مهاجرت تحصیلی ایتالیا

دانشگاه Scuola Normale Superior ایتالیا

دانشگاه Scuola Normale Superior کشور ایتالیا

دانشگاه Scuola Normale Superior ایتالیا یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور ایتالیا می باشد که جهت ارائه برنامه های تحصیلی در دوره های تحصیلی مختلف جدید ترین متد های آموزشی را بکار می برد. در دانشگاه Scuola Normale Superior ایتالیا دانشجویان می توانند در فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی مختلف شرکت کنند و دوره های آموزشی مختلف بهره مند شوند. دانشگاه Scuola Normale Superior ایتالیا بیش از دو قرن قدمت دارد و چهره های شناخته شده ای از جمله Carlo Azeglio Ciampi، Aldo Andreotti، Giuliano Amato، Giosuè Carducci، Lamberto Cesari، Pietro Citati، Carlo Ginzburg و Eugenio Elia Levi از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا و تحصیل در دانشگاه Scuola Normale Superior ایتالیا نیاز به کسب پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی این کشور دارد. در ادامه کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت شما را با شرایط تحصیل در دانشگاه Scuola Normale Superior آشنا خواهند ساخت.

درباره دانشگاه Scuola Normale Superior ایتالیا

دانشگاه Scuola Normale Superior ایتالیا در سال 1810 در شهر پیزا و فلورانس پایه گذاری شد و بیش از پانصد دانشجو در سه دوره های تحصیلی Diploma Associate Foundation، Bachelor، Master و Doctorate مشغول به تحصیل می باشند. تعداد دانشجویان بین المللی این دانشگاه به شصت و دو نفر می رسد و لازم به ذکر است که بیش از دویست نفر به عنوان کارمندان مدیریت و آموزشی در درباره دانشگاه Scuola Normale Superior ایتالیا مشغول به کار می باشند. دوره های تحصیلی و برنامه های آموزشی در دانشگاه اسکولا ایتالیا به صورت کلاس های درسی، پروژه های تحقیقاتی، سمینار ها و کنفرانس ها ارائه میشوند. انتخاب دانشجویان و متقاضیان بر اساس شایستگی و سابقه های تحصیلی و همچنین با در نظر گرفتن نمرات انجام می شود و لازم به ذکر است که این دانشگاه رتبه دویست و چهارم را در بین دانشگاه های جهان و رتبه بیست و دوم در بین دانشگاه های کشور های اروپایی را به خود اختصاص داده است.

از سال 1810 میلادی بیش از شش هزار دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و لازم به ذکر است که فارغ التحصیلان این دانشگاه شامل نامزد های دریافت جایزه نوبل، فیزیکدان ها، رئیس جمهور و همچنین ریاضیدان ها می شوند. دانشجویان و متقاضیانی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل می شوند می بایست مدرک زبان داشته باشند؛ در غیر این صورت، شرکت در دوره های زبان چینی، زبان فرانسوی، انگلیسی و آلمانی قبل از شروع دوره های تحصیلی در دانشگاه اسکولا ایتالیا امکان پذیر میباشد.

دانشگاه Scuola Normale Superior ایتالیا

شرایط تحصیل در دانشگاه Scuola Normale Superior ایتالیا

تحصیل در دانشگاه Scuola Normale Superior در دوره های تحصیلی Undergraduate و Postgraduate انجام می شود و دانشجویان می توانند در زمان تحصیل از سایر فعالیت های دانشجویی نیز بهره مند شوند. تحصیل در دانشگاه Scuola Normale Superior در دپارتمان های The Faculty of Humanities، The Faculty of Sciences و The Department of Political and Social Sciences انجام می شود. دانشگاه دارای آزمایشگاه و سالن های کنفرانس می باشد و دانشجویان می توانند در فعالیت های مربوطه شرکت کنند. در The Faculty of Humanities دانشجویان می توانند در زمینه های Literature، philology، linguistics، Philosophy، History، paleography، History of Art، Archaeology، Ancient history و classical philology مشغول به تحصیل شوند. همچنین در The Faculty of Sciences برنامه های تحصیلی در زمینه های Chemistry، geology، Physics، Mathematics، computer science و Biological sciences به دانشجویان ارائه می شوند. در The Department of Political and Social Sciences نیز برنامه های تحصیلی در زمینه های علوم سیاسی و علوم اجتماعی می باشند. در ادامه با شرایط تحصیل در دوره های تحصیلی مختلف در دانشگاه Scuola Normale Superior آشنا خواهید شد.

دوره تحصیلی Undergraduate در دانشگاه Scuola Normale Superior

اگر قصد تحصیل در دوره تحصیلی undergraduate در دانشگاه Scuola Normale Superior را دارید، باید در نظر داشته باشید که تحصیل در این دوره حداقل سه سال به طول می انجامد و متقاضیان می بایست مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی (به همراه ریز نمرات)، مدرک زبان معتبر، بیمه درمانی، مدارک پزشکی، مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر به همراه عکس، انگیزه نامه و همچنین CV ارائه دهند. جهت تحصیل در این دوره متقاضیان می بایست با داشتن سابقه تحصیلی درخشان شایستگی خود را ثابت کنند و در آزمون تعیین سطح زبان نیز نمره کافی کسب کنند. تحصیل در این دوره در زمینه های Letters and Philosophy، Sciences و همچنین Political-Social Sciences امکان پذیر می باشد.

با مراجعه به مقاله “کار بعد از تحصیل در ایتالیا” متقاضیان و هموطنان عزیز و گرامی می توانند از شرایط کار پس از تحصیل در کشور ایتالیا به صورت کامل مطلع شوند.

دوره تحصیلی Postgraduate در دانشگاه Scuola Normale Superior

تحصیل در دوره Postgraduate در دانشگاه Scuola Normale Superior نیاز به داشتن سوپروایز، توصیه نامه و همچنین انگیزه نامه جهت تحصیل در این دوره دارد. علاوه بر این، دانشجویان باید مدارک معتبر دوره تحصیلی Undergraduate خود را به همراه سایر مدارک مورد نیاز ارائه دهند. تحصیل در این دوره با شرکت در سمینار های مختلف و همچنین فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه های گوناگون انجام می شود و دانشجویان می بایست جهت کسب مدرک در دوره Postgraduate از پایان نامه خود دفاع کنند. برنامه های تحصیلی در دوره Postgraduate به صورت زیر می باشد:

The Faculty of Humanities
Cultures and societies of contemporary Europe
Philosophy Programme
Global History and Governance
Literature, art and history of medieval and modern Europe
Sciences of antiquity
The Faculty of Sciences
Astrochemistry
Data Science
Physics
Maths
Mathematics for finance
Methods and models for molecular sciences Programme
Nanosciences
Neuroscience
The Department of Political and Social Sciences
Political science and sociology
Transnational Governance Programme

لازم به ذکر است که دانشگاه Scuola Normale Superior دارای کتابخانه و مراکز تحقیقاتی مختلفی از جمله Bio@SNS، CRM، DocStAr، NEST، SAET، SMART و STAR می باشد و دانشجویان می توانند جهت شرکت در فعالیت های تحقیقاتی مختلف از این مراکز بهره مند شوند.

شما عزیزان می توانید با تماس با کارشناسان و متخصصان ما از شرایط تحصیل در ایتالیا آگاه شوید و برای انجام امور پرونده مهاجرتی خود با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *