مهاجرت به کشور هند

درباره هند

در این نوشتار کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت قصد دارند تا درباره هند به هموطنان عزیز و گرامی اطلاعات کاملی ارائه دهند و متقاضیان را از شرایط زندگی در این کشور هندی مطلع کنند.

درباره هند می توان به موارد زیادی اشاره کرد اما به طور کلی برای مهاجرت به کشور هند متقاضیان می توانند یکی از روش های زیر را انتخاب کنند و وارد خاک این کشور شوند:

  • مهاجرت برای ثبت شرکت در هند و ایجاد کسب و کار.
  • مهاجرت برای سرمایه گذاری در کشور هند در زمینه های مختلف تجاری.
  • مهاجرت به هند جهت تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور.
  • مهاجرت به هند با کسب روادید سرمایه گذاری.
  • مهاجرت به هند جهت خرید املاک.
  • مهاجرت به هند جهت ازدواج با شهروند هندی.

متقاضیان برای ورود به خاک کشور هند حتما باید مجوز داشته باشند و افرادی که قصد دارند برای کار یا تحصیل به کشور هند سفر کنند، باید مجوز خاص کسب کنند.

اطلاعات کلی

درباره هند که یکی از کشور های آسیایی می باشد می تواند اطلاعات زیادی ارائه داد. این کشور بخش جنوبی آسیا قرار گرفته است و پایتخت آن دهلی نو نام دارد.

چین، نپال، تبت و بوتان از همسایه های شمالی کشور چین می باشند و در جنوب این کشور نیز اقیانوس هند قرار گرفته است.

کشور هند به دلیل وجود رشته کوه هیمالیا در شمال این کشور، از کشور هایی می باشد که دارای آب و هوای مرطوب است و به همین دلیل خاک این کشور به دلیل وجود باران های زیاد، حاصلخیز میباشد.

حاصلخیزی خاک کشور هند باعث شده تا جمعیت زیادی در این کشور زندگی کنند و لازم به ذکر است که جمعیت این کشور به بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون نفر میرسد.

پر جمعیت ترین شهر کشور هندوستان بمبئی می باشد که بیش از 14 میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند و لازم به ذکر است که مهم ترین شهر های این کشور مدرس، گوا، کلکته، بوپال و سایر شهر های پر جمعیت میباشند.

فرهنگ و تاریخ کشور هند به بیش از سه هزار سال قبل از میلاد حضرت عیسی مسیح بر میگردد و لازم به ذکر است که در این کشور مردم زیادی با ملیت ها، نژاد ها و زبان های گوناگون زندگی می کنند و به یاد داشته باشید که زبان انگلیسی و زبان هندی دو زبان رسمی این کشور آسیایی می باشند.

هند از بزرگترین کشور های دنیا میباشد و شما در ادامه درباره هند اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

شرایط جوی و جغرافیایی هند

کشور هندوستان یکی از کشور های آسیایی می باشد که در بخش جنوبی ای قاره قرار گرفته است و مساحت آن به بیش از سه میلیون و چهارصد هزار کیلومتر مربع میرسد.

اکثر مناطق کشور هندوستان را سرزمین های پست و هموار تشکیل داده اند و همانطور که گفته شد در بخش شمالی این کشور رشته کوه هیمالیا واقع شده است و این موضوع باعث ایجاد رطوبت و بارش باران در کشور هندوستان شده است.

بارش باران یکی از مهم ترین عوامل وجود زمین های حاصلخیز و مناسب برای کشاورزی و زراعت میباشد و به همین دلیل، جمعیت کشور هند بسیار زیاد می باشد و اکثر مردم مشغول به کشاورزی و زراعت می باشند و لازم به ذکر است که کشاورزان کشور هندوستان از نوشابه های گازدار (پپسی-کوکاکولا) برای سم پاشی استفاده میکنند.

لازم به ذکر است که در کشور هندوستان تنوع آب و هوایی بسیار زیادی وجود دارد؛ برای مثال در بخش شمالی این کشور به دلیل وجود رشته کوه های پوشیده شده از برف، آب و هوا بسیار سرد و بارانی میباشد، اما در بخش مرکزی و جنوبی آب و هوا به تدریج تبدیل به گرم و خشک میشود.

به طور کلی سه اقلیم کشور هندوستان عبارتند از:

  • ارتفاعات شمال کشور هندوستان (رشته کوه هیمالیا).
  • جلگه های بخش جنوبی کشور هندوستان (مناسب جهت کشاورزی).
  • ارتفاعات (فلات های آتشفشانی) بخش جنوبی کشور هندوستان.

به دلیل وجود رودخانه های، کانالها، ساحل ها و دریاچه ها در کشور هندوستان، بیش از پنج میلیون نفر در این کشور مشغول به ماهیگیر میباشند.

شرایط اقتصادی کشور هند

کشور هندوستان از لحاظ اقتصادی چهارمین اقتصاد بزرگ جهان به شمار می رود و در دهه اخیر این کشور در زمینه ی اقتصادی هشت درصد رشد داشته است و لازم به ذکر است که کشور هند یمی از قدرت های اصلی اقتصاد در جهان می باشد.

شرایط اقتصادی کشور هندوستان از سال هزار و نهصد و نود و یک میلادی شروع به توسعه و پیشرفته کرد و از این تاریخ به بعد با برنامه های ارائه شده توسط وزیر مانموهان سینگ، سرمایه گذاران خارجی نیز موفق به کسب مجوز جهت سرمایه گذاری در هند شدند و به همین دلیل اقتصاد کشور هند متحول شد.

اقتصاد کشور هند بر پایه مواردی چون کشاورزی، صنایع دستی، نساجی، صنعت، خدمات و سایر موارد استوار می باشد و لازم به ذکر است که بیش از شصت درصد مردم کشور هند مشغول به کشاورزی می باشند.

سرمایه گذاری در کشور هند

سرمایه گذاری در هند برای سرمایه گذاران خارجی امکان پذیر می باشد و افرادی که قصد دارند در این کشور سرمایه گذاری کنند حتما باید سرمایه ی کافی داشته باشند.

استخدام نیروی کار در کشور هند با هزینه های بسیار کمی همراه می باشد و متقاضیانی که در این کشور سرمایه گذاری می کنند به صورت چشمگیری سود می کنند.

سرمایه گذاران می توانند با تاسیس دفتر نمایندگی و همچنین تاسیس کمپانی مستقل در کشور هند سرمایه گذاری کنند.

لازم به ذکر است که به دلیل پایین بودن هزینه های تولید و همچنین رشد اقتصادی کشور هند در سال های اخیر، سرمایه گذاران زیادی برای توسعه کسب و کار خود به این کشور مهاجرت می کنند.

تاسیس کمپانی در کشور هند با ارائه مدارک مورد نیاز و کسب مجوز و افتتاح حساب در یک بانک معتبر هندی قابل انجام می باشد.

تحصیلات در کشور هند

در کشور هند بیش از دویست و شصت دانشگاه با کیفیت، یازده هزار دانشکده و همچنین هفتصد مرکز تحقیقاتی در این کشور وجود دارد و لازم به ذکر است که متقاضیان خارجی می تواند با کسب روادید دانشجویی و پذیرش در دانشگاه های کشور هند، اقدام به مهاجرت تحصیلی به این کشور کنند.

شما عزیزان اگر قصد دارید درباره هند اطلاعات بیشتری کسب کنید و یا به کشور های خارجی مهاجرت کنید، می توانید با هماهنگی ها قبلی جهت مشاوره به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *