مهاجرت سرمایه گذاری در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

هم اکنون یکی از روش های اخذ اقامت ترکیه خرید ملک در ترکیه میباشد در حال حاضر هر شخص ایرانی با پاسپورت خود به مت محدود واندکی وحد اکثر تا نود روز میتواند اقامت ترکیه را اخذ کند  پس بی گمان اگر شما قصد دارید برای مدتی بیش از نود روز به اقامت ترکیه دست یابید ناچار به گرفتن اقامت ترکیه  از اداره مهاجرت میباشید .دولت مردان کشور ترکیه در جهت سیاست جذب سرمایه وبهبود وضیت اقتصادی کشور خود تصمیم به  دادن اقامت در ازای خرید ملک در ترکیه کردند. با این توضیح که در ابتدای این تصمیم که در سال 2013 میلادی بود  اقامت یک ساله و از سال 2017  تا کنون اقامت دو ساله به متقاضیان اقامت  که اقدام به خرید ملک در ترکیه کنند  ارائه میکنند.

حد اکثر  مدت اخذ اقامت در کشور ترکیه

ابتدای دوره اقامت ترکیه بین شش ماه الی پنج سال  متغیر است که میزان این مدت  بستگی به نوع اقامت شخص متقاضی و شرایط شخص متقاضی بر اساس فاکتورهای مشخص میباشد. که به صورت مشخص وبا جزئیات مشخص به این شکل میباشد:کارگران خارجی که به صورت فصلی به کشور ترکیه میروند  معمولا از حد اقل مدت اقامت که شش ماه میباشد  و از طرف پیمانکار و کارفرمای خود در خواست میشود بهره میبرند که همین امر باعث فراهم ساختن مقدمات اخذ مجوز کار در کشور ترکیه میشود.

نکته مهم در مورد  متقاضیان خرید ملک در ترکیه که ا ز این روش قصد اخذ اقامت دائم این کشور را دارند شرح تفصیلی مدت این موضوغ میباشد که به این شرح میباشد:در ابتدا مدت اقامت  برای خرید ملک در ترکیه حد اکثر تا دو سال میباشد پس از سپری شدن این مدت متقاضیان اقامت  از طریق خرید ملک در ترکیه  حد اکثر میتوانند تا مدت سه سال  اقامت کشور ترکیه را اخذ نمایند پس از سپری شدن این مدت سه ساله  و پس از طی پنج سال شرایط تبدیل به اقامت دائم را دارند.

شرایط دریافت اقامت ترکیه چیست؟

شرط اول اخذ فرم آنلاین  تقاضای اقامت ترکیه  و سپس تکمیل فرم مربوطه میباشد قابل ذکر است که این فرم در سایت اداره مهاجرت قابل دسترسی میباشد پس از انجام این کار سیتم زمان و روز اخذ مدرک و مدارک لازم را برای شما نیاز است  را مشخص میکند گرفتن پرینت برای ارائه در رور مصاحبه شما الزامی است. در اداره اقامت  شهری که شما اقدام به خرید ملک در ترکیه کردیدباید مدارک را ارائه دهید و مصاحبه شما انجام میشود.

پس از طی این مراحل وانجام مصاحبه متقاضیان حق خروج از کشور ترکیه را  به مدت محدود پانزده روز را دارند  و پس از اخذ اقامت متقاضیان به تعداد دلخواه میتوانند به کشورهای دیگر تردد نمایند.نکته مهم که بیان آن خالی از ضرر نمیاشد خطاب به عزیزانی هست که با خرید ملک در ترکیه قصد تفریح دارندکه در این صورت دیگر نیازی به اخذ اقامت دائم نمیباشد چرا که همانطور که ذکر شد با گرفتن پاسپورت ترکیه امکان  اخذ اقامت تا نود روز را دارند که زمان مناسبی وکافی  برای یک سفر تفریحی میباشد و حتی با مراجعه به اداره اقامت میتوانند این زمان را افزایش دهند. در صورت کلی اخذ اقامت این کشور از طریق خرید ملک در ترکیه برای کسانی مفید است که قصد زندگی کردن برای همیشه را دارند.

نحوه تعیین  مقدار هزینه برای اخذ اقامت ترکیه

برای مشخص کردن مقدار هزینه جهت اخد اقامت ترکیه قیمت و فاکتور معینی وجود ندارد  و ملاک تعین هزینه  طبق مدت زمانی که قصد اقامت دارید یا بر اساس نوع پاسپورت شما در وقتی که اقدام به تکمیل فرم اداره مهاجرت مینمایید میباشد  که نحوه اعلام به صورت خورکار  و بر اساس کارت اقامت اعلام میشود و نرخ هزینه اقامت برای پاسپورت ایرانی هشتاد دلار  و شصت و سه لیر هم هزینه دریافت کارت میباشد

آیا میتوان با اجاره ملک مثل خرید ملک در ترکیه اقدام به اخذ اقامت نمود؟

اداره مهاجرت کشور ترکیه  به تازگی و بر اساس قوانین تصویب شده جدید اجازه اقامت به هیچ فردی که از طریق اجاره کردن ملک در این کشور را دارد نمیدهد  و حتی افرادی که در گذشته  از روش اجاره ملک موفق به اخذ اقامت در این کشور شد ه بودند و مدت اقامت انها خاتمه یافته دیگر اقامت انها  بر اساس این قوانین جدید به هیچ وجه تمدید نمیشود .

قوانین اداره مهاجرت بابت خرید ملک در ترکیه 

به تازگی و بر اساس قوانین جدید مصوب شده اداره مهاجرت کشور ترکیه مدت  اقامت از نوع خانوادگی که از طریق خرید ملک در ترکیه انجام میشود از دو سال به سه سال افزایش خواهد یافت که این مزیت خوبی برای متقاضیان اقامت در کشور ترکیه که بر اساس خرید ملک در تر کیه میخوا هند اقامت این کشور را به دست بیاورند میباشد. و تنها شرطی که این قانون جدید دارد این است که پاسپورت شخص متقاضی  اقامت تا سی و شش ماه  زمان برای پایان اعتبار داشته باشد.

دیگر قانون جدیدی که در امسال به تصویب اداره مهاجرت ترکیه درآمده این قانون میباشد که هر شخصی  با خرید ملک در کشور ترکیه  که مبلغ پرداختی و ارزش معامله  بالغ بر 300 هزار دلار  امریکا باشد میتواند به راحتی و فقط در طرف مدت سه ماه موفق به اخذ اقامت و آن هم از نوع دائم در کشور ترکیه شود واز کلیه حقوق شهروندی و پاسپورت این کشور بهره ببرد ودر نهایت و نکته دیگری که از مزایای خرید ملک در ترکیه میباشد  این هست که اشخاصی  که در کشور ترکیه ممنوع الخروج هستند  و قانون این کشور برای خروجشان از ترکیه محدودیت قائل شده  میتوانند با خرید ملک در ترکیه حق خروج از این کشور را بدست اورند.

اگر شما هم با مطالعه این مقاله علاقه مند به اخذ اقامت در کشور ترکیه و به خصوص از روش خرید ملک در ترکیه شدید میتوانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و آشنایی و مشاوره با وکلا و مشاورین زبده و مجرب این موسسه موفق به کسب اطلاعاتی مفید در این زمینه گردید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *