مهاجرت تحصیلی لهستان

تحصیل داروسازی در لهستان

تحصیل داروسازی در لهستان

لهستان که از آن بعنوان جمهوری لهستان یاد می­شود از جمله کشورهای اروپایی است. دانشجویان زیادی به تحصیل دارو سازی در لهستان علاقمندند.در این مقاله به بررسی تحصیل داروسازی در لهستان می پردازیم. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمائی مجرب برای تمامی دانشجویانی است که قصد مهاجرت تحصیلی به لهستان را دارند، می­باشد.

لهستان در مرکز قاره روپا واقع گردیده و در همسایگی با کشورهای آلمان، جمهوری چک، روسیه، اسلوانی و اوکراین قرار دارد. پایتخت این کشور شهر تاریخی و قدیمی ورشو می­باشد. این کشور دارای آب و هوای معتدل قاره ای است. بگونه ای که این کشور در زمستانها سرد و خشک و تابستانهایی گرم دارد. کشور لهستان دارای دانشگاههای معتبری است که مدارک صادر شده از این دانشگاهها در تمامی جهان به رسمیت شناخته شده است.

کیفیت نظام آموزشی لهستان در جهان رتبه دوم را بخود اختصاص داده است. از همین رو این کشور مقصدی برای تحصیل بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است. تحصیل داروسازی در لهستان از جمله رشته هایی است که دانشجویان بین المللی زیادی را بخود جذب نموده است. از جمله دلایل علاقمندی دانشجویان برای تحصیل داروسازی در لهستان می­توان هزینه های تحصیل و زندگی پایین- اجازه انجام کار ضمن تحصیل را نام برد.

شهروندان اروپایی جهت ادامه تحصیل در لهستان نیازی به دریافت ویزا ندارند. اما شهروندان سایر کشورها بایستی برای ادامه تحصیل در این کشور ویزای تحصیلی لهستان را اخذ نمایند. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاههای لهستان بایستی ابتدا رشته مورد نظر و سپس دانشگاه خود را در این کشور انتخاب نمایند.

شرایط تحصیل داروسازی در لهستان

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته داروسازی در لهستان را دارند بایستی نمرات بالایی را در دروس زیست- شیمی و فیزیک کسب نموده باشند. همچنین این دانشجویان برای ورود به دانشگاههای این کشور در رشته فوق باید دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره6-7 و یا تافل 8-90 را اخذ نموده باشند. البته برخی از دانشگاههای کشور لهستان قبل از ورود دانشجویان به دانشگاه دوره های زبان را برای افزایش مهارت زبان دانشجویان برگزار می­نمایند. همچنان برخی از دانشگاههای لهستان برای تحصیل در دوره های  داروسازی- پزشکی و دندانپزشکی آزمونهای ورودی از دانشجویان اخذ می­کنند.

مزایای تحصیل داروسازی در لهستان

کشور لهستان دارای دانشگاههای معتبر بسیار زیادی است و سالانه دانشجویان بسیاری در دانشگاههای این کشور ثبت نام می­نمایند. بطوریکه دانشگاههای این کشور رتبه چهارم را در زمینه بالاترین تعداد ثبت نام دانشجویان در جهان را دارد. دانشگاههای کشور لهستان دارای قدمتی 650 ساله می­باشد و متخصصان برجسته ای در طول تاریخ در این دانشگاهها تحصیل نموده اند.

مراکز تحصیلات عالی در کشور لهستان به بیش از 400 مرکز می­رسد و همچنین دانشگاههای این کشور تقریباً 400 رشته را به زبان های انگلیسی ارائه می­نماید. دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل داروسازی در لهستان هستند. زیرا تحصیل در این رشته دارای شهریه های بسیار ارزانی است و همچنین دانشگاههای پزشکی این کشور دارای اعتبار و شهرت جهانی هستند.

از طرفی دانشجویان در این کشور اجازه انجام کار در ضمن تحصیل (20 ساعت در هفته) را دارند. از جمله دانشمندانی که در دانشگاههای پزشکی این کشور تحصیل نموده ماری کوری را می­توان نام برد. او فردی است که توانست دوبار جایزه نوبل را برای این کشور به ارمغان آورد. دانشگاههای پزشکی در لهستان دارای جایگاههای بالایی در میان کشورهای اروپایی دارد. از همین رو دانشجویان بین لمللی زیادی علاقمند به تحصیل در این دانشگاهها هستند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات جامعی در رابطه با دانشگاههای لهستان در اختیار دانشجویان قرار می­دهد.

سیستم آموزشی لهستان

دانشجویان پس از ورود به رشته های پزشکی در ترم های اولیه دانشجویان هر سه رشته پزشکی- داروسازی و دندانپزشکی دروسی مشترک را می­گذرانند. تحصیل در رشته های پزشکی اعم از داروسازی- تحصیل دندانپزشکی و پزشکی به دو زبان انگلیسی و لهستانی ارائه می­گردد. دانشجویان برای ورود به دوره های پزشکی در ابتدا بایستی دوره های زبان لهستانی و انگلیسی را (بنا به انتخاب زبان تحصیلی فرد) بگذرانند.

در صورتیکه دانشجویان دارای مدارک زبان با نمرات بالا هستند نیازی به گذراندن این دوره نیست. دانشجویان رشته های فوق پس از گذراندن دوره های زبان ملزم به گذارندن دوره ای­ دیگر بنام پری مدیکال نیز می­باشند. پس از پایان دوره­ی فوق از دانشجویانی که قصد تحصیل داروسازی در لهستان را دارند آزمونی شامل 100 سوال زیست- شیمی و فیزیک اخذ می­گردد. تنها دانشجویانی وارد رشته داروسازی خواهند گردید که در آزمون مورد نظر نمره قبولی را کسب نموده باشند.

تحصیل داروسازی در لهستان به مدت 5 سال طول خواهد کشید ومدارکی که به دانشجویان اعطا می­گردد در واقع مدرک کارشناسی ارشد داروسازی می­باشد. مدرک داروسازی که دانشگاههای لهستان به دانشجویان اعطا می­نماید در تمامی جهان معتبر می­باشد. دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود بایستی یک دوره 6 ماهه را برای کارآموزی سپری نمایند. پس از پایان دوره کارآموزی دانشجو می­تواند در لهستان به انجام کار نیز بپردازد. البته دانشجو برای انجام کار بایستی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری این کشور تبدیل نماید.

تحصیل داروسازی در لهستان

از آنجائیکه کشور لهستان دارای دانشگاههای زیاد و معتبری می­باشد، دانشجویان زیادی جهت تحصیل به این کشور مراجعت می­نمایند. از طرفی تحصیل در رشته داروسازی یکی از کم هزینه ترین رشته ها در این کشور می­باشد. همچنان شرایط اقتصادی در کشور لهستان بسیار مناسب  و با ثبات است و فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد. دولت لهستان به دانشجویان بین المللی در این کشور اجازه انجام کار در ضمن تحصیل را داده است. دانشجویان بطور متوسط 2 ساعت در هفته میتوانند به انجام کار دانشجویی در لهستان بپردازند.

دانشگاههای داروسازی لهستان کدامند؟

دانشگاه پزشکی ورشو

این دانشگاه که شامل دانشکده داروسازی نیز می­باشد، یکی از برجسته ترین مراکز علمی در لهستان بشمار می­رود. این دانشگاه با دانشگاههای دیگر در اتحادیه اروپا در زمینه های علمی و تحقیقاتی همکاری می­نماید. همچنین طبق برنامه اراسموس با13 کشور دیگر تبادل دانشجو می­نماید.

دانشگاه جاگیلونیا

این دانشگاه نیز دارای دانشکده داروساری برای دانشجویان می­باشد. دانشگاه جاگیلونیا از قدیمی ترین دانشگاههای لهستان می­باشد که رنکینگ 264 در جهان را بخود اختصاص داده است همچنین دانشکده داروسازی این دانشگاه دارای رتبه 320 در جهان می­باشد.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاههای داروسازی لهستان کدامند؟

دانشجویان برای تحصیل در رشته داروسازی جهت پذیرش در دانشگاههای لهستان باید مدارک زیر را ارائه نمایند:

  • ارائه تمامی مدارک تحصیلی اعم از دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات و ترجمه آنها به زبان انگلیسی
  • ارائه مدارک هویتی(کارت ملی- شناسنامه) و پاسپورت معتبر
  • ارائه چند قطعه عکس
  • ارائه مدراک زبان انگلیسی

هزینه تحصیل دانشجویان داروسازی در لهستان چگونه است؟

همانطور که پیش تر بیان نمودیم هزینه تحصیل در رشته داروسازی لهستان نسبت به سایر رشته ها ارزان تر است. از طرفی هزینه تحصیل در سایر رشته ها سالانه متغیر و روبه افزایش می­باشد، اما هزینه تحصیل در رشته داروسازی ثابت است. البته هزینه های تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاههای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است. هزینه تحصیل در این رشته در دانشگاه ورشو 9500 یورو در سال می­باشد.

بطور کلی در مقایسه هزینه تحصیل در کشورها، لهستان دارای کمترین هزینه های تحصیل می­باشد. هزینه های زندگی در کشور لهستان نیز بسیار مناسبند بطوریکه هزینه زندگی در این کشور را 300-500 یورو در ماه تخمین زده اند. از طرفی دانشگاههای این کشور خوابگاههایی را بصورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می­دهد و نیازی نیست تا دانشجویان هزینه ای را بابت خوابگاه پر داخت نمایند.

دانشجویان برای تحصیل دررشته داروسازی در لهستان با سوالات زیادی روبرو می­شوند از جمله:

  • آیا دانشگاههای لهستان به دانشجویان در رشته داروسازی بورسیه ای اعطا نمی­نماید؟
  • آیا دانشجویان در رشته داروسازی از تخفیف برای پرداخت شهریه برخوردارند؟
  • برای دریافت ویزای دانشجویی به لهستان چگونه باید اقدام نمود؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات دانشجویان در این زمینه می­­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *