مهاجرت تحصیلی نیوزلند

بورسیه تحصیلی نیوزلند

بورسیه تحصیلی نیوزلند

ازجمله عوامل تشویش خاطر دانشجویانی که خواستار تحصیل درنیوزلند هستند، بورسیه تحصیلی نیوزلند می‌باشد. یکی از مواردی که نقش مهمی در مهاجرت تحصیلی ایفا می‌کند بورسیه تحصیلی است. به طور کل مهاجرت تحصیلی طالبان در گرو اخذ بورسیه تحصیلی است.

تحصیل در نیوزلند

تحصیل در بیشتر کشور‌های دنیا به خصوص برای دانشجویان خارجی مبالغی را می طلبد که چشم گیر و قابل توجه است. از جمله مواردی که سبب فزونی هزینه‌های مهاجرت می‌شود نرخ بیشتر ارز کشور مقصد نسبت به مبدأ می‌باشد که این موضوع به جهت برتر بودن کشور مقصد نسبت به مبدأ می‌باشد.

در مجموع با موارد مذکور، هزینه‌هایی که برای مهاجرت پیش بینی شده، رقم بالایی می‌باشد که همه طالبان از عهده آن برنمی‌آیند و این زمانی است که بورسیه تحصیلی می‌تواند نقش مهمی برای مهاجرت ایفا کند. آگاهی وصلاحیت، دو مطلب قابل توجه برای دانشجویانی است که قصد اخذ فرصت های بورسیه تحصیلی را درسایر کشورها دارند.

از جمله کشور‌های پیشرفته‌ای که به خصوص در سال‌های اخیر رشد بی‌نظیری داشته، نیوزلند می‌باشد. این کشور به سبب پیشرفتی که در حیطه آموزشی داشته توانسته نگرش‌های مثبت بسیاری را به خود جلب کند. مراد از تحقیق و پژوهش در نیوزلند در زمینه بورسیه، حمایت از دانشجویان با استعداد می‌باشد. شما می‌توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید ودر مورد شرایط بورسیه تحصیلی نیوزلند اطلاعات کامل کسب کنید.

مزایای تحصیل درنیوزلند

 1. کسب چشم انداز حرفه‌ای در سطح جهانی در زمینه آموزش و پرورش
 2. به اشتراک گذاشتن مهارت‌های عملی و رهبری کسب شده با کشور خود
 3. احساس شعف ونشاط در جامعه چند فرهنگی نیوزلند
 4. ایجاد روابط مستحکم با آشنایان و دوستان برای زندگی
 5. سفر درسرتاسر کشور با آرامش وراحتی نسبی
 6. لذت بردن از زندگی آرام وصلح آمیز
 7. تجربه زندگی در یک جامعه پیشرفته و رشد یافته
 8. مطالعه به زبان انگلیسی
 9. ساخت یک زندگی متعادل و ایجاد تعادل کاری
 10. کسب اطلاعات در مباحث پر طرفدار توسط کارشناسان مجرب
 11. اخذ مراقبت‌های درمانی و سلامتی مناسب در این کشور
 12. تحصیل در محیطی مدرن، همراه با فناوری پیشرفته

انواع بورسیه تحصیلی نیوزلند ( دولتی )

این کشور برای دانشجویان دارای شرایط مطلوب از کشور‌های در حال توسعه، جهت تحصیل در خارج از کشور خود، در مؤسسه‌های آموزش عالی نیوزلند یا دانشگاه‌ها، بورس تحصیلی عرضه می‌کند. بورسیه های ارائه شده از جانب دولت نیوزلند عبارتند از :

 •  بورسیه تحصیلی نیوزلند جهت فراگیری تحصیلات در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی این بورسیه مذکور به منظور تحصیل در مؤسسه آموزشی نیوزلند یا دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی دارای شرایط است.
 • برای شهروندان اقیانوسیه و تیمور- لست، بورس تحصیلی کوتاه مدت آموزشی در نظر گرفته شده. بورس مذکور برای فراگیری مهارت وهمچنین کار، در محل کار برای کارگذاران کشور‌های دارای شرایط اقیانوسیه و تیمور- لست می‌باشد.
 • همچنین برای شهروندان آسیای جنوب شرقی وتیمور_ لست نیز بورس تحصیلی کوتاه مدت درنظر گرفته شده. این بورس تحصیلی مذکور نیز جهت آموزش مهارت برای کاگران از کشور‌های دارای شرایط مطلوب جنوب شرقی آسیا واز تیمور_ لست می‌باشد.
 • (NZELTO) برای بورسیه‌های رسمی، آموزش زبان انگلیسی در این کشور ارائه شده است. کمک‌های مختصر نام برده شده برای مقام‌های دولتی از کشور‌های دارای شرایط آسیایی و آفریقایی برای تحصیل زبان انگلیسی در نیوزلند است.

سایر بورسیه تحصیلی نیوزلند

بورسیه‌هایی به جزء بورسیه های ذکر شده فوق، وجود دارند که از جانب دولت نیوزلند در نظر گرفته شده که ایرانیان را شامل نمی‌شود، لیکن بورسیه‌هایی وجود دارند که بعضی از آنها برای ایرانیان هم عرضه شده است. در قسمت غیر دولتی، بورسیه هایی برای ایرانیان وجود دارد که امروزه حدود275 فرصت می‌باشد که در تناسب با سه مورد : مبحث دوره‌های آموزشی، مقاطع آموزشی و مرکز‌های آموزشی متفاوت می‌باشد.

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این که آیا در رشته تحصیلی و دانشگاه مد نظرتان شرایط لازم برای دریافت بورسیه را دارا هستید یا خیر، می‌توانید به سایت زیر مراجعه کنید. Studyinnewzealand.govt.nz

پروسه درخواست بورسیه تحصیلی نیوزلند

مراحل ذیل، جهت درخواست بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی در این کشور طی می‌شود :

 1. ابتدا ملیت‌های دارای شرایط را بررسی نمایید این ملیت‌ها در شش رده بندی معرفی شده‌اند : کشور‌های آفریقایی، اقیانوسیه، حوزه کارائبب، آسیایی، آمریکای لاتین ودر آخر کشور‌های بریتانیایی. با توجه به رده بندی فوق، ملیت ایرانی جزء این کشور‌ها نیست، لیکن این مقررات تغییر پذیر هستند.
 2. معیارصلاحیت وقابلیت افراد را بررسی می‌کنید شما جهت درخواست بروس بین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌المللی نیوزلند، باید تمامی معیارهای لازم و دارای شرایط را رعایت کنید. از این حیث شما میتوانید پرسش نامه آنلاین این کشور را در سایت دولتی آن مطالعه کرده و مطلع شوید که آیا توانایی درخواست را دارید یا خیر. به طور کل از جمله شرایط مهم برای این درخواست، مسلط بودن به زبان انگلیسی و رزومه عالی علمی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌باشد.
 3. تحقیق و پژوهش در حوزه مباحث مطالعاتی مواردی هستند که برای دولت نیوزلند در اولویت قرار دارند، با این اوصاف دانشجویانی که خواهان شرکت در آن باشند در دریافت بورسیه دولتی جزء اولویت ‌ها قرار خواهند گرفت.
 4. تحقیق و پژوهش در حیطه دوره‌های موجود تحصیل در سه مؤسسه فناوری، یا یکی از هشت دانشگاه برای دانشجویان برتر در نظر گرفته شده است. همچنین شهروندان کشور‌های دارای شرایط اقیانوس آرام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند از خدمات چهار دانشگاه اقینوسیه بهره‌مند شوند.
 5. خواسته خود را ثبت کنید بسته به نوع کشور یا منطقه شما تفاوت‌هایی در روند درخواست بورس تحصیلی نیوزلند وجود دارد. جهت انجام این پروسه لازم است به سایت دولتی رجوع کرده و فرم مربوطه را کامل کنید.
 6. دانشجویان برتر در اولویت هستند و انتخاب میشوند. اعلام دانشجویان برتر برای اخذ بورسیه تحصیلی نیوزلند طی شش تا ده ماه بعد از پایان ثبت نام می‌باشد. جهت اطلاع از نتایج اعلام شده لازم است طالبان به طور متعدد ایمیل خود را مشاهده کنند.
 7. محصلان منتخب آماده شده. لازم است برای ثبت نام در دانشگاه مد نظر پیگیر امور پذیرش باشند زیرا این بورسیه فقط برای تحصیل دانشگاهی به متقاضی داده خواهد شد.

همین حالا شروع کنید! جهت کسب اطلاعات و سهولت در دریافت بورسیه تحصیلی نیوزلند و کشور های دیگر با مشاوران مجرب ما در مؤسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *