مهاجرت

پذیرش تحصیلی در خارج از کشور

پذیرش تحصیلی در خارج از کشور

آیا شما هم متمایل به پذیرش تحصیلی در خارج از کشور می باشید؟ آیا اطلاعاتی در زمینه پذیرش تحصیلی در خارج از کشور دارید؟ اگر شما هم متمایل به داشتن اطلاعاتی در زمینه پذیرش تحصیلی در خارج از کشور هستید، با خواندن این مقاله و همچنین مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با وکلا و مشاورین این موسسه از اطلاعات جامع بهره ببرید.

پذیرش تحصیلی

هر سال تعداد بسیاری از هم وطنانمان برای تحصیل و تحقیق در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بیرون از کشور، اقدام به مهاجرت تحصیلی می کنند. در حال حاضر تعداد زیادی از اشخاص ایرانی خواهان تحصیل در خارج از کشور را متقاضیان دانشگاه های اروپایی و آمریکایی تشکیل می دهند. نا گفته نماند که اشخاص محقق و پژوهشگر دارای تابعیت خارجی، جزء شاغلین به تحصیل به شمار می روند.

موفقیت های علمی و دستاوردهای تحقیقاتی  بی نظیر دانشجویان ایرانی در مدت پنج الی شش هفته، باعث شده تا مراکز علمی  دانشگاه ها  به این دانشجویان با استعداد، نگاه ویژه ای داشته باشند و موفقیت در امر پذیرش هزاران دانشجوی هم وطن ما در این مراکز، خود نشان دهنده استعداد بالای متقاضان ایرانی می باشد.

نکته مهم برای متقاضیان پذیرش تحصیلی در خارج از کشور

نکته قابل توجه برای علاقمندان به پذیرش تحصیلی در خارج از کشور  این می باشد که آن ها نمی داند که به چه صورت در روند اقدام برای گرفتن پذیرش تحصیلی، دارای عملکرد خوبی باشند تا فرصت و شانس پذیرش نمودن خود رابالا ببرند. یا این مسئله وجود دارد که  که  به چه روشی برای گرفتن  بورسیه های تحصیلی اقدام نمایند. تا  مخارج دوره اقامت در خارج از کشور را به شدت کاهش بدهند. یا این که در هر کشور در کجا اقامت نمایند. یا اینکه با مسائل دیگری رو به رو هستند.

سایر سوالات مرتبط با پذیرش تحصیلی در خارج از کشور

 1. علت ادامه تحصیل چیست؟
 2. آیا مقصد از اهمیت بالاتری برخوردار است یا رشته تحصیلی مورد نظر اهمیت بیشتری دارد؟
 3. برای ادامه تحصیل دادن دانشگاه مورد نظر از اهمیت بیشتری برخوردار است یا رشته تحصیلی؟
 4. هدف از تحصیل نمودن چیست؟ مهاجرت و یا پیدا نمودن کار و گرفتن اقامت؟
 5. آیا آموزش زبان غیر از انگلیسی دارای کاربرد می باشد؟
 6. در چه حالتی مدرک زبان مورد نیازنمی باشد؟
 7. مدرک آیلتس می بایست به صورت آکادمیک باشد یا به صورت جنرال؟
 8. راه های تمدید ویزای تحصیلی یه چه صورت می باشد؟
 9. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بهتر هست با دکترا؟
 10. آیا برای گرفتن بورسیه تحصیلی میبایست با دانشگاه رایزنی کرد؟

با توجه به اهمیت موضوع، بر خود واجب دانستیم که به برسی جواب های برخی از این مسائل بپردازیم.

روشهای گرفتن بورس تحصیلی

برای موفق شدن در گرفتن بورس تحصیلی، راه های چندان پیچیده ای وجود ندارد و آسان ترین راه این می باشد که شخص متقاضی تحصیل به این فکر می کند که برای هر سال هزاران دانشجوی هم وطن ما با دریافت حقوق بیشتر از دو هزار دلار یا هزار و پانصد یورو برای مدت زمان یک ماه، در قاره اروپا و قاره امریکا مشغول به تحصیل می شوند. اما به صورت کلی باید به این مساله  توجه داشت که بعضی از دانشگاه ها، مثل ایالات متحده، زمانی که به دانشجوی مقطع  دکترا پذیرش می دهند، به صورت معمول به انضمام بورسیه تحصیلی می باشد. اما در قاره اروپا، حتما باید برای روش خاصی که بورسیه به آن تعلق گرفته است، شخص متقاضی باید به صورت عمومی مورد پذیرش قرار گیرد اما فراموش نشود که به همه افراد کمک هزینه تحصیلی تعلق نمی گیرد.

امکان درخواست پذیرش و ویزا برای همسر متقاضی

 • در جواب این مساله باید گفت که جواب مثبت است.
 • شخص متقاضی قادر به این امر می باشد ولی البته این، شرایط خاص مربوط به خودش را دارد.
 • اما دانستن همین قدر  اطلاعات کافی هست بدانیم که در موارد اخذ پذیرش تحصیلی در خارج از کشور
 • حتی گرفتن ویزا های کشور مقصد، هیچ گونه تضمینی برای گرفتن ویزا برای همسر و همراهان وجود ندارد.
 • و هر یک شرایط ویژه خودش را دارد که باید بدین منظور آن ها را مهیا کرد.

مقایسه شرایط و امکانات پذیرش تحصیلی در اروپا و آمریکا

برخی از متقاضیان پذیرش تحصیلی در خارج از کشور قادر به انتخاب نمودن از میان اروپا و آمریکا و بعضا حتی آسیا نمی باشند. همه چیز، به هدف اوی و اصلیل شخص متقاضی بر می گردد . ممکن است برای شما جالب باشد که بعضی از اشخاص که قاره آمریکا را برای تحصیل انتخاب نمی کنند، علت این امر مشکلات مربوط به ویزای خود و خانواده برای سفر به آن کشور هست. البته برخی از اشخاص متقاضی هم،  قاره اروپا را علت نزدیکی به کشورمان  انتخاب می کنند. مجموعا موارد و مسائل زیادی را می توان در این باره ذکر کرد که برخی عبارتند از: محدودیت های ویزایی، فاصله رفت و آمد، هزینه های تحصیل و زندگی، آینده شغلی و …

اقدام متقاضی از طریق موسسات اعزام دانشجو

در راستای جواب دادن به این سوال می بایست متذکر شد که موسسات رسمی و مجوز دار که در حوزه اعزام دانشجو فعالیت می کنند، بر طبق قوانین وزارت علوم اقدام به این عمل می نمایند و همچنین دارای شرایط و راهکارهای ویژه خود می باشند. تعداد زیادی از متقاضیان تحصیل در خارج، به وسیله این موسسات اعزام می شوند. اگر شما هم در موضوع پذیرش دارای تسلط لازم و کافی نمی باشید، و یا حوصله دنبال کردن این موضوع را هم ندارید، توصیه ما کم گرفتن از خدمات موسسات مجوز دار مانند موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد.

یک دیدگاه برای “پذیرش تحصیلی در خارج از کشور

 1. آرش جوادی گفت:

  با سپاس از مقاله مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *