مهاجرت تحصیلی سوئیس

دانشگاه های کشور سوئیس

دانشگاه های سوئیس

دانشگاه های کشور سوئیس به این دلیل که این کشور از زمان های گذشته در بین کشور های اروپایی از شهرت و محبوبیت خاصی برخوردار بوده است، متقاضیان زیادی را برای مهاجرت جذب نموده است. در مقاله ای که پیش روی شما عزیزان قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر اطلاعات مهاجرتی خود به ارائه اطلاعاتی در خصوص این موضوع یعنی دانشگاه های کشور سوئیس پرداخته اند.

درباره کشور سوییس

در معرفی اجمالی این کشور باید گفت که سوئیس در اروپای غربی قرار دارد و از شمال با آلمان، شرق با اتریش، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه هم مرز است. در این کشور به چهار زبان آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و رمانی صحبت می‌شود. سوئیس همواره از مقاصد پر طرفداری برای تحصیل در بین دانشجویان سر تا سر جهان بوده است. سوئیس دارای یکی از بهترین سیستم های آموزش و تحصیلات دانشگاهی در اروپا می‌باشد. دانشگاه های کشور سوییس حضوری فعال در جدول و رنکینگهای بین المللی دارند و 9 تا از دانشگاه های این کشور در رتبه بالاتر از 055 رنکینگ QS قرار دارند.

موسسه تکنولوژی فدرال زوریخ(ETH Zurich)

یکی از بهترین انتخاب های شما برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور سوئیس و در رشته فنی و مهندسی در کشور سوئیس، می تواند دانشگاه تکنولوژی فدرال زوریخ باشد که یکی از بهترین دانشگاه های غیر بیریتانیایی دنیا  می باشد. این دانشگاه، دارای دو پردیس در مرکز زوریخ و دیگری در حومه شهر می باشد که در رشته های مهندسی و فنی رتبه 5 ام و در رشته علوم طبیعی رتبه 6 ام از نظام رتبه بندی جهانی QS  را به خود اختصاص داده است. آموزش درمقاطع کارشناسی  به زبان  آلمانی و در مقطع  ارشد به زبان انگلیسی  می باشد.

مؤسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان

این دانشگاه دومین موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس در شهر لوزان و در فاصله 230 کیلومتری زوریخ، شهری که به زبان فرانسه می باشد، قرار گرفته است. این دانشگاه در رنکینگ معبر و جهانی QS رتبه دوازدهم را از آن خود کرده است. در یک بررسی جزیی تر در رشته های هنری و علوم طبیعی جزِء رتبه 12 و 11 ام می‌باشد. زبان اصلی تدریس به زبان فرانسوی است. کما اینکه برخی رشته ها به انگلیسی نیز تدریس میشود. وسعت این دانشگاه نصف  دانشگاه فدرال  زوریخ میباشد و حدود 10 هزار دانشجو دارد.

دانشگاه زوریخ(University of Zurich)

این دانشگاه بزرگترین دانشگاه شهر زویخ می‌باشد. از نکات مهم و قابل توجه در ارتباط با این دانشگاه، بالا بودن تنوع رشته های مختلف می‌باشد. لازم به ذکر است که رتبه جهانی این دانشگاه بر اساس استاندارد‌های جهانی و بین المللی 73 می‌باشد. دانشگاه زوریخ دارای هفت دانشکده غنی و معتبر در زمینه های  فلسفه، حقوق ورزشی و پزشکی، بیزینس و علوم اقتصاد، ریاضیات محض و علوم طبیعی، الهیات و دین شناسی و دامپزشکی می باشد.

دانشگاه ژنو(University of Geneva)

یکی از بهترین دانشگاه های سوئیس که در شهر ژنو، دومین شهر بزرگ سوییس، و در فاصله 280 کیلومتری شهر زوریخ واقع شده است، دانشگاه ژنو است. این دانشگاه درسال 1559 تاسیس شده‌است و جزء قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های سوئیس می‌باشد که این نکته اهمیت آن را بیش از پیش نمایان می‌سازد. این مرکز آموزشی در مجموع تعدادی دانشکده به شرح ذیل دارد.

 • علوم پزشکی
 • علوم انسانی
 • اقتصاد
 • مدیریت
 • علوم اجتماعی
 • حقوق
 • الهیات
 • روانشناسی
 • ترجمه  و زبان خارجه

همانند دانشگاه زوریخ تدریس نه به زبان انگلیسی بلکه به زبان فرانسوی در مقطع تحصیلی کارشناسی می باشد از این جهت که مقاطع بالای تحصیلی ماننده کارشناسی و دکترا از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند و دانشجویان مختلفی از سر تا سر دنیا برای تحصیل در این مقاطع به کشور های مختلف مهاجرت میکنند. تدریس در این مقاطع باید به زبان بین المللی یعنی زبان انگلیسی باشد. این دانشگاه نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و تدریس در مقطع ارشد به زبان انگلیسی است.

دانشگاه لوزان (University of Lausanne)

دانشگاه الهیات لوزان که در سال 1537 به عنوان مدرسه تاسیس شد و این قدمت تاریخی بر اهمیت این موسسه بیش از بیش میافزاید. چند سال بعد در سال 1890 به دانشگاه تبدیل شد. پردیس اصلی این دانشگاه در خارج از شهر لوزان و در سواحل دریاچه لمان در بین باغ ها و پارک های زیبا و سر سبز قرار دارد و دارای ساختمان های زیادی می باشد.

برای دسترسی به این پردیس نیز از خطوط مترو و حمل و نقل عمومی میتوان استفاده کرد. در مرکز این پردیس کتابخانه اصلی قرار دارد، که مشرف به کوه های آلپ و قله معروف مون بلان میباشد که چشم انداز جذابی را برای دانشجویان بوجود آورده است.

در این دانشگاه نیز مانند دانشگاه ژنو تدریس به ربان فرانسه می باشد. هزینه دانشگاه  برای هر سال تحصیل در حدود 1200 دلار آمریکا می باشد که در مقایسه با سایر دانشگاها هزینه بسیار کمی میباشد.

دانشگاه بازل (University of Basel)

شهر زیبای بازل غرب سوئیس و در جوار راین قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1460 تاسیس شده و کتابخانه مهم و معتبری دارد که منابع غنی در موضوعات مختلف داراست. این دانشگاه دارای 7 دانشکده الهیات، حقوق،علوم انسانی و اجتماعی، پزشکی، علوم، تجارت و اقتصاد وروانشناسسی است.

دانشگاه برن (University of Bern)

مرکز سوئیس که 125 کیلومتری زوریخ می باشد. دانشگاه برن یکی از 200 دانشگاه برتر دنیاست و در سال 1834 تاسیس شده است. این دانشگاه با داشتن 18 هزار دانشجو از بزرگترین دانشگاه های کشور سوئیس است.

 • این دانشگاه دارای 150 موسسه تحت پوشش و 8 دانشکده است
 • این دانشگاه در پروژه های تحقیقاتی نقش مهم و اثر گذاری ایفا می کنند.

در پایان باید اضافه کرد که کشور سوئیس طبق استاندارد های بین المللی و نظرسنجی از خود شهروندان برای دو سال پیاپی ‎2017 و  2018  به عنوان بهترین کشور برای زندگی انتخاب شده است. نکته ای که خود دلیل در صدر لیست قرار گرفتن این کشور از طرف مهاجران مختلف از جمله دانشجویان است.

اقدام برای تحصیل در سوئیس

این مقاله در خصوص دانشگاه های کشور سوئیس برای شما مخاطبان و متقاضیانی که صد ادامه تحصیل در این کشور را دارید آماده شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه های کشور سوئیس یا مهاجرت و تحصیل در سایر کشورها با موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

Related Posts

0 دیدگاه برای “دانشگاه های کشور سوئیس

 1. hiva گفت:

  سلام از بین دانشگاه هایی که معرفی کردید کدوم از نظر هزینه دانشجویی مناسب تر است؟

 2. قاسمی گفت:

  دانشگاه های آلمان که بهتره

 3. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله خوب و سودمندی بود.

 4. قراری گفت:

  سلام. میشه درباره هزینه ها و زندگی دانشجویی در سوئیس توضیح بدهید؟ ممنون

 5. ارسلان رکنی گفت:

  کدام دانشگاه ارزانتر است؟

 6. صبا صابری گفت:

  سلام لطفا در مورد ویزای تحصیلی سوئیس توضیح دهید.
  تشکر می کنم از مطالب خوبتون

 7. amirmohamad گفت:

  سلام دانشگاه های سوئیس برای چه رشته هایی مناسب است ؟

 8. leilakk گفت:

  سلام. بورسیه تحصیلی از طرف دانشگاه‌های این کشور به دانشجو تعلق می‌گیره؟ آیا دانشگاه های دولتی و خصوصی در این کشور شرایط یکسان دارند؟با تشکر

 9. لیدا بهرامی گفت:

  سلام برای مقطع دکترا هم شما اقدام دارید؟

 10. امیر عباس گفت:

  در مورد مطلب به روزتون در مورد دانشگاه های سوئیس تشکر می کنم اگه امکانش هست درمورد دانشگاه های کشور سوئد هم مطلب بذارید

 11. حميرا ميرباقرى گفت:

  درسته كه سوييس كشور خيلى پر هزينه ايه ؟

 12. ارشاد گفت:

  برای چه رشته هایی موقعیت تحصیل تو این کشور بهتر هست؟

 13. نظریان گفت:

  همه ی دانشگاه های سوئیس توسط وزارت بهداشت و علوم ایران تایید شده می باشند؟

 14. leilakk گفت:

  سلام. شرایط بورسیه تحصیلی در کشور به چه نحو هست؟ این بورسیه در چه مقاطعی به دانشجو تعلق می‌گیره؟

 15. همایون رادمنش گفت:

  سوئیس کشور فوق العاده خوبیه ولی فکر نکنم به این راحتی ها ویزا بده

 16. Arezoo گفت:

  آیا امکان اخذ بورسیه از این دانشگاه ها وجود داره؟ چه زمانی برای اخذ بورسیه باید اقدام کنیم؟
  ممنون از مقاله خوبی که نگارش کردید.

 17. طلایی پور گفت:

  دانشگاه های سوئیس بهترند یا سوئد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *