ویزای مسافرتی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

سوئیس از لحاظ شادترین مردم جهان، رتبه 7 را به خود اختصاص داده است. بنابراین ویزای توریستی سوئیس و سفر به این کشور، خاطرات به یادماندنی را رقم خواهد زد. نام رسمی کشور سوئیس، کنفدراسیون سوئیس (به لاتین: Confoederatio Helvetica) می باشد که در اروپای غربی و در مجاورت کشورهای ایتالیا، لیختن اشتاین، اتریش، آلمان و فرانسه قرار گرفته است. زبان های رسمی این کشور فرانسوی، رومانش، ایتالیایی و آلمانی است و شهر برن به عنوان پایتخت این کشور شناخته شده است. اکثر مردمان این کشور از دین مسیحیت پیروی می نمایند. دو قطب اقتصادی سوئیس، شهرهای جهانی زوریخ و ژنو می باشند که سوئیس را جزو کشورهای ثروتمند جهان ساخته اند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره تلاش می کند تا با انجام امور مهاجرتی گردشگران، زمینه سفری خاطره انگیز و شاد را برای گردشگران فراهم سازد.

مدارک لازم ویزای توریستی سوئیس

اسناد و مدارکی که به منظور اخذ ویزای توریستی سوئیس مورد نیاز بوده و بایستی توسط مسافر تهیه و تسلیم سفارت سوئیس گردد، به قرار زیر خواهد بود:

 • تکمیل نمودن فرم تقاضای ویزای توریستی سوئیس
 • فرد متقاضی بایستی دارای پاسپورت با حداقل اعتبار 3 ماه بیشتر از تاریخ درخواست ویزا باشد.
 • تحویل مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • ارائه تعداد 3 قطعه عکس رنگی که در ماه‌های اخیر گرفته شده و با چهره جدید متقاضی همخوانی دارد.
 • ارائه تصویری از مهر ورود و خروج در ویزای شنگن یا سایر ویزاهای کشورهای مختلف (در صورت وجود)
 • گواهی تمکن مالی متقاضی در توانایی پرداخت هزینه‌های اقامت سوئیس و ویزای توریستی سوئیس که شامل صورتحساب یا گردش مالی حساب بانکی وی در 6 ماهه اخیر می‌گردد. صورتحساب بایستی از سوی بانک مورد تایید و ممهور به مهر بانک باشد.
 • ارائه گواهی اشتغال به کار برای افراد شاغل در کشور مبدا، الزامی است و بایستی مواردی مانند میزان حقوق و دستمزد، پست سازمانی و تاریخ استخدام در آن درج شده باشد. کارمندان و کارگران نیز ملزم به ارائه فیش حقوقی تایید شده، هستند.
 • آن دسته از متقاضیانی که با عنوان مدیرعامل، کارآفرین یا سرمایه گذار در کشور مبدا مشغول فعالیت هستند، می‌بایست پروانه کسب، مدارک مربوط به ثبت شرکت یا کارت بازرگانی درحوزه شغلی خود را تسلیم سفارت نمایند.
 • چنانچه جزو متقاضیان بازنشسته هستید، ملزم به ارائه گواهی بازنشستگی می‌باشید.
 • ارائه گواهی اشتغال به‌تحصیل (مختص دانشجویان)
 • بیمه درمانی به ارزش 30.000€ (یورو) معادل 50.000 CHF(فرانک سوئیس) یورو و دارای اعتبار 2روز بیشتر ازتاریخ اقامت متقاضی
 • ارائه سند مالکیت (در صورتی که دارای ملک خریداری شده هستید)
 • ارائه بلیت هواپیما و مدارکی دال بر رزرو هتل یا نشانی دقیق محل اقامت مسافر در سوئیس
 • ارائه دعوتنامه ارسالی توسط دوستان، آشنایان، اقوام ساکن در سوئیس یا کارفرمای سوئیسی
 • سند ازدواج (درصورت تاهل)

دعوتنامه از سوئیس

در خصوص دعوتنامه ای که از سوی اقوام، خویشاوندان ساکن در سوئیس یا کارفرمای سوئیسی برای فرد متقاضی فرستاده می شود، نکات مهمی وجود دارد که لازم می دانیم آنها را بیان نماییم. در وهله اول بایستی ارتباط فردی یا شرکتی که برای متقاضی دعوتنامه فرستاده است با شخص متقاضی ثابت گردد که در این راستا می بایست اطلاعاتی نظیر نوع تابعیت فرد دعوت کننده، تاریخ تولد، آدرس دقیق محل اقامت و نام و نام خانوادگی و مشخصات کامل فرد دعوت کننده مشخص و محرز گردد. تاریخ تنظیم دعوت نامه نیز بایستی کاملا مشخص و اعلام شود. امضای فرد یا شرکت دعوت کننده (مدیرعامل یا صاحب شرکت) نیز از الزامات اخذ این نوع ویزا می باشد. اقامتگاه فرد متقاضی در کشور سوئیس بایستی از سوی شخص دعوت کننده مشخص و معین گردد.

هزینه ویزای توریستی سوئیس

هنگامی که تقاضای ویزای توریستی سوئیس را در سفارت این کشور رسما به ثبت رساندید، ملزم به پرداخت هزینه آن هستید که الزاما می بایست به صورت نقدی و با یورو پرداخت گردد. هزینه های در نظر گرفته شده برای این نوع ویزا به صورت زیر می باشد:

آیتم هزینه به € (یورو)
سنین کمتر از 6 رایگان
بازه سنی 6 الی 12 سال 35
سنین 12 سال به بالا 60

انواع ویزای سوئیس

دولت سوئیس برای افرادی که قصد اقامت کوتاه مدت در این کشور دارند، ویزای توریستی سوئیس را با توجه به شرایط متقاضیان در انواع مختلفی صادر می نماید که شرح آنها به صورت زیر می باشد. گفتنی است هر یک از ویزاهای توریستی این کشور با هدف خاص و شرایط ویژه ای صادر می گردد که بستگی به شرایط متقاضی خواهد داشت. شرحی از انواع ویزاهای توریستی این کشور در ادامه این بخش آمده است:

ویزای توریستی سوئیس از نوع A

ویزای توریستی سوئیس از نوع A

صدور این نوع ویزا مختص افرادی است که کشور مقصد آنها کشوری غیر از سوئیس بوده و برای رسیدن به مقصد بایستی از کشور سوئیس عبور کنند. در این حالت فرد متقاضی با اخذ ویزای توریستی سوئیس از نوع A به صورت موقتی وارد فرودگاه سوئیس می شود اما حق خروج از فرودگاه را نداشته و می بایست با انتخاب پرواز کشور مقصد، در اسرع وقت از این کشور خارج شود. این ویزا معروف به ویزای ترانزیت است و در هنگام ورود به فرودگاه سوئیس برای شخص صادر می گردد.

ویزای توریستی سوئیس از نوع B

این نوع ویزا با نام ویزای عبور مشهور است و در حالتی صادر می گردد که فرد متقاضی برای ورود به کشور مقصد می بایست از کشور سوئیس عبور کرده و به صورت زمینی وارد کشور مقصد در خارج از منطقه شنگن گردد. در این حالت بایستی از ویزای توریستی سوئیس نوع B استفاده نماید تا ابتدا به خاک کشور سوئیس وارد شود و پس از آن به صورت زمینی به کشور مقصد در خارج از حوزه شنگن برود.

ویزای توریستی سوئیس از نوع C

از انواع دیگر ویزای توریستی سوئیس، ویزای نوع C است که مدت اعتبار تعیین شده برای این ویزا 90 روز در مدت 6 ماه است. به عبارت دیگر فردی که وارد این کشور شده است حداکثر برای مدت 3 ماه می تواند با اهداف مختلفی نظیر انجام امور پزشکی و درمانی، ماموریت های شغلی و دید و بازدید از دوستان و آشنایان در این کشور اقامت داشته باشد. این نوع ویزا، ویزای رایج و متداول در میان گردشگران ایرانی محسوب می گردد و استفاده بسیار زیادی دارد.

ویزای توریستی سوئیس از نوع D

این ویزا اکثرا مختص افراد تجار و بازرگانان صادر می گردد که بتوانند چندین بار و بیشتر از مدت زمان 3 ماه و حداکثر یک سال به منظور امور مربوط به شغل خود و تجارت در این کشور اقامت داشته باشند. صدور این ویزا از سوی اداره مرکزی کانتون یا ایالت مربوطه کشور سوئیس می باشد و اگر جزو تجار و افراد بازرگان هستید به آسانی با اخذ این نوع ویزای توریستی سوئیس مجاز خواهید بود در طول مدت یک سال، چندین بار به این کشور سفر کنید.

نکته قابل توجه برای متقاضیان و گردشگران گرامی این که چنانچه به هر دلیلی با درخواست شما جهت اخذ ویزای توریستی کشور سوئیس موافقت نگردد، وجه پرداخت شده تحت هیچ شرایطی قابل استرداد نخواهد بود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می نماید پیش از آن که در زمینه سفر به سوئیس اقدامی انجام دهید، مدارک خود را جهت ارزیابی و بررسی آن به مشاوران و کارشناسان این موسسه ارائه نموده و مشاوره های لازم را دریافت نمایید. این موسسه انواع اطلاعات مهاجرتی کشورهای مختلف نظیر شرایط مهاجرت به سوئیس یا گرفتن ویزای کاری سوئیس را در اختیار دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *