مهاجرت تحصیلی چین

بورسیه دولتی چین

بورسیه دولتی چین

هر ساله تعداد دانشجویان بین المللی که در دانشگاه ها و مدارس چین به منظور دریافت بورسیه دولتی چین ثبت نام می کنند افزایش می یابد. با توجه به استاندارد بالای آموزشی چین و جمعیت دانش‌آموزی متنوع، این تعجب‌آور نیست. با این حال، برای تحصیل در چین، به غیر از پذیرش در یک موسسه آموزشی در چین، باید برای ویزای دانشجویی، که به عنوان ویزای X نیز شناخته می‌شود، درخواست دهید. روند درخواست بدین ترتیب است که نامه پذیرش یکی از دانشگاه های چین را دریافت کنید. سپس فرم JW201 یا JW202 خود را دریافت کنید. بعد از قبولی در دانشگاه چین، فرم JW201 یا JW202 و نامه پذیرش برای شما ارسال می کند. فرم JW201 برای متقاضیان دارای بورس تحصیلی است و فرم JW202 برای کسانی است که به طور مستقل هزینه تحصیل خود را تامین می کنند. بقیه مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.

علاوه بر JW201، JW202 و نامه پذیرش، به مدارک دیگری نیز نیاز دارید که هنگام درخواست ویزای دانشجویی چین ارائه دهید. در مرکز خدمات درخواست ویزای چین، سفارت چین یا کنسولگری چین درخواست دهید. بسته به کشور خود، باید برای ویزای دانشجویی در مرکز خدمات درخواست ویزای چین، سفارت چین یا کنسولگری چین درخواست دهید. در آنجا مدارک مورد نیاز را ارسال می کنید و برخی از سفارت ها از متقاضیان می خواهند که مراحل مصاحبه را طی کنند. سفارت های چین در خارج از کشور را اینجا ببینید. هزینه درخواست را بپردازید. آیا موضوع شرط معدل برای تحصیل در چین در اخذ بورسیه تاثیرگذار می باشد؟ موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به تجارب خود آماده حل مسائل شما در زمانی کوتاه و با هزینه مقرون به صرفه می باشد.

هزینه زندگی دانشجویان بورسیه دولتی چین

چین علاوه بر اینکه یک مقصد عالی برای تحصیل در خارج از کشور است، به خاطر غذاهای متنوع، جالب و بسیار مقرون به صرفه خود نیز مشهور است. یک وعده غذایی در غذاخوری دانشگاه، یک رستوران کوچک محلی یا یک فست فود زنجیره ای باید بین $1 تا 4$ (دلار) هزینه داشته باشد. گزینه های غذاخوری میان رده قیمت های بین $4 تا $ (دلار) شامل غذاهای چینی و بین المللی می شود. اگر از سوپرمارکت های محلی غذا بخرید، حدود $170 تا 200$ (دلار) در ماه هزینه خواهید کرد. می‌ توانید سوپرمارکت‌ های زنجیره ‌ای بین ‌المللی مانند والمارت، کارفور، آچان یا مترو را پیدا کنید.

در بحث حمل و نقل باید گفت که چین دارای حمل و نقل عمومی عالی با قیمت های بسیار پایین است و حتی تاکسی سواری نیز بسیار ارزان است. گذرنامه ترانزیت دانشجویی برای حمل و نقل عمومی حدود $15 تا $20 (دلار) در ماه هزینه دارد. کتاب و موارد مربوط به مطالعه $30 تا $50 (دلار) در هر ترم هزینه دارد. اگر در رشته های علوم، پزشکی یا هنر تحصیل می کنید، می توانید هزینه بیشتری بپردازید.بیمه درمانی حدود $60 (دلار) برای 6 ماه هزینه از بودجه شما کسر می کند. در کنار هزینه زندگی بایستی از هزینه تحصیل در چین نیز اطلاع یابید که با توجه به دوره انتخابی متفاوت می باشد.

در شکل زیر به انواع قیمت های حمل و نقل در چین پرداخته شده است:

انواع قیمت های حمل و نقل در چین

دلایل دریافت بورسیه تحصیلی چین

به منظور جذب دانشجویان بین المللی بیشتر، دولت یک برنامه بورسیه تحصیلی در چین ایجاد کرده است که بودجه کامل یا جزئی را برای هزینه های تحصیل برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می کند. سایر بورسیه ها توسط دانشگاه های چینی ارائه می شود. شما می توانید لیست کامل بورسیه ها را در وب سایت رسمی CUCAS بررسی کنید. همچنین می‌توانید بورسیه Studyportals را بررسی کنید تا در تامین هزینه تحصیل خود در خارج از کشور کمک بگیرید. تحصیل و زندگی در چین شما را قادر می سازد تا فرهنگ جذابی را کشف کنید و زبان چینی را یاد بگیرید. دانشگاه ها بسیاری از مدارک لیسانس و فوق لیسانس را ارائه می دهند که به زبان انگلیسی تدریس می شوند و یک محیط تحصیلی عالی که در آن می توانید هم به صورت شخصی و هم حرفه ای پیشرفت کنید.

دانشجویان برتر همیشه می توانند تصمیم بگیرند که در آنجا بمانند و تحصیلات خود را ادامه دهند یا مشاغل موفقی را توسعه دهند. اگر چین را به عنوان مقصد تحصیلی بعدی خود در نظر می گیرید، ما شما را تشویق می کنیم که پیش بروید و رویای خود را دنبال کنید. از جذاب ترین دلایل اشتیاق دانشجویان به دریافت بورسیه های تحصیلی چین این است که شما با کسب مدرک، می توانید به موقعیت های شغلی اروپا فکر کنید و از سوی دیگر با داشتن رزومه و نمره خوب، می توانید در خود مراکز شغلی چین مشغول به کار شوید.

دلایل دریافت بورسیه تحصیلی چین

معرفی چند بورسیه دولتی چین

بورسیه های شورای بورس تحصیلی چین: بورسیه های تحصیلی CSC برای همه دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در چین هستند باز است. از شما خواسته می شود یک فرم آنلاین را پر کنید و یکی از 243 دانشگاه چینی که بورسیه تحصیلی CSC را ارائه می دهند را انتخاب کنید.

  • بورسیه دولتی جیانگ سو: دولت استانی جیانگ سو بورسیه دولتی جیانگ سو را برای تشویق دانشجویان بین المللی به تحصیل در جیانگ سو راه اندازی کرد. این بورسیه هزینه کامل شهریه، ثبت نام، آزمایش آزمایشگاهی، کارآموزی، خوابگاه، بیمه پزشکی و کتاب های درسی پایه را به شما اعطا می کند.
  • بورسیه های استانی هوبی : این بورسیه برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در مقطع لیسانس، دکترا یا کارشناسی ارشد در هر موضوعی که در هر دانشگاهی در هوبی که در طرح بورسیه استان هوبی شرکت می کند، آزاد است.
  • بورسیه دولتی پکن: دولت شهرداری پکن به دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در دانشگاه های پکن هستند بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. این بورسیه هزینه های تحصیل را به طور کامل یا جزئی پوشش می دهد و برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد آزاد است.
  • بورسیه دولتی Guanxi: این بورسیه توسط دولت مردم منطقه خودمختار Guangxi Zhuang در سال 2010 برای تامین مالی دانشجویان بین المللی از کشورهای ASEAN که مایل به تحصیل در یکی از دانشگاه های Guangxi برای لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا هستند، ایجاد شد. این بورسیه شامل هزینه های شهریه، کتاب های درسی و سایر مواد آموزشی، خوابگاه و بیمه درمانی و همچنین هزینه های زندگی برای یک ماه می باشد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، آماده ارائه اطلاعات لازم جهت نحوه دریافت بورسیه از دانشگاه های دولتی چین و آماده سازی بسترهای تحصیل رایگان در چین برای متقاضیان علاقه مند می باشد.

متداول ترین سوالات بورسیه دولتی چین

در این بخش به پرتکرارترین سوالات شما در خصوص شرایط اخذ بورسیه دولتی چین پاسخ می دهیم:

  • چند نمونه از بورسیه های دولتی چین کدام اند؟ بورسیه دولتی جیانگ سو، بورسیه های استانی هوبی، بورسیه دولتی پکن و بورسیه دولتی Guanxi
  • دلایل دریافت بورسیه دولتی چین چیست؟ به منظور جذب دانشجویان بین المللی بیشتر، دولت چین یک برنامه بورسیه تحصیلی ایجاد کرده است که بودجه کامل یا جزئی را برای هزینه های تحصیل برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می کند. سایر بورسیه ها توسط دانشگاه های چینی ارائه می شود. شما می توانید لیست کامل بورسیه ها را در وب سایت رسمی CUCAS بررسی کنید. همچنین می‌توانید بورسیه Studyportals را بررسی کنید تا در تامین هزینه تحصیل خود در خارج از کشور کمک بگیرید. تحصیل و زندگی در چین شما را قادر می سازد تا فرهنگ جذابی را کشف کنید و زبان چینی را یاد بگیرید. دانشگاه ها بسیاری از مدارک لیسانس و فوق لیسانس را ارائه می دهند که به زبان انگلیسی تدریس می شوند و یک محیط تحصیلی عالی که در آن می توانید هم به صورت شخصی و هم حرفه ای پیشرفت کنید.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *