مهاجرت به کشور ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج یکی از راه های مهاجرت به این کشور است که در این نگاره در خصوص آن توضیحاتی ارائه خواهد شد و به سوالات زیر نیز پاسخ داده خواهد شد:

 • مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج چگونه می باشد؟
 • آیا این روش برای مقیم شدن در ایتالیا مناسب می باشد؟
 • شرایط لازم برای مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج به چه صورت می باشد؟
 • چه افرادی اجازه ی صادر کردن گواهی سکونت در ایتالیا را دارند؟
 • شرایط ازدواج برای متقاضیان خارجی چگونه می باشد؟

موسسه بین المللی حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات مفیدی را درباره ی مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج به مخاطبان ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات در زمینه ی ازدواج در کشور اروپایی ایتالیا و موارد لازم برای اقدام به اخذ اقامت در این کشور، با ما همراه باشید.

شرایط لازم برای متقاضیان جهت اقامت در ایتالیا

موراد زیر از شرایط لازم برای متقاضیان جهت اقامت در ایتالیا می باشد:

 • سکونت قانونی به مدت دو سال در ایتالیا پس از ازدواج.
 • سکونت قانونی به مدت سه سال در خارج از ایتالیا پس از ازدواج.
 • کاهش شرایط در صورت داشتن فرزند در زمان ازدواج.
 • کسانی که به صورت قانونی در ایتالیا ازدواج کنند، از محکومیت ها دور خواهند ماند.

اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

در تاریخ دهم مرداد سال 1394، کشور ایتالیا قانون جدیدی مرتبط با اقامت ایتالیا از طریق ازدواج تعیین کرد؛ متقاضیان برای درخواست این امر، می بایست پرونده ی خود را توسط تارنمای اینترنتی ارائه دهند و همچنین مراحل این کار را بر اساس قوانین وزارت کشور به عمل برسانند.  افرادی که مایل به دریافت اقامت هستند، باید در سایت (www.cittadinanza.dlci.interno.it)ثبت نام کنند. سپس، توسط یک لینک وارد مراحل اصلی می شوند و لازم به ذکر است که اطلاعات باید به صورت دقیق وارد شوند و هیچ اشتباهی صورت نگیرد. وبسایت معرفی شده دارای قسمت های مختلفی میباشد که به شما کمک می کند تا مراحل مربوطه را به آسانی پشت سر بگذارید و همچنین از مشاورین درخواست پشتیبانی انجام دهند.

تقاضای اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

پس از اتمام مراحل آنلاین، درخواست کنندگان برای گرفتن روادید باید مدارک و اسناد زیر را حتما به وزارت کشور
ارائه دهند:

 • شناسنامه و یا آیدی کارت برای تشخیص هویت همراه با ترجمه ی رسمی و قانونی.
 • سابقه کیفری متقاضی در کشور مبدا که به صورت رسمی صادر شده همراه با ترجمه ی رسمی و قانونی.
 • پرداخت دویست یورو پول.
 • ترجمه ی رسمی تمام مدارک شخصی و تایید شدن آن توسط هیئت کنسولی کشور مبدا.

تشکیل پرونده اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

پس از پشت سر گذاشتن مراحل اینترنتی در سایت ذکر شده و پر کردن فرم مربوطه، متقاضی میبایست آماده ی جواب به هیئت کنسولگری باشد تا در صورت کمبود اسناد و مدارک و یا ناقص بودن آن ها، برای نهایی شدن کار همکاری کند. اگر درخواست کننده اهل کشور های حوزه اتحادیه اروپا باشد، به مدارک زیر نیاز دارد:

 1. سند ازدواج
 2. فرم کوتاه
 3. مدرک فامیل و بستگان
 4. مدرک سکونت همسر و خانواده

اقامت ایتالیا از طریق ازدواج برای غیر اروپاییان

افرادی که خارج از کشور های حوزه اتحادیه اروپا زندگی می کنند، لازم نیست سند ازدواج تحویل دهند. موارد لازم برای تحویل به هیئت دیپلمات شامل مدارک فامیل و بستگان، فرم کوتاه، و مدارک مشخصات خانواده و همسر می باشد. لازم به ذکر است که اگر هیئت دیپلمات از متقاضی مدارک و اسناد بیشتری درخواست کند، متقاضی باید کاملا همکاری کند
و موارد لازم را ارائه دهد. طبق قانون تایید شده در سال 2012، تنها سازمان ها و مقامات زیر اجازه ی صدور گواهی سکونت برای متقاضیان را دارند:

 • “پریفت”، برای افرادی که فرم خود را به صورت خارجی تکمیل کرده اند.
 • ریاست سازمان مهاجرت؛ اگر متقاضی از کشور های خارجی باشد.
 • اگر موارد امنیتی وجود داشته باشد، باید توسط وزیر چک شود.

درباره ی کشور ایتالیا

ایتالیا در جنوب قاره ی اروپا می باشد که دین بسیاری از ساکنین آن مسیحی می باشد. این کشور تقریبا شصت و پنج میلیون نفر جمعیت دارد. پول این کشور همانند دیگر کشور های اتحادیه اروپا از واحد یورو پیروی می کند. پایتخت ایتالیا رم می باشد. ایران پنج برابر ایتالیا گستردگی دارد. این کشور دارای وضعیت اقتصادی بسیار مطلوبی می باشد و در صنایع مختلف بسیار موفق می باشد؛ به همین دلیل ایتالیا از قدرت های اتحادیه اروپا محسوب می شود.

به دلیل داشتن آثار و اماکن مختلف تاریخی این کشور مقصد بسیاری از مهاجرین و مسافران خارجی از تمام دنیا می باشد. به صورت کلی، مهاجرت به کشور های اروپایی و آمریکایی همراه با سختی ها و هزینه های مختلفی می باشد. افرادی که قصد مهاجرت به کشور های مختلف را دارند، باید بسیار صبور باشند تا به هدف خود برسند.

مهاجران با چه هدفی سفر میکنند؟

این موضوع بستگی به کشور مقصد و مقررات کشور مبدا دارد. هر ساله مهاجران بسیاری از سراسر دنیا به کشور های مختلف سفر می کنند تا به اهداف خود برسند. برخی از این افراد، برای ادامه ی تحصیل در دانشگاه های معتبر مهاجرت می کنند. بعضی ای مهاجرین هم قصد سرمایه گذاری، زندگی و یا پیدا کردن شغل مناسب را دارند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج حتما باید قانونی و رسمی انجام شود و مراحل آن توسط متقاضی با دقت و هوشیاری پشت سر گذاشته شوند. در صورت غیر قانونی بودن این امر، متقاضی و خانواده وی مجرم شناخته می شوند و احتمال دستگیر شدن آن ها توسط پلیس ایتالیا و بین الملل بسیار بالا می باشد. موسسه حقوقی بین المللی سفیران سروش سعادت درباره ی مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج، از طریق تحصیل و همچنین کار آماده ی ارائه اطلاعات و خدمات لازم می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *