مهاجرت سرمایه گذاری در روسیه

ثبت شرکت در روسیه

کارآفرینان خارجی از آنجایی که راه اندازی کسب و کار در کشور روسیه چندان مشکل و پیچیده نیست، همواره دارای گزینه های متعددی برای ثبت شرکت در روسیه همراه با عملیاتی که می خواهند در بازار ایجاد کنند هستند. تیم حرفه ای موسسه سفیران سروش سعادت با تجربه ثبت شرکت در روسیه می تواند در سال ۲۰۱۹ در روند تشکیل شرکت در روسیه برای تبعه هر کشور خارجی که مایل به ایجاد کسب و کار در این کشور هستند، یاری رسانی کند.

باز کردن LLC و ثبت شرکت در روسیه

Incorporation یک شرکت با مسئولیت محدود است. محبوب ترین نوع کسب و کار در روسیه شرکت با مسئولیت محدود است که توسط حداکثر 50 سهامدار ایجاد شده است، با حداقل سرمایه سهام با 10.000 روبل. در صورت تمایل، نیمی از سرمایه سهام باید در زمان ثبت نام پرداخت شود و نیم دیگر در حداکثر سه ماه از زمان ثبت نام باید پرداخت گردد. زمانی که یکی از سهامداران بخواهد شرکت را ترک کند رضایت دیگر سهامداران لازم نیست. جلسات عمومی شرکت با مسئولیت محدود در روسیه منجر به اخذ تصمیمات مهم می شود در حالیکه تصمیمات روزانه توسط مدیر کل گرفته شده و در موارد خاص توسط هیئت مدیره و کمیته اجرایی اتخاذ و سپس اجرا می شود.

ثبت شرکت در روسیه، سهامی عام

برای سرمایه گذاری عمده ای که علاقه مند به تشکیل شرکت در روسیه هستند، قانون تجارت روسیه، دو نوع از شرکت سهامی پیشنهاد می دهد، شرکت سهامی آزاد روسیه (سهام به صورت آزادانه قابل انتقال به عموم است و حداقل سرمایه مورد نیاز 100.000 روبل می باشد). یا شرکت سهامی مشترک (سهام قابل انتقال تنها بین سهامداران شرکت و حداقل سرمایه مورد نیاز 10،000 روبل است). شرکت با مسئولیت محدود با تعداد سهامداران بالای 50 نفر می تواند تشکیل شود و به عنوان یک شرکت سهامی مجددا سازماندهی گردد. تصمیمات مهم مدیریتی در جلسه عمومی و توسط مدیر کل و هیئت مدیره اتخاذ می شود.

مشارکت عمومی در روسیه

مشارکت عمومی در روسیه نوعی از تجارت بین دو یا چند نهاد شرکتی یا افراد دارای حقوق و مسئولیت های برابر در نهاد است. این نوع کسب و کار مبتنی بر توافقنامه مشارکت است. در صورت انحلال، دارایی شخصی افراد می تواند برای پوشش ادعاها (زمانی که دارایی شرکت برای پوشش بدهی کافی نیست) استفاده شود. پایتخت چنین کسب و کار در توافق نهادهای ذینفع اعلام می شود و حداقل نیمی از آن باید از زمان مشارکت پرداخت شود، در حالی که نیمه دیگر باید توسط زمان مشخص شده در توافقنامه پایه پرداخت شود.

شکل دیگری از شرکت، شرکت با مسئولیت محدود است که توسط دو نوع شریک تشکیل شده است، عمومی و محدود. شریک عمومی مسئول بدهی و سود شرکت است، در حالی که شرکای محدود مسئولیت محدود خود را با مشارکت در سرمایه محدود می کنند. در طول جلسات مشارکت، تصمیمات مهم توسط شرکای عمومی گرفته می شود.

روش ثبت شرکت در روسیه

اولین مرحله ثبت شرکت در روسیه شامل تهیه اسناد تجاری شرکت و تأیید امضا در پرونده ثبت می باشد که روند آن حدود یک هفته طول می کشد. مراحل زیر برای تشکیل شرکت در روسیه اجباری است: حداقل سرمایه ثابت باید در یک حساب بانکی سپرده شود و باید از بانک سند دریافت شود. همچنین هزینه ثبت پرداخت شود و رسید توسط متقاضی دریافت شود. متقاضی باید تمام مدارک مربوطه را به دفتر ثبت یکپارچه خدمات مالیاتی فدرال بفرستد تا شماره شناسایی مالیات دهندگان (INN) بدست آورد. پروسه ثبت نام دولت حدود 7 روز کاری طول می کشد.

آخرین مراحل ثبت نام شرکت در روسیه شامل تأیید امضای کارت اعتبار بانک، تهیه مهر شرکت (لازم برای تمام معاملات آینده) و درخواست باز کردن یک حساب بانکی دائمی است. کل پروسه ثبت شرکت در روسیه حدود 18 روز طول می کشد، بنابراین اخذ کمک از کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت در روسیه توصیه می شود.

مراحل ثبت یک شرکت در روسیه

در اینجا اطلاعاتی درباره اقداماتی که باید برای باز کردن یک شرکت در روسیه مورد توجه قرار دهید، ارائه می دهیم:

 • نام شرکت باید تأیید شود و در دفتر ثبت شرکت در روسیه رزرو شود.
 • نمونه امضاء و مقررات باید تهیه شود.
 • افتتاح حساب بانکی برای سپردن حداقل سرمایه سهام 10،000 روبل ضروری است.
 • برای کسب شناسه یا شماره شناسایی به عنوان مالیات دهنده، در سرویس مالیاتی فدرال ثبت نام کنید.
 • برای اخذ مجوزها درخواست کنید و سپس برای شرکت مهر تهیه کنید.
 • باز کردن یک حساب بانکی دائمی برای عملیات مالی آینده شرکت ضروری است.
 • اگر برای تکمیل کارکنان خود در روسیه استخدام کنید، ثبت نام برای کمک های اجتماعی ضروری است.

 هزینه تشکیل شرکت در روسیه

سرمایه گذاران خارجی باید هزینه های ثبت شرکت در روسیه را در نظر بگیرند:

 • هزینه ثبت نام: حدود 113 € برای اسناد و مدارک شرکت، فرم ها و گواهینامه های ادغام و غیره
 • هزینه های دفتر مجازی: حدود ۶۴ € در هر ماه برای یک بسته کامل دفتر مجازی
 • حداقل سرمایه: 10،000 روبل. 137 € برای باز کردن LLC در روسیه
 • هزینه تشکیل شرکت: حدود 1200 €
 • هزینه های حسابداری: از 100 € در هر ماه البته برای انواع خدمات حسابداری متنوع است

چگونگی ثبت شرکت وابسته در روسیه

سرمایه گذاران خارجی می توانند شرکت وابسته به شرکت مادر که ممکن است در هر کشوری ثبت شده باشد را در روسیه با شرایط مورد نیاز توسط اتاق بازرگانی دولتی روسیه و اعتبارنامه های صادر شده توسط اتاق تجارت و تجارت ایجاد کنند. به این منظور، اسناد زیر باید ارائه شوند: گواهی ثبت نام و اطلاعات مربوط به فعالیت های شرکت، گواهی وضعیت شرکت مادر که علاقه مند به افتتاح شعبه در روسیه است، تصمیم قانونی باز کردن یک شعبه در روسیه توسط شرکت مادر، اظهارات بانکی اطلاعاتی در مورد حساب های شرکت خارجی، شماره شناسایی مالیات.

هر مرحله از ثبت شرکت در روسیه می تواند توسط تیم مشاوران موسسه سفیران سروش سعادت پشتیبانی شود که می تواند به متقاضیان کمک کند شرکت یا شعب خود را به شکل سریع و قابل اعتماد در روسیه ایجاد نمایند و حتی از طریق ویزای کار روسیه بتوانید اقامت روسیه را بدست آورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *