مهاجرت کاری هند

10 شغل پر درآمد در هند

10 شغل پر درآمد در هند

شاید لیست 10 شغل پر درآمد در هند خیلی برای مخاطبان کاربردی نباشد، اما می تواند کمک شایانی به متقاضیان در خصوص تصمیم گیری درست می نماید. گفتنی است که متقاضیان می توانند به واسطه این لیست به این مسئله پی ببرند که آیا شغل مورد نظر آن ها در این لیست خواهد بود یا خیر، به عبارتی نیز می توانند میزان درآمد احتمالی خود را محاسبه کرده و مهاجرتی آگاهانه داشته باشند. شایان ذکر است که متقاضیان می توانند همواره با استفاده از مهاجرتی آگاهانه در کشور مقصد نیز به صورت کاملا آگاهانه گام های خود را انتخاب نمایند. موسسه سفیران سروش سعادت از جمله موسسات برجسته مهاجرتی است که متقاضیان می توانند برای دریافت مشاوره نیز با آن تماس حاصل فرمایند.

کار در کشور هند

کار در هند را می توان در مواقع زیادی جزء گزینه های میان رده به حساب آورد. لذا این کشور در برخی مشاغل می تواند برای متقاضی دارای جذابیت باشد و در برخی موارد دیگر نیز می توان گفت که میان رده است. به عبارتی تنها برخی از مشاغل خاص در این کشور را می توان به عنوان مشاغلی پر درآمد و مناسب برای مهاجرت کاری تلقی کرد. گفتنی است که متقاضیان می توانند به واسطه کار در این کشور اقدام به کسب منابع مالی مطلوب و پس از آن نیز اخذ اقامت دائم کشور هند نمایند.

متقاضیان کار در این کشور می توانند به واسطه ویزای کار هند، پس از مدتی برای اخذ تابعیت و یا اقامت دائم در کشور هندوستان اقدام نمایند. گفتنی است که کار در هند شامل محدودیت هایی می شود. این محدودیت ها می توانند به متقاضیان نحوه مدیریت مشکلات زندگی در هند را بیاموزند. به عبارتی متقاضیان می توانند از محدودیت ها موانع به واسطه هوش مدیریتی خود عبور کرده و به اهداف مهاجرتی خود نزدیک شوند.

برخی از محدودیت های کار در هند عبارتند از:

 • پایین بودن سطح زندگی نسبت به کشورهای اروپایی
 • پایین بودن دستمزد برخی مشاغل
 • وجود محدودیت های ساعات کاری مجاز

نحوه یافتن مشاغل در کشور هند

شانس یافتن شغل در کشور هند را می توان بر اساس نرخ بیکاری در این کشور محاسبه نمود. به عبارتی می توان گفت که متقاضیان می توانند برای اطلاع از شانس خود برای اشتغال در کشور هندوستان، به نرخ بیکاری در این کشور مراجعه کرده و بر اساس آن محاسبات خود را انجام دهند. گفتنی است که در تاریخ 2022 نرخ بیکاری این کشور برابر با 8.2% اعلام شده است. شایان ذکر است که این کشور همواره دارای مشاغلی است که پذیرای متقاضیان خارجی می باشند. متقاضیان می توانند این مشاغل را از منابع مختلفی پیدا کرده و برای پذیرش در آنها مدارک خود را برای کارفرمایان ارسال نمایند.

گفتنی است که منابع یافتن شغل در هند در دوره های اخیر دچار تحولاتی شده و متقاضیانی که به دنبال مشاغل معتبری در این کشور هستند، می توانند از طریق کاریابی های بین المللی اقدام به درخواست مشاغل مورد نظر نمایند و در صورت پذیرش نیز می توانند برای اخذ ویزای کار در این کشور اقدام نمایند. در خصوص مهاجرت به هند پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

برخی از این کاریابی ها عبارتند از:

کاریابیسطح ارسال مشاغل
Alliance Recruitment Agencyبین المللی
M.M.Enterprisesبین المللی
PlacementIndiaبین المللی
MichaelPageبین المللی

بررسی 10 شغل پر درآمد در هند

بررسی 10 شغل پر درآمد در هند

مشاغل پر در آمد در هند و میزان درآمد آنها برای شناخت متقاضیان نسبت به موقعیت شغلی مورد نظر آن ها می باشد. گفتنی است که در صورتی که شغل مورد نظر متقاضیان جزء این لیست باشد، می توان مهاجرتی کاری آن ها را مقرون به صرفه دانست و از درآمد مطلوب در کشور هندوستان اطمینان خاطر حاصل کرد. به عبارتی متقاضیانی که خواهان کار در عناوین شغلی پر درآمد در این کشور می باشند، می توانند از درآمد مطلوب و مقرون به صرفه بودن کار در هند مطمئن باشند. نا گفته نماند که متقاضیان برای کار در عناوین شغلی پر درآمد در هند، ملزم به داشتن تخصص در سطوح بالایی می باشند که در لیست می توان به آن پی برد.

شایان ذکر است که تخصص مطلوب و ارتقاع تخصص در هند می تواند پلی به سوی مهاجرت کاری به کشورهای برتر جهان باشد. گفتنی است که متقاضیان می توانند به واسطه اشتغال در این مشاغل، منابع مالی لازم برای اخذ اقامت دائم هند نیز اقدام نموده و منابع مالی کافی برای این اقدام را در دوره اقامت موقت خود، کسب کنند. گفتنی است که توجه به آب و هوای هند نیز امری ضروری بوده و تنها ملاک درآمد شغل نخواهد بود.

مشاغل پر درآمد موجود در هند عبارتند از:

 • متخصصان پزشکی
 • متخصصان دیتا
 • متخصصان هوش مصنوعی
 • توسعه دهندگان Blockchain
 • توسعه دهندگان Back end
 • مدیر تولید
 • مشاورین مدیریتی
 • مدیر بانک
 • حسابدار
 • مدیران بازرگانی

IT در میان 10 شغل پر درآمد در هند

هر روز می بینیم که فناوری چیز جدیدی را تغییر می دهد. این شیوه زندگی ما را متحول کرده است. علاوه بر این، فناوری مسیر بازار کار را نیز تغییر داد. این واقعیت را نمی توان انکار کرد که همه گیری بر مشاغل و فرصت های شغلی تأثیر گذاشته است که ما هرگز تصورش را نمی کردیم. با این حال، با حضور تکنولوژی روزافزون و صنعت IT، بازار کار وضعیت را به خوبی مدیریت کرد. طبق گزارش‌ های مرکز نظارت بر اقتصاد هند (CIME)، نرخ بیکاری از 11.9% در می 2021 به %8.2 در نوامبر 2022 کاهش یافته است. صنعت فناوری اطلاعات دوره جدیدی از فرصت ‌ها را برای متقاضیان کار باز کرده است.

خوشبختانه معرفی جدیدترین فناوری ‌های مدرن مانند یادگیری ماشینی، رباتیک، هوش مصنوعی، محاسبات ابری و غیره، فرصت ‌های شغلی جدیدی را برای متقاضیان ایجاد کرد. ضمن اینکه IT در میان 10 شغل پر درآمد در هند می باشد و به صورت میانگین میزان حقوق حدود 0.9 میلیون INR (روپیه) می باشد. آینده هند مدرن، صنعت فناوری اطلاعات یکی از بخش ‌های با رشد سریع در این کشور است. اگر نمای کلی از بخش فناوری اطلاعات هند داده شود، برخی از نکات غالب عبارتند از:

 • ارزش بخش فناوری اطلاعات هند در سال 2022 تقریبا 194 میلیارد $ (دلار) است.
 • بیش از %7 به نرخ رشد تولید ناخالص داخلی 2022 کمک کرد.
 • فرصت های شغلی برای بیش از 4 میلیون نفر در هند فراهم شده است.
 • ارزش صادرات سال مالی 2021 حدود 150 میلیارد $ (دلار) است.

رشته پزشکی در میان 10 شغل پر درآمد در هند

به عنوان یک گزینه حرفه ای سنتی، رشته پزشکی در میان 10 شغل پر درآمد در هند است. متخصصان پزشکی به ویژه پزشکان، پزشکان عمومی و جراحان با پاداش بالایی برای خدمات خود پاداش می گیرند. وظیفه اصلی پزشکان تشخیص هر نوع بیماری در بستری و درمان آن است، در حالی که جراح بیماری را با انجام جراحی تشخیص داده و درمان می کند. شغل پزشک از جمله مشاغلی است که گفته می شود این حرفه هرگز با رکود مواجه نمی شود. بنابراین، اگر شما یک دانشجوی زیست شناسی هستید و مایل به پیوستن به رشته پزشکی هستید، حرفه پزشکی می تواند یک انتخاب عالی برای شما باشد.

برای تبدیل شدن به یک پزشک، باید دارای مدرک MBBS با کارآموزی و تمرین لازم باشد. پس از تکمیل MBBS، پزشکان می توانند مطالعات بیشتری را انتخاب کنند. NEET برای MBBS اجباری است. متوسط ​​حقوق یک پزشک یا یک پزشک در هند INR785778 (روپیه) است در حالی که جراحان نسبت به پزشکان عمومی غرامت بسیار بیشتری دریافت می کنند.

در نمودار زیر میزان متوسط حقوق ماهیانه پزشک در هند آمده است:

متوسط حقوق ماهیانه پزشک در هند

ویزا برای 10 شغل پر درآمد در هند

متقاضیان برای بهره مندی از اجازه کار در هند ملزم اخذ ویزای کاری هند می باشند. گفتنی است که ویزای کار این کشور و اخذ آن، مشروط به اخذ پذیرش از کارفرمایان هندی می باشد که گواهی درخواست حضور متقاضیان برای کار در هند محسوب می شود. شایان ذکر است که متقاضیان می توانند همواره به واسطه کار در این کشور در مدت تعیین شده در پاسپورت و ویزای کار آن ها در این کشور در تعداد ساعت کار مشخص اقدام به کار نمایند. از این رو متقاضیان می توانند در هند، منابع مالی مطلوبی را کسب کرده و سپس برای ماندن و یا برگشت به کشور مبدا تصمیم گیری نمایند.

مراحل کار در کشور هند عبارتند از:

مراحل کار در کشور هند

متقاضیان می توانند برای سهولت در روند کاری خود اقدام به همکاری با وکلای مهاجرتی و یا موسسات حقوقی مجرب در این زمینه نمایند. این مسئله موجب می شود تا متقاضیان بتوانند روند مهاجرت خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کرده و برای موفقیت در مهاجرت تلاش نمایند. به عبارتی متقاضیان می توانند به واسطه حضور وکیل مهاجرتی، موانع حقوقی موجود در روند مهاجرت را از میان برداشته و مهاجرتی موفق را تجربه کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یکی از موسسات برجسته در زمینه مهاجرت است که همواره آماده ارائه خدمات مهاجرتی به تمامی متقاضیان می باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *