مهاجرت سرمایه گذاری در بلژیک

ثبت شرکت در بلژیک

ثبت شرکت در بلژیک

از آنجائیکه بلژیک در موقعیت سیاسی و اقتصادی بسیار مناسبی در قاره اروپا قرار دارد، ثبت شرکت در بلژیک براحتی می تواند به اقامت این کشور تبدیل شود.همه افراد که از استقلال مالی خوبی برخوردارند می­توانند براحتی بدون نیاز به تخصص خاص و یا تحصیلات و برخورداری از زبان این کشور نسبت به ثبت شرکت اقدام نمایند وتنها با گذشت چند سال اقامت خود را در این کشور دریافت نمایند.

سرمایه گذاری در بلژیک و اخذ اقامت اروپا

بلژیک در غرب اروپا و در شمال کشور هلند قرار دارد و از زیباترین کشورهای اروپایی محسوب می­شود.این کشور بنا بر موقعیت اقتصادی و سیاسی که دارد جزء بهترین کشورها برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت بحساب می­آید. مردم بلژیک از سطح زندگی بالایی برخوردارند و از آنجائیکه کشوری آرام، سالم و دارای امنیت و دارای میراث های فرهنگی کهنی است این کشور را یکی از محبوبترین کشورهای اروپایی می­دانند.

کشور بلژیک از همه سرمایه گذاران چه سرمایه گذاری های کلان و چه کسانی که اقدام به ثبت شرکت هایی هرچند کوچک می­کنند استقبال میکند. همچنینسرمایه گذاران و کارآفرینان می­توانند پس از ثبت شرکت در بلژیک نسبت به اقامت خود اقدام نمایند هرچند پروسه دریافت اقامت با سرمایه گذاری احتیاج به زمان دارد.

در هر صورت دولت بلژیک به آن دسته از افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند مشروط به اینکه فرد توانایی مالی داشته باشد کمک می­نماید.

اقامت برای سرمایه گذاران، کارآفرینان وافراد خویش فرما

از آنجائیکه کشور بلژیک از لحاظ اقتصادی در سطح بسیار خوبی قرار دارد، افرادی را که سعی در سرمایه گذاری در این کشور را دارند استقبال خوبی می­کند.همچنین افراد با ثبت شرکت در بلژیک می­توانند حساب بانکی بین المللی برای خود افتتاح کنند.از انجائیکه اکثر تجار ایرانی مشکلات عدیده ایی با نقل و انتقالات پول، تولیدی ناشی از تحریم هایی که این اواخر بوجود آمده است دارند می­توانند از این طریق براحتی مشکلات خود را حل نمایند.

در این صورت افراد از طریق ثبت سرمایه گذاری های خود (خرد وکلان) می توانند نسبت به اقامت خود در این کشور اقدام نمایند. افراد با ثبت شرکت در بلژیک و یا در حین زمان تأسیس شرکت خود می توانند برای دریافت اقامت نیز اقدام نمایند. لازم به ذکر است افراد برای ثبت شرکت احتیاج به تأیید کارکنان دولتی و کارمندان بانک در این زمینه را دارند.

مزایای ثبت شرکت در  کشور بلژیک

افراد می­توانند با ثبت کردن شرکت خود در این کشور تبدیل به یک شخصیت حقوقی در این کشور بحساب بیایند و براحتی وارد بازاهای اقتصادی جهانی شوند. مالیاتی که کشور بلژیک برای کسانی که در این کشور سرمایه گذاری نموده اند و شرکتی را به ثبت رسانده اند تنها 9درصد می­باشد که در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار کم است. افراد می­توانند با ثبت شرکت در این کشور اقامت خود را دریافت کنند. مدارک و مراحل ثبت شرکت در بلژیک نیز به شرح ذیل است:

 1. مدارک هویتی فرد از جمله پاسپورت یا گذرنامه
 2.  فرد بایستی نامی برای شرکت خود برگزیند.
 3.  آدرس شرکتی که به ثبت می­رسد.
 4.  بازنمودن حساب بانکی و واریز نمودن تمام سرمایه اولیه به این شماره حساب

اقامت در بلژیک

افراد برای اینکه بتوانند در کشور بلژیک اقامت گزینند بایستی دلایل قانع کننده ایی داشته باشند.افرادی که عضو اتحادیه اروپا نیستند برای سرمایه گذاری در کشور بلژیک بایستی ویزای بلند مدت این کشور را دریافت کنند. با دریافت ویزای کشور بلژیک افراد می­توانند مجوز ورود به 15 کشور حوزه شنگن را نیز دریافت کنند که این 15 کشور عبارتند از کشورهای

 • اتریش
 • فرانسه
 • آلمان
 • ایسلند
 • یونان
 • هلند
 • اسپانیا
 • نروژو و چند کشور دیگر…

افرادی که مجوز اقامت کشور بلژیک را دریافت کرده اند ابتدا این مجوز برای سه سال برای انها اعتبار خواهد داشت و پس از آن به مدت 5 سال برای آنها تمدید می­شود.پس از اخذ اقامت موقت فرد برای درخواست ملیت نیز می­تواند اقدام نماید. افراد با ثبت شرکت در بلژیک می­توانند اقامت خود را نیز دریافت کنند و همچنان می­توانند اقامت خانواده خود را از این طریق بدست آورند.

مدت زمان اخذ اقامت بلژیک

مراحل دریافت اقامت از این طریق حدوداً 6 ماه طول خواهد کشید که یکی از سریع ترین روش ها برای دریافت اقامت می­باشد. اقامتی که کشور بلژیک از این طریق به فرد می­دهد در مرحله اول بصورت موقت و بمدت 3 سال می­باشد و سپس افراد پس از گذشت 8 سال می­توانند جهت اخذ پاسپورت بلژیکی خود اقدام نموده و اقامت دائم خود را دریافت کنند. لازم به ذکر است حقوق کارمندان و کارکنان در کشور بلژیک بسیار بالاست و مزایای رفاهی بسیاری برای کارمندان در این کشور قایل هستند.

مراحل مهاجرت به بلژیک

کسانی که علاقمند به مهاجرت به بلژیک از طریق ثبت شرکت هستند بایستی مراحل زیر را انجام دهند:

 1.  مشاوره و راهنمایی با کارشناسان در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت
 2. برنامه ریزی برای انجام کارها
 3.  ثبت نمودن شرکت در بلژیک
 4.  دریافت دعوتنامه از بلژیک و افتتاح حساب
 5. اقامت برای افراد دارای استقلال مالی

از آنجائیکه کشور بلژیک، کشوری مرفه می­باشد از افرادی که دارای توانایی های مالی مکفی برای ادامه زندگی خویش هستند از جمله کسانی که دارای حقوق ماهیانه ثابت، محل سکونت و داشتن بیمه درمانی مطابق با قوانین کشور بلژیک استقبال می­نماید و چنین افرادی می­توانند نسبت به اقامت خود در این کشور اقدام نمایند.

اقامت و مالیات فردی در بلژیک

مالیاتی که کشور بلژیک از افراد دریافت می­کند مربوط به درآمد کلی فرد می­باشد و این کشور بابت ثروت شخصی فرد و یا ثروتی که به فرد ارث رسیده مالیاتی دریافت نمی­کند. بطور مثال افرادی که در این کشور سرمایه گذاری می­کنند (ثبت شرکت در کشور بلژیک) بایستی نسبت به درآمدی که از این سرمایه گذاری به دست می­آورند به دولت بلژیک مالیات بپردازد.

هزینه ثبت شرکت در کشور بلژیک

افرادی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند بایستی سرمایه ایی در حدود61500 یورو داشته باشند. افراد می­توانند برای ثبت شرکت در کشور بلژیک و مهاجرت و همچنین پاسخ به سوالات

 • برای ثبت شرکت نیاز به چه مقدار سرمایه گذاری هست؟
 •  چگونه برای ثبت شرکت اقدام کنیم؟
 • چه مقدار هزینه برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور بلژیک احتیاج است؟

با کارشناسان موسسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت اطلاعات و مشاوره با این مرکز تماس حاصل نمایند.

0 دیدگاه برای “ثبت شرکت در بلژیک

 1. mani گفت:

  از مطالب خوبتون ممنونم
  ایا ثبت شرکت در بلژیک محدودیت سنی را هم شامل میشود؟

 2. هیراد حدادی گفت:

  آیا در هر زمینه ای میشه شرکت ثبت کرد

 3. Farbod گفت:

  سلام ثبت شرکت در بلژیک چه شرایط قانونی دارد ؟

 4. امیر گفت:

  با سلام
  مقاله و مطالب مفیدی بود.
  مرسی

 5. قراری گفت:

  مزایا و معایب سرمایه گذاری در بلژیک کدامند؟ میشه یکم توضیح بدهید ممنون

 6. ali ram گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد ثبت شرکت در بلژیک تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد ثبت شرکت رر ایتالیا هم مطلب بذارید.

 7. صبا صابری گفت:

  سلام
  لطفا در مورد ویزای تحصیلی بلژیک توضیح دهید.
  ممنون از مطالب خوبتون

 8. تبسم گفت:

  کمترین هزینه برای سرمایه گذاری چقدر است؟

 9. leilakk گفت:

  سلام. ثبت شرکت در بلژیک در چه زمینه‌های تجاری موفقیت آمیزتر هست؟

 10. لیدا بهرامی گفت:

  سلام شما برای ارائه بیزینس پلن به ما کمک می نمائید؟

 11. حميرا ميرباقرى گفت:

  ممنون بابت مقالات خوبتون

 12. ارشاد گفت:

  بعد از اینکه برای مصاحبه ویزا بریم سفارت معمولا چقدر طول میشکه جواب ویزا بیاد؟

 13. نظریان گفت:

  مقالتون بسیار کامل بود. تشکر

 14. طلایی پور گفت:

  ممنونم بابت مطالب عالیتون

 15. فرهاد مهام نژاد گفت:

  ثبت شرکت در بلژیک نیاز به طرح تجاری داره؟

 16. Arezoo گفت:

  سلام. باتشکر از مقاله خوبتون.
  برای ثبت شرکت در بلژیک نیازی به سابقه کار در زمینه کاری شرکت می باشد؟ و اینکه محدودیت سنی وجود دارد؟
  ممنون.

 17. طلایی پور گفت:

  چقدر هزینه برای این کار لازم است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *