مهاجرت کاری کانادا

درآمد مهندسین برق در کانادا

درآمد مهندسین برق در کانادا

کانادا کشوری وسیع و پهناور در شمال قاره­ی آمریکا است که تنها دارای 37 میلیون جمعیت می ­باشد. کمبود نیروی متخصص و حرفه ای در بخش های مختلف موجب شده است، تا دولت کانادا با ایجاد برنامه های مهاجرتی نیروی مورد نیاز کشور خود را تأمین نماید. با توجه به درآمد مهندسین برق در کانادا و شرایط بسیار مناسب زندگی در این کشور هر ساله متخصصین این حوزه بدنبال مهاجرت به کانادا می­ باشند. انتاریو و بریتیش کلمبیا از جمله مهمترین شهرهای کشور کانادا هستند که بیشترین نیاز مهندسین برق در این دو شهر گزارش شده است.

کانادا کشوری مدرن با اقتصادی پایدار و رو به رشد است که مردم این کشور از کیفیت های زندگی بسیار بالایی برخوردار می ­باشند. زبان رسمی این کشور فرانسوی و انگلیسی است و اکثر فرانسوی زبانان این کشور در شهر کبک زندگی می­ نمایند. برخورداری از مهارت زبان انگلیسی و فرانسوی امتیازی برای مهاجرت به کانادا بشمار می ­رود. زیرا ویزای کانادا از سیستم امتیاز دهی پیروی نموده و افرادی که بتوانند امتیازات بیشتری اخذ نمایند، برای مهاجرت به این کشور در اولویت خواهند بود.

درآمد مهندسین برق در کانادا بسیار مناسب است و متخصصین این حوزه می­ توانند درآمدهای بالاتری در مقایسه با کشورهای آمریکا و انگلستان در این کشور داشته باشند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با مشاوره با متقاضیان مهاجرت به دیگر کشورها با معرفی مشاغل مورد نیاز کشورهای مختلف بهترین گزینه های مهاجرتی را به دوستان و علاقمندان معرفی می­نمایند.

بررسی کار و درآمد مهندسین برق در کانادا

همانطور که می­دانید مهندسی برق یکی از شاخه های مهندسی می ­باشد که به مطالعه الکتریسیته و کاربردهای آن می­پردازد. این رشته به دو بخش اصلی تقسیم بندی می ­شود:

 • تحلیل و طراحی سیستم های انتقال
 • تبدیل انرژی الکتریکی به دیگر انرژی ها

تحصیل در رشته مهندسی برق در ابتدا با مکانیک همراه است و از همین رو برخی این رشته را الکترومکانیک نیز می ­نماند. البته در سال های اخیر با فراگیر شدن استفاده از این انرژی و کاربردهای آن در بخش های انتقال و پردازش اطلاعات این رشته مسیر خود را از مکانیک جدا نموده و هم اکنون بعنوان رشته ای مستقل در دانشگاه ها و موسسات عالی ارائه داده می­ شود. ناگفته نماند در گذشته برخی از مباحث علوم کامپیوتر در این رشته ارائه داده می­ گردید که هم اکنون این رشته نیز بطور کاملاً مستقل ارائه می­ گردد.

بطور کلی رشته های مهندسی در کانادا از جمله مشاغلی است که دولت کانادا با بیشترین کمبود نیرو در این حوزه همراه است. مهندسین برق در کانادا دارای درآمدهای بالایی هستند، بطوریکه مهندسین برق مبتدی در این کشور سالانه درآمدی معادل 70000$ (دلار) خواهند داشت. مهندسین برقی که از دیگر کشورها به کانادا مهاجرت می­نمایند، ابتدا می­باید مدرک تحصیلی شان در این کشور معادل سازی شده و در صورت تأیید و اخذ مجوز کار معتبر کانادا اجازه کار در این کشور را خواهند داشت.

شرایط کار و درآمد مهندسین برق در کانادا

اگرچه کانادا با پرداخت حقوق و دستمزدهای بالا از مهندسین برق در این کشور استقبال می­ نماید، اما پذیرش و انجام کار مهندسین در این کشور دارای شرایطی می­باشد. مهندسین خارجی که قصد انجام کار در کانادا را دارند می­باید حداقل دارای مدرک کارشناسی از دانشگاهی که مورد تأیید این کشور است ارائه نمایند. البته در برخی از شرکت ها افرادی که در این زمینه دارای حداقل 5 سال سابقه کاری هستند، بدون ارائه مدرک تحصیلی می­توانند به انجام کار بپردازند. البته استخدام در بخش های مدیریتی و نظارتی بعنوان مهندس در این کشور تنها با ارائه مدرک کارشناسی و در برخی موارد کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است.

از جمله مهمترین فرصت های شغلی مهندسی در کانادا عبارتند از:

 • مهندسی سیستم های کنترلی
 • طراحی الکتریکی
 • برنامه ریزی توزیع برق
 • مهندسی ایونیک هواپیمایی
 • مهندسی کنترل و ابزار دقیق
 • مهندسی کنترل فرآیندهای الکتریکی و مهندسی تست الکتریکی

مهمترین وظایف شغلی مهندسی برق در کانادا

هر فردی در کانادا بسته به حوزه تخصص و حرفه خود در این کشور دارای وظایف مشخصی می­ باشد. مهندسین برق در کانادا نیز بسته به حوزه کاری خود دارای وظایف زیر می ­باشند:

 • برنامه ریزی و بیان نیازمندیهای پروژه­ی کاری
 • استفاده از برنامه های کامپیوتری برای طراحی محصولات در بخش های مختلف کاری
 • تخمین نیروی کاری لازم و هزینه تجهیزات مورد نیاز پروژه
 • رعایت استاندارها در تمامی بخش ها
 • نظارت بر فرآیند ساخت و تولید محصول
 • ایجاد نمونه اولیه و تست آن
 • آماده سازی اسناد قراردادهای کاری و ارزیابی مناقصات و مزایدات
 • نظارت بر تکنسین ها- فناوران- برنامه نویسان و دیگر مهندسین
 • برخورداری از تخصص ویژه در حوزه های طراحی الکتریک برای نصب مسکونی- تجاری
 • جستجوی شبکه و انجام مطالعات امکانپذیر بر روی پروژه کاری

مهندسین برق در کانادا در محیط های آزمایشگاهی به انجام کار مشغولند، البته بسته به پروژه های کاری مختلف، ممکن است در محیط های صنعتی نیز به انجام وظیف بپردازند. از آنجائیکه نظارت نیز از دیگر وظایف مهندسین برق است، آنان می­باید در محیط های مختلفی حاضر گردند. برخی از مهندسین در کانادا تنها در یک حوزه از مهندسی را انتخاب نموده و تخصص خود را در حوزه انتخابی خویش تکمیل می­نمایند. این دسته از مهندسین پس از چند سال انجام کار در یک حوزه می­توانند مدرک تخصصی و حرفه ای خود را از نظام مهندسی کانادا دریافت نمایند.

متوسط درآمد مهندسین برق در کانادا

متوسط درآمد مهندسین برق در کانادا

بیشترین فرصت های شغلی مهندسی در کانادا مربوط به مهندسی برق- عمران و مکانیک می­ باشد. اتباع خارجی در کانادا برای انجام کارهای مهندسی در این کشور می ­بایست مجوز حرفه ای از نظام مهندسی این کشور دریافت نمایند. بدین منظور این اداره ابتدا مدارک تحصیلی و سوابق کاری مهندسین مورد نظر را بررسی و ارزیابی می ­نمایند. درآمد مهندسین برق در کانادا از 52000$ (دلار) در سال شروع تا به 91000$ (دلار) در سال می ­رسد. البته متخصصین این حوزه دارای درآمد های متفاوتی در ایالت های مختلف در کانادا هستند.

چگونگی مهاجرت مهندسین برق به کانادا

اکثر مهندسین در کشور کانادا مهندسانی هستند که از دیگر کشورها به کانادا مهاجرت نموده اند. با توجه به رشد روز افزون صنعت در کانادا کمبود نیروی مهندس در این کشور به شدت احساس می­شود. همچنین با توجه به شرایط زندگی در کانادا مهندسان زیادی در طرح مهاجرتی کانادا ثبت نام نموده و از این طریق می­توانند به این کشور مهاجرت نمایند.

جهت اخذ ویزای تخصصی کانادا متقاضیان می­ بایست مدارک زیر را به سفارت این کشور ارائه نمایند:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • مدارک هویتی
 • مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی
 • رزومه کاری مرتبط با شغل متقاضی

کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمامی اطلاعات لازم برای مهاجرت به این کشور را در اختیار متقاضیان قرار داده و در این مسیر آنان را یاری خواهند نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *