مهاجرت تحصیلی ترکیه

شهریه دانشگاه کوچ koc ترکیه

شهریه دانشگاه کوچ kocکشور ترکیه

همانطور که می­دانید دانشگاه های ترکیه به دو صورت دولتی و خصوصی هستند. دانشگاه کوچ نیز یکی از دانشگاه های خصوصی این کشور می­باشد. شهریه دانشگاه کوچ koc ترکیه با دیگر دانشگاه های کشور ترکیه کمی متفاوت تر است. دانشگاه های خصوصی ترکیه شهریه های بیشتری را از دانشجویان دریافت می­کنند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه تا 300 دلار می­رسد. البته هزینه های تحصیل بسته به مقطع و رشته های تحصیلی دانشجویان نیز با یکدیگر متفاوت است. دانشجویان عزیز جهت اطلاع از شرایط پذیرش و شهریه های تحصیلی در این کشور می­توانند با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و در این زمینه اطلاعات لازم را کسب نمایند.

دانشگاه کوچ دارای دانشکده های علوم اجتماعی- علوم انسانی- علوم اداری و اقتصاد- مهندسی و حقوق و پزشکی نیز می­باشد که در تمامی این دانشگاه ها برنامه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی – کارشناسی ارشد و دکتری را به دانشجویان ارائه می­نمایند. این دانشگاه رشته های متنوعی را به دانشجویان ارائه می­نماید. شهریه دانشگاه کوچkoc  ترکیه با توجه به رشته های مختلف متفاوت است. اگرچه شهریه های تحصیلی در دانشگاه های خصوصی گرانتر است، اما امکان دریافت بورسیه تحصیلی در این دانشگاه ها وجود دارد. از طرفی دانشجویان می­توانند با انجام کار دانشجویی در این کشور نسبت به تأمین هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه اقدام نمایند. از جمله شرایط تحصیل در ترکیه اینست که شهریه های تحصیلی دانشجویان خارجی با دانشجویان محلی این کشور بصورت یکسان نمی­باشد.

شرایط و شهریه دانشگاه کوچ koc ترکیه

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های ترکیه هر ساله توسط دولت ترکیه اعلام می­گردد. دانشجویان محلی ترکیه جهت ادامه تحصیل در دوره متوسطه سالانه مبلغی حدود 80-250 دلار و دانشجویان خارجی 240-750 دلار در سال پردخت می­نمایند. همچنین هزینه تحصیل در دانشگاه های علوم پایه خصوصی این کشور از 5000-20000 دلار در سال تخمین زده شده است.

فارغ التحصیلان دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ یکی از معتبرترین دانشگاه های ترکیه است که رنکینگ بالایی را بخود اختصاص داده است. این دانشگاه در سال 2017 بالاترین رتبه را در میان دانشگاه های ترکیه و رتبه 251 را در بین دانشگاه های جهان کسب نمود. این دانشگاه برنامه های کاربردی و بنیادی را به دانشجویان ارائه می­نماید و آنان را برای زندگی در دنیای واقعی آماده می­سازد. علاوه بر این دانشگاه کوچ  با ارائه برنامه های دیگری که مبتنی بر تجربه های کاری و مورد نیاز دانشجویان است، به پرورش دانشجویانی صالح می­پردازد.

دوره های تحصیل در دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ علاقمند به جذب دانشجویان با استعداد ترکیه و دیگر کشورهای جهان می­باشد. این دانشگاه دارای ساحتاری قدرتمند است که فرصت های بسیار مناسب تحقیقاتی- اجتماعی را در اختیار دانشجویان قرار می­دهد و تا به هم اکنون دانشجویان دستاوردهای علمی زیادی را در سطح بین المللی کسب نموده اند. امکان استفاده از برنامه های تبادل دانشجو با دیگر دانشگاه های اروپایی و آمریکایی برای دانشجویان وجود دارد و دانشجویان از این طربق می­توانند تحصیل در دانشگاه های دیگر کشورها را نیز تجربه نمایند.

شرایط پذیرش دانشگاه کوچ

دانشجویان خارجی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه کوچ هستند باید ابتدا درخواست پذیرش خود را به این دانشگاه ارسال نمایند. زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی است و دانشجویان متقاضی تحصیل می­باید دارای مدرک زبان انگلیسی CAE یا تافل باشند. لازم به ذکر است هم اکنون دانشگاه های ترکیه مدرک زبان آیلتس را از دانشجویان نمی­پذیرد. البته دانشجویانی که دارای مهارت زبان انگلیسی نیستند می­توانند در دور های امادگی زبان این دانشگاه شرکت نموده و پس از کسب مهارت لازم در رشته مورد نظر خود به تحصیل بپردازند.علاوه بر شرایط فوق دانشجویان باید در آزمون های بین المللی همچونSAT  یاGRE  امتیاز لازم را کسب نموده باشند. آزمون های بین المللی فوق هر ساله در برخی از کشورها از جمله ترکیه برگزار می­گردد.

شهریه دانشگاه کوچ koc ترکیه

همانطور که بیان نمودیم از آنجائیکه این دانشگاه یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است، شهریه تحصیلی در این دانشگاه بیشتر از دانشگاه های دولتی ترکیه می­باشد.شهریه دانشگاه کوچ koc ترکیه تقریباً برابر با 20000 دلار در سال تخمین زده شده است. البته بسته به مقطع تحصیلی دانشجو و رشته تحصیلی وی ممکن است متفاوت باشد. البته هزینه فوق شامل هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه از جمله خوابگاه- کتب و جزوات- سفرهای داخلی و … نیز می­باشد. طبق آمار بدست آمده از سالهای 2018-2019 شهریه های تحصیلی در تمامی رشته های تحصیلی این دانشگاه 14400 دلار و در کالج پزشکی 19700 دلار و شهریه تحصیلی در دوره های آمادگی زبان 11900 دلار برآورد شده است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه کوچ

با توجه به شهریه دانشگاه کوچkoc  ترکیه، این دانشگاه بورسیه های و کمک هزینه هایی را به دانشجویان اعطا می­نماید و دانشجویان می­توانند با اخذ این بورسیه ها با تمرکز بیشتری به تحصیل در این کشور بپرداند. دانشگاه کوچ ترکیه با ارزیابی شرایط مالی و سوابق تحصیلی دانشجویان کمک هزینه ها را به دانشجویان اعطا می­نماید. البته اکثر این بورسیه های و کمک هزینه ها تنها شهریه های تحصیلی دانشجویان را در برمی­گیرد. دانشجویان می­توانند با انجام کار دانشجویی در این کشور برخی از نیازهای زندگی خود را تأمین نمایند.

مدارک لازم جهت درخواست تحصیل در دانشگاه کوچ ترکیه

متقاضیان تحصیل در دانشگاه کوچ با در نظر گرفتن شهریه دانشگاه کوچ koc  ترکیه می­توانند مدارک زیر را بهمراه درخواست پذیرش خود به این دانشگاه ارسال نمایند:

  • رزومه تحصیلی و کاری
  • ارائه توصیه نامه
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی تافل
  • ارائه مدارک تحصیلی قبلی به همراه ترجمه آنها ( دیپلم- پیش دانشگاهی و ریز نمرات آنها)
  • انگیزه نامه تحصیلی

در صورتیکه این دانشگاه با درخواست دانشجوی مورد نظر موافقت نماید، برای وی دعوتنامه تحصیلی ارسال خواهد نمود، پس از ان دانشجو می­تواند برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه اقدام نماید.

هزینه زندگی در ترکیه

با توجه به میزان ارزش پول ترکیه اکثر دانشجویان توانایی پرداخت هزینه های زندگی در این کشور را خواهند داشت. هزینه های زندگی هر فردی با توجه به سطح زندگی- شیوه زندگی و برنامه های تحصیلی آنان با یکدیگر متفاوت است. اما بطور کلی هزینه های زندگی در ترکیه در مقایسه با کشور ایران خیلی بالا نیست و تنها 14% نسبت به هزینه های زندگی در ایران گرانتر می­باشد. علاقمندان به تحصیل در دانشگاه های ترکیه بهتر است قبل از هر گونه تصمیم گیری برای ادامه تحصیل در دیگر کشورها با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت  مشاوره نموده و از تجربیات این مجموعه بهره­مند گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *