مهاجرت تحصیلی چین

اقامت پس از تحصیل در چین

از جمله روش های اخذ اقامت این کشور روش اقامت پس از تحصیل در چین می باشد. در صورتی که شما هم علاقه مند به مهاجرت و هم چنین کسب حق اقامت دائم این کشور می باشید در ادامه این مقاله همراه ما باشید و این فرصت را دارید تا برای کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با این کشور به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه فرمایید.

همان طور که می دانید یکی از راه های دریافت اقامت پس از تحصیل در چین موفقیت در زمینه پیدا کردن کار در این کشور می باشد. در این روش افراد باید در زمانی که در کشور چین هستند به دنبال کار مورد نظر خود بگردند و به کارفرما های مورد نظر خود درخواست همکاری بدهند . با این روش افراد در صورت پیدا کردن کار پس از تحصیل در چین ، مشغول به کار می شوند و از این طریق می توانند برای اقامت در چین اقدام کنند.

از جمله روش های دیگر برای موفقیت در زمینه اقامت پس از تحصیل در چین از روش سرمایه گذاری در این کشور مسیر می باشد.افرادی که دارای توانایی مالی خوبی هستند می توانند پس از اتمام دوره ی تحصیل خود در کشور چین اقدام به ثبت نمودن شرکت  نمایند.یا یک بیزینس راه اندازی کرده و در آن سرمایه گذاری نمایند . در این صورت فرد باید ادعا داشته باشد که در طول تحصیل خود با فرهنگ و زندگی مردم چین آشنا شده است و می تواند با راه اندازی بیزینس در این کشور شرکت خود را مدیریت کند.

رشته های مرتبط با اقامت پس از تحصیل در چین

اگر دانشجویان در رشته های بیزینس ، مدیریت ، مارکتین و مشابه آن ها تحصیل نمایند ، در دانشگاه درس ها و واحد هایی را می گذرانند که مدیران برتر شرکت ها اساتید آن ها هستند و دانشجویان می توانند از اساتید پیشنهاد کاری دریافت کنند.

مدت زمان اعتبار مجوز اقامت پس از تحصیل در چین

این نوع از ویزاها به اشخاص متقاضی اقامت پس از تحصیل در چین این اجازه را می دهد که وارد این کشورشوند و شروع به گرفتن اجازه اقامت موقت این کشور نمایند، معمولا این نوع از مجوز تا مدت 5 سال و بسته به نوع قرارداد یا طول دوره به  این اشخاص اجازه خروج نامحدود و ورود مجدد به این کشور رامی دهد.

این  مجوز اقامت به نوعی یک گذرنامه محسوب می شود که دقیقا مثل یک نوع ویزا  می باشد و به صورت تقریبی یکسان می باشد و به شما اجازه خروج نامحدود و ورود در طول اعتبار خود را خواهد داد. اگر این اشخاص به وسیله ویزای کار یا ویزای دانشجویی وارد این کشور شوند، می توانند برای یک کارفرمای معتبر خارجی یا در یک موسسه آموزشی معتبر برای دوره های آموزشی  به کار خواهند پرداخت. فقط می توانند حمایت شما را برای دریافت این ویزا فراهم کنند. همه سازمان ها این کشور باید کارکنانی داشته باشند که با این نوع از سیستم آشناییداشته باشند و باید مسئولیت سازماندهی درخواست را قبول کنند، به این دلیل که این سازمان ها به ورود و مشارکت این اشخاص نیاز دارند.

این سازمان و هم چنین کلیه این اشخاص ملزم می باشند که در مدت 30 روز از زمان ورود خود به سرزمین اصلی چین درخواست را در اداره خروج و ورود و اداره امنیت عمومی محلی (PSB) شروع نمایند. لازم به ذکر می باشد که این اشخاص نباید 29 روز قبل از وارد شدن به این کشور به این سازمان مراجعه نمایند.و باید پس از این مدت اقدام به ورود به این کشور نمایند.و  اگر  این اشخاص به این کشور سفر نمایند در این صورت باید مدیریت را بیاموزند.

معاینه پزشکی متقاضیان اقامت پس از تحصیل در چین

کلیه افراد متقاضی اقامت پس از تحصیل در چین که برای اقامت این کشور درخواست می دهند ، باید برای یک معاینه فیزیکی، یا به عبارتی  یک تست پزشکی، در مرکز پزشکی قانونی این کشور شرکت کنند. در این صورت شخص متقاضی مسئول پرداخت معاینه پزشکی خود می باشد که مزیان این هزینه به مبلغ 600 تا 1000 RMB می باشد. لازم به ذکر می باشد که اغلب کارفرمایان این کشور ملزم به پرداخت این میزان هزینه می باشند. اما نه به صورت دائمی که  این موضوع به  صورت یک قرداد مشخص می شود.

شرایط فرایند دریافت اقامت پس از تحصیل در چین

 • موسسات آموزش و پرورش این کشور اقدام به دریافت نمودن اسناد و مدارک دانش آموزان دارای اعتبار این کشورمی کنند که از جانب یک موسسه دارای اعتبار صادر شده باشد.
 • دانش آموز ملزم می باشد که به درستی ثبت نام کرده و هزینه لازم را پرداخت کرده باشد.
 • کارفرمایان ملزم به ارائه یک کپی از قرارداد استخدام (به زبان چینی و انگلیسی) می باشند.
 • کارفرمایان ملزم به ارائه مدارک لازم حقوقی برای استخدام یک شخص خارجی می باشند.
 • دعوت نامه و گواهی نامه متقاضیان اقامت پس از تحصیل در چین به عنوان یک متخصص خارجی باید ارائه شود.

این اشخاص ملزم به داشتن اطلاعاتی در رابطه با زمان پیوستن به این سازمان و هم چنین زمان لازم برای تاریخ انقضا مجوز خود می باشند که به میزان چند هفته پس از اینکه قرارداد یا تحصیل این اشخاص به پایان می رسد دارای اعتبار می باشد.

لازم به ذکر می باشد که  این موضوع موجب صرفه جویی در زمینه درخواست نمودن برای دریافت یک ویزا دیگر می باشد که بلافاصله برای سازماندهی بیشتر رو به گسترش می باشد و اگر این اشخاص برای مدت زمان بیشتری به این موضوع ادامه دهندشاید مورد موافقت این سازمان ها قرار بگیرد. البته ممکن است دفتر مطبوعاتی PSB موافقت خود را با این اشخاص و برای داشتن اقامتگاه فراتر از قرارداد یا دوره تحصیلی خود را نداشته باشند.

مدارک مورد نیاز اقامت پس از تحصیل در چین

 • متقاضیان اقامت پس از تحصیل در چین باید حداقل موارد زیر را همراه داشته باشند:
  •  داشتن گذرنامه دارای اعتبار
  • چاپ مجوز اقامت از پلیس
  • نتایج معاینات فیزیکی و یا به عبارتی پزشکی
  • اسناد استخدامی یا دانشجویی
  •  به همراه داشن مدرکی که بیان گر پرداخت نمودن هزینه لازم برای این فرایند باشد.

در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله اقامت پس از تحصیل در چین شما هم علاقه مند به گرفتن حق اقامت دائم این کشور شدید می توانید با مراجعه نمودن به لینک هایی نظیر (تحصیل و اعزام دانشجو به چین) و یا (اقامت چین) که درسایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشد به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *