مهاجرت تحصیلی پرتغال

اقامت پس از تحصیل در پرتغال

اقامت پس از تحصیل در پرتغال

اگر شما متقاضی اقامت پس از تحصیل در پرتغال  در سال 2019 هستید، پیشنهاد می شود این مقاله مطالعه نمایید. متقاضیانی که قصد دارند در کشور های اروپایی به ادامه تحصیل بپردازند و هزینه کمتری برای دانشگاه بپردازند. کشور پرتغال یکی از آن کشور هاست که با توجه به دانشگاه هایی با رتبه  بندی مورد قبول؛ هزینه تحصیل در این دانشگاه ارزان و با صرفه می باشد. متقاضیان می توانند بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های این کشور اقامت پرتغال را به دست بیاورند.

کارشناسی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور پرتغال باید در آزمون های ورودی در نظر گرفته شده شرکت نمایید. افرادی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی می باشند باید به زبان پرتغالی تسلط داشته باشند. افراد برای کسب مدرک کارشناسی باید چهار سال مشغول به تحصیل باشند. افرادی که می خواهند اقامت پس از تحصیل در پرتغال را دریافت نمایند باید مدرک تحصیلی کارشناسی را ارائه دهند.

کسب اقامت با توجه به این مدرک از آن جهت اهمیت دارد که دانشجو مدت چهار سال به صورت مستمر در این کشور اقامت داشته باشد. افرادی که در ایران مقطع دیپلم را اخذ کرده اند باید در کشور پرتغال در دوره پیش دانشگاهی شرکت کرده و بعد از آن وارد دانشگاه شوند.

مزیت تحصیل در کشور پرتغال

مزایای تحصیل در کشور پرتغال را می تواند به دو دسته تقسیم کرد:

مزایای قبل از دریافت ویزا؛

مزایای بعد از دریافت ویزا.

مزایای قبل از گرفتن ویزا به شرح زیر می باشد:

 • دانشجو می تواند از دانشگاه هایی که مورد پذیرش وزارت علوم در ایران است پذیرش دریافت کند.
 • متقاضی می تواند قبل از آماده سازی مدارک مورد نیاز برای پذیرش از دانشگاه با افراد متخصص مشاوره های لازم را انجام دهد.
 • فرد می تواند برای مصاحبه در سفارت خانه نوبت دریافت کند.
 • متقاضی می تواند قبل از آماده سازی مدارک برای دریافت ویزا مشاوره های لازم را با فرد متخصص انجام دهد.

مزایای بعد از گرفتن ویزا به شرح زیر می باشد:

 • متقاضیان می توانند بعد از گرفتن ویزا در کشور پرتغال خانه اجاره کرده و یا در خوابگاه در نظر گرفته شده ساکن شوند.
 • به متقاضی تحصیل در دانشگاه ها راهنمایی های لازم ارائه می شود.
 • آماده سازی مدرک های لازم برای دریافت کارت رزیدنس.

زبان تحصیلی در دانشگاه های پرتغال

افراد برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید تسلط کافی به زبان های زیر را داشته باشند:

 1. زبان پرتغالی؛
 2. زبان اسپانیایی.

متقاضی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا باید به زبان های زیر تسلط داشته باشد:

 1. زبان انگلیسی؛
 2. زبان پرتغالی.

ویزا برای اعضای خانواده

افرادی که تقاضای دریافت اقامت پس از تحصیل در پرتغال را دارند. می توانند بعد از اقامت در کشور پرتغال برای همسر و یا فرزندان زیر 18 سال خود ویزا دریافت نمایند.

زمان پذیرش دانشجو

دانشجو باید شش ماه قبل از شروع دوره تحصیلی برای پذیرش در دانشگاه های پرتغال اقدام نماید و افراد تا ماه ژانویه و سپتامبر فرصت دارند که از دانشگاه پذیرش دریافت نمایند.

اقامت پس از تحصیل در پرتغال

متقاضیان دریافت اقامت پس از تحصیل در پرتغال باید حتما در مقطع لیسانس فارغ التحصیل شده باشند. پذیرفته شدن در مقطع کارشناسی در دانشگاه های پرتغال نسبت به دیگر دانشگاه ها در کشور های دیگر سخت تر می باشد. زیرا دانشجویان برای پذیرفته شدن در این مقطع تحصیلی باید در آزمون ورودی شرکت نمایند و نمره قبولی در این آزمون را کسب نمایند. همچنین متقاضی باید به زبان پرتغالی تسلط کافی داشته باشد. و اگر به زبان تسلط ندارد باید در دوره های آموزش زبان پرتغالی شرکت نماید. برای اخذ اقامت پس از تحصیل در پرتغال شخص متقاضی باید مدرک مستر و یا دکترا را از این کشور دریافت کرده باشد.

کار پس از تحصیل

برای دریافت اقامت پس از تحصیل در پرتغال شاغل شدن فرد بسیار مهم است. متقاضی باید بعد از فارغ التحصیل شدن مشغول به کار شود و با توجه به رشته تحصیلی کار مورد نظر خود را پیدا کند. بعد از فارغ التصیل شدن و شاغل شدن و گذشت 5 سال فرد می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید.

هزینه های زندگی در پرتغال

افرادی که می خواهند در این کشور تحصیل کنند باید از هزینه های زندگی در این کشور نیز آگاهی داشته باشند. هزینه های زندگی هر فرد با توجه به مکان زندگی و نوع زندگی متفاوت می باشد. هزینه های ماهیانه زندگی بدون اجاره مسکن تقریبا مبلغی بین 200 تا 300 یورو می باشد. اگر فرد بتواند در هزینه های خود صرفه جویی کند می تواند ماهانه با مبلغ 150 یورو نیز هزینه های زندگی را بپردازد.

هزینه اجاره خانه در پرتغال

افراد می توانند به صورت مشترک با دیگر افراد یا به صورت شخصی در کشور پرتغال خانه اجاره کنند. بدیهی است که برای اجاره خانه به صورت شخصی باید مبلغ بیشتری پرداخت شود. اجاره خانه با توجه به محله زندگی فرد مبلغ متفاوتی خواهد بود. اگر فرد با تعدادی دیگر از افراد خانه اجاره کند باید ماهانه اجاره ای بین 200 تا 300 یورو بپردازد. هزینه اجاره ماهیانه برای خانه هایی که به صورت شخصی اجاره می شوندمبلغی بین  500 تا 800 یورو می باشد.

در کشور پرتغال برای نشان دادن تعداد اتاق های خواب از حرف T استفاده می شود. مثلا اگر در آگهی ذکر شده باشد  T2 یعنی این خانه دارای 2 اتاق خواب می باشد. اگر خانه ای به صورت سوییت باشد و اتاق خواب نداشته باشد با  T0 نشان داده می شود. و یک سری از خانه ها تعداداتاق خواب های بیشتری دارد که این خانه اکثرا قدیمی می باشند. اگر برای اتاقی سرویس بهداشتی جداگانه در نظر گرفته شده باشد مبلغ اجاره آن نسبت به دیگر اتاقها گران تر خواهد بود. این مبلغ می تواند بین 20 تا 50 یورو متغیر باشد.

در آخر باید به این نکات اشاره کرد که افراد می توانند اقامت پس از تحصیل در پرتغال را دریافت کنند. ولی برای اخذ اقامت باید با شرایط و قوانین این کشور آشنا باشند. بهتر است افراد قبل از اقدام برای هر کاری با مشاوران مهاجرتی مشورت نمایند. برای دریافت مشاوره رایگان درباره اقامت پس از تحصیل در پرتغال می توانید با کادر مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *