مهاجرت تحصیلی هند

اقامت بعد از تحصیل در هند

اقامت بعد از تحصیل در هند یکی از مهم ترین مواردی می باشد که دانشجویان و متقاضیانی که در دانشگاه های این کشور در حال تحصیل هستند به فکر آن می باشند و هر ساله دانشجویان زیادی برای ادامه ی تحصیل و کسب اقامت بعد از تحصیل در هند به این کشور آسیایی مهاجرت می کنند.

کشور هندوستان از پر جمعیت ترین کشور های قاره ی آسیا می باشد و هر ساله متقاضیان زیادی برای انجام امور مختلف به این کشور سفر می کنند.

رایج ترین روش های مهاجرت به کشور هندوستان از طریق سرمایه گذاری و همچنین کسب روادید تحصیلی می باشد و لازم به ذکر است که علاوه بر اقامت بعد از تحصیل در هند، اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور نیز امکان پذیر می باشد.

مهاجرت به کشور هندوستان از طریق راه هایی چون ازدواج با یک شهروند هندی، کسب روادید کاری در این کشور، کارآفرینی و تولد فرزند ممکن میباشد.

کشور آسیایی هند

این کشور بخش جنوبی آسیا قرار گرفته است و پایتخت آن دهلی نو نام دارد. چین، نپال، تبت و بوتان از همسایه های شمالی کشور چین می باشند و در جنوب این کشور نیز اقیانوس هند قرار گرفته است.

کشور هند به دلیل وجود رشته کوه هیمالیا در شمال این کشور، از کشور هایی می باشد که دارای آب و هوای مرطوب است و به همین دلیل خاک این کشور به دلیل وجود باران های زیاد، حاصلخیز میباشد.

حاصلخیزی خاک کشور هند باعث شده تا جمعیت زیادی در این کشور زندگی کنند و لازم به ذکر است که جمعیت این کشور به بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون نفر میرسد.

پر جمعیت ترین شهر کشور هندوستان بمبئی می باشد که بیش از چهارده میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند و لازم به ذکر است که مهم ترین شهر های این کشور مدرس، گوا، کلکته، بوپال و سایر شهر های پر جمعیت میباشند.

فرهنگ و تاریخ کشور هند به بیش از سه هزار سال قبل از میلاد حضرت عیسی مسیح بر میگردد و لازم به ذکر است که در این کشور مردم زیادی با ملیت ها، نژاد ها و زبان های گوناگون زندگی می کنند و به یاد داشته باشید که زبان انگلیسی و زبان هندی دو زبان رسمی این کشور آسیایی می باشند.

تحصیل در کشور هندوستان می توانند موجب اقامت بعد از تحصیل در هند شود و شما عزیزان میتوانید برای مطلع شدن و کسب اطلاعات بیشتر درباره کشور هند، به مقاله درباره هند مراجعه کنید.

شرایط تحصیل در هندوستان

متقاضیان و دانشجویانی که قصد دارند با داشتن مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در هند وارد دانشگاه های هندوستان شوند و مشغول به تحصیل در این مراکز تحصیلی شوند، قبل از انجام هر کاری، باید از تمامی موارد و شرایط تحصیل در این کشور پر جمعیت مطلع و آگاه باشند تا پشیمان نشوند.

نرخ شهریه در معتبر ترین و با کیفیت ترین دانشگاه های کشور هند در مقایسه با نرخ شهریه در معتبر ترین دانشگاه های سایر کشور های جهان بسیار پایین می باشد و متقاضیانی که قصد دارند در دانشگاه های کشور هندوستان مشغول به تحصیل شوند می توانند به راحتی هزینه های تحصیلی خود را پرداخت کنند.

تحصیل در کشور هندوستان به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر می باشد؛ اما همانطور که ذکر شده، اکثر مردم این کشور به دو زبان هندی و زبان انگلیسی صحبت می کنند.

یکی دیگر از دلایلی که باعث جذب دانشجویان ایرانی به دانشگاه های کشور هندوستان می شود، معتبر بودن این دانشگاه های در سطح جهانی می باشد.

متقاضیان و دانشجویانی که قصد دارند در دانشگاه های کشور هندوستان مشغول به تحصیل شوند و یا به عبارتی اقدام به مهاجرت تحصیلی به هندوستان کنند، باید با داشتن مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در هند، پروسه ی کسب روادید تحصیلی و مجوز تحصیل خود در هندوستان را کسب کنند.

در بخش های بعدی این مقاله شما عزیزان با اقامت بعد از تحصیل در هند و همچنین شرایط تحصیل در دانشگاه های کشور هندوستان آشنا خواهید شد.

Pre-university course

به صورت کلی، تحصیل در مراکز تحصیلی و مدارس کشور هندوستان از پنج سالگی شروع می شود و دانش آموزانی که از پنج الی ده سال سن دارد، باید در دوره ی تحصیلی ابتدایی مشغول به تحصیل شوند.

دوره ی تحصیلی متوسطه در مدرسه های کشور هند به یک دوره ی پنج ساله و یک دوره ی دو ساله تقسیم می شود. به طوری که دانش آموزان از ده الی پانزده سالگی و سپس از پانزده الی هجده سالگی در دوره ی متوسطه مشغول به تحصیل می شوند و تا پایان هجده سالگی مدرک تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود را بدست بیاورند.

جهت تحصیل در کشور هندوستان و کسب اقامت بعد از تحصیل در هند می توانید مدارک مورد نیاز را به متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت ارائه دهید.

شما عزیزان می توانند با مراجعه به مقاله درباره هند اطلاعات کاملی درباره این کشور آسیایی کسب کنید.

Academic Courses

متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور هندوستان را دارند، علاوه بر داشتن مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در هند، باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نیز برای ورود و تحصیل در دانشگاه های هند داشته باشند.

لازم به ذکر است که دانشجویانی که قصد دارند در دوره های پزشکی و مهندسی در دانشگاه های کشور هندوستان مشغول به تحصیل شوند، حتما باید معدل بالا و نمرات بالایی داشته باشند؛ زیرا شرط تحصیل در این دوره های علاوه بر شرایط مورد نیاز، داشتن نمرات و معدل بالا می باشد.

برای ورود به برخی از مراکز تحصیلی کشور هندوستان، متقاضیان و دانشجویان باید در آزمون ورودی مرتبط شرکت کنند تا موفق به پذیرش شوند (مانند موسسات فن آوری هندوستان).

تحصیل در دانشگاه های کشور هندوستان در سه دوره ی زیر امکان پذیر می باشد:

 • تحصیل در دوره ی کارشناسی جهت کسب مدرک لیسانس.
 • تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد جهت کسب مدرک فوق لیسانس.
 • تحصیل در دوره ی دکتری جهت کسب مدرک دکترا.

اکثر دانشگاه های کشور هندوستان از نوع خصوصی و غیر انتفاعی می باشند و لازم به ذکر است که متقاضیان می توانند از بهمن ماه اقدام به ثبت نام در دانشگاه های کشور هند کنند و به یاد داشته باشید که تحصیل در دانشگاه های کشور هندوستان از مرداد الی شهریور ماه شروع می شود.

هزینه های تحصیلی

هزینه ی تحصیل در دوره ی کارشناسی در رشته های علوم انسانی هشتصد دلار در سال می باشد و دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره های مهندسی و مدیریت را دارند باید هر ساله از هزار الی دو هزار و پانصد دلار شهریه پرداخت کنند.

هزینه ی تجصیل در دوره ی کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی دو الی چهار هزار دلار در سال می باشد و دانشجویانی که قصد دارند در دوره های علوم انسانی مشغول به تحصیل شوند باید هر ساله از هزار الی هزار و پانصد دلار شهریه پرداخت کنند. همچنین هزینه تحصیل در رشته های مهندسی و مدیریتی در دوره ی کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور هندوستان از چهار الی شش هزار دلار در سال می باشد.

هزینه ی تحصیل در دوره ی دکترا در رشته های پزشکی از هفتاد الی هشتاد هزار دلار در سال، رشته های دندانپزشکی چهل و پنج هزار دلار در سال و رشته ی داروسازی چهل هزار دلار در سال می باشد.

افرادی که قصد دارند در دانشکده های زبان مشغول به تحصیل شوند باید هر ساله تقریبا دو هزار دلار هزینه ی تحصیلی پرداخت کنند.

دانشجویانی که می خواهند هزینه های تحصیلی خود را کاهش دهند، می توانند اقدام به کسب بورسیه های تحصیلی زیر کنند:

NEST.

MBA.

لازم به ذکر است که میانگین هزینه ی اقامت و زندگی دانشجویی در کشور هند چهار هزار دلار در سال می باشد.

همچنین دانشجویان برای کاهش هزینه های تحصیلی خود اجازه ی کار ضمن تحصیل در هندوستان را نخواهند داشت.

کسب اقامت بعد از تحصیل

برای کسب اقامت بعد از تحصیل در کشور پر جمعیت هندوستان، متقاضیان باید در کمپانی های معتبر این کشور مشغول به کار شوند.

متقاضیان و دانشجویانی که قصد دارند بعد از اتمام دوره های تحصیلی خود اقامت کشور هند را کسب کنند، باید نوع روادید خود را تبدیل کنند.

با داشتن پیشنهاد کاری، متقاضیان می توانند روادید تحصیلی خود را به روادید کاری هندوستان تبدیل کنند و سپس مقیم این کشور شوند.

یکی دیگر از راه های کسب اقامت کشور هندوستان سرمایه گذاری در این کشور می باشد.

سرمایه گذاری می توانند برای تاسیس کمپانی، کارآفرینی، ایجاد کسب و کار و سایر موارد انجام شود.

متقاضیان حهت تبدیل روادید خود حتما باید مدارک تحصیلی خود را به صورت کامل ارائه دهند و جهت کاریابی به موسسه ها و تارنما های معتبر مراجعه کنند.

با کسب روادید کاری متقاضیان می توانند در کشور هندوستان کار کنند و پس از گذشت مدتی مشخص، اقدام به کسب اقامت دائمی کنند.

در ادامه با شرایط سرمایه گذاری در هند آشنا خواهید شد.

انواع سرمایه گذاری در کشور هندوستان

رایج ترین روش های سرمایه گذاری در هند که اکثر سرمایه گذاران و متقاضیان خارجی نیز آن ها را برای سرمایه گذاری در هند انتخاب می کنند به دو صورت می باشند:

 • خرید املاک و مسکن در کشور هندوستان.
 • تاسیس کمپانی و کارآفرینی در کشور هندوستان.
 • سرمایه گذاری یک و نیم میلیون دلاری در هندوستان.

به یاد داشته باشید که زمینه ها و صنایع زیر از دلایل اصلی برای جذب سرمایه گذاران به هندوستان می باشند:

 • تولید منسوجات.
 • تولید پوشاک.
 • تولید متریال کامپیوتری.
 • تجهیزات فناوری اطلاعات.
 • صنایع شیمیایی.

لازم به ذکر است که بعد از سال دو هزار و پنج میلادی به دلیل افزایش امنیت و تغییر مقررات و اصلاح قوانین سرمایه گذاری در کشور هند، تعداد سرمایه گذارانی که به کشور هند مهاجرت می کنند به طور چشمگیری افزایش یافته است.

مراحل تاسیس کمپانی

نخستین گام جهت ثبت شرکت در هند، کسب پن کارت و یا کد سرمایه گذاری در کشور هند می باشد.

در دومین مرحله متقاضیان باید با ارائه بیزنس پلن، نوع کمپانی مورد نظر خود را انتخاب کنند.

سپس متقاضیان باید نام کمپانی را انتخاب کنند و نام کمپانی حتما باید براساس قوانین تعیین شده انتخاب شود.

در چهارمین مرحله متقاضیان باید تمامی مدارک و اسناد مربوطه را آماده کنند و به اداره ی ثبت کمپانی هند ارسال کنند.

به یاد داشته باشید که کسب شماره بیمه کمپانی و مالیاتی از مهم ترین مدارک برای ثبت شرکت در هند می باشند.

تاسیس کمپانی در هند از بیست روز الی دو ماه طول می کشد و لازم به ذکر است که متقاضیان جهت تاسیس کمپانی در هند حتما باید در این کشور حساب بانکی معتبر افتتاح کنند.

برای تاسیس کمپانی های بازرگانی (واردات و صادرات) متقاضیان و سرمایه گذاران باید کد بازرگانی کسب کنند.

مدارک و شرایط لازم

متقاضیان جهت تاسیس کمپانی در کشور هند حتما باید شرایط و مدارک زیر را دارا باشند:

 • کامل کردن فرم های مربوطه.
 • ارائه مشخصات و مدارک شناسایی مدیر، سهامداران و سایر اعضای کمپانی.
 • کسب کد اقتصادی، مالیاتی، بیمه و بازرگانی.
 • کسب مجوز کاری.
 • ارائه اطلاعات کامل کمپانی (آدرس، حساب بانکی و غیره).
 • پرداخت تمامی هزینه های مربوطه.
 • نداشتن سابقه ی جرم.
 • داشتن سرمایه کافی.

هموطنان عزیزی که قصد مهاجرت به کشور های خارجی را دارند، می توانند برای مطلع شدن از شرایط مهاجرت به کشور های مختلف، با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *