مهاجرت تحصیلی ترکیه

دانشگاه هنر استانبول

تحصیل در دانشگاه هنر استانبول

دانشگاه هنر استانبول طرفداران بسیاری دارد . بطوریکه هنرمندان زیادی این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب می­کنند. این دانشگاه به آموزش هنرهای زیبا اختصاص داده شده است. دانشگاه هنر معماری سینان در سال 1882 در شهر استانبول تأسیس شد . جهت آگاهی از شرایط پذیرش در این دانشگاه می­توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمائید و از راهنمائی های این مجموعه بهره­مند گردید. این دانشگاه یکی از دانشگاه های دولتی در شهر استانبول است که در حال حاضر بیش از 6000 دانشجو در این دنشگاه مشغول به تحصیل می­باشند. همچنین کارمندان اداری دانشگاه سینان به 500 نفر می­رسد. دانشگاه سینان در ابتدا بعنوان مدرسه هنرهای زیبا فعالیت می­نمود و در سال 1982 به آکادمی هنرهای زیبا تغییر نام یافت.

در سال 2003 اکادمی هنرهای زیبا سینان به یک دانشگاه هنرهای زیبا مبدل گردید و از آن پس این مرکز بعنوان دانشگاه هنرهای زیبای سینان و دانشگاه هنر استانبول معروف گردیده است. این دانشگاه برنامه های آموزشی چهار ساله را به دانشجویان ارائه می­نماید. این دانشگاه از برنامه های اراسموس پیروی می­نماید و دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه می­توانند وارد دانشگاه های دیگر کشورها شده و تجربه تحصیل در دانشگاه های دیگر را نیز کسب نمایند. از آنجائیکه دانشگاه سینان یا دانشگاه هنر در استانبول یکی از دانشگاه های دولتی کشور ترکیه است، هزینه های تحصیل در این دانشگاه نسبتاً ارزان است. البته هزینه تحصیل در رشته های مختلف در این  دانشگاه با یکدیگر متفاوت است.

تحصیل در دانشگاه هنر استانبول

دانشگاه هنر استانبول یا دانشگاه سینان اولین دانشگاه هنر در کشور ترکیه است که به آموزش هنرهای زیبا پرداخته است. این دانشگاه در شهر استانبول و توسط عثمان حمدی باستان شناس- نقاش تأسیس گردید. آموزش در این دانشگاه از تدریس در رشته های مجسمه سازی- نقاشی- معماری و خوشنویسی آغاز گردید. پس از اینکه مدرسه هنرهای زیبای سینان به آکادمی دانشگاهی تبدیل گردید، دانشکده هنرهای زیبا- دانشکده معماری- دانشکده علوم و ادبیات نیز در به این دانشگاه اضافه گردید. علاوه بر دانشکده های فوق موسساتی نیز همانند موسسه کنسرواتور حرفه ای- موسسه علوم اجتماعی- موسسه خیریه هنر و موسسه علم و فناوری نیز تحت نظارت این دانشگاه مشغول به فعالیت می­باشند.

دوره های دانشگاه هنر استانبول

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های هنر کشور ترکیه دانشگاه هنر استانبول یا همان دانشگاه سینان است. این دانشگاه در سال 1955 بعنوان دانشگاه هنرهای زیبای کاربردی شناخته شد که وابسته به دانشگاه مرمره استانبول بود. زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی است و دانشجویان می­باید جهت ادامه تحصیل در این دانشگاه از مهارت زبان ترکی برخوردار باشند. 13 دانشکده تحت نظارت این دانشگاه مشغول به فعالیت می­باشند. دانشکده نساجی- دانشکده موسیقی و نقاشی-  دانشکده فیلم های متحرک از جملهه دانشکده های این دانشگاه بحساب می­آیند. دیگر واحدهای دانشگاه معماری سینان بصورت زیر طبقه بندی شده اند:

  • دانشکده هنرهای زیبا: این دانشکده رشته های عکاسی- صنایع دستی-چیدمان کتاب- طراحی پارچه و مد- خوشنویسی را به دانشجویان ارائه می­نماید.
  • دانشکده معماری: رشته های طراحی صنعتی- معماری داخلی- معماری- برنامه ریزی شهری و برنامه ریزی منطقه ای توسط این دانشکده ارائه داده می­شود.
  • سالن کنسرت استانبول: موسیقی- موسیقی شناسی- هنرهای نمایشی
  • مدرسه فنی و حرفه ای: طراحی نساجی- ترمیم معماری
  • موسسه علوم طبیعی
  • موسسه علوم اجتماعی
  • موسسه هنرهای زیبا
  • آموزش در دانشگاه هنر استانبول

تحصیل در دانشگاه هنر ترکیه

دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه بوغازیچی دوره های آموزش هنر را به دانشجویان ارائه می­دهد. این آموزش بیشتر برای آن دسته از دانشجویان هنری است که علاقمند به توسعه منافع در رشته های هنر پلاستیک- طراحی پایه و خلاق- فن درام نویسی- مطالعات تراژدی- رقص باله وموسیقی هستند. این دپارتمان پس از پایان آموزش مدرکی جهت گذراندن این دوره ها به دانشجویان اعطا نمی­نماید و این دوره ها بصورت منظم با فعالیت های علمی دپارتمان مورد نظر در ارتباط است.

دوره های هنرهای زیبا در دانشگاه هنر استانبول در دو دوره برگزار می­گردد. در دوره نخست دانشجویان به یادگیری فعالیت های استودیویی پرداخته و مهارت های خود را می­توانند تا سطوح مقدماتی- متوسطه و پیشرفته توسعه دهند. پس از پایان دوره نخست از دانشجویان آمونی اخذ می­گردد و در صورتیکه دانشجویان بتوانند نمره قبولی در این دوره کسب نمایند، اجازه تحصیل در دوره بعدی به آنان داده خواهد شد.

پذیرش در دانشگاه هنر در استانبول

دانشگاه هنر استانبول با حفظ ساختار اصلی در تلاش است تا آموزش در این راستا را بهبود ببخشد. این دانشگاه سعی بر این دارد تا آموزش های خود را در بخش های بین المللی- موسسات پژوهشی – سازمان های غیر دولتی بصورت یک استاندارد جهانی پیاده سازی نموده و در اختیار موسسات علمی قرار دهد. دانشجویان علاقمند به تحصیل در دانشگاه هنر در استانبول می­باید ابتدا درخواست خود پذیرش شان را به این دانشگاه ارسال نمایند. دانشجویان توجه داشته باشند تا فرم مربوطه را به دقت و بدون خطا تکمیل و در اختیار دانشگاه هنر استانبول قرار دهند. در صورتیکه دانشگاه فوق با تحصیل دانشجوی مورد نظر موافقت نماید برای وی دعوتنامه نامه تحصیلی ارسال می­گردد. پس از آن دانشجو می­تواند جهت اخذ ویزای تحصیلی ترکیه اقدامات لازم را انجام دهد.

هزینه تحصیل در دانشگاه هنر

دانشگاه هنر در استانبول از جمله دانشگاه های دولتی کشور ترکیه است و هزینه دانشگاه های دولتی این کشور بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. اما هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه تا 20000 دلار هم می­رسد. دانشجویانی که از مهارت زبان ترکی و یا انگلیسی برخوردار نیستند، می­باید در دوره های زبان دانشگاه های این کشور شرکت نموده و پس از کسب مهارت لازم وارد رشته تحصیلی مورد نظر خود گردند. هزینه تحصیل در دوره های زبان دانشگاه های ترکیه 600-1500 دلار تخمین زده شده است.

دانشجویان می­توانند با آگاهی از شرایط دریافت اجازه کار در ترکیه نسبت به اخذ مجوز کار اقدام نموده و با انجام کارهای دانشجویی در این کشور برخی از هزینه های زندگی خودشان را تأمین نمایند. ناگفته نماند افراد زیادی به روشهای مختلف به ترکیه سفر می­نمایند و سعی در اخذ اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور را دارند. افرادی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارند بهتر است تا کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نموده و تجربیات آنان در این زمینه بهره­مند گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *