جمله جغرافیا، تاریخ، اقتصاد و مردم آن در اختیار شما قرار می دهد.

اطلاعات کلی درباره گرجستان

این کشور از لحاظ فنی در آسیا واقع شده است. اما دارای احساس اروپایی است. این کشور، جمهوری است که قبلا بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود. این کشور در 9 آوریل 1991، هنگامی که اتحاد جماهیر شوروی روسیه متلاشی شد. بدین ترتیب استقلال خود را به دست آورد. پیش از آن جمهوری سوسیالیستی شوروی این کشور نامیده می شد.

پارامترشرح
پایتختتفلیس
مساحت69700 کیلومتر مربع
جمعیت3720382 میلیون نفر
بزرگترین شهرتفلیس
واحد پوللاری (GEL)
تولید ناخالص ملی17.74$ میلیارد (دلار)
سرانه تولید ناخالص داخلی4.769.19$ (دلار)

بیش از نیمی از جمعیت این کشور در مناطق شهری، از جمله پایتخت آن تفلیس (جمعیت 1 میلیون نفر)، باتومی و کوتایسی زندگی می کنند.

درباره جغرافیای گرجستان

آنچه درباره گرجستان اهمیت دارد این است که واقع در منطقه قفقاز اوراسیا می باشد. این یک کشور بسیار کوهستانی است. کوه های ناهموار قفقاز که از یک سوم شمالی کشیده شده اند. کوه های قفقاز کوچک بر چشم انداز مرکزی و جنوبی حاکم هستند. بالاترین نقطه این کشور، کوه است. شخارا، چند متر بالاتر است و دامنه های جنوبی آن مقابل این کشور قرار دارد. اما بیشتر در روسیه واقع شده و درست در جنوب شرقی کوه می باشد. البرس این ارتفاع به 16،627 فوت افزایش می یابد. بالاترین نقطه اروپا، (کوه البروس) دقیقاً در بالای مرز شمالی این کشور واقع شده است و به 18،841 فوت می رسد.

سرزمین های پایین کوه کلخیدا در غرب دریای سیاه قرار دارد. رودخانه های کوچک متعددی این منطقه را تخلیه می کنند. این کشور حدود 25000 رودخانه دارد که یا به دریای سیاه یا دریای خزر می ریزند. از مهم ترین رودخانه ها می توان به کورا و ریونی اشاره کرد. این کشور دارای یک خط ساحلی به طول 310 کیلومتر در دریای سیاه در غرب است. اگر علاقه به مناطق گردشگری دارید می توانید به مقاله جاذبه های گردشگری گرجستان مراجعه نمایید.

درباره جغرافیای گرجستان

درباره اقتصاد گرجستان

این کشور با دیدگاه های غرب گرایانه و اقتصاد در حال توسعه امیدوار است که به ناتو و اتحادیه اروپا بپیوندد. واحد پول آن لاری است. محصولات کشاورزی آن عبارتند از:

  • انگور
  • چغندرقند
  • تنباکو
  • گیاهان روغن های اساسی
  • مرکبات
  • فندق

مردم همچنین زنبورهای عسل، کرم ابریشم، مرغ، گوسفند، بز، گاو و خوک پرورش می دهند. حدود نیمی از اقتصاد از محصولات کشاورزی تأمین می شود. از این رو حدود یک چهارم جمعیت شاغل را به کار می گیرد. استخراج شامل منگنز، ذغال سنگ، تالک، سنگ مرمر، مس و طلا است. این کشور همچنین دارای صنایع کوچک مختلفی مانند مواد شیمیایی و کود است.

درباره تاریخ گرجستان

نکته حائز اهمیت درباره گرجستان این است که در قرن اول، تحت سلطه امپراتوری روم بود. پس از مدتی که در امپراطوری های فارس، عرب و ترکیه گذراند، در قرن های یازدهم تا سیزدهم عصر طلایی خاص خود را داشت. سپس مغول ها آمدند. در مرحله بعد، امپراتوری های پارس و عثمانی هر كدام می خواستند بر منطقه تسلط یابند. در دهه 1800، این امپراتوری روسیه بود که زمام امور را به دست گرفت. پس از یک دوره کوتاه استقلال پس از انقلاب روسیه، این کشور در سال 1921 جذب اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی شد.

در سال 2008، روسیه و گرجستان 5 روز بر سر منطقه جدا شده اوستیای جنوبی در شمال جنگیدند. مدت هاست که این کشور و آبخازیا از کنترل دولت این کشور خارج هستند. آن ها دولت های واقعی خود را دارند، توسط روسیه مورد حمایت قرار می گیرند و هزاران نظامی روسی هنوز منطقه را اشغال می کنند. اوستیای جنوبی در دهه 1990 ادعای استقلال از این کشور را کرده بود. پس از درگیری های پراکنده نیاز به نیروهای صلحبان را ایجاد کرد. آبخازیا نیز استقلال خود را اعلام کرده است، اگرچه از نظر فنی هر دو منطقه از نظر فنی بیشتر بخش های مربوط به این کشور هستند.

روسیه استقلال آن ها را به رسمیت شناخته است. اما در آنجا پایگاه های نظامی احداث كرده است كه پرچم روسیه را به اهتزاز در می آورند. ارتش این كشور حصاركشی مرزی را در اطراف خانه های مردم، از طریق مزارع مردم و در وسط شهرها برقرار كرده است. روستای خوروالتی بین زمین های تحت کنترل روسیه و آن هایی که تحت کنترل این کشور است تقسیم شده است.

درباره مردم گرجستان

جمعیت گرجستان حدود 4 میلیون نفر است. اما نرخ رشد جمعیت در حال کاهش بوده، و حدود 1.76 است. در نمودار زیر توزیع قومی را در این کشور مشاهده می کنید:

توزیع قوم ها در گرجستان

اقوام دیگر شامل روس ها، اوستی ها، ایزدی ها، اوکراینی ها، کیست ها (یک گروه قومی که عمدتا در منطقه تنگه پانکیسی زندگی می کنند) و یونانی ها می باشند. زبان هایی که در این کشور صحبت می شود شامل گرجی بوده، که زبان رسمی این کشور است. تصور می شود که زبان گرجی از زبان آرامی باستان ریشه داشته باشد. اصوات متمایز داشته باشد و بر خلاف زبانهای دیگر نباشد. زبان های دیگری که در این کشور صحبت می شود شامل آذری، ارمنی و روسی است. اما زبان رسمی منطقه آبخازیا زبان آبخازی است. این کشور شامل 84% مسیحی ارتدکس و 10% مسلمان است.

مسیحیت در قرن چهارم به آیین رسمی تبدیل شد. اگرچه موقعیت آن در نزدیکی امپراتوری های عثمانی و ایران و مغولان آن را به میدان نبرد برای نفوذ در آنجا تبدیل کرد. نرخ بیکاری در این کشور حدود 12% می باشد. از این رو این کشور در زمینه های تجاری و اقتصادی و بازرگانی پیشرفت به سزایی داشته است. در این مقاله اطلاعات کلی درباره گرجستان توضیح داده شد، اگر نیاز به مشاوره جهت مهاجرت به این کشور و کشورهای دیگر از جمله ایتالیا، آلمان و کانادا دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *