مهاجرت سرمایه گذاری در مالتا

خرید ملک در مالتا

خرید ملک در مالتا

خرید ملک در مالتا یکی از راه های مهاجرت به مالتا واخذ اقامت آن کشور است. در ابتدای گفتار لازم است خدمت هم‌میهنان عزیز متذکر شوم که در سال‌های اخیر بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا بر اثر عدم تحقیق و مطالعه کافی علاوه بر شکست در مهاجرت به اروپا و اتخاذ اقامت اروپا دچار زیان‌های مالی و روحی فراوانی شده‌اند چرا که در این سنوات، از روش خرید ملک برای اخذ اقامت، سوء استفاده‌های زیادی شده است.

با وجود این که اغلب کشورهای اروپایی با توجّه به تغییر دادن سیاست‌های مهاجرتی خود اقامت از طریق خرید ملک را به اقامت از طریق راه‌اندازی کسب و کار از طریق ثبت نمودن شرکت تغییر داده‌اند اما هنوز کشورهای اندکی هستند که به متقاضیان اقامت خود از طریق خرید ملک، اقامت می‌دهند و متقاضیان محترم می‌توانند برای مهاجرت به اروپا این کشورها را انتخاب نمایند. با وکلای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و از قوانین مهاجرتی مانند خرید ملک در مالتا مطلع شوید.

شرایط کلی خرید ملک در مالتا

مدت زمانیست که موضوع مهاجرت و اخذ اقامت در اروپا از طریق خریدن ملک در کشور مالتا مد نظر قرار گرفته و بسیاری از کمپانی‌های مهاجرتی برای اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به آن، به متقاضیان خود روش ابتیاع ملک در مالت را پیشنهاد می‌نمایند. لازم به ذکر است علاوه بر خطرهای احتمالی که در کشور مالت در زمینه این روش موجود می‌باشد، مهاجرت به مالت و اقامت در آن براساس مقررات و قوانین اداره مهاجرت مالت و براساس پیمان شینگن و بر مبنای حقوقی و قانونی اتحادیه اروپا انجام می‌گردد، به عبارتی شما باید اطمینان داشته باشید که روش خرید ملک در سرفصل قوانین اداره مهاجرت این کشور آمده باشد.

اخذ اقامت از طریق خلد ملک

اخذ قامت و مهاجرت به اروپا تنها در بعضی از کشورهای اروپایی از طریق خریدن ملک امکان‌پذیر می‌باشد. بنابراین دقت بفرمایید که اغلب کشورهای شینگن از طریق خرید ملک اجازه اقامت را صادر نمی‌نمایند و تعداد بسیار کمی از کشورها این امکان در سرفصل قوانینشان پیش‌بینی شده است.بنابراین پیشنها ما به شما این است که در سایت ما از دیگر طرُق مهاجرت به کشورهای اروپایی و اخذ اقامت در آنها، کسب اطلاع بنمایید.

برنامه مهاجرت خود به اروپا و اخذ اقامت در کشورهای اروپایی را حتماً از طریق وکیل مهاجرت دنبال کنید و قبل از این که به فکر مهاجرت از طریق خرید ملک باشید در مورد سایر روش‌های اخذ اقامت و مهاجرت در اروپا کسب اطلاع نمایید تا از روش‌های بسیار ساده‌تر، ارزانتر و مناسب‌تر نسبت به روش خریدن ملک، آگاهی یابید.

خرید ملک در مالتا و اخذ اقامت

مسئله قابل توجّه دیگر این است که تمامی روش‌های اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به آن از اقامت یک ساله آغاز شده و نهایتاً پس از طی شدن پنج سال، به دائم تبدیل می‌شود و در طی مدت این پنج سال ملکی که در کشور مالت خریده شده نباید فروخته شود. نکته دیگری که باید مدنظرتان قرار گیرد این است که شرکت‌هایی که برای کشورهای غیرعضو شینگن از قبیل گرجستان، بلغارستان، رومانی، اکراین و غیره، تبلیغات انجام می‌دهند و وعده می‌دهند که این کشورها در آینده به پیمان شینگن ملحق خواهند شد.

از این طریق شما را برای خرید ملک در این کشورها ترغیب می‌نمایند باید بیشتر مورد بررسی و دقت نظر قرار گیرند چرا که حتی اگر این کشورها به پیمان شینگن ملحق شوند باید تحقیق نمایید که آیا مطابق قانون مهاجرت تصویب شده در این کشورها آیا از طریق خرید ملک، می‌توانید اقامت بگیرید یا خیر؟ در هر صورت برای تصمیم‌گیری در این مورد شما نمی‌توانید به تصمیمات متخذه در آینده دور در این کشورها، متکی باشید و باید شرایط فعلی و موجود را در تصمیم‌گیری خود لحاظ نمایید.

کشورهای یونان، قبرس، پرتقال و اسپانیا از جمله کشورهایی هستند که شما می‌توانید با خرید ملک در آنها اخذ اقامت اروپا را کسب نمایید و برای این منظور باید دست‌کم مبلغی حدود دویست و پنجاه هزار یورو برای پایین‌ترین خرید در نظر بگیرید.

خرید ملک در مالتا و نکات حقوقی آن

لازم به ذکر است برای اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به آن پیش از خریدن ملک در کشور مالت، باید تحقیق و تفحص کاملی در رابطه با مکان و محل مورد نظر، بازار مسکن، بهای ارز و نیز موقعیت ملک مذکور در کشور مالت انجام دهید و قبل از هر گونه خریدی با وکلا و مشاورین مجرب و آشنا به قوانین مهاجرت به مالت مشاوره نمایید تا از نظر قیمت متعارف و معقول ملک دچار ضرر و زیان نگردید و ثانیاً این خرید بتواند زمینه‌ساز اخذ اقامت و مهاجرت شما به کشور مالت شود.

نکته قابل توجّه این است که طبق قوانین کشورهای اروپایی برای اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به آن باید املاک خریداری شده به مدت 5 سال واگذار نشوند تا بتواند منجر به اقامت دائمی در این کشورها شود. مشکل قابل توجه دیگری که وجود دارد این است که متأسفانه علیرغم این که برای اتباع ایران امکان خریدن ملک در اغلب کشورهای اروپایی وجود دارد اما اقامت، بابت خرید آن ملک اعاده نمی‌شود لذا در چنین شرایطی مسلماً در آخر کار برای فروش آن ملک دچار مسئله و مشکل می‌شوید.

مشکلات خرید ملک در مالتا

همان طور که قبلاً بیان شد دوباره یادآور می‌شویم که بابت خرید ملک در این کشورها هیچ نوع اقامتی به لحاظ خرید این ملک به شما تعلق نخواهد گرفت. ضمن این که در آینده برای فروش ملک مذکور دچار مشکلات عدیده‌ای خواهید شد. لذا برای بار چندم متذکر می‌شویم که برای خرید ملک با هدف اخذ اقامت و مهاجرت به اروپا تحقیقات کامل به عمل آورید و حتماً از چند مشاور مجرب و وکلای مهاجرت معتبر نظرخواهی فرمایید. در هر صورت اگر شما از طریق خریدن ملک موفق به این امر (یعنی اخذ اقامت و مهاجرت به اروپا) گردید از تمامی امتیازات اقامت شنگن بهره‌مند خواهید شد.

مزایای خرید ملک در مالتا

نکته مثبتی که باید به آن اشاره کنیم این است که شما این امکان را دارید که از طریق یکی از کشورهای اروپایی عضو شینگن که سطح هزینه‌های آن نسبت به سایر کشورها پایین‌تر است، می‌توانید به راحتی اقامت اروپا را بگیرید و در آن کشور ملکی را با هزینه بسیار اندک اجاره نموده و با هزینه‌ای بسیار کمتر نسبت به دیگر کشورهای اروپایی همراه با خانواده خود در آنجا زندگی کنید و هم‌زمان فرزندانتان را برای تحصیل رایگان به سایر کشورهای شینگن بفرستید. همچنین اگر قصد اقدام دارید بایستی به سوالات زیر پاسخ دهید.

 •  آیا با روش‌های اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به آن و شرایط آن آشنایی دارید؟
 •  آیا از شرایط اقامت دائمی در اروپا پس از مهاجرت و اخذ اقامت در آن خبر دارید؟
 •  آیا با شرایط گرفتن گذرنامه دوم (گذرنامه اروپایی) آشنایی دارید؟
 •  آیا در ارتباط با معاهده شینگن، روادید شینگن و اتحادیه اروپا آگاهی کافی دارید؟
 • آیا با ویژگی‌های تمدید شدن اقامت در اروپا پس از مهاجرت و اخذ اقامت اروپا آشنایی دارید؟
 •  آیا از هزینه‌ها و ویژگی‌های زندگی در اروپا آگاهی دارید؟

نکاتی در مورد خرید ملک در مالتا

با مهاجرت به کشور مالت و اخذ اقامت آن از تمامی امتیازات شینگن از قبیل گردش آزاد سرمایه، کالا و نیروی انسانی می‌توانید بهره‌مند گردید.همچنین با اخذ اقامت مالتا فرزندان شما می‌توانند از تحصیل رایگان در تمامی کشورهای عضو شینگن برخوردار گردند.علاوه بر این مهاجرت و اخذ اقامت مالت دارای امتیازات بی‌شماری به قرار ذیل می‌باشد:

 •  مهاجرت به مالت و اخذ اقامت آن نیاز به سطح زبان ندارد.
 •  با مهاجرت به کشور مالت و اخذ اقامت آن شما خواهید توانست به بیش از صد و چهل و پنج کشور دنیا به راحتی مسافرت نمایید.
 •  با مهاجرت به کشور مالت و اخذ اقامت آن امکان اخذ ویزای آمریکا، انگلستان و کانادا بسیار ساده‌تر خواهد بود.
 •  با مهاجرت به کشور مالت و اخذ اقامت آن پس از طی نمودن پنج سال شما می‌توانید درخواست تابعیت نمایید و گذرنامه دوم خود را (گذرنامه اروپایی) را تحصیل نمایید.
 • با مهاجرت به کشور مالت و اخذ اقامت آن شما می‌توانید در کشورهای شینگن اشتغال به کار یابید.
 •  با مهاجرت به کشور مالت و اخذ اقامت آن شما قادر خواهید بود حساب بین‌المللی بانکی افتتاح نموده و بدون هیچ گونه محدودیت به تجارت بپردازید.
 •  با مهاجرت به کشور مالت و اخذ اقامت آن شما می‌توانید از مارک تجاری اروپایی بهره‌مند گردید.
 •  با مهاجرت به کشور مالت و اخذ اقامت آن شما از مقررات تجاری و گمرکی آزاد اتحادیه اروپا و شینگن برخوردار می‌گردید.
 •  با مهاجرت به کشور مالت و اخذ اقامت آن شما می‌توانید در تمام کشورهای عضو از تسهیلات بانکی استفاده نمایید.
 •  با مهاجرت به کشور مالت و اخذ اقامت آن شما می‌توانید از خدمات رایگان پزشکی و رفاهی برخوردار گردید.
 •  با مهاجرت به کشور مالت و اخذ اقامت آن شما می‌توانید در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن، نسبت به خریدن ملک اقدام کنید.

اقدام برای خرید ملک در مالتا

پروسه اخذ اقامت و مهاجرت موضوعی پیچیده، حساس و دارای ابعاد پنهان فراوان می‌باشد بنابراین توصیه ما این است که دانسته‌های خود را در مورد کشورهای اروپایی و طرق اخذ اقامت در آنها را به روزرسانی کنید و از آخرین اخبار مربوطه به قوانین مهاجرت با اطلاع باشید تا بتوانید در جلسات مشاوره اطلاعات کلیدی و لازم در ارتباط با آخرین قوانین را از وکلا کسب نمایید.

نکته بسیار مهم دیگر این می‌باشد که هرگز بدون هماهنگی و مشورت با وکلای مهاجرت و رعایت موازین قانونی و حقوقی دست به هیچ گونه اقدامی نزنید. مشاوران مؤسسه حقوقی سفیران سعادت سروش و وکلای مجرب آن در داخل و خارج از کشور همواره آماده پاسخگویی و ارائه راهنمایی و مشاوره به متقاضیان گرام در زمینه ی خرید ملک در مالتا می‌باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *