اروپا

اقامت اروپا

اقامت کشوراروپا

اروپا قاره ی کوچکی در نزدیکی آسیا است که از 52 کشور کوچک و بزرگ تشکیل شده است. هر یک از این کشورها دارای شرایط بسیار منحصر بفردی برای زندگی هستند. اخذ اقامت اروپا موضوعی است که امروز اکثر افراد بدنبال آنند و با استفاده از روشهای مختلف به این کشور مهاجرت می¬نمایند. مردم اروپا از سطح زندگی بسیار مناسبی برخوردار هستند و دیگر امکانات همچون شرایط تحصیل- کار و … از جمله دلایل جذب مهاجران به این قاره می¬باشد. کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه بهترین نظرات و پیشنهادات متقاضیان مهاجرت به اروپا را یاری و راهنمائی می نمایند. 32 کشور اروپایی در پیمان شینگن عضو هستند و طبق این معاهده افرادی که دارای اقامت یکی از این کشورها باشند، بدون اخذ ویزا براحتی می-تواند در تمامی این 32 کشور تردد نماید.
اخذ اقامت اروپا از راههای مختلفی همچون ویزای توریستی- ویزای کاری- ویزای تحصیلی – ویزای سرمایه گذاری و … امکان پذیر است. نکته قابل جه اینست که شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که به یکی از طرق فوق به اروپا مهاجرت می¬نمایند، می¬توانند اقامت دائم و سپس پاسپورت یکی از کشورهای اروپایی را اخذ و پس از آن منحیث یکی از شهروندان اروپایی ایفای نقش نمایند.

اقامت اروپا از طریق تحصیل

دانشگاه های اروپا از برترین دانشگاه های جهان هستند و اکثر دانشجویان علاقمند به تحصیل در اروپا هستند. از همین رو سالانه دانشجویان زیادی با اخذ ویزای تحصیلی آلمان به اروپا سفر می¬نمایند. شرایط تحصیل در دانشگاه های اروپایی بسیار مناسب است. دانشگاه های اروپا بهترین سیستم آموزشی را در موسسات آموزشی خود پیاده سازی می¬نمایند. اگرچه هزینه تحصیل در برخی از کشورهای اروپایی گران است، اما امکان اخذ بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان وجود دارد و موارد فوق موجب شده است، تا دانشجویان تحصیل در اروپا را ترجیح دهند. همانطور که می¬دانید تحصیل در اروپا منجر به اخذ اقامت دائم اروپا نخواهد گردید، اما دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان می¬توانند با انجام کار و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اقامت اروپا را دریافت نمایند. همچنین امکان پیوستن اعضای خانواده متقاضی پس از اخذ اقامت دائم اروپا وجود دارد.

اقامت اروپا

اقامت اروپا از طریق کار

از دیگر راههای مهاجرت به اروپا کار است. کشورهای اروپایی در بخش های مختلف با کمبود نیرو مواجه است و همین امر موجب شده است تا کارفرمایان نیروهای مورد نیازشان را از کشورهای خارج از اروپا تأمین نمایند. با اجرایی شدن طرح بلوکارت اروپا سالانه افراد زیادی با اخذ ویزای کاری به اروپا مهاجرت می¬نمایند. آلمان با صدور 16000 بلوکارت بیشترین موفقیت را در جذب نیروهای متخصص خارجی داشته است. لازمه اخذ بلوکارت اروپا پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در اروپا می¬باشد. با توجه به دشوار بودن پروسه یافتن کارفرما در اروپا، دولت آلمان بر آن شد تا با صدور ویزای جستجوی کار این پروسه را تسهیل نماید. ویزای جستجوی کار آلمان و جاب سیکر اتریش بگونه ای است که افراد با اخذ این ویزا می¬توانند به اروپا سفر نموده و در کشورهای ذکر شده بمدت 6 ماه اقامت گزیده و به جستجوی شغل مورد نظر خود بپردازند. در صورتیکه اافراد موفق به یافتن شغل مورد نظر خود در این کشور شدند، با عقد قرارداد کاری با کارفرمایان در این کشورها امکان اخذ ویزای کاری اروپا را خواهند داشت. مهاجرت کاری به اروپا یکی از ساده ترین راههای اخذ اقامت کشورهای اروپایی می¬باشد که افراد پس از 4-5 سال کار مداوم در اروپا می¬توانند نسبت به اخذ اقامت دائم این قارهی سبز اقدام نمایند.
اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری
سرمایه گذاری نیز از دیگر راههای اخذ اقامت اروپا است. ثبت شرکت- خرید ملک و خرید سهام و سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی راههای سرمایه گذاری در اروپا بشمار می¬روند. معمولاً افرادی که درآستانه میانسالی و بازنشستگی هستند، بدنبال زندگی در محیطی آرام و بی دغدغه می¬باشند که کشورهای اروپایی گزینه های بسیار مناسبی هستند. اخذ اقامت کشورهای اروپا از طریق تمکن مالی یکی از کم ریسک ترین روشها سرمایه گذاری در اروپا محسوب می¬شود. افراد در این روش یا قرار دادن سرمایه-ی معینی نسبت به سرمایه گذاری در اروپا اقدام می¬نمایند. سرمایه گذاران در ابتدا اقامتی یکساله دریافت خواهند نمود که در پایان هر سال قابلیت تمدید را دارد. پس از 5 سال زندگی امکان دریافت اقامت دائم اروپا را خواهند داشت.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

خرید ملک از جمله روشهای سرمایه گذاری در اروپاست. البته سرمایه گذاران خارجی نمی¬توانند در تمامی کشورهای اروپایی با خرید ملک اقدام به سرمایه گذاری نمایند. زیرا برخی از این کشورها محدودیت هایی را برای خرید ملک برای اتباع خارجی تعیین نموده اند. اما سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در پرتغال با محدودیتی همراه نیست و افراد بدین طریق می¬توانند ویزای طلایی را پرتغال را در کمترین زمان اخذ و پس از آن اقامت دائم پرتغال را دریافت نمایند. سرمایه گذران برای چنین سرمایه گذاری در پرتغال می¬باید دارای 280 هزار یورو سرمایه اولیه باشند. نکته قابل توجه در سرمایه گذاری با خرید ملک و مستغلات اینست که سرمایه گذران با خرید ملک ماهانه سودی را دریافت خواهند نمود. علاوه بر این پس از گذشت 5 سال سرمایه اولیه افراد مسترد خواهد گردید. افراد در دیگر کشورهای اروپایی همچون اسپانیا و قبرس نیز می¬توانند با خرید ملک اقامت این کشورها را اخذ نمایند.

سرمایه گذاری با خرید سهام

افراد با سرمایه گذاری 50 هزار یورو در برخی از کشورهای اروپایی همچون لتونی می¬توانند اقامت این کشور را اخذ نمایند. این نوع سرمایه گذاری بدین طریق است که افراد با سرمایه ای معادل 50 هزار یورو سهام شرکت هایی را خریداری می¬نمایند و پس از 5 سال زندگی در این کشور می¬توانند اقامت دائم اروپا را اخذ نمایند. لازم بذکر است پس از 5 سال تمامی سرمایه اولیه (50 هزار یورو) به متقاضی بازگردانده خواهد شد.

اقامت اروپا از طریق ازدواج

ازدواج یکی از سریعترین راههایی می¬باشد که در کمترین زمان ممکن اقامت اروپا را امکان پذیر می¬نماید. کشورهای اروپایی هر کدام دارای قوانین خاصی برای ازدواج هستند. اما افرادی که با اتباع اروپایی ازدواج می¬نمایند، براحتی می¬توانند اقامت کشورهای اروپایی را اخذ نمایند. واقعی بودن ازدواج یکی از مهمترین شرایط اخذ اقامت کشورهای اروپا محسوب می¬شود. از دیگر شرایط اخذ اقامت کشورهای اروپا از طریق ازدواج اثبات تمکن مالی برای زندگی مشترک زوجین می¬باشد. افراد بدین طریق پس از مدت 2-5 سال براحتی می¬توانند پاسپورت و یا شهروندی اروپا را دریافت نمایند. دوستان عزیز در تمامی زمینه های مهاجرتی می¬توانید با همکاران و کارشناسان خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از تجربیات ارزشمند آنان که ثمره چندین سال تجربه در این زمینه است، بهره¬مند گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *