مهاجرت تحصیلی فرانسه

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

تحصیل دندانپزشکی در کشور فرانسه

آیا شماهم در میان متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در فرانسه هستید که همواره خواستار تحصیل در محیطی مدرن و روبه رشد می باشید؟ می دانستید که در حال حاضر تعدادی از فرصت های تحصیل در خارج از کشور موجود در فرانسه وجود دارد؟ فرصت هایی که شما را قادر می سازد تا برای تحصیل در فرانسه رشته دندانپزشکی را برای سال ۲۰۱۹ انتخاب نمایید. برنامه های تحصیلی خارج از کشور در فرانسه، راهی عالی برای به دست آوردن دیدگاه آموزشی متفاوت و مدرن است. در عین حال شما می توانید همزمان از یک تعطیلات سرگرم کننده و هیجان انگیز اروپایی لذت ببرید. تمام اطلاعات تکمیلی و تسهیل کننده در این خصوص را از مشاوران مهاجرت تحصیلی به فرانسه حاضر در موسسه سفیران سروش سعادت بخواهید.

موقعیت جغرافیایی فرانسه

فرانسه، و یا در محافل رسمی، جمهوری فرانسه، یک کشور مستقل در اروپای غربی است که شامل چندین منطقه و قلمرو خارج از کشور است. از لحاظ منطقه جغرافیایی، فرانسه بزرگترین کشور در اروپای غربی و اتحادیه اروپا و سومین کشور بزرگ اروپا است.سرزمین اصلی یا اروپایی فرانسه از دریای مدیترانه تا کانال انگلیس و دریای شمال گسترش مییابد.

همچنین از رودخانه راین تا اقیانوس اطلس کشیده می شود. این کشور یکی از تنها سه کشوری است که دارای سواحل در اقیانوس اطلس و مدیترانه است.دیگر کشورها عبارتند از اسپانیا‌، کشور آفریقای شمالی و مراکش. به علت شکل شگفت انگیز آن، به شکل یک شش ضلعی، این کشور اغلب به عنوان l’Hexagoneشناخته می شود.

درباره فرانسه: جمعیت فرانسه، در حدود 66 میلیون نفر، در رتبه سوم پر جمعیت ترین ها در اروپا و 19امین در سراسر جهان است.  فرانسه به عنوان یک جمهوری، پایتخت را که بزرگترین شهر کشور نیز هست به عنوان پایتخت برگزیده. این شهر همچنین مرکز اصلی فرهنگ و تجارت این کشور در نظر گرفته می شود.از زمان قرون وسطی، فرانسه یکی از قدرتمندترین قدرت های سیاسی و اقتصادی در اروپا بوده.\

رشته دندانپزشکی در فرانسه

شانزده دانشکده تخصصی رشته دندانپزشکیدر این کشور ارائه دهنده اصلیتحصیل دندانپزشکی در فرانسه محسوب می شوند. تمام این دانشکده های تخصصی به صورت آزاد دانشجو پذیرش می کنند البته فرصتهایی برای تحصیل رایگان نیز وجود دارد.این دانشگاه ها همچنین نیازهای خاص خود را برای توسعه و اجرایبرنامه های تحصیلی فراهم می کنند. اگرچه در اغلب موارد، داوطلبان واجد شرایط باید دارای حداقل مدرک لیسانس ترجیحا در یکی از رشته های زیر باشند:بهتر است دارای مدرک در رشته پزشکی، پرستاری، زیست شناسی، شیمی، علوم بهداشتی و از این دست علوم باشند.پیش از شروع تحصیل دندانپزشکی در فرانسه باید به عنوان متقاضی، دانشکده مد نظر خود را انتخاب کرده باشید.

سیکل های تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

سیکل های تحصیل پزشکی فرانسه به شرح ریر می باشد:

نوع سیکل شرح
سیکل اول PCEM تحصیل به مدت دو سال در دانشگاه
سیکل دوم DCEM تحصیل به مدت چهار سال با امکان اخذ کمک هزینه تحصیل
سیکل سوم شرکت در کنکور Epreuves Nationales classantes و وارد شدن به گرایش های پزشکی

سازمان های مربوط به تحصیل دندانپزشکی

آموزش و پرورش دندانپزشکی در فرانسه تحت نظر اداره امور دندانپزشکی و ارتودنسی کشور فرانسه است. این آژانس دولتییک وب سایت قابل اطمینانراه اندازی کرده که دانشجویان می توانند بدان مراجعه کنند. در این وب سایت اطلاعات جالب توجهی در خصوص تحصیل دندانپزشکی در فرانسه نیز وجود دارد.همچنین می توانید در مورد شرایطمختلف پذیرش و جزئیات مختلف مربوط به برنامه های آموزش دندانپزشکیدر کشور اطلاعات کسب کنید. این موسسه با یک اتحادیه حرفه ای،Confederation Nationale des syndicatsDentaires (CNSD، همکاری نزدیک دارد.این اتحادیه حرفه ای ضامن منافع متخصصین دندانپزشکی کشور فرانسه محسوب می شود.

کارآموزی تحصیل داندانپزشکی در فرانسه

بخش کارآموزیتحصیل دندانپزشکی در فرانسه باید شامل دوره های علوم پایه، از جمله شیمی، فیزیک و زیست شناسی باشد. فراتر از آن، دانشجویان باید در تعدادی از موضوعات عمومی پزشکی مانند موارد زیر اطلاعات کافی بدست آورند و مدرک بگیرند:آناتومی، فیزیولوژی، بهداشت دهان و دندان، رادیولوژی، داروهای پیشگیرانه و بیهوشی.

دوره دندانپزشکی: در مجموع، برنامه هایتحصیل دندانپزشکی در فرانسه شش سال به طول می انجامد. این دوره که شامل یک سال آموزش دانشجویان است که در آن دانشجویان تحت نظارت یک متخصص دندان پزشکی مجاز به فعالیت می شوند.دانشجویان همچنین ملزم هستند که قبل از اینکه مجاز به انجام کارهای فارغ التحصیل خود شوند، مجوز دندانپزشکی را اخذ نمایند.

دلایل مشوق تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

مطالعه دندانپزشکی (یا هر رشته دیگری) در فرانسه به سادگی امکان یک زندگیفوق العاده را به متقاضیان خارجی می دهد.فرانسه مجهز به یکی از بهترین سیستم های آموزش و پرورش در سراسر جهان است.اما شاید، دروسی که دانشجویان در خارج از کلاس درس بخاطر تحصیل در این کشور تاریخییاد خواهند گرفت جذابتر باشد. دانشجویان خارجی که فرانسه را برای مطالعه رشته مورد علاقه شان در خارج از کشور انتخاب می کنند فرصت منحصر به فرد آموزش موارد زیر را می یابند: یادگیری در مورد فرهنگ فرانسه، مردم، آداب و رسوم، زبان، سنت ها و غذاها این کشور فوق العاده.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه برای ایرانی ها

مهم ترین مزایا به شرح زیر می باشد:

 • امکان تحصیل با شهریه بسیار پایین در رشته های پزشکی
 • امکان کار حین تحصیل به مدت 20 ساعت در هفته
 • اخذ مدرک از دانشگاه های معتبر
 • ارائه مدارک بین المللی
 • امکان کار به عنوان دندانپزشکی در کشورهای اروپایی و انگلیسی زبان

دانشگاه های دندانپزشکی در فرانسه

لیست بهترین دانشگاه های دندانپزشکی فرانسه به شرح زیر می باشد:

 • دانشگاه مارسلی IMU
 • دانشگاه برتنج اوکسی
 • دانشگاه کلرمونت فرانت
 • دانشگاه بوردئوکسی دو
 • دانشگاه لیلدو
 • دانشگاه نانسی
 • دانشگاه نانتز
 • دانشگاه ناسیس
 • دانشگاه ریمز
 • دانشگاه استراسبورگ
 • دانشگاه پاول سباستیر
 • دانشگاه اسکارت پاریس
 • دانشگاه کلود برنارد
 • دانشگاه کلرمونت فرانت
 • دانشگاه ریمز

جاذبه های فرانسه

آنها همچنین قادر به کشف برخی از مکان های معتبر کشور و جاذبه های گردشگری هستند که عبارتند از:قصر ورساییکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی در فرانسه و شاید نمایندهنمونه روحانی و عظمت سلطنت این کشور است. بازدید کنندگان این کاخ معروف می توانند ساعت ها به تحسین موارد زیر بپردازند:معماری اروپایی خیره کننده، مبلمان دوره ای دست ساز، هنر، عتیقه جات و آشپز خانه با شکوه و غیره.

مون سنت میشل: اگر به دنبال یکمنطقه صلح آمیز با منظره دلربا هستید،قطعا مون سنت میشل را باید انتخاب نمایید. این شهر قرون وسطایی که در ناحیه سنگی در شهر نورماندی قرار دارد، یکی از جاذبه های برتر فرانسه است. این شهر تعدادی منطقه و ویژگی های عالی برای کشف کردن، از جمله موارد زیر دارد:

 • یک خیابانپر زرق و برق به نامRomanesque؛
 • کلیسای قرون وسطایی و تعدادی از دشت های تاریخیشاهد جنگ های گذشته های بسیار دور که آخرین آن جنگ جهانی دوم بوده. موزه لوور: در خصوص موزه معروف و دوست داشتنی لوور که آوازه ای جهانی دارد نیازی به توضیح بیشتر نیست.

تمام راه ها و همچنین مدارک مورد نیاز در زمینه تحصیل داندانپزشکی در فرانسه و اقامت پس از تحصیل را از موسسه سفیران سروش سعادت طلب کنید کارشناسان ارشد ما همواه آماده راهنمایی شما عزیزان در مورد مهاجرت به فرانسه از راه های مختلف و امن خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *