مهاجرت تحصیلی مالزی

تحصیل دندانپزشکی در مالزی

تحصیل دندانپزشکی در مالزی می تواند یکی از اهداف اشخاصی باشد که قصد تحصیل نمودن در این رشته جذاب ور پر متقاضی را دارند چنان چه شما هم علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با تحصیل دندانپزشکی درمالزی هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر موضوعات مربوط به کشور مالزی به اطلاعات جامعی دست یابید.
در حالی که دندانپزشکی یک مسیر شغلی با ارزش است،ش بسیاری از دانش آموزان ادراک و تصورات غیر واقعی از رشته دندانپزشکی دارند، و فکر می کنند که این مسیر بسیار ساده تر از تحصیل در رشته پزشکی می باشد.
آشنایی کلی با دوره دندانپزشکی در مالزی
در کشور مالزی رشته دندانپزشکی  به ماند بسیاری از کشور های دنیا مربوط به تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری ها و شرایط دهان است.

آشنایی با زمینه های مختلف تحصیل دندانپزشکی در مالزی

کلیه متقاضیان تحصیل در زمینه دندانپزشکی در این کشور ،  قادر می باشند که به یک پزشک عمومی (GP) یا یک متخصص در رشته دندانپزشکی  تبدیل شوند.
با این توضیح که پزشک عمومی (GP) یک دندانپزشک از نوع عمومی است که خدماتی را برای نگهداری عمومی بهداشت دهان و دندان ارائه می دهد.
اما متخصصین دندانپزشکی، دانش عمیقی در زمینه تخصصی دندانپزشکی دارند. در ادامه مقاله با  برخی از زمینه های اصلی و تخصص در مالزی آشنا خواهیم شد.

الزامات تحصیل دندانپزشکی در مالزی

حداقل مدارک تحصیلی مورد نیاز  متقاضیان تحصیل دندانپزشکی  در مالزی که توسط شورای دندانپزشکی مالزی هم مورد تائید است عبارتند از:

  • داشتن حداقل سطح مطالعات مورد نیاز مانند STPM یا A سطح حداقل BBB / ABC / AAC در: دروسی نظیر زیست شناسی + شیمی + فیزیک یا ریاضیات
  • داشتن اطمینان خاطر لازم از انجام تحقیات شخص که نسبت به شرایط ورود به دانشگاه متفاوت می باشد،
    لازم به ذکر می باشد که برای گرفتن مدرک دندانپزشکی در این کشور رقابت سخت و فشرده ای وجود دارد در نتیجه متقاضیان قبل اقدام به مشخص کردتن مکان دندان پزشکی ملزم به انجام مصاحبه ای می باشند.
  • گذراندن دوران تحصیلی رشته دندانپزشکی در مالزی با این توضیح که معمولا زمان لازم برای این دوران 5 سال است
  • اطمیان پیدا کردن از این موضوع که مدرک دندانپزشکی این اشخاص توسط شورای دندانپزشکی مالزی به رسمیت شناخته شده باشد . در غیر این صورت،  متقاضیان باید به شورای دندانپزشکی مالزی مراجعه کنند تا به عنوان یک دندانپزشک ثبت نام کنند و ممکن است نتوانند رشته دندانپزشکی را در مالزی انجام دهند.  در کشورمالزی دندانپزشکان بدون مجوز که تحت پوشش ارائه خدمات دندانپزشکی  این کشور قرار گرفته باشند به  مبلغ RM300،000 عظیم را جریمه می کنند.
  • گذراندن دوره کار ورزی قبل از اینکه بتواند به عنوان یک دندانپزشک  مشغول فعالیت شوند و انجام تمرین دندانپزشکی در مالزی پس از  دوره مذکور ، این اشخاص می توانند تخصص خود را در زمینه هایی مانند ارتودنسی، دندانپزشکی کودکان و پریودنتولوژی انجام دهند. با این توضیح که که روند گرفت تخصص در این رشته ها  معمولا 3 سال است.

مدت زمان لازم برای تحصیل دندانپزشکی در مالزی

به طور خلاصه، معمولا حدود 6 سال طول می کشد تا دندانپزشک به طور کامل  به اشتغال بپردازند و 3 سال دیگر لازم دارند برای تبدیل شدن به یک متخصص

 آشنایی با  آزمونهای مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی درمالزی

آژانس ارزیابی آزمون های مالزی (MQA)، که مسئول تضمین کننده کیفیت آموزش عالی برای بخش های دولتی و خصوصی کشور مالزی می باشد در حال حاضر اقدام به انتشار نتایج خود را از آخرین ارزیابی مبتنی بر سیستم رتبه بندی یا D-SETARA  کرده است. سیستم رتبه بندی جدید از SETARA متفاوت است. اولی دانشگاه ها را به طور کلی با استفاده از یک سیستم درجه ای و  براساس چارچوب صلاحیت مالزی، طبقه بندی می کند در حالی که D-SETARA کیفیت آموزش و یادگیری تنها در مورد یک حوزه خاص را ارزیابی می کند.

معرفی دانشگاه های تحصیل دندانپزشکی در مالزی

در ادامه این مقاله به معرفی برترین دانشگاه های دندان پزشکی مالزی خواهیم پرداخت.

دانشگاه مالایا (UM)

این دانشگاه که اقدام به ارائه تخصص های  متنوع و متعددی می کند که ممکن است در سایر دانشگاه های مالزی، به ویژه در زمینه پزشکی و تحصیل، در دسترس نباشد. این دانشگاه همیشه بالاترین استانداردهای آموزش را برآورده کرده است، همان گونه که توسط آژانس صلاحیت مالزی همه دوره های ارائه شده توسط آن تأیید شده است. جدیدترین مبانی تحقیقاتی که قرار داده شده، موقعیت مک خود را در نشریات و نشریات محلی و خارجی تقویت کرده است. هر سال از سال 2010 کیفیت را به طور پیوسته افزایش دهید.

دانشگاه AIMST

برنامه پزشکی AIMST بر  اساس برنامه درسی بالینی یک پارچه و به دنبال آن مدارس پزشکی عمده در انگلستان است و هم چنین نیازهای محلی مورد نیاز شورای پزشکی مالزی را در بر می گیرد. برنامه پزشکی 5 ساله به طور کامل در داخل کشور اجرا می شود.

دانشگاه CyberMed

مدت زمان تحصیل در این  دانشگاه به صورت تقریبا نه سال است. از زمان تأسیس  ایدانشگها پنج سری از فارغ التحصیلان  این رشته موفق به اخذ مدرک خود شده اند.

برنامه پزشکی  این دانشگها بر اساس رویکرد یادگیری و متمرکز بر دانش آموزان، آموزش و آموزش در پزشکی نظامی، مدیریت بحران و آموزش کمک های انسانی را در نظر می گیرد. این دانشگاه در سال 2011،  دارای رتبه 5 درجه توسط سازمان MQA می باشد.

دانشگاه بین المللی پزشکی (IMU)

دانشگاه مالزی Sarawak (UNIMAS)

دانشگاه مالزی Sarawak رسما در سال 1992 تاسیس شد، این دانشگاه در برگیرنده دو دانشکده پیشرو می باشد دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده علوم و فناوری منابع می باشد.
این دانشگاه در سال های بعد با چهار دانشکده  به کار خود ادامه داد و باعث تعداد روزافزون کارکنان و دانشجویان می باشد. Currenlty، این دانشگاه دارای 14 موسسه و مرکز پشتیبانی است که مطالعات و پژوهش های خوبی را برای دانشجویان و کارکنان تسهیل می کند.

با توجه به اتمام مقاله تحصیل دندانپزشکی درمالزی چنانچه شما هم علاقه مند به تحصیل نمودن در این رشته پردرآمد و جذاب شدید می توانید برای کسب اطلاعات زیادی در مورد این رشته و هم چنین کشور نالزی به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر شرایط کار ضمن تحصیل در مالزی و یا مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در مالزی به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *