اروپا

اقامت اروپا

اقامت اروپا

اخذ اقامت اروپا موضوعی است که امروز اکثر افراد و متقاضیان خارجی به دنبال آنند و با استفاده از روش های مختلف به این کشور مهاجرت می نمایند. مردم اروپا از سطح زندگی بسیار مناسبی برخوردار هستند. دیگر امکانات همچون شرایط تحصیل، کار و غیره از جمله دلایل جذب مهاجران به این قاره می باشد. کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه بهترین نظرات و پیشنهادات متقاضیان مهاجرت به اروپا را یاری و راهنمایی می نمایند. 32 کشور اروپایی در پیمان شنگن عضو هستند. طبق این معاهده افرادی که دارای اقامت یکی از این کشورها باشند. بدون اخذ ویزا براحتی می تواند در تمامی این 32 کشور تردد نماید.

اخذ اقامت اروپا از راه های مختلفی همچون ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری و غیره امکان پذیر است. نکته قابل توجه اینست که شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که به یکی از طرق فوق به اروپا مهاجرت می نمایند. اقامت دائم و سپس پاسپورت یکی از کشورهای اروپایی را اخذ و پس از آن یکی از شهروندان اروپایی ایفای نقش نمایند.

اقامت اروپا از طریق تحصیل

دانشگاه های اروپا از برترین دانشگاه های جهان هستند. اکثر دانشجویان علاقمند به تحصیل در اروپا هستند. از همین رو سالانه دانشجویان زیادی با اخذ ویزای تحصیلی آلمان به اروپا سفر می نمایند. شرایط تحصیل در دانشگاه های اروپایی بسیار مناسب است. دانشگاه های اروپا بهترین سیستم آموزشی را در موسسات آموزشی خود پیاده سازی می نمایند. اگرچه هزینه تحصیل در برخی از کشورهای اروپایی گران است. اما امکان اخذ بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان وجود دارد. موارد فوق موجب شده است. دانشجویان تحصیل در اروپا را ترجیح دهند. همانطور که می دانید تحصیل در اروپا منجر به اخذ اقامت دائم اروپا نخواهد گردید. اما دانشجویان پس از اتمام تحصیلات می توانند با انجام کار و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اقامت اروپا را دریافت نمایند. همچنین امکان پیوستن اعضاء خانواده متقاضی پس از اخذ اقامت دائم اروپا وجود دارد.

اقامت اروپا از طریق کار

از دیگر راه های مهاجرت به اروپا کار است. کشورهای اروپایی در بخش های مختلف با کمبود نیرو مواجه است. همین امر موجب شده است تا کارفرمایان نیروهای مورد نیاز را از کشورهای خارج از اروپا تأمین نمایند. با اجرایی شدن طرح بلوکارت اروپا سالانه افراد زیادی با اخذ ویزای کاری به اروپا مهاجرت می نمایند. آلمان با صدور 16000 بلوکارت بیشترین موفقیت را در جذب نیروهای متخصص خارجی داشته است. لازمه اخذ بلوکارت اروپا پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در اروپا می باشد. با توجه به دشوار بودن پروسه یافتن کارفرما در اروپا، دولت آلمان بر آن شد تا با صدور ویزای جستجوی کار این پروسه را تسهیل نماید. ویزای جستجوی کار آلمان و جاب سیکر اتریش بگونه ای است که افراد با اخذ این ویزا می توانند به اروپا سفر نموده است.

در کشورهای ذکر شده به مدت 6 ماه اقامت گزیده و به جستجوی شغل مورد نظر خود بپردازند. در صورتیکه افراد موفق به یافتن شغل مورد نظر خود در این کشور شدند. با عقد قرارداد کاری با کارفرمایان در این کشورها امکان اخذ ویزای کاری اروپا را خواهند داشت. مهاجرت کاری به اروپا یکی از ساده ترین راه های اخذ اقامت کشورهای اروپایی می باشد. افراد پس از 4 الی 5 سال کار مداوم در اروپا می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم این قاره سبز اقدام نمایند. شرایط کار در اروپا را از طریق لینک مذکور در سایت مرجع ما مطالعه بفرمائید.

شرایط اخذ مجوز کشور اروپایی طریق خرید ملک

خرید ملک از جمله روش های سرمایه گذاری در اروپاست. البته سرمایه گذاران خارجی نمی توانند در تمامی کشورهای اروپایی با خرید ملک اقدام به سرمایه گذاری نمایند. زیرا برخی از این کشورها محدودیت هایی را برای خرید ملک برای اتباع خارجی تعیین نموده اند. اما سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در پرتغال با محدودیتی همراه نیست. افراد بدین طریق می توانند ویزای طلایی را پرتغال را در کمترین زمان اخذ و پس از آن اقامت دائم پرتغال را دریافت نمایند. سرمایه گذران برای چنین سرمایه گذاری در پرتغال می باید دارای €280000 (یورو) سرمایه اولیه باشند. نکته قابل توجه در سرمایه گذاری با خرید ملک و مستغلات اینست که سرمایه گذران با خرید ملک ماهانه سودی را دریافت خواهند نمود. علاوه بر این پس از گذشت 5 سال سرمایه اولیه افراد مسترد خواهد گردید. افراد در دیگر کشورهای اروپایی همچون اسپانیا و قبرس نیز می توانند با خرید ملک اقامت این کشورها را اخذ نمایند.

اقامت اروپا طریق خرید ملک

اقامت کشورهای اروپایی از طریق ازدواج

ازدواج یکی از سریعترین راه هایی می باشد که در کمترین زمان ممکن اقامت اروپا را امکان پذیر می نماید. کشورهای اروپایی هر کدام دارای قوانین خاصی برای ازدواج هستند. اما افرادی که با اتباع اروپایی ازدواج می نمایند. براحتی می توانند اقامت کشورهای اروپایی را اخذ نمایند. واقعی بودن ازدواج یکی از مهمترین شرایط اخذ اقامت کشورهای اروپا محسوب می شود. از دیگر شرایط اخذ اقامت کشورهای اروپا از طریق ازدواج اثبات تمکن مالی برای زندگی مشترک زوجین می باشد. افراد بدین طریق پس از مدت 2 الی 5 سال به راحتی می توانند پاسپورت و یا شهروندی اروپا را دریافت نمایند. دوستان عزیز در تمامی زمینه های مهاجرتی می توانید با همکاران و کارشناسان خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده است. از تجربیات ارزشمند آنان که ثمره چندین سال تجربه در این زمینه است، بهره مند گردند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.