مهاجرت تحصیلی هند

شرایط کار ضمن تحصیل در هند

شرایط کار ضمن تحصیل در هند با شرایط کار ضمن تحصیل در سایر کشور های دنیا متفاوت می باشد و متقاضیان و دانشجویانی که قصد دارند در دانشگاه های کشور هندوستان مشغول به تحصیل شوند، حتما باید از شرایط کار ضمن تحصیل در هند مطلع باشند.

به طور کلی کشور هندوستان به دلیل داشتن شرایط بسیار خوب برای زندگی و تحصیل، باعث جذب دانشجو های بین المللی شده است و لازم به ذکر است که کارشناسان و متخصصان موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند شما را از شرایط کار ضمن تحصیل در هند و شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور آگاه سازند.

علاوه بر مهاجرت تحصیلی به کشور هند، متقاضیان می توانند از راه های زیر نیز اقدام به مهاجرت به هند کنند:

 • مهاجرت برای سرمایه گذاری در کشور هندوستان.
 • مهاجرت با روادید کاری به هند.
 • مهاجرت برای ازدواج در کشور هندوستان.
 • مهاجرت و کسب اقامت با تولد فرزند در کشور هند.

شرایط کار در کنار تحصیل

هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیل و مشغول به کار شدن در کشور آسیایی هندوستان به این کشور مهاجرت میکنند.

به دلیل کم بودن هزینه های تحصیل و زندگی در هند ، تعداد مهاجرت و متقاضیانی که قصد ورود به خاک این کشور را دارند به صورت چشمگیری افزایش یافته است و در سال اخیر بیش از سی هزار متقاضی جهت ورود به دانشگاه های کشور هندوستان و کار در این کشور اپلای کرده اند.

درباره شرایط کار ضمن تحصیل در هند میتوان گفت که دانشجویان دانشگاه های کشور هندوستان می توانند با داشتن شغل های خصوصی در کشور هندوستان درآمد زایی کنند؛ برای مثال دانشجویان بین المللی می توانند با آموزش زبان انگلیسی، آموزش نواختن ساز های مختلف مانند گیتار، پیانو و سایر موارد درآمد داشته باشند.

به یاد داشته باشید که دانشجویان خارجی نمی توانند در کنار تحصیل مشغول به کار در هند شوند و لازم به ذکر است که دولت کشور هندوستان نیز هیچ برنامه ی برای دانشجویان بین المللی جهت کار ضمن تحصیل در نظر نگرفته است و این امر برای دانشجویان بین المللی ممنوع میباشد.

شایان ذکر است که دانشجویان بین المللی می توانند به صورت رایگان در دوره های کارآموزی شرکت کنند و در زمینه های مختلف آموزش کامل ببینند.

متقاضین و دانشجویان خارجی در صورتی می توانند در کشور هندوستان مشغول به کار شوند که شرایط کار ضمن تحصیل در هند را داشته باشند و همچنین در یک کمپانی معتبر استخدام شوند و به یاد داشته باشید که این امر غیر ممکن میباشد.

کار ضمن تحصیل برای سایر افراد

در دانشگاه های کشور هندوستان، شهروندان خارج از کشور هند و شهروندان داخل کشور هند می توانند به راحتی در کنار دوره های تحصیلی خود مشغول به کار شوند.

این افراد بدون محدودیت در تایم کاری می توانند مشغول به کار ضمن تحصیل در هند شوند و درآمد داشته باشند.

همچنین دانشجویان خارجی که دارای منشاء هندی (رگ) هستند برای کسب مجوز و داشتن شرایط کار ضمن تحصیل در هند باید مدارک و شرایط زیر را دارا باشند:

 • ارائه پاسپورت معتبر.
 • ارائه پاسپورت معتبر پدر و مادر.
 • ارائه نامه ی حمایت و پشتیبانی پدر و مادر هندی.
 • ارائه تمامی اسناد و گواهی مهاجرت.
 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی با ریز نمرات.
 • ارائه مدارک حساب بانکی.
 • ارائه گواهی های صادر شده توسط کارفرما.
 • ارائه آی دی کارت دانشجویی (پی آی او-او سی آی).
 • ارائه نامه ای از کنسولگری هندوستان برای اثبات اشتغال.

شرایط اقامت بعد از تحصیل

متقاضیان و دانشجویانی که از دانشگاه های کشور هندوستان فارغ التحصیل می شوند، در صورتی که قصد اقامت در این کشور را داشته باشند، می توانند با تبدیل روادید خود مقیم و ساکن کشور هندوستان شوند.

جهت مشغول به کار شدن در کشور هندوستان، متقاضیان باید مجوز کاری داشته باشند و نوع روادید خود را تمدید کنند.

به یاد داشته باشید که روادید کاری کشور هند که برای افراد و متقاضیان بین المللی صادر می شود، معمولا یک سال معتبر خواهد بود و بعد از یک سال در صورتی که متقاضیان بتوانند تمامی مقررات و شروط کاری را رعایت کنند و مالیات های مربوطه را پرداخت کنند، موفق به تمدید مجوز و روادید خود خواهند شد.

هر متقاضی بین المللی برای کسب اقامت در کشور هندوستان بعد از اتمام دوره های تحصیلی باید بتواند با یک کمپانی معتبر در این کشور قرارداد رسمی عقد کند و یا اقدام به سرمایه گذاری در کشور هندوستان در زمینه های مختلف کند.

شایان ذکر است که تمامی مشخصات، شروط و شرایط کاری، مقررات، ساعات کاری، وظایف و سایر موارد باید در قرارداد کاری ذکر شوند.

همچنین متقاضیانی که می خواهند از طریق روادید کاری مقیم هند شوند، باید هر ساله بیش از بیست و پنج هزار دلار درآمد داشته باشند.

افراد متقاضیان بین المللی می توانند به عنوان سرمایه گذار، نیروی کار ماهر و یا مدیر و رئیس در کشور هندوستان مشغول به کار شوند.

شما عزیزان می توانند با مراجعه به مقاله تهیه شده توسط کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت درباره هند اطلاعات کاملی درباره این کشور آسیایی کسب کنید.

کاریابی در کشور هند

کارکنان و متقاضیان خارجی می توانند با مراجعه به تارنما های زیر در کشور هندوستان کاریابی کنند:

Naukri site.

JobRapido site.

Free Lancer Site.

INDEED.

TimesJOB.

SPLASHFIND.

EGOVT JOBS.

TROVITINDIA.

SARKARINAUKRISARCH.

کسب روادید و مجوز کاری در کشور هند نیاز به ارائه تمامی مدارک تحصیلی، ارائه پرونده سابقه های کاری (سی وی)، مدارک زبان انگلیسی و سایر موارد دارد.

با کسب ویزای کار در هندوستان متقاضیان میتوانند با پرداخت مالیات ها و داشتن نقش مفید و موثر در اقتصاد این کشور، بعد از گذشت مدتی مشخص، اقامت و سپس تابعیت کشور هند را کسب کنند.

متقاضیان می توانند مدارک مورد نیاز را به صورت آنلاین ارائه دهند و در صورت کسب مجوز، اقدام به دریافت روادید کاری کشور هندوستان کنند و به یاد داشته باشید که تسلط به زبان انگلیسی از مهمترین موارد محسوب میشود.

شما عزیزان اگر به فکر مهاجرت به کشور های خارجی هستید و می خواهید برای کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و یا سایر موارد به کشور های خارجی مهاجرت کنید، می توانید با ارائه مدارک مورد نیاز به متخصصان با تجربه ی ما، انجام امور پرونده ی مهاجرتی خود را شروع کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *