مهاجرت تحصیلی کانادا

دانشگاه منیتوبا Manitoba در کانادا

دانشگاه منیتوبا Manitoba در کانادا

دانشگاه منیتوبا Manitoba در کانادا دانشگاهی دولتی است که در شهر منیتوبای این کشور موقعیت دارد. این دانشگاه در سال 1877 تأسیس گردید که متشکل از 22 دانشکده و سه پردیس در شهرهای بنتین، فورت گری و مرکز ویلیام نوری می­ باشد. این دانشگاه یکی از دانشگاه های پیشرو تحقیقاتی در زمینه های مختلفی همچون ایدز نانو تکنولوژی و آب و هوا می­باشد. در این دانشگاه تحقیقات زیادی انجام گرفته است و می­توان گفت دانشگاه منیتوبا Manitoba در کانادا بیشترین آمار تحقیقاتی را در زمینه های مختلف علمی در میان دانشگاه های کانادا دارد. دانشجویان ملی و بین المللی زیادی در این دانشگاه مشغول به تحصیلند که از 26000 دانشجو بیش از 8% آنان دانشجویان بین المللی هستند که از 100 کشور مختلف به کانادا مهاجرت نموده اند.

منیتوبا یکی از استان های مهاجرپذیر کانادا است که صنعت معدن، کشاورزی و ماهیگیری این استان نقش موثری در رشد اقتصادی کشور کانادا دارد. با توجه به این موضوع فرصت های شغلی بسیاری در این استان وجود دارد. اگر چه هزینه های زندگی در این استان بسیار مناسب و پایین است اما دانشجویان با استفاده از فرصت های شغلی موجود در این شهر می­توانند به انجام کارهای دانشجویی در این شهر پرداخته و به تأمین برخی از هزینه های تحصیل وزندگی در کانادا بپردازند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تلاشند تا بهترین دانشگاه های جهان را به متقاضیان معرفی نمایند.

تحصیل در دانشگاه منیتوبا Manitoba در کانادا

برنامه های تحصیلی دانشگاه منیتوبا بسیار جالب و متنوع می­باشد. بگونه ای که دانشجویان سال اولی قبل از شروع سال تحصیلی و زودتر از سایر دانشجویان با هدف آشنایی و جهت گیری وارد دانشگاه می­ شوند. علاوه بر این برنامه های تفریحی دیگری نیز برای بزرگسالان و کودکان شامل برنامه های شنا، هاکی روی یخ، بسکتبال و والیبال و …. را نیز در تابستان ها و زمستان ها ارائه می ­نماید. در سال 2013 میلادی این دانشگاه با حمایت از برنامه طراحی برنامه ریزی های شهری توانست برنامه ریزی گسترش محوطه فورد گاری را خود بر عهده بگیرد. این برنامه با هدف افزایش تجربه عمومی در محیط دانشگاه و رشد در چارچوب شهری مسکن، ساختمان، حمل و نقل انجام گردید. همانطور که اشاره شد این دانشگاه دارای 22 دانشکده می­باشد. علاوه بر این 4 کالج سنت بونیفس، سنت جان، سنت پاول و سنت اندرو از جمله مراکزی هستند که تحت نظارت این دانشگاه مشغول به فعالیت می­ باشند.

رنکینگ دانشگاه منیتوبا Manitoba در کانادا

دانشگاه تحقیقاتی منیتوبا با انجام بیشترین پروژه های تحقیقاتی در کانادا رتبه یک تحقیقات در این کشور را بخود اختصاص داده است. همچنین طبق رتبه بندی های مختلف جهانی رنکینگ های بالایی را بخود اختصاص داده است. ناگفته نماند مشاهیر و شخصیت های برجسته زیادی همچون هربرت مارشال، فیلیپ جیمیز و ریچارد کاندی در این دانشگاه تحصیلات را به پایان رسانیده اند.

این رتبه بندی بدین صورت است:

آیتم رتبه
Qs 551
US News 17
Times 401

شهریه تحصیلی در دانشگاه منیتوبا Manitoba در کانادا

هزینه های تحصیل در دانشگاه منیتوبا برای دانشجویان بومی و بین المللی در کانادا با یکدیگر متفاوت است. علاوه بر این رشته و مقطع تحصیلی در این دانشگاه بر میزان شهریه پرداختی دانشجویان تأثیر گذار است. جدول زیر شهریه های تحصیلی در برخی از رشته های مختلف در دانشگاه منیتوبا Manitoba در کانادا را نمایش می­دهد.

رشته تحصیلی شهریه دانشجویان کانادایی به CAD (دلار کانادا) شهریه دانشجویان بین المللی به CAD (دلار کانادا)
کشاورزی 4800 15800
معماری 5400 17300
هنر 4100 14300
تجارت 5800 14800
پرستاری 5300 17400
آموزش و پرورش 4400 14600
مهندسی 6200 20000
محیط زیست 4800 16200

دانشجویان بین المللی امکان اخذ بورس تحصیلی در کانادا را دارند. البته اکثر این بورسیه ها با توجه به دستاوردهای علمی دانشجویان در هر دوره­ی تحصیلی ارائه داده می­شود. دانشجویان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه مانیتوبا می­توانند از شرایط و چگونگی تحصیل در کانادا با بورسیه مطلع شوند.

شهریه تحصیلی در دانشگاه منیتوبا Manitoba در کانادا

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه منیتوبا

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا و در دانشگاه منیتوبا Manitoba را دارند، با ارائه مدارک زیر می­توانند درخواست پذیرش شان را به این  دانشگاه بنمایند:

  • مدارک تحصیلی دوره قبل
  • توصیه نامه از اساتید دوره­ تحصیلی قبلی
  • انگیزه نامه
  • برخورداری از حداقل معدل 3 در مقیاس 4
  • مدارک زبان انگلیسی (ایلتس و یا تافل)

لازم بذکر است دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه 100$ (دلار) بابت بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی به این دانشگاه می­باشند و این هزینه در در صورت عدم موافقت نیز مسترد نمی ­گردد.

خوابگاه و امکانات دانشگاه منیتوبا Manitoba در کانادا

دانشگاه منیتوبا Manitoba در کانادا امکانات بسیار مناسبی را برای دانشجویان فراهم نموده است. دانشجویان این دانشگاه امکان استفاده از خوابگاه های دانشجویی را دارند و هزینه استفاده از خوابگاه های این دانشگاه 8000 الی 12000$ (دلار) در سال می ­باشد. از دیگر امکانات این دانشگاه عبارتنداز:

  • کتابخانه
  • سالن های ورزشی
  • آزمایشگاه های تحقیقاتی مدرن

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه خدمات مهاجرتی علاقمندان مهاجرت به کانادا و دیگر کشورها را یاری و راهنمائی می­نمایند. متقاضیان عزیز می­توانند در زمینه طرق و شیوه های مهاجرت به کانادا با مشاورین این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *